|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Siofor tablete
27.10.2009 7:34:42   
Zoe
I ja sam takođe imala proljev, brzo prošao, bitno je samo da dobro jedeš i na pun stomak popiješ tableteuser posted image  

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Siofor tablete
27.10.2009 13:04:16   
sanela22
Ej cure hvala vam puno... Sad mi je puno lakse kad bar znam da ce proci, jer se stvarno osjecam uzasno, stalno mi je muka a o proljevu i da ne govorim, smori me... Meni je doktorica rekla da bi mi se trebao smanjiti apetit od siofora i da bih od njega trebala i smrsati, ali od ovakvih proljeva cu svakako smrsati ako se nastavi ovako user posted image
Pa sigurno je onda i do mene, jer meni je doktorica rekla prva 3 mjeseca poslije 2 obroka da popijem po pola tablete za pocetak pa ce poslije povecavati, a ja ga popijem ujutru poslije pahuljica ili müslija i to male zdjelice i poslije rucka koji takodje nije obilan, pa je vjerovatno i od toga ovoliki proljev i mucnine...
Zoe kako napreduje trudnoca, jel sve ok?

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Siofor tablete
27.10.2009 13:07:41   
Zoe
Sve je uredu hBuser posted image , eto ušli smo u 4-i mjesecuser posted image
ja sam pila svoju dozu poslije ručka, jer tada se kao obilno nahranišuser posted image
znači dobro se najedi pa tek onda tableta...

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Siofor tablete
27.10.2009 13:07:59   
sanela22
Zaboravih pitati, jesu li vama, kojima je siofor prepisan zbog inzulinske rezistencije, doktori rekli da izbjegavate secer, masnoce, bijeli hljeb, i tako to jer meni je rekla doktorica da sve ovo izbjegavam iako mi je secer skroz ok, samo eto ta inzulinska rezistencija ali mi nije jasno zasto to da izbjegavam da jedem ako mi je secer ok pa da pitam jesu li i vama tako rekli doktori???
I meni je pored svega ovoga rekla. zapravo naglasila da moram imati puno fizicke aktivnosti, najmanje pola sata dnevno za pocetak a poslije i povecevati

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Siofor tablete
27.10.2009 13:09:53   
sanela22
Drago mi je da je sve uredu sa user posted image Zelim ti da sve ostane tako ako Bog da... A jesi li ti nastavila piti siofor i u trudnoci ili si prekinula?

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Siofor tablete
27.10.2009 13:10:00   
Zoe
Meni je to rekla kad mi je isključila Siofor, jer Siofor ti to regulira pa nije problem i ako šta pojedeš, ali nakon tableta, stogo reducirati slatkiše, hranu sa aditivima i tako to...
Isključila mi je Siofor nakon 2 mj.user posted image

< Poruku je uredio Zoe -- 27.10.2009 13:11:18 >


_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Siofor tablete
27.10.2009 13:14:19   
sanela22
Aha, hvala ti puno...

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Siofor tablete
27.10.2009 16:45:20   
Lilly
Da li neko zna da li ima kakvih smetnji ako se uzima siofor i lijekovi za stimulaciju kao klomifen???

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Siofor tablete
29.10.2009 10:25:44   
pcolka
Draga Lilly, moja dijagnoza je PCOS i zbog toga pijem Siofor tablete mesec i po dana. U pocetku mi je bilo jako muka. Vazno je da ih postepeno uvodis i da ih uvek pijes uz obrok, ili posle da ti bude manje muka. Prve tri nedelje sam od njih imala vrtoglavice, proliv, ali zatim je to sasvim prestalo. Sada sam skroz navikla na njih, i cak sam dobila menstruaciju koja je pre toga bila jaaaako neredovna. Sada bi trebalo da bud koliko-toliko redovna i da imam ovulaciju. Za sada pijem samo to, a ako bude potrebno, dr mi je rekao da cemo posle mesec, dva uvesti i Klomifen ili nesto slicno. Srecno!

I ja bi user posted image !

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Siofor tablete
29.10.2009 17:57:27   
Lilly
Kako sam skontala Siofor se treba uzimati na pun stomak posije pravog obroka ali nikako poluobroka kao lagane supice, pahuljica, cornfleksa i sl....I nikako u kombinacija sa jogurtom ili kiselom vodomuser posted image ...




_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu pcolka)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Siofor tablete
29.10.2009 18:02:20   
Lilly
Pcolka, sretno sa Klomifenom i Sioforomuser posted image

Nadam se da ce nam ova kombinacija samo pomoci a nikako odmoci i da nece biti nikakvih nuspojava!!!user posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Siofor tablete
30.10.2009 20:37:46   
Lilly
Bila sad kod endokrinologa i pitala za komb. siofora i klomifena, tj. da li ce biti nekih nuspojava. Ona kaze, bas naprotiv jer siofor ce samo potpomoci ucinak klomifena. Meni je dala zeleno za insem. tako da u novembru idemo u akcijuuser posted image
Jejeje, bas se radujemuser posted image user posted image user posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Siofor tablete
30.10.2009 20:50:26   
ena0002
user posted image user posted image user posted image user posted image  ako Bog da da bude posljednja user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.8.2010 13:51:28 >

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Siofor tablete
31.10.2009 18:30:31   
palma
Ma nikakve smetnje nema, i meni je Godinjak propisao siofor, a uz njega sam pila i klomifen i primala i menopur, gonal sve...a siofor pijem gotovo godinu dana....

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Siofor tablete
2.1.2010 10:07:25   
Visnja
Molim te za jednu informaciju, puno bi mi pomogla. Ja sam isto pocela koristiti siofor mozda tri mjeseca prije trudnoce, prepisao mi endokrinolog na osnovu nalaza. U medjuvremenu ostajem u drugom stanju i endokrinolog kao i ginekolog obavezno preporucuju dalje konzumiranje siofora i u trudnoci. Cijelo vrijeme sam uzimala 1x1 na dan od 500 mg, i evo jucer sam usla u 9 mjesec, bez problema do sada iznosim trudnocu. Moje pitanje za tebe je, da li si nakon porodjaja nastavila uzimati siofor i da li uzimanje siofora ikako odrazilo na bebino zdravlje, molim te javi mi?
Ja se malo sekiram jer na uputstvu pise da ne smiju trudnice i dojilje, ali moji dr. kojima vjerujem (inace ga nebih konzumirala) kazu da to ne smeta razvoju i zravlju bebice?
pisi pls
Visnja

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.8.2010 13:49:41 >

(odgovor članu b979)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Siofor tablete
2.1.2010 10:16:21   
Visnja
Zoe,
samo da provjerim kako si se osjecala kada ti je dr. iskljucila siofor, i jeli nadalje sa trudnocom sve ok? Koji si sada mjesec?

Lp
Visnja

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.8.2010 13:49:52 >

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Siofor tablete
2.1.2010 10:16:58   
Visnja
Lilly
nismo se dugo cule, kako si jeli sve ok, ima li kakvih novosti?

lp
Visnja

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.8.2010 13:50:01 >

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Siofor tablete
2.1.2010 18:26:08   
Zoe
Eee zdravo Visnja, tek sada vidjeh tvoju poruku, nisam imala hB nikakvih problema još, bebica napreduje dobro, radim redovno nalaz ŠUK-a, on je ok, i sada smo u 6 -om mjesecuuser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.8.2010 13:50:11 >


_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Siofor tablete
2.1.2010 18:58:59   
Lilly
Draga Visnja, jos uvijek nista ali bit ce aBd!
Insem. nije bila radi praznika, nego samo stimulacija-pregnyli-ciljani. Prvi mj. nista a za drugi cemo vidjeti. Ne nadam se puno jer sam skoro kontrolisala TSH i sad je sa 4 samo spao na 3 i to za 2mj.user posted image Mislim da ce mi trebati jos 2mj. da se spusti na 1-2 i tek tada ocekujem rezultateuser posted image . Siofor jos pijem, mada mi je glukoza prije jela ok, 4.7 - jedino ta insul.rez pa stoga th.
Uh, jedva cekam da se pravo obradujem a i da se vi obradujete a onda da se svi zajedno radujemouser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.8.2010 13:50:20 >


_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Siofor tablete
3.1.2010 10:36:56   
Visnja
Lilly. jeli jos uvijek ides kod velije zelije asimi. Koju terapiju koristis za TSH, letrox ili nesto drugo?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.8.2010 13:50:38 >

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Siofor tablete
3.1.2010 10:39:25   
Visnja
Kako mogu procitati, mnogi su uzimali siofor kako bi ostali u drugom stanju. Moje pitanje je da li je neko od Vas nastavio koristit siofor cijelu trudnocu? ako neko ima iskustva s tim, molim vas da mi napisete?!
lp
Visnja

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Siofor tablete
3.1.2010 12:29:50   
Lilly
Idem redovno kod nje. Sada sam iskupila nalaze pa cu na kontrolu. Sve mi je super sredila sto se srediti trebalo - krvna slika odlicna. Jedino mi je ostalo jos da TSH sa 3 koliko je bio na zadnjoj kontroli, spustim na 1-2. Pijem letrox. Postepeno mi je povecavana doza 25-50-75 i sad 100mg. Mislim da je ovo kraj sa povecanjem dozeuser posted image . Dobro, ipak ima ucinka jer se Tsh spustio sa 11(prva vr.). Jos samo malooooouser posted image ...Jedva cekam kad cu ponovo na kontrolu. Dr. Velija mi dode kao psiholog. Pravo se ispricamo, ocita mi nalaze, utjesi me, i svaki put kad izadem iz ordinacije cini mi se da je sav teret nestaouser posted image user posted image user posted image

Hvala sto si mi preporucila ovako divnu doktoricuuser posted image , zenu koja voli i radi svoj posao kako trebauser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.8.2010 13:50:51 >


_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Siofor tablete
4.1.2010 18:54:25   
Visnja
hey danas sam bila kod nje. Otisla sam da joj pokazem nalaze tsh i ostalo. bas je bila zadovoljna. usput sam je pitala za siofor i rekla je da niste ne skodi u trudnoci i da se moze uzimati cijelu trunocu, jedino poslije poroda kad pocnem dojiti trebam prestati da ga koristim. u svakom slucaju vjerujem joj i nastavicu koristiti siofor do poroda. Malo me internet i razne price na forumu uplasile, tipa da se siofor iskljucuje odmah 2-3 mjesec trudnoce, pa me to malo zbunilo.

dr. divanovic kaze sve napreduje dobro, sad sam 36/37 sedmice i eto do kraja januara akobogda ocekujem svoju malu mrvicu :)
htjela sam ti reci kad budes isla kod doktorice na pregled, pitaj je za tablete Eutyrox, znaci da pocnes koristiti eutyrox umjesto letroxa, one su dosta bolje i naravno placaju se (ne moze na recept).  Ja sada koristim eutyrox umjesto letroxa.

pusa i javni se kad mognes.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.8.2010 13:51:02 >

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Siofor tablete
4.1.2010 20:34:59   
Lilly
Jaooo divnoo, vec u januaru ce bebicauser posted image user posted image user posted image . Zacas vrijeme proletiuser posted image . Drago mi je da je sve ok i samo da tako ostane do kraja!user posted image Reci mi samo za Eutyrox, da li si ga dobila na svoju inicijativu ili ti je dr. sama predlozila? Koliko kostaju i je li se pije ista doza kao letroxa? Dobro je da Siofor mozes piti i u trudnoci. Mislim da moze samo pomoci a dr. je opet iskusna i najbolje upoznata sta i kako.

Sve najbolje za tebe i mrvicu!user posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Siofor tablete
5.1.2010 21:12:44   
Visnja
Dr. mi je preporucila da umjesto letroxa pocnem koristiti eutyrox jer je malo jaci a uzima se ista doza. Kosta ca. 18 KM mislim da dodje 100 tbl, ali nisam sigurna.
u svakom slucaju ona kaze s obzirom da sam u trudnoci bolje bi bilo da uzimam eutyrox, jer misli da na letrox organizam ne reaguje. vjerovatno je to zakljucila na osnovu nalaza...

eto mozes je pitati, onako cisto napomenuti kad odes na pregled.

pusa
visnja

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.8.2010 13:51:12 >

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *