|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ne znam šta joj je??
28.12.2007 12:34:24   
hanabanana
A da pitaš malenu zašto se tako ponaša?
Zašto se boji?


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ne znam šta joj je??
31.12.2007 8:26:10   
Blue rose RR
Pitala sam je , i pitam i je i dan-danas, ili ne zna ni ona sama, ili ne zna da objasni...

Valjda će sa vremenom proći...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ne znam šta joj je??
16.12.2008 10:48:12   
sarayka
Moja je opet jako vezana za mene iako je i za tatu bassss jer je on taj koji je neruži skoro nikad i kao i svako djete zna sta kod koga prolazi! počela sam jako rano da radim sa njenih nepunih 6 mj pa je tacno mene željna, iako je specifično da kad god je naružim il stavim u kaznu ili slično ona sve kroz plač mene zove i izvinjava se Mama jubimo se, nemoj biti juta ! a vidjala sam djecu koja se čak ljute na mame il čak krenu da ih udare onako u huji user posted image
Ma ko zna sta se sve desava u njihovim glavicama :)

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ne znam šta joj je??
4.6.2009 18:20:37   
meme27
ma mislim da bi trebala malo podijeliti odgovornosti i muzu sjedi sa strane i gledaj kako nji dvoje uzivaju
mozda tvoja mala kikica gleda na oca kao neko sto je bas sa strane i prisutan je samo kada treba zagalamiti
mozda  nema toliko blizku vezu s njim kao sto ima sa tobom
ostavi malo odgovornosti ocu  tako da tvoja kikica shvati da otac nije samo prisutan i kraj nje kada treba zagalamiti nego da razumije da otac moze se i igrati sa njom i biti blag prema njoj
user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ne znam šta joj je??
9.9.2011 15:07:42   
Hannan
Nije ova tema, al ije slicna, pa da ne otvaram novu.
Naime, moj M. ima 4,5g i jako je veselo i druzeljubljivo dijete, otvoreno, komunikativno...medjutim prije nekih mjesec i pol doci ce nam iznenada jedan rodjak u goste, kojeg moj sin ne zna, taj covjek nema desnu saku i jedan dio iznad.M. kad je vidio goste ostavio je igranje i prisao da se pozdravi sa covjekom i covjek mu je prustio "tu" ruku i prvi mah M. nista nije primijetio a onda shok...ja nisam bila u blizini ali mi je muz prepricao kako je to izgledalo, pokusao ga je ohrabriti, razbiti taj prvi "strah" ali bezuspjesno.M. je otcao do kuce i kad je vidio da mene nema u kuci poceo je place.Ja sam dosla mozda 5 min od tog dogadjaja, dijete su sutilo, mislila sam d aga je nesto drugo prepalo, i nekako sam uspjela izvuci iz njega sta je, drhtavim glasom, ocima punim straha mi je objasnio...to vece dok oni nisu otisli nije izlazio iz mog krila, iako je bilo djece nije htio da se igra, sve sa strahom gledao u vrata da covjek nece uci, psoto je sjedio sa mm vani.
Poslije 15-ak dana isli smo njima na iftar , od momenta kada smo pozvani on je molio da ne idemo, nekako sam ga uspjela ubijediti i obecati da ce taj covjek sjediti u drugoj sobi i da nece biti potrebe da ses njim sretne, ipak na dolasku covjek nas docekao pred kucom i mi smo ga ohrabrili da se pozdravi, da mu kaze da mu pruzi lijevu ruku ali opet sa stragom, drhtavim glasom i ocima punih suza se pozdravio.
Mislila sam da je problem jednim dijelom rijesen, ali danas doks e igrao sa drugarima kod komsinice u dvoristu, njima je u goste dosao covjek koji je u kolicima, ima paralizu. M. je pobjegao glavom bez obzira, dosao kuci uplakan, objasnjavo mi staje dok ja nisam ukapirala o kome se radi, jer poznajemo covjeka.
Ja sam iskoristila sva moguca strestva, objasnjavanje, pricanje, pokazivanje slika na netu o djeci, ljudima sa posebnim potrebama, molbe(bezuspjesne) da samnom ode i da poprica sa tim covjekom, hvaljenje osobe jer onsvira klavijaturu, pa ovjansjavanje na koji nacin....jedino sto mi jos pada na pamet da ga odvedem u skolu za djecu sa PP i na taj nacin pokusam...ne zelim da moje dijete ima strah od ljudi i djece sa PP, nisam nikad imala nedo Bog negativan stav o njima...zelim mu pomoci da prevlada , da ima razumijevanja za tekve ljude, a ne da oni vide srah kod njega.

Izvinite na duzini posta, i hvala na odgovorima.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ne znam šta joj je??
9.9.2011 15:12:25   
Lejla Ka
Hannan nemoj forsirati. Pusti ga sad, vjerovatno mu je bio veliki šok.
U redovnoj komunikaciji nekad ispričaj neke situacije u kojima se može desiti tako nešto, možda da koristiš životinje u pričama. Ali nemoj ga sada tjerati da se direktno suočava da ne bude kontraproduktivno. Ne brini, neće tvoje dijete biti ne suosjećajno.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ne znam šta joj je??
9.9.2011 15:16:38   
veeseelaa
pa kad dolaze gosti s invaliditetom djetetu se objasni prije na neki fin način o čemu se radi, da se ne prepadne il da ružno ne odreaguje......


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ne znam šta joj je??
9.9.2011 15:23:22   
Hannan

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa kad dolaze gosti s invaliditetom djetetu se objasni prije na neki fin način o čemu se radi, da se ne prepadne il da ružno ne odreaguje......


Vesela, problem je u tome sto su ljudi kranuli prije Ramazana da nas obidju, i nisu se najavili nego su samo "bahnuli"i nazalost desil ose ovo. Da su se najavili sve bi mislim bilo drugacije, jer bih svoje dijete pripremila, sad sam nazalost primorana da ispravljam krivu Drinu.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ne znam šta joj je??
9.9.2011 15:31:53   
Hannan

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Hannan nemoj forsirati. Pusti ga sad, vjerovatno mu je bio veliki šok.
U redovnoj komunikaciji nekad ispričaj neke situacije u kojima se može desiti tako nešto, možda da koristiš životinje u pričama. Ali nemoj ga sada tjerati da se direktno suočava da ne bude kontraproduktivno. Ne brini, neće tvoje dijete biti ne suosjećajno.



Pokusavala sam, jer i ja imam ocevu strinu koja je u ratu ostala bez ruke, pa sam mu izmisljala smijesne dogadjaje s njom, igre ali opet mu vidim strah u ocima...a "problem" u tome sto je on mozda previse osjecajan, njega sve to pogadja, danima je ispitivao kako on bez ruke zivi, radi, kako se igra sa svojom djecom...pusticu neko vrijeme, mozda vrijeme ucin isvoje.Hvala :)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ne znam šta joj je??
9.9.2011 15:51:00   
Dida79
Hannan zao mi je malenog mogu misliti kako je bio prestrasen...po meni taj covjek nije trebao djetetu pruziti tu ruku ipak je djete u pitanjuuser posted image Mogao je prepostaviti kako ce djete reagovati
Ja imam rodjaka koji nema lijevu nogu i nosi protezu moj V je ljetos primjetio dok je prolazio pored njega(mislim da je svojom nogicom dohvatio rodjakovu protezu)da nije sve kako treba biti i uhvatim ga kako gleda u njegovu nogu sirom otvorenih ociju...pridjem mu polako i objasnnim da ciko nosi protezu jer nema noge i da to nije nesto cega bi se on trebao bojati..rodjak ga je pozvao ako zeli da moze i da dodirne sto je maleni i uradio

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ne znam šta joj je??
9.9.2011 16:07:08   
ena23
hannan, sina ti je ocigledno strah a znas i sama, ako te strah- strah te i nema te slike i price koja bi to rjesila. pusti ga jedno vrjeme, ne forsiraj nista, sam ce se javiti kad ga bude interesovalo nesto vise o ljudima sa hendikepom.


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ne znam šta joj je??
9.9.2011 18:40:00   
Mjeseceva Pratilja
Hannan, slozila bih se sa postovima iznad.
Nemoj forsirati. Nece biti efekta. Kriva Drina se moze ispraviti ali treba vremena. Polahko.
Katkad mu ispricaj neku pricu o npr: zeni koja pravi najbolje palacinke na svijetu, a nema ruku. Malo maste nije na odmet.
Vremenom ce se javljati pitanja (kada se malo oslobodi): A kako to ona radi, ko ju je naucio..itd..A ti mu opet sa druge strane ponudi mnogo lijepih rijeci i sabura, rijeci koje ce kazati da su to normalne cike i tete kao i svi mi drugi..sa malo drugacijim izgledom, da se ne treba plasiti..
Trenutno je u fazi kada primjecuje, kada oci ostaju samo na ovom spoljasnjem. Za koju godinu, spoljasnje ce biti u sjeni, a dijete ce poceti prepoznavati ono u covjeku.
Pokusajte kada je lijepo vrijeme organizovati neki izlet, rostilj pa kroz igru (odbojku, atletiku) pokazati djecaku da ciko bez ruke najbrze trci.
Bice ok aBd. Nemoj se brinuti.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ne znam šta joj je??
10.9.2011 0:45:39   
Hannan
Hvala vam, i jako sam vam zahvalna...kako sam rekla dosta stvari sam pokusala, ali onu glavnu koju ste vi sve rekle "vrijeme" nisam pokusala...nekako i sam slijed dogadjaja mi nije dopustio, jer je evo u zadnjih mjesec i pol bas iznenada i cesto pocelo to "sretanje" ljudi sa pp.
Hvala vam !


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ne znam šta joj je??
26.9.2011 9:50:31   
hanabanana
Hannan, ne pretjeruj sa objašnjenjima u ovoj dobi.
Bez obzira što mi mislimo da imamo djecu koja mogu razumijeti, to ipak nije tako.
Dijete od četiri godine može razumijeti onoliko koliku percepciju ima, a ono ima percepciju četverogodišnjaka.

Moja djeca se ne boje, ali će otvoreno pitati: Zašto ovaj čiko nema ruku?
I odgovor koji dajem je kratak: Bio bolestan, sada je zdrav. I može sve što i mi možemo sa dvije ruke.

Ne ulazim u dalje rasprave.

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ne znam šta joj je??
29.9.2011 17:01:41   
Amrino
Moja djeca se ne boje, ali će otvoreno pitati: Zašto ovaj čiko nema ruku?
I odgovor koji dajem je kratak: Bio bolestan, sada je zdrav. I može sve što i mi možemo sa dvije ruke.

Ne ulazim u dalje rasprave.


Mene ovo podsjeti na ono kad me Hamza na kasi jedne prodavnice pred bruku ljudi pitao, nakon sto mu se kasirka nasmijala: Mama zasto ova teta nema zube?

Ne da mu nisam odgovorila, nego sam se jedva snasla da platim i izadjem. Znam da sam trebala vjerovatno objasniti ali djeca ne biraju mjesto i vrijeme a ni mi bas ne mozemo biti uvijek hladni ko spricer. Bas mi je bila nezgoda totalna...




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ne znam šta joj je??
29.9.2011 23:49:51   
milenium

IZVORNA PORUKA: Amrino

Moja djeca se ne boje, ali će otvoreno pitati: Zašto ovaj čiko nema ruku?
I odgovor koji dajem je kratak: Bio bolestan, sada je zdrav. I može sve što i mi možemo sa dvije ruke.

Ne ulazim u dalje rasprave.


Mene ovo podsjeti na ono kad me Hamza na kasi jedne prodavnice pred bruku ljudi pitao, nakon sto mu se kasirka nasmijala: Mama zasto ova teta nema zube?

Ne da mu nisam odgovorila, nego sam se jedva snasla da platim i izadjem. Znam da sam trebala vjerovatno objasniti ali djeca ne biraju mjesto i vrijeme a ni mi bas ne mozemo biti uvijek hladni ko spricer. Bas mi je bila nezgoda totalna...





user posted image user posted image user posted image oprosti ali...znam da nije smiješno ali..ma znaš...user posted image user posted image user posted image user posted image joj mali je legendauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Strah od roditelja
12.9.2012 21:49:05   
Innna
A vjerovatno ima strah od njega tj. boji se da neće na nju da viče,još je mala pa vjerovatno ne razlikuje kada se hoće sa njom igrati a kada je ružiti ...
Mislim da nema potrebe da viče na nju već je jednostavno kaznite nečim određenim kada nešto zgriješi .. Jer to njegovo vikanje može se kod nje pogrešno protumačiti.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 42
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *