|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Molim vas hitno za savjet..
18.12.2010 17:07:25   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: felix

da vas pitamza savjet .Smijem li ja anela veceras kupati ili neuser posted image danas je dobio zadnju bocu zbog upale grla.Pa se nesto bojim ga kvasitiuser posted image ....a i red je da ga pupam,sutra je sedmica kako se razbolio i kako sam ga kupala.
Sta vi mislite???



Je li vam hladno u stanu? Cini mi se da imas grijanje..Ako imas grijanje, osvjezi dijete ali nemojte dugo ostajati u vodi i fino ga utopli poslije toga..Toplo mlijeko, caj ili nesto dr toplo i bice ok aBd.
Mislim da mozes ali ne dugo..Znas ono brzinsko kupanje..

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Molim vas hitno za savjet..
18.12.2010 17:09:42   
Anoniman
o.k hvala vam puno.Da imam grijanje necu cefiti sigurnouser posted image

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
  Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Molim vas hitno za savjet..
18.12.2010 17:15:43   
mamabb
Drage ženice, kažite mi, kako se stavljaju obloge od kozijeg loja na pluća djetetu?


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Molim vas hitno za savjet..
18.12.2010 18:23:10   
Medić*
mamabb ne bih znala ali ce se neko brzo javiti aBg

felix, nunichi, koko, hvala na odgovorima, tako sam i pretpostavljala ali rekoh hajde da pitam jer nesto mi teze guta, nije bolestan ali cim malo slabije jede kao ova dva dana znam da ga malo grlo muci, tek veceras vidim da je zadnja petica bas probila pa sam prepisala sve tome, ah ti zubici

a koko nama su ga onda prepisali bas za upaljeno grlo, a ja sam bas sebi uzimala ovdje odavno za urinarne infekcije, razlika sigurno postoji

valjda ce nam apotekarka bolje rastumaciti 

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Molim vas hitno za savjet..
18.12.2010 18:27:43   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mamabb

Drage ženice, kažite mi, kako se stavljaju obloge od kozijeg loja na pluća djetetu?


draga moja....
ove oblige samo radi u slčaju da dijete nema temperaturu...na to posebno pazi...
najbolje je uzeti lanenu krpicu....istopiš loj u tavi i potopiš krpicu sa one strane sa koje ćeš na pluća staviti....
stavljaš umlačenu, ali pazi da ne opržiš dijete bolje sačekati da ohladi skroz i to tako da stavljaš na trokut savijenu krpicu ...trokut odmah ispod vrata...ćišak trokuta da je u udubljenju na vratu iznad grudne kosti ( nadam se shavataš) i onda ostatak dole po plićima....
preko stavi pamučnu pelenicu tanku pa obicu djetetu body ili potkošulju...
ja sam svaljala svako veče oko 11 djetetu i spava sa tim do ujutro, pa oko 8-9 promjenim drugu i držim do 11 i tako sam oko 20 dana stavljala.user posted image

nadams e pomogla sam tiuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Molim vas hitno za savjet..
18.12.2010 18:29:38   
Nunichi
Evo ja cu, nisam Apotekarka nasa, ali jesam po struci. user posted image

Antiobiotici imaju uglavnom siri spektar djelovanja. Tako da npr. bactrim ide i kod pneumonije, upale disajnih puteva, mokracnih takodje, kod upale uha i jos nekih "baja".

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Molim vas hitno za savjet..
18.12.2010 18:33:47   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Evo ja cu, nisam Apotekarka nasa, ali jesam po struci. user posted image

Antiobiotici imaju uglavnom siri spektar djelovanja. Tako da npr. bactrim ide i kod pneumonije, upale disajnih puteva, mokracnih takodje, kod upale uha i jos nekih "baja".



user posted image bravo draga, hvala ti user posted image nama je zakon user posted image



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Molim vas hitno za savjet..
18.12.2010 20:42:16   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mamabb

Drage ženice, kažite mi, kako se stavljaju obloge od kozijeg loja na pluća djetetu?


draga moja....
ove oblige samo radi u slčaju da dijete nema temperaturu...na to posebno pazi...
najbolje je uzeti lanenu krpicu....istopiš loj u tavi i potopiš krpicu sa one strane sa koje ćeš na pluća staviti....
stavljaš umlačenu, ali pazi da ne opržiš dijete bolje sačekati da ohladi skroz i to tako da stavljaš na trokut savijenu krpicu ...trokut odmah ispod vrata...ćišak trokuta da je u udubljenju na vratu iznad grudne kosti ( nadam se shavataš) i onda ostatak dole po plićima....
preko stavi pamučnu pelenicu tanku pa obicu djetetu body ili potkošulju...
ja sam svaljala svako veče oko 11 djetetu i spava sa tim do ujutro, pa oko 8-9 promjenim drugu i držim do 11 i tako sam oko 20 dana stavljala.user posted image

nadams e pomogla sam tiuser posted image



Hvala mnogo na tako detaljnom objašnjenju.
Meni su rekli da se to ne smije držati duže od pola sata sad sam zbunjena.user posted image Nemam lanenu krpu, može li gaza kao zamjena?

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Molim vas hitno za savjet..
18.12.2010 21:38:47   
mamabb
Evo ja to lijepo istopila i dobila sam oko 100ml masnoće, čekam da se malo hladne pa ću staviti na gazu(nemam lanenu krpu), e sad kako mijenjati obloge, kad ja možda ovog imam samo za jedanu gazu? user posted image  Da li ja tu gazu mogu korisiti više puta ili? Bilo mi sve jasno a sad ništa nije hahaha

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Molim vas hitno za savjet..
18.12.2010 21:43:08   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mamabb

Evo ja to lijepo istopila i dobila sam oko 100ml masnoće, čekam da se malo hladne pa ću staviti na gazu(nemam lanenu krpu), e sad kako mijenjati obloge, kad ja možda ovog imam samo za jedanu gazu? user posted image  Da li ja tu gazu mogu korisiti više puta ili? Bilo mi sve jasno a sad ništa nije hahaha

ja sam držala ovako kako sam ti rekla...
sad dok je toplo namaži po krpici kašikom malom ostalo ostavi da skori i opet istopi kad ti bude trebalo...stalno istu krpicu mažeš.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Molim vas hitno za savjet..
18.12.2010 21:45:02   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: mamabb

Evo ja to lijepo istopila i dobila sam oko 100ml masnoće, čekam da se malo hladne pa ću staviti na gazu(nemam lanenu krpu), e sad kako mijenjati obloge, kad ja možda ovog imam samo za jedanu gazu? user posted image  Da li ja tu gazu mogu korisiti više puta ili? Bilo mi sve jasno a sad ništa nije hahaha

Vjerovatno moze i gaza samo je lijepo umotaj da ti masnoca ne curi vec da koza upija.
Imas li kakvu tanku majicu pamucnu, neki carsaf, jastucnicu....Fino izrezes..Hajde, ziva bila. Puna kuca krpa. user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Molim vas hitno za savjet..
18.12.2010 22:01:43   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: mamabb

Evo ja to lijepo istopila i dobila sam oko 100ml masnoće, čekam da se malo hladne pa ću staviti na gazu(nemam lanenu krpu), e sad kako mijenjati obloge, kad ja možda ovog imam samo za jedanu gazu? user posted image  Da li ja tu gazu mogu korisiti više puta ili? Bilo mi sve jasno a sad ništa nije hahaha

Vjerovatno moze i gaza samo je lijepo umotaj da ti masnoca ne curi vec da koza upija.
Imas li kakvu tanku majicu pamucnu, neki carsaf, jastucnicu....Fino izrezes..Hajde, ziva bila. Puna kuca krpa. user posted image


Ma znam toliko user posted image  Sačekala sam da malo bude ohlađeno pa je kao krema i ništa ne curi a ostatak ostavila za sljedeće mazanje.

Hvala cure puno na odgovorima :))


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Molim vas hitno za savjet..
19.12.2010 11:10:52   
Medić*
Ako neko zna gdje bi mogli kupiti domaceg pekmeza neka obavezno javne user posted image imali smo nekoliko tegli sve otislo a bas bi mi trebalo sto prije user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Molim vas hitno za savjet..
19.12.2010 11:18:58   
Mjeseceva Pratilja
user posted image  dobra si..Ja ti nikad ne vidjeh kozijeg loja pa sam samo zamislila..user posted image
Zelim  ti djetetu jako brz oporavak aBd.
P.S. ako imas curekotove kreme, lijepo je namazati na prsa. Pomaze.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Molim vas hitno za savjet..
19.12.2010 17:29:41   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

user posted image  dobra si..Ja ti nikad ne vidjeh kozijeg loja pa sam samo zamislila..user posted image
Zelim  ti djetetu jako brz oporavak aBd.
P.S. ako imas curekotove kreme, lijepo je namazati na prsa. Pomaze.


Ni ja do sinoć ga ne vidjeh, hvala tebi. Mala je, hvala Bogu, dobro sad. Inače imala bakterijsku upalu pluća, u ponedjeljak na kontroli sve OK, ali da mi to malo sve popravimo i ovako uz onih osam pencilina što je isprimala. A za ovu kremu nemam pojma, nikad čula.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Molim vas hitno za savjet..
22.12.2010 1:26:18   
dacy
Valjda neko ima u ova doba
Moj sin od jutros ima visoku temperaturu. Jutros je imao 40, odmah smo ga odveli dr. dali mu tamo čepić, izvadili nalaze i doktorica kaze da mu je grlo upaljeno. propisala nam ospen, i ako temp. opet skoci, paracetamol sirup i voltaren čepiće.
Oko 5 sati se isto desilo, i snizili smo je čepićima, e sad prije nekih sat vremena, ja uđem u sobu da ga opipam i vidim da dijete gori.
Uto se on probudio, izmjerimo mu temp. pokaziva 40,2. Ja luda skroz, dam mu kaškicu paracetamola i pola čepića. Maloprije je i povratio, ali je puno bolje i nije više vruć.
Neznam da li sam smjela dat i jedno i drugo odmah.
Mama mi nije ovdje, ne mogu je nazvat, a ona je farmaceut i znala bi mi reći.
Nadam se da neko zna odgovor, i da mi da koji dobar savjet šta dalje.
Jer kako sam ja primjetila temp. mu skaće otprilike svkih 4-5 sati.
Da li da ga vodimo do bolnice ili ostanemo kući

Temp. smo mjerili ispod pazuhom

_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Molim vas hitno za savjet..
22.12.2010 1:31:11   
milenium
ja bih ga okupala i onda vidjela hoće li spast.ako spdne super,a ako spadne pa opet pred jutro se pojavi ja bi opet odvela dr.

okupala bi ga podhitno,jer ipak je to temperatura 40!!!i cijelu no bi namakala pelenu i po noi kvasila elo.tako ja radim.

< Poruku je uredio milenium -- 22.12.2010 1:33:20 >

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Molim vas hitno za savjet..
22.12.2010 1:34:14   
myb@by
Mislim da mu nece biti nista od paracetamola i cepica ali ti ipak prati reakcije da ne dođe do podhlađivanja. ja nemam iskustva sa ovim ali sma to nekada citala na forumu. Mislim da se savjetuje masiranje u slucaju podhlađivanja ali opet ti ponavljam da nemam iskustva sa ovim. Znam samo da kod upale grla temperatura ne spada ni tri dana nakon uzimanja antibiotika. Kod vas je ipak povisoka temperatura, pa bi mozda bilo bolje da ga odvedete kod dr. Nadam se da ce ti se javiti neko iskusniji.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Molim vas hitno za savjet..
22.12.2010 1:41:11   
milenium
nije to uopće strašno što si mu dala kašikivu paracetamola i pola čepića.jer koliko vidim tvoje dijete ima više od 2 godine i doza paracetamola bi trebala biti negdje oko 9 ml čini mi sse,a to je više od jedne kašike,tako da mislim da mu ta jedna kaškica neće škodit kao ni pola čepića.

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Molim vas hitno za savjet..
22.12.2010 1:45:34   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: dacy

Valjda neko ima u ova doba
Moj sin od jutros ima visoku temperaturu. Jutros je imao 40, odmah smo ga odveli dr. dali mu tamo čepić, izvadili nalaze i doktorica kaze da mu je grlo upaljeno. propisala nam ospen, i ako temp. opet skoci, paracetamol sirup i voltaren čepiće.
Oko 5 sati se isto desilo, i snizili smo je čepićima, e sad prije nekih sat vremena, ja uđem u sobu da ga opipam i vidim da dijete gori.
Uto se on probudio, izmjerimo mu temp. pokaziva 40,2. Ja luda skroz, dam mu kaškicu paracetamola i pola čepića. Maloprije je i povratio, ali je puno bolje i nije više vruć.
Neznam da li sam smjela dat i jedno i drugo odmah.
Mama mi nije ovdje, ne mogu je nazvat, a ona je farmaceut i znala bi mi reći.
Nadam se da neko zna odgovor, i da mi da koji dobar savjet šta dalje.
Jer kako sam ja primjetila temp. mu skaće otprilike svkih 4-5 sati.
Da li da ga vodimo do bolnice ili ostanemo kući

Temp. smo mjerili ispod pazuhom


Dacy na tako visoku temperaturu nista paracetamol sirup, odmah idi na cepice.... Ja bih ti preporucila lupocet cepice, sutra ih kupi, stavis cijeli cepic. Nama je od toga za max pola sata pocela spadati temp. I nemoj cekati da temp prede 38.4 odmah idi na cepic...

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Molim vas hitno za savjet..
22.12.2010 1:47:18   
milenium
upravo sam pročitala da se kod velike temperature daje kombinacija čepića i sirupa.čak se i u bolnicama daje čepić i sirup, i to ibuprofen.tako da mislim da od tog paracetamola što si mu dala ne može bit ništa negativno.samo ga ti istuširaj i za 4 sata ako imadne turu opet mu dadni sirup i čepić.sretnouser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Molim vas hitno za savjet..
22.12.2010 1:48:30   
dacy
Hvala vam puno.
Sad smo mjerili i ima 37,5.
Smijem li ove voltaren čepiće staviljati svakih 4 -5 sati, jer mu tako skaće temp. I da li da mu stavim cijeli čepić ili pola. Ja sam stavila pola jer mu je jutros dr. stavila pola.


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Molim vas hitno za savjet..
22.12.2010 1:51:44   
remzy

IZVORNA PORUKA: dacy

Valjda neko ima u ova doba
Moj sin od jutros ima visoku temperaturu. Jutros je imao 40, odmah smo ga odveli dr. dali mu tamo čepić, izvadili nalaze i doktorica kaze da mu je grlo upaljeno. propisala nam ospen, i ako temp. opet skoci, paracetamol sirup i voltaren čepiće.
Oko 5 sati se isto desilo, i snizili smo je čepićima, e sad prije nekih sat vremena, ja uđem u sobu da ga opipam i vidim da dijete gori.
Uto se on probudio, izmjerimo mu temp. pokaziva 40,2. Ja luda skroz, dam mu kaškicu paracetamola i pola čepića. Maloprije je i povratio, ali je puno bolje i nije više vruć.
Neznam da li sam smjela dat i jedno i drugo odmah.
Mama mi nije ovdje, ne mogu je nazvat, a ona je farmaceut i znala bi mi reći.
Nadam se da neko zna odgovor, i da mi da koji dobar savjet šta dalje.
Jer kako sam ja primjetila temp. mu skaće otprilike svkih 4-5 sati.
Da li da ga vodimo do bolnice ili ostanemo kući

Temp. smo mjerili ispod pazuhom



poooz mila...evo i mene u ova dobauser posted image
kako sam procitala ,malenom je bas povisoka temperatura user posted image i bas mi je zao ,i njega ,a i tebe ....
e sad sto se tice tog davanja istovremeno,sirupa i cepica,ja imam licnog iskustva s tim(s obzirom da ih je troje svasta sam prosla)
to sto si ti dala nije nesto strasno ,jer dala si samo pola cepica ,a tura je jako visoka,tako da nebrines za to...
kod mene je Fatih imao preko 40 turu i ja mu davala i sirup i cepic cijeli i nista mu nije bilo ,jer je kao sto rekoh visoka tura...on je isto imao upaljeno grlo(gnojnu anginu)i pio je ospen i tek kroz 48h mu je bilo bolje...
nadam se da sam imalo pomogla
ako ga budes tusirala ,nemoj mu kvasiti glavu i voda da bude mlakasta ,ali sigurna sam da ovo ves znas ....
slobodno pitaj ,ako budem sto znala tu samuser posted image
zelim vam mirnu noc


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Molim vas hitno za savjet..
22.12.2010 1:53:00   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: milenium

upravo sam pročitala da se kod velike temperature daje kombinacija čepića i sirupa.čak se i u bolnicama daje čepić i sirup, i to ibuprofen.tako da mislim da od tog paracetamola što si mu dala ne može bit ništa negativno.samo ga ti istuširaj i za 4 sata ako imadne turu opet mu dadni sirup i čepić.sretnouser posted image


Mala ispravka... Moze kombinirati cepic i sirup, ali ne istodobno. Recimo ako si sad dala sirup, onda za 4h cepic, pa opet za 4h sirup i sve tako.... Ima o tome vec pisano, neka me netko ispravi ako grijesim....user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Molim vas hitno za savjet..
22.12.2010 1:54:32   
milenium

IZVORNA PORUKA: dacy

Hvala vam puno.
Sad smo mjerili i ima 37,5.
Smijem li ove voltaren čepiće staviljati svakih 4 -5 sati, jer mu tako skaće temp. I da li da mu stavim cijeli čepić ili pola. Ja sam stavila pola jer mu je jutros dr. stavila pola.



nastavi i dalje tako,pola i paracetamol sirup.pa onda kad sutra odete doktoru vidite što dalje.

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *