|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
9.10.2014 17:07:50   
leptirica2606
Cao Selina, hvala na PP. Evo ja Sam vec drugi ciklus ja metforminu, pijem 1/4 od 500 3X dnevno. Promijenila Sam ishranu, vjezbam pa cemo sa vidimo. Sama sebi ponavljam samo strpljenje strpljenje .... Ima zena na forumu koje su ostale trudne, uglavnom kaze da treba nekih 2-3mjeseca da bi jajnici proradili .... Elem, svaka zena posebno je prica. Sve sto te zanima tu Sam , mozemo se cuti I na pp... Pozzzz

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 651
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
16.10.2014 13:10:08   
lirio
Drage moje, evo i mene na ovoj temi. Naime, jutros sam radila test insuloanemije (valjda se tako zove) na zahtjev moje gonekologice. Mozeli mi neko pojasniti zasto se radi ovaj test? Moj problem su veoma obilne i produzene menstruacije, uz jajnika ok. Trebam jos uraditi i nalaz nekih sedam gin. hormona 3. dan menzesa. LP

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu leptirica2606)
Neposredna veza do poruke: 652
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
16.10.2014 19:50:13   
kokouli
Imas li PCOS ,je li te zato uputila da radis IR ...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 653
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
24.10.2014 11:05:23   
el_sa
Pozdrav svim forumasicama koje dijele isti problem, IR user posted image
Ja sam na metforminu vec nekih 15ak dana. Osim gubitka apetita i povremenih mucnina, sve je ok, Zanima me nakon koliko vremena od pocetka uzimanja terapije ste dobile menstr.? Imam cesto bolove kao da cu dobiti, cak i neki smedjkasti iscjedak ali nista jos od M.
Sto se dijete tice, pomalo sam zbunjena sta jesti a sta ne ( osim bijelog brasna, secera i sokova- to znam ). Zanima me da li smijem koristiti pravi med ( ne pretjerano, po jednu kasiku )? Nasla sam na netu razlicite odgovore, negdje pise da se smije jesti a negdje pise da ne smije. Sta preporucujete za jelo, posebno na radnom mjestu?

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 654
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
24.10.2014 11:25:43   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: lirio

Drage moje, evo i mene na ovoj temi. Naime, jutros sam radila test insuloanemije (valjda se tako zove) na zahtjev moje gonekologice. Mozeli mi neko pojasniti zasto se radi ovaj test? Moj problem su veoma obilne i produzene menstruacije, uz jajnika ok. Trebam jos uraditi i nalaz nekih sedam gin. hormona 3. dan menzesa. LP



Mislim, da je to nešto drugo, jel želi da vidi tu anemiju,

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 655
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
24.10.2014 12:59:55   
leptirica2606

IZVORNA PORUKA: el_sa

Pozdrav svim forumasicama koje dijele isti problem, IR user posted image
Ja sam na metforminu vec nekih 15ak dana. Osim gubitka apetita i povremenih mucnina, sve je ok, Zanima me nakon koliko vremena od pocetka uzimanja terapije ste dobile menstr.? Imam cesto bolove kao da cu dobiti, cak i neki smedjkasti iscjedak ali nista jos od M.
Sto se dijete tice, pomalo sam zbunjena sta jesti a sta ne ( osim bijelog brasna, secera i sokova- to znam ). Zanima me da li smijem koristiti pravi med ( ne pretjerano, po jednu kasiku )? Nasla sam na netu razlicite odgovore, negdje pise da se smije jesti a negdje pise da ne smije. Sta preporucujete za jelo, posebno na radnom mjestu?


Draga el_sa Dobrodosla na forum, želim ti od srca da brzo zabebiš aBd kao i svima nama.
Koliku dozu metformina piješ??
Što se tiče ishrane možeš me slobodno kontaktirati preko PP da druge žene ne zamaram s time, i ja se s istim problemom borim i tražim bilo koga s kim mogu da razmjenim iskustva.
Mislim da med ne smije da se koristi, jer i na netu sam nasla da ima visok GI, a sad za prirodni neznam. Tata moj drzi pcele pa eto imam najbolji med al ne smijeg da ga jedem user posted image

Mislim da ishrana treba da ti bude sve sa niskim GI, malo pročačkaj na netu a i ja ti mogu poslati linkove preko kojih sam ja učila sta smije a sta ne .
i naravno VJEZBANJEEEEE i ja ga mrzimmmm al sta ces, kazu to bolje regulise inzulin od samih tabeleta

(odgovor članu el_sa)
Neposredna veza do poruke: 656
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
10.11.2014 13:06:31   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: gorocvijet

Pozdrav svim forumasicama. Nova sam clanica, ali sam posjecivala ovaj sajt i prije. Moj problem jeste zatrudnjivanje, trenutno smo na cekanju za VTO u martu. Molila bih nekoga da mi se javi ko je imao problema sa inzulinemijom i ko je trosio siofor. Pronasli su mi taj ``mikrosecer`` i sada zbog njega moram da pijem taj lijek. Medjutim, plasim se da od njega nakon prestanka dobijem secer ili nesto slicno. Inace imam mnogo zdravstvenih problema (od alergija na hranu, astmom i dr) tako da nemam bas mnogo prostora za rizik. Napominjem da me vodi u Medico S dr Brankica Kukolj. Prilicno je hitno, pa molim za brzo javljanje. Pozdrav.




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu leptirica2606)
Neposredna veza do poruke: 657
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
1.12.2014 12:32:40   
Dušica81
Pozdrav drage moje, evo i mene sa povecanom inzulinskom rezistencijom, pijem fordex 3x1 od aprila 2013. , ali jos uvijek nista od user posted image s tim da su mi user posted image postale redovne svih ovih 7 mjeseci. Kod dr. Zelije Velije sam privatno. Ja bih sad da probam s klomifenom, jeli vama endokrinolog ili ginekolog to propisivao?

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 658
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
6.12.2014 23:42:17   
Azra86S
Pozdrav cure user posted image
Treba mi savjet user posted image . Imam PCOS, neredovite menstruacije oduvjek, spolni hormoni uredu, isla kod ednokrinologa TSH povisen (5,2), inzulin povisen. Doktor propisao letrox za stitnu i siofor za inzulin, uz konsultaciju sa ginekologom. Medjutim ginekolog kaze da nije potrebno ukljucivati siofor jer mi inzulin nije toliko visok. Hmmmm, imam povjerenje u svog ginekologa, ai i endokrinolog se sat vremena mislio da li da mi ukljuci siofor, kao bolje bi bilo to rijesiti ishranom, ali s obzirom da vec godinu dana pokusavamo zatrudniti da ce biti brze sa terapijom. Pitanje je da li da ostanem samo na terapiji za stitnu ili da ipak uljucim i siofor? U sustini brine me da li ce mi samo letrox pomoci kod stabilizacije ciklusa i uspostavljanja ovulacije. Iz ishrane sam vec izbacila slatko i tjesteninu, izgubila nekoliko kilograma i prosla menstruacija je kasnila samo nekoliko dana (mozda mi taj siofor stvarno nije potreban, a mozda su vaginalete i cajevi za upalu ucinili svoje). Hvala vam unaprijed user posted image
.


< Poruku je uredio Azra86S -- 6.12.2014 23:43:51 >

(odgovor članu leptirica2606)
Neposredna veza do poruke: 659
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
10.12.2014 10:19:48   
Twinkies04
Azra sto se tice samo terapije za visok TSH cisto sumnjam da ce ti on sam regulisati ciklus..Ja letrox pijem vec tri godine i po pitanju user posted image nisam nista dobila,ali mi je stitna ok i pod kontrolom tako da ga pijem u svakom slucaju.
Sto se tice Siofora ja ga koristim vise od godinu dana.Moja bazalna vrijednost inzulina je bila ok ali krivulja nije.Moj endokrinolog mi je takodje savjetovao da pokusam regulisat to sve ishranom,ali moj ginekolog mi je ipak ukljucio Siofor.Za ovih godinu sam imala 3 spontane user posted image ,sto je kod mene rijetkost.Inace uzimam primolut da izazovem user posted image .Tako da sto se tice Siofora ja sam zadovoljna kako ide i ja mislim da ce biti jos bolje.Ovulaciju jos uvijek spontanu nisam imala,ali nije mi ni bitno jer ja sam vecinom na raznim stimulacijama,ne ocekujem da se po pitanju ovulacije nesto puno promijeni.
Ja nemam viska kilograma,nisam nikad imala,cak stovise trudim se da na Sioforu zadrzim ovu kilazu koju imam sad,jer sam na pocetku koristenja izgubila 5 kg,imala sam bas jake nuspojave,ali nisam odustala dok se nisam navikla na lijek.

Moj ti je savjet probaj,pokusaj sve sto ti moze pomoci..ako uspijes da regulises sam ciklus i ovulaciju to je super jer imas sansu da zatrudnis prirodno.Ovako ti je vjeruj duplo vece maltretiranje sa kojekakvim stimulacijama i svime,ali boze moj ima nas koji nemamo izbora za drugo...


_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu Azra86S)
Neposredna veza do poruke: 660
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
10.12.2014 21:44:48   
Azra86S
Twinkies04 hvala ti na dogovoru.
Ja za izazivanje user posted image nisam nikada nista koristila, jer ona uvijek dodje prirpdno, medjutim nekada kasni nekoliko dana, nekada i cijeli mjesec, a bilo je i perioda od nekoliko mjeseci. U prosjeku imam 8 ciklusa godisnje. Jos uvijek nisam sigurna da li ikada ima ovulacije, jer sam radila UZ samo nekoliko puta, tako da to tek treba da utvrdim. Mislila sam da pratim sljedeci ciklus da vidim da li se ista popravilo, tj da li to izbacivanje secera i ugljikohidrata ima ikakvog efekta. Meni inzulin previse skace samo na pola sata nakon uzimanja glukoze, nakon toga se stabilizuje, voljela bi to rijesiti bez terapije, iako ne bjezim ni od toga. Sutra svakako idem ginekologu pa cu ponovo sa njim porazgovarati o tome. user posted image

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 661
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
11.12.2014 10:19:17   
Twinkies04
Azra tebi bi najbolje bilo da par ciklusa ispratiš sa folikulometrijama da li ima ovulacija i sve ostalo...Ovako mi nesto sve naćoravo izgleda..
Ti kazes da eto pokusavate godinu dana,nije mi jasno ako ti ginekolog do sad nije ispratio nijednu ovulaciju i nisi sigurna imas li je kako ces i ostat trudna uopste...Vidis li ti kakve druge simptome u vrijeme kada bi ti trebala biti ovulacija....mozda da pocnes mjerit bazalnu temperaturu,to je ono sto si barem mozes sama,pa makar tako da mozda skontas ima ili nema...



_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu Azra86S)
Neposredna veza do poruke: 662
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
12.12.2014 0:19:24   
Azra86S
Twinkies znas kako to izgleda u javnim ustanovama, dok svi nalazi budu gotovi prodje i nekoliko mjeseci. Moj ginekolog nije zelio nista pokusavati sve dok se sve ne provjeri, sto je u sustini dobra stvar, jer sada znamo sta primarno treba da se rjesava. Sto se tice ovulacije koristila sam trakice, ali one stalno pokazuju pozitivno tako da to odpada, nekada primjetim neke od simtoma, ali ni to ne mogu biti sigurna. Od sljedeceg ciklusa krecem sa malo ozbiljnijim mjerama po pitanju ovulacije. A sto se tice siofora, mozda potrazim i trece misljenje, ili ponovo da porazgovaram sa endokrinologom. Hvala ti puno na savjetima. user posted image

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 663
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
12.12.2014 8:47:12   
AAvalon
draga Azra86S, ne znam zasto bjezis toliko od Siofora, nece ti nista biti od njega... on se u svijetu normalno pije kod PCOSa, cak i kod zena koje nemaju inzulinsku rezistenciju, a ti je cak i imas. i pomogne, regulise cikluse i zene ostanu trudne. i to pijes samo tih par mjeseci dok ne ostanes trudna i na pocetku trudnoce da sprijecis spontani, i nakon toga vise ne moras. ti se svakako posavjetuj sa ljekarima, nemoj moje misljenje uzimati kao finalno, ali samo hocu da ti kazem ako ti kazu da ga pijes, nije to kraj svijeta i nije nista strasno cega se trebas bojati, bolje je Siofor nego stimulacija, barem po mom skromnom misljenju. sretno!

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Azra86S)
Neposredna veza do poruke: 664
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
16.12.2014 11:46:51   
kokouli
Molim objasnjenje ovo za zene koje nemaju IR a piju Siofor ,nije mi to jasno ....

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 665
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
16.12.2014 21:57:25   
sabas
Po mojim saznanjima povećava kvalitetu JC , u nekim klinikama se uključuje bez obzira dal osoba ima ili nema IR Vrijedi probati Kod mene nije izražena IR ali upravo zbog neplodnosti mi je Dr uključila naravno sve pada u vodu ako se osoba ne drži propisane dijete i tjelesnih aktivnosti Neko je pitao za med , pa po tablicama Gi nebi smjelo ali ja se meda ne odričem jer mislim da je benefit koji nosi sa sobom teško nadoknaditi

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 666
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
17.12.2014 13:05:38   
kokouli

IZVORNA PORUKA: sabas

Po mojim saznanjima povećava kvalitetu JC , u nekim klinikama se uključuje bez obzira dal osoba ima ili nema IR Vrijedi probati Kod mene nije izražena IR ali upravo zbog neplodnosti mi je Dr uključila naravno sve pada u vodu ako se osoba ne drži propisane dijete i tjelesnih aktivnosti Neko je pitao za med , pa po tablicama Gi nebi smjelo ali ja se meda ne odričem jer mislim da je benefit koji nosi sa sobom teško nadoknaditi

Hvala draga Sabas ,idoh juce kod Zelije zadala mi izmedu ostalog OGTT sa inzulinemijom ...pa cemo vidjeti ,a moji jajnici su trofac samo tako spavaju cesce nego su budni ....Veli moramo vas srediti htjela bebu ili ne ....Javim sve blagovremeno .user posted image

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 667
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
17.1.2015 20:16:56   
Mećura
Pozdrav drage moje, evo i mene sa povecanom inzulinskom rezistencijom,
user posted image TSH 5.15 i glukoza 7.1 uvedena trepaija Siofor 500 2x1 i Letox 50 dali neka od vas ima slicni problema i kakva su vasa iskustva

(odgovor članu leptirica2606)
Neposredna veza do poruke: 668
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
17.1.2015 22:22:48   
Twinkies04

IZVORNA PORUKA: Mećura

Pozdrav drage moje, evo i mene sa povecanom inzulinskom rezistencijom,
user posted image TSH 5.15 i glukoza 7.1 uvedena trepaija Siofor 500 2x1 i Letox 50 dali neka od vas ima slicni problema i kakva su vasa iskustva



Ja sam na letroxu vec 3 godine i stima mi super,nemam onog gusenja kao bez terapije,nisam imala problema da se naviknem na tablete..Sto se tice Siofora,pijem ga malo vise od godinu dana..ja nemam IR,niti mi je secer povisen,nekad se jave neke hipoglikemije,al nista znacajno.I evo mogu da se pohvalim da sam zadnja 2 mjeseca dobila user posted image u dan tacno,inace ih nemam nikako ukoliko ne koristim nesto od tableta koje izazivaju user posted image .POred toga ovaj mjesec ce evo da bude O bez stimulacije(merionala,femare,clomifena).To mi se jos nikad nije desilo u zivotu..ovo mi je prva O bez lijekova,a inace sam najtezi oblik PCOS-a.Tako da vjerujem u Siofor.

Samo ti pocni sa terapijom,nekom treba mjesec-dva,nekom duze,ali ja mislim da ce biti efekta.Meni je dolazilo milion puta da prekinem jer nisam vidjela nikakvo poboljsanje

Sa srecom i prijavi nam kako ide sa Sioforom..user posted image



_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu Mećura)
Neposredna veza do poruke: 669
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
18.1.2015 14:28:33   
Mećura
koji oblik policisticnih janika imas

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 670
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
18.1.2015 17:06:44   
Twinkies04
Tezi oblik bas.18 godina se borim s pcos-om.nisam imala ni menstruacije ni ovulacije bez lijekova,oba jajnika puna cistica,visok testosteron u tacku,velika LH:FSH inverzija,na kraju I hipotireoza.
Bas sam mislila da nikad nece bit bolje.Pcos me slomio vjeruj.

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu Mećura)
Neposredna veza do poruke: 671
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
19.1.2015 15:52:33   
Tajnica
Pozdrav svim djevojkama/zenama ,

Dobila sam od doktora (svog ginekologa) uputnicu da uradim OGTT sa pratecom insulinemijom ,moze li mi netko molim vas napisati gdje mogu taj nalaz da uradim (Sarajevo) i koliko kosta.Ako ima neka privatna lab.koja to radi ?Unaprijed hvala na odg.

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 672
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
19.1.2015 18:13:01   
Mećura
pocela sam sa terapijom i nadam da ce sve biti okuser posted image

(odgovor članu Tajnica)
Neposredna veza do poruke: 673
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
20.1.2015 10:00:02   
Twinkies04
Mecura drzimo ti fige da Siofor djeluje fino...sa srecom user posted image

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu Mećura)
Neposredna veza do poruke: 674
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
22.1.2015 11:56:30   
el_sa
Pozdrav!
Da li je iko imao slucaj da metformin nije regulirao ciklus? Dosad sam pila 2x1 i sad sam povecala dozu na 3x1 ( dr Zelija je rekla da se moze povecati u slucaju da nema ciklusa )
Ja ga pijem od oktobra, i samo sam jednom dobila M, pomislila da ce nakon toga doci na vrijeme ali je opet nema. Test negativan :S Kontrola kod dr Zelije tek u aprilu, ne znam sta da mislim :S Pridrzavam se rezima ishrane, pijem redovno terapiju ali nema rezultata user posted image

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *