|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
27.6.2009 23:06:55   
Lulu_
tema 10 user posted image user posted image user posted image

kod nas u shopping centru ima knjizara i u njoj ima tako divniih knjiga(upravo sam se sjetila da bih trebala malo obogatit kucnu biblioteku, vjerovatno sa takvom literaturom).

dale ste ,mi bas super naslove ,hvala

a ja bih svim buducim mamama i mladim mamama toplo preporucila od dr.Searsa povezujuce roditeljstvo.....
super knjiga tj.nacin zivljenja sa djetetom

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
27.6.2009 23:18:38   
Romali
William i Martha Sears: "Povezujuće roditeljstvo: Priručnik za razumijevanje i odgoj vašeg djeteta"
Način na koji se brinete za svoje dijete u prvim godinama njegova života utječe na to kakvo će ono biti kao odrasla osoba. U ovoj je knjizi predstavljen stil roditeljstva koji se temelji na nježnim odgojnim metodama, punim razumijevanja za dječje potrebe.
Istraživanja su dokazala da je nemoguće razmaziti dijete povezujući se s njim. Povezujuće roditeljstvo ne savjetuje stalno popuštanje i ne razvija ovisnost. Ono potiče djetetov razvoj.
Uz pomoć povezujućeg roditeljstva postići ćete upravo suprotno, stvoriti čvrstu vezu sa svojim djetetom, postat ćete mudriji, suosjećajniji i bolji roditelj, pomoći ćete djetetu da izraste u sigurnu, suosjećajnu i smirenu osobu te da takve odnose stvara i s drugim ljudima.


Lulu-, super pa si spomenula 'Povezujuće roditeljstvo'. Čula sam sve najbolje o knjizi.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
27.6.2009 23:47:45   
Lulu_
romali pisala sam ti kroz kakve sam faze prolazila , i mogu ti reci da mi je ta knjiga bila velika utjeha i podrska za sve ono sto mi je bilo tesko a moralo se!

covjek pise i stvari iz svog zivota ( ima 9 dijece user posted image ) i privatno ordinira kao pedijatar , a i njegova zena...dakle stvarno iskusan covjek koji je svoje iskustvo podkrepio naucnim cinjenicama...user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 0:00:16   
lely
IZVORNA PORUKA: dana3



Ova stranica kod mene ne funkcionise.uopste nema opcija za skidanje knjiga.


Istouser posted image

Inace tema je odlicna,svaka cast slonouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 0:17:08   
Lalana
Odlicna je tema, ovoga kao sto rece slono bas nedostaje.
Pokusala sam par knjiga koje ste preporucile ukucati na pretraznik na onome linku medjutim ne uspjeva mi nista naci ili ja grijesim.

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 0:18:25   
slono
Drage moje, hvala na novim naslovima!!!! Hvala sto ucestvujete na ovoj temi i sto razmjenjujemo iskustva.

Moram vam spomenuti svoju najdrazu izdavacku kucu, ciji stand posjetim svake godine na Sajmu, ali nazalost ove ih ne bi.user posted image user posted image user posted image
Tu cete naci sjajne naslove za djecu, nastavnike i roditelje. Sahinpasic Taib mi rece da u njihovoj knjizari u Sarajevu mozemo naci njihove naslove.
http://www.kreativnicentar.rs/ site im je odlican!!!!

Mama i tata polaze u skolu ( autor Mirjana Mitrovic ) je super knjiga za sve koji ce od septembra imati malog prvacica!
101 nacin da djetetu pokazete da ga volite! Mali je to prirucnik, ali vrlo koristan!
Naravno tu su knjige za trudnice, prva godina zivota, ali i druga i treca! Ove su preveli i puno su jeftinije od hrvatskih izdanja istih knjiga.

Samo naprijed drage mame! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 0:21:31   
slono
IZVORNA PORUKA: Lalana

Odlicna je tema, ovoga kao sto rece slono bas nedostaje.
Pokusala sam par knjiga koje ste preporucile ukucati na pretraznik na onome linku medjutim ne uspjeva mi nista naci ili ja grijesim.


Izgleda da nam NANICA mora dati detaljne upute, ali ja opet volim knjigu drzati u rukama i kupiti je. Zaista ih imam dosta, prava mala biblioteka, ali nikad mi dosta.

Tako bih voljela raditi u knjizari, po mogucnosti sa ovakvom literaturom, volim miris novih knjiga!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 0:25:29   
slono
Hvala Crvena na divnom tekstu!!!!
Ja cu pisati poneke kratke citate, bolje ce se zapamtiti.
Ne znam jesi li ti ovo skinula sa neta, predpostavljam da nisi tipkala!!!!
U svakom slucaju treba nam ovakvih uputa i savjeta......   user posted image user posted image user posted image user posted image !!!!!!

Mozete li samo navesti gdje ste kupovale navedene naslove i koliko su kostale, ako se sjecate?????? Hvala!

< Poruku je uredio slono -- 28.6.2009 0:27:03 >


_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 0:28:35   
Lalana
hehe a vidis nisam jedina i ja volim ali strasno volim miris novih knjiga.
Odoh ja Off Topicuser posted image

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 0:29:30   
Lulu_
dr.willliam i martha sears
povezujuce roditeljstvo
34,60 km

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 0:31:45   
malena_t
Slono user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za temuuser posted image Gdje se moze nabaviti Povezujuce roditeljstvo?

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 0:34:03   
slono
Kako vam se svidja Kreativni centar?????? Ja sam ocarana naslovima, dizajnom, autorima......
Svaka im cast!!!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 0:34:20   
Okarica
IZVORNA PORUKA: lely

IZVORNA PORUKA: dana3



Ova stranica kod mene ne funkcionise.uopste nema opcija za skidanje knjiga.


Istouser posted image

Inace tema je odlicna,svaka cast slonouser posted image user posted image user posted image



U posljednje vrijeme ni ja ne mogu otvoriti tu stranicu. Kad sam saznala za nju, "skinula" sam par knjiga. Stranica je odlična!

Eh, sad, što se knjiga o odgoju tiče, neki dan sam u  knjižari u Titovoj pored Metropolisa kupila odličnu knjigu. Knjiga nosi naslov "Pozitivna disciplina: Prve tri godine", Džejn Nelsen, Čeril Irvin i Rozlin Dafi, Leo commerce, Beograd, 2007.

Ova knjiga govori o tome kako primijeniti brižan ali čvrst pristup odgajanju sposobnog i sigurnog djeteta. U njoj se mogu naći praktična rješenja i pouzdani savjeti kako da:
  • uz postavljanje odgovarajućih granica u isto vrijeme ohrabrite nezavisnost i istraživanje
  • bez korištenja metoda kažnjavanja svom djetetu usadite prave društvene vrijednosti i naučite ga lijepom ponašanju u kući i van nje
  • otkrijete kojeg je temperamenta vaše dijete
  • razumijete najnovija istraživanja u oblasti razvoja mozga, koja govore o odgajanju zdrave djece
  • i još mnogo toga!



_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 0:36:26   
Okarica
Zaboravila sam napisati da je cijena ove knjige 35 KM.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 0:40:46   
slono
IZVORNA PORUKA: slono

Kako vam se svidja Kreativni centar?????? Ja sam ocarana naslovima, dizajnom, autorima......
Svaka im cast!!!!! user posted image user posted image user posted image


To ce nam reci Lulu!!!
Ja uglavnom kupujem na Sajmu knjige u SA, a ima eto i kod Sahinpasica izdanja Kreativnog centra...... Imam broj jedne tete koja dobavlja njihove knjige, a narucivala sam i iz Banjaluke, knjizara Rino, oni su zastupnici Kreativnog u BiH.

Ko ce natjerati ove nase muske da i oni stogod procitaju, joj kako me nerviraju?????

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 0:45:45   
Okarica
IZVORNA PORUKA: slono

Ko ce natjerati ove nase muske da i oni stogod procitaju, joj kako me nerviraju?????


Ja to radim tako što mu neke dijelove čitam i tražim njegov komentar.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 0:52:45   
malena_t
Imam kuci izdanje Kreativnog centra "Korak po korak-odgoj djece do tri godine". Malko mi je zbrckana, ali nije losa. Idem naredni mjesec u Banjaluku, pa javnem ako bude sta zanimljivo u knjzari Rino. Inace ja se trenutno najvise oslanjam na "Sta da ocekujete u prvoj godini".  

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 0:54:26   
slono
IZVORNA PORUKA: Okarica

IZVORNA PORUKA: slono

Ko ce natjerati ove nase muske da i oni stogod procitaju, joj kako me nerviraju?????


Ja to radim tako što mu neke dijelove čitam i tražim njegov komentar.


E moja Okarice, sinoc on nesto crta na racunaru, ja mu citam neke dijelove iz knjige i onda danas opet isto, radi sve ono sto ne bismo trebali, to znaci- tesko je nas promijeniti.
Ma nisam ni ja savrsena, ne znam koliko god mislila da znam, ucim i nikad nisam zadovoljna, ali sto su oni tvrdi, ma to je cudo!!!!
Kad bismo zajedno, pa ono daj da i ja to vidim, nadji mi sta bih mogao procitati pa cemo se dogovarati, nego ono kao znam ja to, ma sta znas, uf!!!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 1:06:39   
Okarica
I mm misli da sve zna, a nema pojma. U posljednje vrijeme primjenjujem tehniku " ispiranja mozga" pa možda mu nešto i ostane u glaviuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 1:12:24   
slono
IZVORNA PORUKA: Okarica

I mm misli da sve zna, a nema pojma. U posljednje vrijeme primjenjujem tehniku " ispiranja mozga" pa možda mu nešto i ostane u glaviuser posted image user posted image user posted image


Ja stalno "ispiram mozak", i znas sta mi kaze, da sam trebala raditi u policiji, da izludim kriminalce, sve bi mi priznali!!! user posted image user posted image user posted image

Sad odoh ljubiti svoju djecicu, a  sutra nastavljamo!!!!
Spremam nove naslove i tipkam savjete! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 1:16:35   
Okarica
Pozdrav!
To be continued................

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 9:31:04   
Crvena
IZVORNA PORUKA: slono

Ja stalno "ispiram mozak", i znas sta mi kaze, da sam trebala raditi u policiji, da izludim kriminalce, sve bi mi priznali!!! user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image


Onda bi mogle pod ruku, isti kometar sam i ja dobilauser posted image user posted image user posted image



Ja vrlo cesto naletim na netu poneki komentar o roditeljstvu i naravno odmah save asuser posted image



Toni Buzan Mali genijalac- kako pametni roditelji stvaraju pametnu djecu 18 KM knjiga.ba


< Poruku je uredio Crvena -- 28.6.2009 9:35:31 >


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 9:33:42   
Anushka
IZVORNA PORUKA: NANICA

"knjige elektronske" - www.baneprevoz.com/knjige.html
Upravo "skinula" Slobodna djeca Samerhil-a a Umijece roditeljstva imam od ranije
Javim ostale


nanice MNOOGOO hvala za link, odlican je user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 10:03:03   
Anoniman
Svaka čast na temiuser posted image  (Ne znam ni sama šta mi bi da posjetim neke glupave teme u kojima se samo prepire i vrijeđa!)

Iako radim sa osnovncima i srednjoškolcima... (sram me je priznati) za mnoge knjige koje ste ovdje spomenuli nisam ni čula!  Ne uče na fakutetu o odgoju djece.
Odoh da posjetim one linkove... da i ja štagod korisno naučim.

Hvala na temi i linkovima!

(odgovor članu Anushka)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Pomoć pri odgoju-knjige, priručnici
28.6.2009 10:34:22   
Lulu_
za malenu _t

dobila sam tvoju pp ali nazalost ne mogu da je otvorim a posto se tice ove teme ja cu ti jednostavno ovdje odgovoriti

knjigu povezujuce roditeljstvi sam kupila u shopping centru u zenici u knjizari svjetlost
to je poznata knjiga i nebi je trebalo biti tesko naci...pozdrav

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *