|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
29.9.2009 17:05:17   
acudesa
IZVORNA PORUKA: teta berta

hvala

jesi li se umirila, i njoj si potrebnija smirena

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
29.9.2009 17:12:01   
Skvo RR
E ovako Teta Berta 2h poslije udara u glavu dolaze simptomi "ne daj Boze" potresa mozga, ne znam kada ti je pala, ali ne bi trebala nikako spavati 2h od udara, prvi pokazatelj je pospanost, drugi povracanje!

Ljubni je puno! I nemoj se ti sekirati, znam kako ti je i ja sam ista bila kada je Umce tresnula sa kreveta na glavu!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
29.9.2009 17:17:26   
teta berta
aMalo sam se smirila. Evo probudila se, to je bilo oko 3 sata a zaspala je jer joj je inace bilo vrijeme i ranije za spavanje... javim vam se evo place... gladna je



_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
29.9.2009 17:23:21   
suna
teta berta,kako mi je zaouser posted image ali desilo se,zelim ti puno srece i da nebude nikakvih problema abd.a sva se najezim kada se nesto desi maloj raji....a majka ko majka uvijek sebe krivi za nepaznju i stoga nije dzaba receno da je majcina ljubav najjaca...a imam jako ruzno iskusvo s tim padovima boze sacuvaj i tako da nam nikada nije tesko ustati za svojim djetetom,ali opet ima i ono sudbina"..moj brat je imao tumor na malom mozgu i sada je hb.dobro operisan je u zagrebu i dr.kaze 99% je od udarca,a mama kaze kada je bio mali da je pao i udario glavom od kamin i to bas potiljkom user posted image ...stvorio se taj hematom koji je prerastao u tumor.ne bih nikog da plasim i to mi nije namjera nego samo iskustvo koje vam zelim prenijeti i da se to vise nikad nikom ne desi.

_____________________________

"Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku."

više volim što nemam sve a imam VAS,nego da imam sve a nemam VAS

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
29.9.2009 20:50:51   
milenium
Suna baš si me sad perepala,iako nenamjerno.
Teta berta jako mi je žao male Nike,kako je sada?Još na samom ulazu,u neku ruku opet dobro,moglo je biti i kad ste prelazile cestu u gradu,ma bi će ona dobro dok još nije imala nikakvih reakcija.Moj je danas bubnuo glavom sprijeda o cimentu ili beton,plakao je za poludit al nisam poslije ništa primjetila na njemu,stavila sam mu hladan oblog i čim sam ga počela nečim zabavljat odma se smirio.Poljubi Niku za mene.user posted image

(odgovor članu suna)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
30.9.2009 1:12:35   
teta berta
Hvala svima na odgovoru... I mene je Suna malo prepala, odmah sam to pricala kojoj kumi, doktorici, doduse tek za godinu jos studirauser posted image
Kaze ona da je sve ok cim nema nikakve reakcije, cak joj je i pregledala glavu, kaze da bi je bolilo na dodir da je nesto... Malo me utjesila.
Tako mi je zao zbog malenog, eto koliko god ih cuvas opet ne mozes ih id svega zastitit, ja sam rekla od sada sto puta provjerit je li vezana...


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
18.7.2010 18:11:51   
maja78 RR
maloprije smo bili u igraoni i andrej se penjao uz stepenice i od jednom kao da je fulio nogom ali nije pao niti se udario poceo je plakati i nije stajao na desnoj nogici, kad sam ga smirila prepipala sma mu kompletnu nogicu ali nije nikakve znake bola pokazivao, kad ga spustim da hoda podje ali cim stane na nonu digne je pocne plakati. opet sam prepipala i vrtila iz zglob i sve ali nista
nemam pojma sta da radim

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
18.7.2010 18:37:04   
sarayka
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

maloprije smo bili u igraoni i andrej se penjao uz stepenice i od jednom kao da je fulio nogom ali nije pao niti se udario poceo je plakati i nije stajao na desnoj nogici, kad sam ga smirila prepipala sma mu kompletnu nogicu ali nije nikakve znake bola pokazivao, kad ga spustim da hoda podje ali cim stane na nonu digne je pocne plakati. opet sam prepipala i vrtila iz zglob i sve ali nista
nemam pojma sta da radim


slucajno da dohvati za  nogicu, al kad se ne nada, da vidis hoće li ga boliti.
Nebi trebalo da je nesto posebno, plakao bi stalno bar ja tako mislim.


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
18.7.2010 18:40:33   
maja78 RR
ma i ja kontam da bi plakao stalno, da da je diramo i uopste ne reaguje, samo kad ga spustimo da stane
sad razmisljam da mozda malo i folira da ga nosamo
vidjet cu kako ce biti do sutra ako bude bilo potrebe da ga odvedem do ortopeda

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
18.7.2010 19:02:54   
Dida79
Mislim da nije tako strasno cim ne place kad mu dirate nogicu...malo kroz igru mu probaj zavrtati nogicu da vidis kako ce reagovati...bas sa ovom djecom covjek nikad nije rahatuser posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
18.7.2010 19:56:48   
maja78 RR
jesam vrtila sam i ne reaguje, maloprije mu stavila kao oblog od vode na zglobic ali mi je pokazivao na prstice i kad sam tu premjestila on kao da mu je dobro
moguce kad je dizao nogicu da zakoraci na sljedeci stepenik da je udario pa mozda malo nabio prstice

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
18.7.2010 20:20:21   
koka i po
majo probaj ga nagovoriti da mrda prstićima.Ako se noga normalno savija u koljenu,zglobovima i prstići rade a nema otoka onda nije ništa strašno.
Vjerovatno je samo suzbio nogicuuser posted image
Nije to ništa jaranice mojauser posted image ih šta nas sve čeka sa našom dječicomuser posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
18.7.2010 21:46:28   
Taha0608
moja curica se s 2godine okliznula na mramorne stepenice i pukla bradom od njih,zagrizla jezik i polupala sva 4 gornja zubića...što je najgore 2zuba su joj ostala u jeziku..na maxilofacijalnoj su joj dali samo lokalnu anesteziju u jezik i onom hvataljkom je par puta uvrijede na mjesto koje je "pregrizla",jedva su joj izvadili zubićeuser posted image da vam nepričam koje je traume imala,bolovi-fuj!!ja sam još bila trudna u 6tom mjesecu,falilo mi 1sec.da se porodim od muke!imala je 4končića na jeziku,dan danas je bez zubićauser posted image ,imala je užasnih problema,pa ni sada nejede mnoštvo hrane niti bilo šta tvrdo!pazite drage moje,djecu baš treba čuvati kao oči u glavi...ali desi,pa Bože moj,nedo Bog gorega..i sada mi je svaka ogrebotina i pad-mala maca za ono šta je ona preživila..

_____________________________

Žene imaju problem za svako rješenje!!!!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
18.7.2010 21:51:20   
maja78 RR
hvala vam drage moje, i ja mislim da nije nista strasno

joj taha mogu misliti njoj traume, a i tebi

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Taha0608)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
20.7.2010 15:40:05   
emma.L
majo, kako nogica?
Nedavno je Ema iz čista mira počela šepati. Kaže svekrva da je normalno sjedila na podu u kuhinji dok je ova prala suđe, ali kad je ustala to je počelo. Nana prvo mislila da joj je nogica utrnula. Nije se ni jednom požalila da je nešto boli niti zastala, samo je šepala dva dana. Taj prvi je bilo baš ružno gledati - dođe MM s posla, ona se zaleti prema njemu i šepa pognuta kao da joj je 100 godina, ali se smije. Jezivo. Sutra već malo manje i samo od sebe je prestalo, a da nikada nismo skontali od čega je to bilo.
Meni 1000 stvari kroz glavu prošlo, mama uvijek na najgore pomisli user posted image . To je jedna ružna strana roditeljstva -  ne postoji ni milimetar odmaka kako bi čovjek bio objektivan i realno sagledao situaciju u prvom trenutku.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
20.7.2010 15:44:46   
maja78 RR
od juce popodne se poceo oslanjati na nogicu i hodati i to fino dok se ne sjeti i onda malo zakuka, danas sepucka ali hoda
nadam se da ce prestati u ovih par dana

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
20.7.2010 15:48:18   
emma.L
Držimo fige da prođe što prije.  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
20.7.2010 15:49:33   
maja78 RR
hvala sto mislis na nas

pusaaaa

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
20.7.2010 20:13:42   
škorpija
majo kontrolišite vi to redovno, malac od mojih priajtelja je slomio nogu, oni skontali tek poslije dva dana, jer nije plakao, ne želim da te prestrašim već samo da i dalje redovno nadzireš šta se dešava.

ajdina se nedavno okliznuo na mokre pločice u kupatilu i baš je ružno iskrenuo nogu, šepao je možda pola sata i onda kao da ništa nije bilo, ali sam se baš bila nasekirala, jer taj isti malc od mojih prijatelja do 1,5 je dva puta lomio nogu i jednom ruku, ispitali mu kosti i razinu kalcija al sve bilo ok

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
20.7.2010 21:19:13   
maja78 RR
gledam ja to stalno, nema otoka, ono sto sam mislila da je modro nije, dize malo kao jedan dio ali nema placa
ali svejedno neka si mi rekla ako ne bude do kraja sedmice prestao sepati odvest cu ga na ortopediju

pusa i tebi i ljepotanu



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
25.3.2012 12:18:03   
marinčii
evo i nas na ovoj temi nažalost,Matej od sinoć šepa ,cijeli dan je bio vani on i rođak su se igrali jeste pado bezbroj puta al nisam primjetila da se baš udario ili da je izvrnuo nogu,al evo i jutros šepa ,ja umirem od straha neznam šta da radim i od čega bi to odjednom moglo biti

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
25.3.2012 14:31:26   
škorpija
pa šta kaže boli li ga

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
25.3.2012 14:59:29   
marinčii
Kaže da ga boli kad ga upitam gdje,upire u zglob,ali nema ništa niti je otečeno niti modro niti crveno,ja sm mu malo masirala pomalo hoda ponekad zašepa al valjda će biti bolje,ako ne stane do sutra odvest ću ga doktoru

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
25.3.2012 17:37:44   
škorpija
Nadam se  da nije ništa ozbiljno pa i mi se udarimo pa šepamo dok nas boli, a djeci to lako postane zanimljivo naročito ako stalno pitamo boli li te, moj je znao onda namjerno šepati a ja ašćare vidim da glumiuser posted image , ali svakako ako potraje, trk ljekaru

< Poruku je uredio škorpija -- 25.3.2012 17:38:40 >


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
25.3.2012 18:36:22   
felix
marinci , nadam se da ce nogica proci moguce da je ruzno stao, malo ugano il se samo udario vidjeces kak ce posle ici to, ak opet bude se tuzi na nogicu odvedi ga na pregled al cisto sumnjam da je šta strašno nebrini.Da se jako udario nebi nikako hodao ni sepao , moguce samo da se malo udario igrajuci.proce user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *