|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strabizam
15.9.2013 18:29:00   
Apotekarka
Ma ocito onda ima i diptrije jer on krivi vrat kad gleda a kad mu zatvoris okicu sve dobro vidiuser posted image ,mene samo brine sto je to nekako preko noci doslo,nitko do sad nije primjetio i odjednom,nije mi jasno kako...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Strabizam
15.9.2013 18:59:32   
koka i po
ja imam pitanje u vezi ove pojave.dali se ovaj poremecaj manifestuje stalno ili oko moze "bjezati" povremeno?

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Strabizam
15.9.2013 19:17:39   
Apotekarka
Mislim da moze povremeno bjezati od umorA,OPTERECENJA OCIJU KOD BLAZEG OBLIKA STRABIZMA,MENI NIJE JASNI KAKO KOD NAS PREKO NOCI SE DESILO

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Strabizam
15.9.2013 19:21:02   
Apotekarka
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1236596_10202083903967720_174267951_n.jpg
Ovo je slikano tacno porije 15 dana nista se n e primjeti a sad se iz aviona vidiuser posted image user posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Strabizam
15.9.2013 19:30:23   
muaaa

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Mislim da moze povremeno bjezati od umorA,OPTERECENJA OCIJU KOD BLAZEG OBLIKA STRABIZMA,MENI NIJE JASNI KAKO KOD NAS PREKO NOCI SE DESILO


Desava se i ja sam primjetila odjednom...znaci popodne negdjee sutradan smo odmah bili kod doktora.

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Strabizam
15.9.2013 19:32:29   
muaaa

IZVORNA PORUKA: koka i po

ja imam pitanje u vezi ove pojave.dali se ovaj poremecaj manifestuje stalno ili oko moze "bjezati" povremeno?

Kod nas je bjezalo ovremeno...nije stalno bilo.Onako kad me pogleda pobjegne negdje ka nosu

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Strabizam
16.9.2013 21:05:17   
Apotekarka
Znam da sam dosadila vise ali ova neizvjesnost do srijede me ubi,cini mi se kaio vjecnost...Jesu li vasa djeca krivila vrat zbog strabizma ,moij se djecak se sav nakrece na jednu stranu i stima polozaj gdje su mu okice u istom polozaju,u dusi me boli dok ga gledam,povremeno i trlja okice,kad mu zatvorim to zdravo oko sve izvrsno vidi na to gdje ocit strabizam i najsitnije detalje...Mene brine sto se to odjednom pojavilo u cetvrtak malo a sve ostale dane se pogorsalo i ocito je...Kad ga pogledam odmah mi se place...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Strabizam
16.9.2013 22:26:41   
Amrino
Slusala sam neko predavanje i ugl. poenta je sl. - obavezno izbaciti sjedenje za racunarom, igranje igrica, koristenje mobitela i smanjiti gledanje TV-a na najmanju mogucu mjeru. Kazu da se postotak slicnih "poremecaja" ociju, nogica (ravni tabani), rukica...javljaju zbog danasnjeg nacina zivota. Oci ne vjezbaju kako bi trebale- jer im gledanje u ekrane to onemogucuje, trce samo po ravnim podlogama (asfalt, parket....) i zbog toga ravni tabani (u projeku sad 70 % a prije par decenija je bio 20 %).

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Strabizam
17.9.2013 14:04:52   
koka i po
mi smo dobili uputnicu za oftamologa.oko ipak malo "bjezi".

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Strabizam
17.9.2013 14:38:10   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: koka i po

mi smo dobili uputnicu za oftamologa.oko ipak malo "bjezi".



koko, apotekarko, ne znam da li ste čitali moje postove i nama je dr. oftamolog u dz rekla da joj oko bježi, što ja nikada nisam primjetila, i bilo mi baš nešto krivo na Koševu kažu ništa od toga, samo dijete ima širok korjen nosa

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Strabizam
17.9.2013 14:42:13   
koka i po
ma primjetila sam ja to ima par mjeseci ali kontam jos misici nisu zreli(mada mi je to pedica danas demantirala s obzirom na njegov uzrast).nisam se nesto zabrinula ,za sve ima lijeka ako se na vrijeme otkrije.i ja i mm nosimo naocale sa cilindrom na jedno oko.moje "bjezi" citav zivot pa mi nista ne fali.svo zlo bilo u tome.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Strabizam
18.9.2013 17:27:32   
Apotekarka
Dan...MM sad zove Antonio obavio pregled kod ocnog...Vid je izvrstan,strabiznma nema nego mu se navodno upalio taj ocni misic i zivci od jakog propuha(a stalno je vani bio)dao mu je dr b complex i aspirin 500(hje li tko davaoi djeci aspirin jer on ide od 12 e godine)rekla samm mm da upita dr i da iduce sedmice obavimo pregled kod neurologa valjda radi upale tih zivacva...Bas sam se iznenadila bilas sam uvjerena da je strabizam u pitanju...Je li tko imao sliucan slucaj

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Strabizam
18.9.2013 18:46:18   
Visnja RR
Aspirin se ne daje djeci ispod 12 g to si u pravu ali postoje neke situacije kad ga pedijatri propisuju... možeš li nazvati dr. a ti kaže zašto baš aspirin jel bilo neke zamjene? ovo čisto da ti budeš mirna

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Strabizam
18.9.2013 18:50:54   
Apotekarka
Pitala kao najbolji je za tzo aspirin,neka doza ne znam ni kako cu je uspjeti uraditi,a evo sad nas neurolog vratio nije to za njega vec za djecjeg neurologa,ima li gdje privatno ili?

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Strabizam
26.9.2013 17:18:33   
koka i po
mi smo danas bili kod oftamologa.ima strabizma ali dokt.ne zna koji je razlog,dali dioptrija ili je do misica.apotekarko bila bih ti zahvalna ako bi napisala kako je izgledao pregled kod tvog sina jer mi se ovaj danasnji dokt.bas i ne cini kako treba.mislim....nije oko bobuljica pa da se pregleda 30 sec.
dobili smo atropin kapi za sirenje zjenica.jeli nekop imao iskustva sa ovim kapima?

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Strabizam
11.10.2013 13:42:32   
koka i po
i zavrsismo mi danas kod oftamologa.dioptrije nema,ocni misici odlicno razvijeni....elem uzrok neznatnom "bjezanju" ociju je vjerovatno premor.osim premora uzroci mogu biti dugo gledanje u kompjuter pa cak i stres.
jos jedna kontrola kada se zjenice skupe forme radi .uglavnom...sve je dobro proslo hB.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Strabizam
11.10.2013 14:02:13   
Apotekarka
Koko izvini tek vidjeh tvoj post sada...A sta da ti kazem nas pregled je prilicno dugo trajao kod ocnog i sve sumnje na strabizam,dioptriju ili bilo kakve probleme s vidom su itklonjene,medjutim oko bjezi i dalje i primjeti se,pogorsanja nema a poboljsanja malo,bilismo i kod neuropedijatra oba sumnjaju na upalu ocnog zivca usljed propuha i sl i preporucuje neuro da odradimo magnetnu koju jos nismo uradili....morat cemo izgleda

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Strabizam
11.10.2013 14:11:45   
Sonja
iako je rijec o vecoj djeci ja cu ovdje pisat iako je rijec o bebi a ako negdje ima tema druga nek me neko uputi

moj Dari ima 4,5mj i jos uvijek ne moze lijepo da kontrolise okice ... vecinom idu prema unutra kad ga podignem u uspravan polozaj. do kad se to kod beba razvija i kad treba prestati? ne mogu nigdje da nadjem taj podatak

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Strabizam
11.10.2013 14:23:02   
koka i po
do trece godine.nakon trece godine ako je "bjezanje" jos uvijek prisutno potrazi savjet oftamologa.
u slucaju tvog djeteta smatram da je jos rano govoriti o poremecaju jer su ocni misici u razvoju.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Strabizam
11.10.2013 14:32:07   
Sonja
e dobro je user posted image
hvala ti

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Strabizam
11.10.2013 14:33:50   
koka i po
nema na cemuuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Strabizam
11.10.2013 14:36:25   
Apotekarka
Sonja koka ti vec rece nista ne sikiraj
A stA Je s nama oko bjezi a strabizam nije,bas sam uplasena,nbojim se rezultata te magnetne,samo da nije sta ne dao Bog iz mozga

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Strabizam
11.10.2013 14:46:52   
marinčii
Moj M ima strabizam koji sam ja primjetila negdje s 7 mjeseci ,s godinu ga odveli na pregled ,doktorica dijagnosticirala strabizam ali on isto nema dioptriji ,kaže njegov vid je kao i sviju zdravih vršnjaka ali pošto postoji strabizam mora nositi naočale i flasteriće,zasad je malo bolje mada se i sad primjeti ali doktorica hoće da iscrpi sve mogućnosti prije nego se odluči na operaciju.Kod nas je to uzrokovanu teškim porodom ,jer je M polse imao krvarenje na mozgu ,koje se posle povuklo (3 puta smo radili uzv) ali eto ostao nam je strabizam kao posljedica ,ali ja sam zahvalna Bogu jer je moglo proći i gore.
Naša dr,koja je baš strabolog nam je rekla da je do 6 mjeseci normalno da okica bježi a sve poslije da bi trebalo dijete odvesti na kontrolu,tvoja bebica je još mala Sonja tako da ne brini to će sigurno izići.

Apotekarka jesu li vam radili fundus,ako jesu on bi trebao da pokaže ako ima kakva ne daj Bože opasna bolest,da se on nije nekad udario glavicom možda je posljedica udarca to,neznam nisam pametna valjda doktori znaju najbolje ,da je nešto opasno sigurno bi vas hitno poslali na pretrage zato ne brini i nastavi s tim b kompleksom pa će se valjda to povući.

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Strabizam
11.10.2013 14:47:19   
koka i po
eh apotekarko pa nemoj odmah na najgore da mislis.
to je jos samo jedan nalaz koji se radi da se iskljuci i mogucnost nekog veceg problema.
vidjet ces da ce sve biti dobro.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Strabizam
11.10.2013 14:51:29   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: koka i po

eh apotekarko pa nemoj odmah na najgore da mislis.
to je jos samo jedan nalaz koji se radi da se iskljuci i mogucnost nekog veceg problema.
vidjet ces da ce sve biti dobro.



apsolutno se slažem sa kokom, mislim da ne treba toliko da se sikiraš, ja sve mislim da je to propuh, da je šta drugo vjeruj odrazilo bi se u jačoj mjeri, sretno

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *