|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strabizam
1.9.2011 13:26:16   
lycki
Pitanje za Hennu ze


_____________________________

--------------------------------------
Mamino sunce se rodilo nov.2006
---------------------------------------

(odgovor članu lycki)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Strabizam
1.9.2011 14:54:39   
henna ze
evo ovako...dakle prvo sam nosila naočale..kada sam napunila 5 godina po preporuci ljekara sa vojne klinike u beogradu počela sam da nosim leće...bila sam prvo dijete u bivšoj jugoslaviji koje je tako malo nosilo leće.tad su bila neke meke..i sad ih se sjećam...držale se u kutiji i vadile se jednom sedmično zbog pranja...ja sam sa njima spavala.... s obzirom da sam zivjela kod nene..mama je subotom dolazila..prala to i ponovo stavljala..lično za mene je to bila trauma..plač...i sad se sjećam...bilo je jako skupo..
dalje...djeca znaju da nešto s tobom nije ok i to namjerno diraju..pa se svako malo desilo da mi bace pijesak u oči ili da me pogode  loptom pa izgubim jednu...pa onda dok dodje druga..to je komplikacija živa...razlog zbog kojeg su ljekari to meni preporučili jer se leća zalijepi za oko i ne možeš viriti iznad i ispod..kao kod naočala....malo pogledaš sa strane..tako da...eto imaš moje realno vidjenje pa ti sad odluči...
u dobi od 14 godina sam počela da ponovo nosim leće...i supeer je išlo ja sam već bila velika i znala sam sama to sebi stavljati..dok noktom nisam sebi napravila eroziju...tad sam prestala..pa rat..i tamo negdje oko 19 godine opet sam počela ..nosila sam ih dvije godine...i super mi je bilo bez problema...čak mi se dešavalo da zaspim...
tako da uglavnom moj vid se popravio redovnim nošenjem naočala....ii plus....svakodnevno mrkva i mrkva i mrkva svježa---al stvarno....neekad bi napravila pauzu ali bilo ju je u velikim količinama...
ono što bi ti trebala...djeca su jako nezgodna...da je nekako opustiš da ne bi imala komplekse...doduše sad su i naočale drugačije..kod mene su bile užas...samo to je bitno...a vremenom će se to popraviti pa kad naraste...biće sigurno i boljih tehnika od eximer lasera...pa će to ona korigovati...
nadam se da sam pomogla...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu lycki)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Strabizam
20.9.2011 23:03:16   
lycki
Hvala puno.Naravno da si pomogla ja živim svaki dan u strahu pa mala utjeha da se dioptrija može smanjiti puno mi znači.

_____________________________

--------------------------------------
Mamino sunce se rodilo nov.2006
---------------------------------------

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Strabizam
21.9.2011 9:30:03   
lycki
I naravno puno bih vas toga još pitala ali vam nemogu poslati pp

_____________________________

--------------------------------------
Mamino sunce se rodilo nov.2006
---------------------------------------

(odgovor članu lycki)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Strabizam
23.11.2011 8:55:48   
tap3ah
Ja sam negdje čitao da su sve bebe po rođenju malkice razrooke  .... kada nestaje to?? u kom mjesecu???

Našoj je 7 mjeseci i primjetimo ponekad da joj obje zjenice nisu 100% u pravcu.


_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu lycki)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Strabizam
23.11.2011 8:58:29   
Malenaoduvijek
kod mog strijeg sina se to povuklo sa 4 mjeseca tako da ne bi bilo lose odvesti bebicu na jedan pregled iako oni svakako nista ne mogu tako maloj bebi nego pratiti .

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Strabizam
23.11.2011 9:10:58   
henna ze
moje neko laičko mišljenje..
bebi sa 7 mjeseci ne možeš staviti naočale niti je možeš voditi na vježbice..jedino mogu da joj zatvore oko..
ja to ne bih dirala do godine..
ja imam strabizam..moj otac ..i heni je to dr primjetila..imala je malo više od godine...ja je tada nisam odmah odvela.nakon par mjeseci ništa..dijete sad nit ima strabizam i hvala bogu super vidi...


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Strabizam
23.11.2011 9:26:40   
Malenaoduvijek
henna
imam ga i ja ali su meni vrlo kasno otkrili i bilo je kasno za sve osim za op.sa 14 godina.
ali srecom nije mnogo izrazeno i nosim naocale pa se oko sporije umara nego dok ih nisam nosila.

a moj tata ga isto ima,a i sestrin sin isto.njemu su stavljali flaster dok je bio skroz mali i povuklo mu se

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Strabizam
23.11.2011 9:30:55   
Anoniman
Ja sam nosila flaster punih pet godina, od nepune dvije godine pocelanositi i nista se nije ispravilo pa sam kasnije, u drugom srednje operisala. 

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Strabizam
23.11.2011 9:41:06   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: tap3ah

Ja sam negdje čitao da su sve bebe po rođenju malkice razrooke  .... kada nestaje to?? u kom mjesecu???

Našoj je 7 mjeseci i primjetimo ponekad da joj obje zjenice nisu 100% u pravcu.


nisu razroke nego zbog širine nosa se čini da su razroke, već sam pisala o tome na prvim stranicama to se zove prividni strabizam.

Sazrijevanje vida se upotpunjava u prvim godinama života i završava tek u 6-8 godini. Novorođenče ima samo osjećaj svijetla i nakon rođenja kretnje očiju su nekoordinisane, sa 5-6 sedmica razvijaju se određeni refleksi fiksacije.
sa 2 mj. dijete slijedi osobu, sa 3mj. prati prst očima a glavu ne okreće prema prstu
od 4mj. hvata igračke i posmatra svoje ruke
sa 6mj. može da fiksira predmete nekoliko minuta.
Sa 5 god. vid je normalan... iz ovoga proizilazi da je do 3 god. sve labilno i do ovog perioda je potrebno najkasnije početi borbu protiv očnih anomalija.

(odgovor članu tap3ah)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Strabizam
24.11.2011 12:47:32   
tap3ah
hvala cure ..... malo nam je lakše ...... ali ćemo odvesti opet princezu na kontrolusamo dok prođe ova sezona gripe.


_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Strabizam
18.1.2012 14:18:51   
Amam
Ja danas svog 9.mjesecnog sina vodila na kontrolu radi anemije i dr mi onako uzput rece "jeste li vi primijetili da mu jedno oko ide unutra" zbilja nisam i evo sad pregledm fotke,niti na jednoj ja ne vidim,medjutim ja od povratka iz DZ stalno zagledam i vidim da mu L oko  ide prema unutra,ne kad gleda bas pravo nego kad malo ukosi,ali bas malo.
Sutra cu otici drugom pedijatru,privatno da vidim sta ce mi reci,pa cu otici i oftalmologu,bas nisam mirna.
A ovaj pedijatar mi nista vise ne rece,niti da treba ici na pretrage ni nista,i ja se zbunih i ne pitah.


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Strabizam
29.3.2012 19:54:06   
shpagica
Evo moje iskustvo sa dr Serdarevic - UZAS!

Za nekog ko se vodi pod "djeciji oftalmolog" strasno sam razocarana! Najprije je pri nasem ulasku u ordinaciju bila uzasno neljubazna jer smo zaBoga dosli 15 minuta ranije (napolju pljusak)! Nije se uopste potrudila oko djevojcice. Ok jeste se malena malo prepala ali nije ni plakala ni ne daj Boze vristala ili pravila scene - jednostavno joj se ambijent bijelih mantila ne svidja a ne znam kojem djetetu se i svidja????!!!!

Ja sam pokusavala na sve moguce nacine da curicu motivisem da saradjuje a ova se samo napandrcila nama iznad glave i kao snebiva se jer curica ne saradjuje user posted image

Ponavljam, za nekog ko je navodno karijeru proveo sa djecom pokazala je NIMALO razumijevanja, takta ili dobre volje da se pregled obavi. Nije nam dala dovoljno vremena da se dijete malo "raskravi" nego je pocela da ronda, a kad sam je upitala kako bi ona eto kao neko kome je to posao malo ohrabrila dijete odgovorila mi je da ona nema pojma kako bi to trebala sa tudjom djecom, sa svojom je znala kad joj je trebalo user posted image user posted image user posted image

Katastrofa, jednom rijecju! Zena je definitivno za penzije, ocito je vec odavno izgubila zivce as vi znamo koliko strpljenja treba sa (malom) djecom!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Strabizam
18.5.2012 14:04:13   
/MMK/
Zna li neko za koliko otprilike naruče na kabinetu za strabizam?

U pitanju je djevojčica od 20 mjeseci, primjetila sam da joj lijevo oko bježi malo unutra.
Pedica je potvrdila i rekla da je dobro jer vidi da može centrirato okom i da sačekamo do 2 god.
Ja kontam što prije to bolje, dok nas naruče, biće taman blizu dvije.
Kako izgleda pregled i kako privoliti dijete na bar minimalnu saradnju?


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Strabizam
19.5.2012 16:11:36   
shpagica
Ne znam kako je na Kosevu, ali mi smo evo jutros obavili pregled u poliklinici Svjetlost i PRE PRE PREZADOVOLJNI SMO user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Strabizam
4.6.2012 13:58:48   
fartar
shpagica poslala sam PP. Imam neka pitanja pa mi treba savjet ako možete odgovoriti. Pozdrav

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Strabizam
13.6.2012 19:37:17   
/MMK/
Bili smo na pregledu, na Koševu, zasad nemamo dioptrije, desno oko bježi van 10 stepeni, trebamo za par mjeseci na kontrolu, a terapija nam je flaster/okluzija na lijevom oku pola sata do sat dnevno.

Gdje vi kupujete flastere i koliko su, ima li onih šarenih dječijih i gdje ?
Ako neko zna gradirat ovih 10 stepeni bila bih zahvalna.

_____________________________

09.2010.

(odgovor članu fartar)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Strabizam
23.4.2013 10:34:19   
sretna sam jako
Mame zna li koja od vas kad se djetetu najranije moze uociti strabizam??
Moja curica je sa mjesec i 4 dana bila na pregedu kod fizijatra i rekao joj da ima blagi strabizam na lijevom oku. Zar se to moze vidjeti u tako ranoj dobi???

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Strabizam
23.4.2013 10:59:47   
veeseelaa
a kad sam je upitala kako bi ona eto kao neko kome je to posao malo ohrabrila dijete odgovorila mi je da ona nema pojma kako bi to trebala sa tudjom djecom, sa svojom je znala kad joj je trebalo user posted image user posted image user posted image


e pa svašta
vala bi joj ja par rekla

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Strabizam
23.4.2013 11:01:42   
marinčii

IZVORNA PORUKA: sretna sam jako

Mame zna li koja od vas kad se djetetu najranije moze uociti strabizam??
Moja curica je sa mjesec i 4 dana bila na pregedu kod fizijatra i rekao joj da ima blagi strabizam na lijevom oku. Zar se to moze vidjeti u tako ranoj dobi???

to je rano da se da ta dijagnoza ,do 6 mjeseci je normalno da oko malo bježi jer sve to još nije razvijeno ,ako poslije 6 mjeseci i dalje bude tako tek onda bi trebalo krenuti s pregledima iako teško da prije navršene godine se šta može uraditi

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Strabizam
23.4.2013 11:03:29   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: sretna sam jako

Mame zna li koja od vas kad se djetetu najranije moze uociti strabizam??
Moja curica je sa mjesec i 4 dana bila na pregedu kod fizijatra i rekao joj da ima blagi strabizam na lijevom oku. Zar se to moze vidjeti u tako ranoj dobi???

Sazrijevanje vida se upotpunjava u prvim godinama života i završava tek u 6-8 godini. Novorođenče ima samo osjećaj svijetla i nakon rođenja kretnje očiju su nekoordinisane, sa 5-6 sedmica razvijaju se određeni refleksi fiksacije.
sa 2 mj. dijete slijedi osobu, sa 3mj. prati prst očima a glavu ne okreće prema prstu
od 4mj. hvata igračke i posmatra svoje ruke
sa 6mj. može da fiksira predmete nekoliko minuta.
Sa 5 god. vid je normalan... iz ovoga proizilazi da je do 3 god. sve labilno i do ovog perioda je potrebno najkasnije početi borbu protiv očnih anomalija.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Strabizam
26.7.2013 19:22:03   
tinchita
Pozdrav!

Pedijatrica je slučajno (pri pregledu grla) kod sina uočila strabizam na desnom oku i dala nam uputnicu za Kabinet za strabizam KCU. Čitajući vaše postove odlučila sam ne voditi ga privatniku, nego baš tamo. Jeste da smo dugo čekali termin, ali dobro. Može li mi tko od vas malo detaljnije objasniti kako izgleda taj pregled, da pripremim ovog svog dječaka user posted image ?! Tako lakše funkcioniramo user posted image ! Hvala

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Strabizam
27.7.2013 1:18:59   
Lejla Ka
Koliko je dijete staro?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Strabizam
27.7.2013 7:35:13   
tinchita
3,5 godine.

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Strabizam
28.7.2013 13:55:12   
tinchita

IZVORNA PORUKA: tinchita

Pozdrav!

Pedijatrica je slučajno (pri pregledu grla) kod sina uočila strabizam na desnom oku i dala nam uputnicu za Kabinet za strabizam KCU. Čitajući vaše postove odlučila sam ne voditi ga privatniku, nego baš tamo. Jeste da smo dugo čekali termin, ali dobro. Može li mi tko od vas malo detaljnije objasniti kako izgleda taj pregled, da pripremim ovog svog dječaka user posted image ?! Tako lakše funkcioniramo user posted image ! Hvala



Dižem temu...sutra nam je pregled!

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *