|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  120 121 [122] 123 124   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
9.2.2015 10:01:17   
Sedina 30
Da napomenem dvije velike kasike sljeza i pola kg secera

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 3026
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
9.2.2015 10:09:36   
almondray
Ostade mi pitanje na drugoj strani pa da ponovim:

Mame bronhitičara trebam savjet;
Moj malac 2,3g već tri mj. kuburi sa op.bronh. Od 23.01 do danas je imao čak 3x isti.
Ležali smo i bolnici ,kratkotrajno, gdje su mu snimili pluća i na snimku se vidi da ima tog nekog sekreta.

Eh ,mene zanima ovo: kad je u opsttrukciji u dz. mu daju za terapiju : ventolin 4x1 atrovent 4x1 i fliksotid2x1.
Međutim ,odvela sam ga privatniku koji kaže da ta terapija nije na mjestu.Navodno nije uvijek poželjno davati i ventolin i atrovent.Kaže da sam ga "nabubala" atroventom i da zvoni.user posted image e i ja čujem tu zvonjavu(kao da u bunaru kašlje)
Prošle sed. u bolnici su mu odmah isključili atrovent a ventolin koristi(i taman smo krenuli na smanjivanje doze ponovo dobije bronh.)
Danas mu dr. ponovo propisuje istu terapijuuser posted image
Kakvu terapiju dobijaju vaša djeca?

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 3027
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.2.2015 7:57:05   
irenaSA

IZVORNA PORUKA: Sedina 30

Caj za bronhitis i kasalj.
Šećer sa 1 dcl vode rastopiti na vatri u posudi . U rastopljeni šećer dodati 2 dcl limunovog soka nesmije prokuhati.
2
Posebno se skuhaju 2 žlice sljezovog korjena u 1 litri vode . To se kuha dok neiskuha na pola . Procijediti i pomiješati sa smjeson od limuna i šećera. Staviti u staklenku i piti po uputama.
3
Mala dijeca 5 do 6 puta po 1 žlicu svaki dan dok se ne popije cijeli pripravak.
kazu da super pomaze, moze u tegli stajati oko mjesec dana, naravno u frizideru


Koliko šećerauser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 3028
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.2.2015 7:57:47   
irenaSA

IZVORNA PORUKA: Sedina 30

Da napomenem dvije velike kasike sljeza i pola kg secera


Tek sad vidjehuser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 3029
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.2.2015 8:06:57   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: almondray

Ostade mi pitanje na drugoj strani pa da ponovim:

Mame bronhitičara trebam savjet;
Moj malac 2,3g već tri mj. kuburi sa op.bronh. Od 23.01 do danas je imao čak 3x isti.
Ležali smo i bolnici ,kratkotrajno, gdje su mu snimili pluća i na snimku se vidi da ima tog nekog sekreta.

Eh ,mene zanima ovo: kad je u opsttrukciji u dz. mu daju za terapiju : ventolin 4x1 atrovent 4x1 i fliksotid2x1.
Međutim ,odvela sam ga privatniku koji kaže da ta terapija nije na mjestu.Navodno nije uvijek poželjno davati i ventolin i atrovent.Kaže da sam ga "nabubala" atroventom i da zvoni.user posted image e i ja čujem tu zvonjavu(kao da u bunaru kašlje)
Prošle sed. u bolnici su mu odmah isključili atrovent a ventolin koristi(i taman smo krenuli na smanjivanje doze ponovo dobije bronh.)
Danas mu dr. ponovo propisuje istu terapijuuser posted image
Kakvu terapiju dobijaju vaša djeca?

moja malena nije nikada primala atrovent...
kod nas je to bio ventolin, dextametazon i fliksotid
sad ja čitam on nebi trebao biti loš čak šta više načinjen je da se koristi zajedno sa inhalacijskim beta-agonistima u liječenju akutnoga brohitisa sa optrukcijom koju ste vi imali očito i imate još...oprtukcija je zezenutauser posted image
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/UP-I-530-09-05-02-970.pdf
on sadrži ono što smo mi davali flonidanom djeci ...smiruje i ublažuje nadražaj kod djeteta...
sad najbolje doktori znaju...
mislim trebaš naći doktora kome vjeruješ...
ja sma si našla doktoricu i stavrno sa njom sam smao surađivala njoj dijete vodila, nju pitala ama sve pod milim bogom što sma pročitala igdje i čula...od nje dozvole za uvođenje čajeva tražila, narodnih lijekova i moja cura kako je ojačala tako je i bolja bila...
mašallah i Bogu hvala odvano nismo imale brohitis iako i porodična namaneza kao i njen organizam koji je sa 4 mjeseca po prvi put se borio sa istim upućivali su da će to biti dugotrajnija borba...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 3030
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.2.2015 8:10:14   
bebacha
Mi kad smo bili u bolnici na pulmologij,imao je inhalaciju i ventolinom i atroventom i bas mu je pomoglo

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3031
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.2.2015 8:19:28   
almondray
Nisam uključila atrovent. Nije jednom bio na toj terapiji i nekako ga sastruze. A privatni dr.i dr.u bolnici nisu podrzali tu terapiju. U bolnici su samo produžili sa ventolinom i još nekim meni nerazumljivim lijekovima.
Možda grijesima ko zna...
SAD manje kašlje ali sinoć sam opet čula taj hropac i to samo na desnoj strani kako i piše na nalazu od snimka pluća.
On pije od kuće i hemomycin i ja se pitam može li dobiti temp danas- sutra?
Stavila bi mu i mast na prsa samo da se vise rjesimo.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3032
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.2.2015 8:23:56   
almondray
Taj privatnik je rekao da to jeste dobra terapija al u posebnim slučajevima ali nipošto uvijek kako njemu daju.
Atrovent potiče na iskašljavanje i uz njega se ne smije koristiti nista dodatno za iskašljavanje.

Hanady kako da znam da ima spazama?

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 3033
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.2.2015 8:37:53   
Hanady RR
Ako potječe iskašljavanje iz moga iksustav u ovoj fazi kada unutra ima puno nerazgrađenoga šlajma i nije dobro...jer tada u slučaju da iziritira dijete može doći do spazma....

a spazam...pišti...ne diše...
jednostavno diše ti smoa stomačićem dijete...
kad digneš body /potkošulju a dijete miruje-leži gledaj kako diše...
ako ti diše samo stomačićem a gote ti pluća mala miruju njega stislo i tu spazma ima...
opasniji spazama je kada krene recimo da povrtai veću količinu iz sebe sekreta i zaguši ga...to ne možeš ne primjeitit, dijete poplavi...to je rijetko i pod tom terapijom inhalacija slabije moguće...
a ja sam svoju preslušavala sama...ekako sam vrmenom naučila...utišam sve i stavim joj uho odozada na leđa...ako čujem unutra krckanje znaš ono ima hropac pa u toku hropca čujem kao da nešto unutra krcka ja sam odmah išla po inhalaciju dextametazonom da je ''ne zavučem''...


meni je čaj od luka i jabuke uveliko pomogao...
guščija mast u supu...
loj koziji...ja sma svojoj ( grdna rano) pravia male bijele bombone od loja onako rukama i ona je to jela :(( i bombonama zvala...kad kahne kasnije ibaci tu bombonicu il dio nje sve okolo uvezan šlajm na nju :(((
ja nisam smjela na pluća stavljati nikakve obloge, imala sma i svinjsku masta u sedam voda pranu, i kosziju i guščiju al nisam smjela ...jer ona je meni znala biti bez temperature po 7-8 dana i kad insan misli sad će se ovo smiriti ona je u 4 ujutro dobije 38.5...
tako da nisam smjela radi toga


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 3034
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.2.2015 8:48:46   
SREĆNA
kad digneš body /potkošulju a dijete miruje-leži gledaj kako diše...
ako ti diše samo stomačićem a gote ti pluća mala miruju njega stislo i tu spazma ima...


Ovo se nama nedavno desilo, ali odjednom, N samo počeo kašljucati, ni šlajma ni curenja nosa, ništa, po danu kašljucao naveče se sve začepilo, japodigne bodić baš ovako dijete samo stomakom diše, ma strašno za vidjeti. Dr. uključila inekcije i inhalacije i antibiotik, poslije prve inekcije je već lakše bilo i prve inhalacije.Ja sam uključila šerpu kamilice da kuha , sauna u kući bila, mazala eukaliptus, skoro u sjedećem polođaju je spavao, plus sve ovo od dr.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3035
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.2.2015 8:50:05   
SREĆNA
Kuhala sam još čaj od kadulje, šećera i lovora to je smo pili 5-6 dana pomagalo je.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 3036
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.2.2015 9:03:07   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: SREĆNA

kad digneš body /potkošulju a dijete miruje-leži gledaj kako diše...
ako ti diše samo stomačićem a gote ti pluća mala miruju njega stislo i tu spazma ima...


Ovo se nama nedavno desilo, ali odjednom, N samo počeo kašljucati, ni šlajma ni curenja nosa, ništa, po danu kašljucao naveče se sve začepilo, japodigne bodić baš ovako dijete samo stomakom diše, ma strašno za vidjeti. Dr. uključila inekcije i inhalacije i antibiotik, poslije prve inekcije je već lakše bilo i prve inhalacije.Ja sam uključila šerpu kamilice da kuha , sauna u kući bila, mazala eukaliptus, skoro u sjedećem polođaju je spavao, plus sve ovo od dr.

da ...
ja sma tada kupila inhlator da ga imama kući..
posbeno jer mi je sin do zaove stariji do moje mlađe cure imao iste probleme i upoznata sma bila i sa najtežim oblikom plave halke oko usta>...
kad sma taj stomačić vidjela kako se diže i spušta ...odmah sma ja po inhalator otišla...pa na fiiološku makar dijete i pravo ljekaru...
džaba...strah ima velike oči...od straha meni je to još gore izgledano nego što to jeste...
al eto neka isksutva mogu pomoći nekome da pripazi ...moja zaova nije znala pa smo umalo umrel od straha sa njenim malenim na rukama dok smo do DZ nas dvije sa njim po kisik došleuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 3037
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.2.2015 12:30:04   
almondray

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Ako potječe iskašljavanje iz moga iksustav u ovoj fazi kada unutra ima puno nerazgrađenoga šlajma i nije dobro...jer tada u slučaju da iziritira dijete može doći do spazma....

a spazam...pišti...ne diše...
jednostavno diše ti smoa stomačićem dijete...
kad digneš body /potkošulju a dijete miruje-leži gledaj kako diše...
ako ti diše samo stomačićem a gote ti pluća mala miruju njega stislo i tu spazma ima...
opasniji spazama je kada krene recimo da povrtai veću količinu iz sebe sekreta i zaguši ga...to ne možeš ne primjeitit, dijete poplavi...to je rijetko i pod tom terapijom inhalacija slabije moguće...
a ja sam svoju preslušavala sama...ekako sam vrmenom naučila...utišam sve i stavim joj uho odozada na leđa...ako čujem unutra krckanje znaš ono ima hropac pa u toku hropca čujem kao da nešto unutra krcka ja sam odmah išla po inhalaciju dextametazonom da je ''ne zavučem''...


meni je čaj od luka i jabuke uveliko pomogao...
guščija mast u supu...
loj koziji...ja sma svojoj ( grdna rano) pravia male bijele bombone od loja onako rukama i ona je to jela :(( i bombonama zvala...kad kahne kasnije ibaci tu bombonicu il dio nje sve okolo uvezan šlajm na nju :(((
ja nisam smjela na pluća stavljati nikakve obloge, imala sma i svinjsku masta u sedam voda pranu, i kosziju i guščiju al nisam smjela ...jer ona je meni znala biti bez temperature po 7-8 dana i kad insan misli sad će se ovo smiriti ona je u 4 ujutro dobije 38.5...
tako da nisam smjela radi toga


Ženo draga on ovako diše,tad se obično čuje to pucketanje iz pluća(kao vatra kad pucketa) , često povraća šlajm i hranu ,a kad je to sve počelo prije tri mj. i 10 dana on je tolko kašljao da je iskašljavao nekakav ispljuvak boje hrđeuser posted image (dr.rekla da je mogla biti i krv i to joj je normalnouser posted image )
Uvijek počinje istim scenarijom:kašljucanje,curi nosić, t38C i onda op.bronhitis.
Iz istog razloga ni ja ne smijem mast,ako je virus onda mu neće pomoći ovaj atb.što pije.
E sad uvezi tog plavog prstena što spominješ oko usana user posted image to on većim dijelom bolesti ima,niko nije komentarisao.Jedino na prijemu u bolnicu je naznačeno da postoji ali moguće od silnog plača zbog pregleda tj. trenutno.
Na žalost ja nisam bila tu a muško ko muško spetljao se ,jedva se sjetio naziva lijekova,da objasni dr. Mi smo već 5 dana na singularu ali da mi je da mu to istjeram iz pluća.
Taj čaj što spominjš jel to onaj što se kuha 8min?Jel se razrežu luk i jabuka?Ja sam ga kuhala ali razrezano sve i luk sa ljuskom jer je domaći.
Pošto nisam uključila atrovent davat ću mu taj čaj i ako znaš za još neki reci.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3038
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.2.2015 12:40:14   
Hanady RR
E dušo moja....
borba vas čeka...
a to i sama vidiš...
optruktivno njega ne popušta :(((
inhalator nabavi ....pozjami il kupi...između inhalacija koje ti oni propišu ti na fiziloškoj smao ga inhaliraj slobodno ...
taj čaj jeste jabuka i luk al luk oguli a jabuke ne....
taj čaj mješaj sa jabukom sokom da mu bude ukusniji slobdono i što više nek popije, moja je di litar tog čaja sa litrom jabuke soka znala u vrijeme oprtukcije popiti...
baby vac nos ispuhuj...
stlno nos ispiraj fiziološkom..
u apoteku fino kupiš 250 ml fiziološke, plastičnu špricu i igrlu sve to košta oko 3 KM...traje dugo...do roka naznačenog na boci staklenoj..iglu zabodeš u fiziološku odozgo, špricom navučeš nos ispiraš stalno....baby vacom izvlači ne odustaj ode mu dole...
moja je i na stolicu izbacivala šlajm...
naći temu brohitis kod beba do dvije godine...tamo čini mi se na strani 13 ima moje siksutvo...pročitaj, ima i čaj sa smeđim šećerom i lovorm koji je nama valjao...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 3039
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.2.2015 12:56:04   
almondray

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

E dušo moja....
borba vas čeka...
a to i sama vidiš...
optruktivno njega ne popušta :(((
inhalator nabavi ....pozjami il kupi...između inhalacija koje ti oni propišu ti na fiziloškoj smao ga inhaliraj slobodno ...
taj čaj jeste jabuka i luk al luk oguli a jabuke ne....
taj čaj mješaj sa jabukom sokom da mu bude ukusniji slobdono i što više nek popije, moja je di litar tog čaja sa litrom jabuke soka znala u vrijeme oprtukcije popiti...
baby vac nos ispuhuj...
stlno nos ispiraj fiziološkom..
u apoteku fino kupiš 250 ml fiziološke, plastičnu špricu i igrlu sve to košta oko 3 KM...traje dugo...do roka naznačenog na boci staklenoj..iglu zabodeš u fiziološku odozgo, špricom navučeš nos ispiraš stalno....baby vacom izvlači ne odustaj ode mu dole...
moja je i na stolicu izbacivala šlajm...
naći temu brohitis kod beba do dvije godine...tamo čini mi se na strani 13 ima moje siksutvo...pročitaj, ima i čaj sa smeđim šećerom i lovorm koji je nama valjao...

user posted image Sve ovo imam i radim osim tog inhalatora.Ponekad naparim kupatilo i unesem ga da udiše.
Doduše nije baš ljubitelj tog izvlačenja slinica pa nismo baš redovni,em mu teško disati a još više kad plače,al' bar jednom dnevno ga usisamuser posted image
Možda njemu nije ovo treći bronhitis za 15 dana nego prvi koji nije izliječen kako trebauser posted image jer dan posle ukidanja terapije mi krećemo sve ispočetka.Ne moram ni govoriti na šta mi djete liči... hodajuća avetuser posted image blijed,ispijen,mršav ,danima ne silazi sa nas.
Baš kako srećna kaže,sjedeći na nama i spava,jede pijeuser posted image
Trenutno mu dajem puter sa medom i propolisom,immuno sirup ...a tražim i tu guščiju mast ovdje da kupim.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3040
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
10.2.2015 13:08:10   
Hanady RR
Sve znam draga moja...sve sam to prošla :(((
Al dok oni ojačaju bude to lakše...a i to kad su bolesni pa izgledaju ko hodajući aveti nadokande kasnije brzo...dok prizdrave...tečnosti nek pije to je najbitnijeeeeeeeeeeee...što više tečnosti kroz njega nek prolazi...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 3041
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
5.3.2015 11:28:45   
amrara
Jucer djecaku primjetila aftu u ustima. Jutros stanje dosta gore. Desni potpuno krvavo crvene, ima i otoka i dosta afti po ustima, cak nesto slicno herpesu na usnu. Nista nece da jede. Malo ruzno vrijeme za ici doktoru. AKo znate neki prirodni lijek za to da arem do podne izdrzimo

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3042
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
5.3.2015 13:06:49   
jasminah
Kod mog A je bilo isto tako kada je imao stomatitis. To se ne liječi, samo se ublazavaju simptomi. Traje 7 dana. Dijete ne moze da jede nista tj. vrlo slabo. Samo sam mu davala kasastu hranu, mlaku. Prije jela mu naprskam tantum verde. a najbolje ti je doktoru

(odgovor članu amrara)
Neposredna veza do poruke: 3043
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
5.3.2015 14:25:47   
mimi_2in1
amrara, nama je dr preporucila gengigel mazati direkt na aftu da napravi sloj preko nje da bi prije proslo, ako ima vise onda moze onaj gengigel sprej. prskati par puta dnevno baby propolisom cijelu usnu supljinu, da se sprijeci dalje nastajanje. ne davati nista kiselo, slatko vruce itd..to sve iritira. ako nece da jede ne navaljivati..davati hapu u nasem slucaju jer samo to prolazi..koliko god hoce..ponuditi cesce neku kasastu hranu, hladnu ili mlaku. sto vise tecnosti. paracetamol dati pred spavanje i cak jos jednom dnevno, da bi se umanjili bolovi, on valjda djeluje kao anelgetik...i to je to. cekati da prodje.

to je stomatitis, kod nas bio, ona rece da je to virus, iz porodice herpesa, da cesto djeca koja to cesto imaju u djetinstvu kasnije mogu dobiti i herpes.

ne znam koliko je dijete nasa cura ima godinu i po pa je mogla sve ovo. za manju bebu ne znam user posted image

eh da, svaki put kad nam se to pojavilo u isto vrijeme je imala i jaku upalu grla.. pa je bilo i temperature. pa eto ako se malo vrijem smiri mozda da odete doktoru.

nama dr takodje rece da je to klasicni pad u imnutetu djeteta, i svaki put smo ukljucili nesto za imunitet.

< Poruku je uredio mimi_2in1 -- 5.3.2015 14:29:07 >


_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu jasminah)
Neposredna veza do poruke: 3044
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
19.3.2015 23:58:59   
tajra26
Drage moje imam jedno pitanje. Moj djecak je imao od preksinoctemperaturau koja nije prelazila 38 I to je trajalo do sinoc danas nije imao nikakotemperaturu. I sad kad smo krenuli spavati primjetila sam osip na nogicama sa vanjske strane stopala i članaka hrapav i crvenkast koji ga je svrbio i namazala sam mu to penatenom da li je neko imao slicna iskustva sta bi to moglo biti. Ne vodi mi se doktoru ali izgleda da ćemo morati

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 3045
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
20.3.2015 0:10:08   
teacher75
Kakvo mu je grlo? Da nije ovo:
http://www.dr-raketic.rs/infekcije/brnu

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 3046
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
20.3.2015 0:11:22   
teacher75
Evo i ovdje:
http://www.nzjz-split.hr/web/index.php/hr/ostale-vijesti/140-bolest-sake-stopala-i-usta

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 3047
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
20.3.2015 0:12:33   
teacher75
Jel ovakav osip;
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c5/Hand_foot_and_mouth_disease_on_child_feet.jpg

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 3048
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
20.3.2015 0:21:56   
tajra26
Hvala ti draga moja na odgovoru i trudu vise su sitnije tackice kao sitne guste bubuljice hrapave crvenkaste samo na prednjoj strani odozdo za sada nema i svrbi ga. Cijeli dan sam se cudila ovoj kratkotrajnoj temperaturi i znala sam da ce nešto biti. Stvarno me brine

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 3049
   RE: Dijete - molim vas hitno za savjet
24.3.2015 22:56:16   
canim
Maloprije mi je popila zadnju trecu dozu antibiotika Sumamed i nakon minute povrati u mlazu user posted image smijem li ponoviti tu dozu ili da ne ponavljam, ne znam sta da radim a kasno mi je sad da zovem njenog doktora user posted image ima li ko iskustva s tim user posted image

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 3050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  120 121 [122] 123 124   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  120 121 [122] 123 124   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *