|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
29.4.2010 23:02:23   
dinaa
Hvalauser posted image user posted image   kako je ovo lijepo procitatiuser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
29.4.2010 23:03:51   
Anoniman
ma da, pretpostavljam da se vidi samo ono klasicno mjesto uboda...  nista strasno... a znam kako ti je jer kad je moju Sabinu prvi put ujela pcela imala je samo 3 i po mjeseca i mislila sam da cu poludjeti od brige, ali hvala Bogu pa je tadasnji pedijatar bio tako blag i njezan i razumljiv te mi je objasnio da nista strasno nije i preporucio mi tu kremu i rekao da ukoliko se pojavi otok za pola sata da dovedem Sabinu na vakcinu, a inace je rekao da ta krema djeluje odmah i ako se u roku od 15-ak minuta nesto pojavi, u krajnjem slucaju za pola sata nakon nanosenja ako se pojavi otok ili jako crvenilo, da odmah se dovede dijete u bolnicu jer je to alergija... danas je taj pedijatar na zalost rahmetli, stvarno mi nedostaje kad mi treba neki jednostavan savjet... ali eto ostalo mi je nesto po cemu cu ga pamtiti u pozitivnom smislu...
ljubni ti to maleno pile i no sikiriki

(odgovor članu dinaa)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
24.5.2010 12:30:58   
M kao Mama
Prenos posta,


IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ako tema vec negdje postoji molim da je prebacite ili izbriseteuser posted image Naime posto vidim da jako puno mama trazi pomoc prilikom uboda insekata, danas sam upravo procitala nesto u vezi toga i bilo bi dobro da ovo uvijek imamo pri ruci... Za ne daj Boze...

PČELA, OSA, STRŠLJEN

- Uklonite žaoku pincetom
- Isperite mjesto uboda vodom, stavite HLADNE obloge ili led. Ako je lokalna reakcija jako izražena dajte djetetu da popije antihistaminik( flonidan)
- U slučaju bola ili pak temperature dajte PARACETAMOL
- U slučaju uboda u predjelu usta dijete odmah odvesti liječniku


KRPELJ

U slučaju prevencije izbjegavajte neuređene travnate površine, oblačite djetetu svijetlu odjeću sa dugačkim rukavima i nogavicama, a poslije izleta ga OBVEZNO pregledajte... Ukoliko nađete krpelja u koži djeteta uradite sljedeće:

- Uhvatite ga pincetom neposredno uz kožu, NE premazivati uljem, alkoholom ili acetonom, jer će ga to samo nadražiti na povraćanje u tijelo djeteta
- Bez pritiskanja lagano ga okrenite u pravcu suprotnom od kazaljke na satu pa izvucite
- Mjesto uboda dezinfikujte i PROVJERITE je li ostao neki dio
- Ako postoji povišena temperatura, otok limfnih žlijezda ili pak glavobolja odvedite dijete liječniku koji će pripisati terapiju antibioticima

KOMARCI

- Ubod komaraca obično dovodi do lokalnih reakcija, većinom blagih, te je dovoljno primjeniti HLADNE obloge, a po potrebi tablete ili sirup antihistaminika...

Nadam se da sam bar malo pomoglauser posted image user posted image



(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
11.8.2012 2:23:52   
reallove
Evo i ovdje zenice,da se pozalimuser posted image

Drage zenice,molim vas za pomoc..Malenog je danas ujela pcela ...Ujela ga na glavicu,ispod kosice ,plakao je,prepao se,odmah smo ga uveli i svekar je na to mjesto utrljao bijeli luk(tako oni ovdje kazu da je najbolje)..Zvala sam njegovog doktora,objasnila sve,kaze nista,samo da kupimo sirup Alerfin,da ga ne svrbi i Rivanin protiv bolova i da ga umiri..Sve to je bilo oko 8 sati,na iftar,on je bio veseo,pravili smo mu rodjendansku zabavu,ponasa se kao da nista nije bilo,ali mene je strah.Sta mislite,jeli sve gotovo ili ga trebam pratiti vecerasuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
11.8.2012 2:49:05   
Mjeseceva Pratilja
Prati ga.
Nemoj da se plasis. Smiri se. Vecina ljudi nije alergicna na ubode pcele. Aishu je u Bosni ujelo 3 osa u jednu ruku, u isto vrijeme. Stavili smo joj led, nije bilo otoka i prosla je jako dobro. I Ameen ce biti sasvim dobro aBd. Ti si se malo uplasila. Hug.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
11.8.2012 2:53:57   
chantal
Draga reallove,baš si se prepala vidim,ali mislim da nema potrebe,on će već sutra zaboraviti na taj nemio događaj user posted image
Nama se juče dogodilo isto,mlađu je ujela pčela,bar mislim,igrala se vani,i samo uletjela plačući,ujela me baja,na dlanu,blago crvenilo i otok,čak mi se učinilo da sam i žaok vidjela,kasnije ga više nije bilo,malo joj držala ledenu oblogu,i prošlo je,više nije ni spominjala...I ti se ne brini,biće to sve aBd ok,vidjećeš...čim se on uobičajeno ponašao poslije toga sve je ok! user posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
11.8.2012 2:57:49   
Honey3
reallove,nemas razloga za strah,da je alergican na ujed pcele,odmah bi pokazalo,a ovako ne brini,moju stariju kcerku su ujedale pcele i za glavu, nekoliko puta dok je bila beba(tad mi sestra imala pcele) i nikad joj nista nije bilo hB...ne brini,odamrajuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
11.8.2012 3:01:07   
reallove
Uplasila se jesam,puno,drhtala sam i plakala,strasno..On nije dugo plakao i on se vise uplasio,usao u kucu i kaze,necemo napolje,ima pcelauser posted image ..Jucer je i jednu djevojcicu ujela,ali je nju ujela kod oka tacno,oteklo joj puno,valjda osjetljivo mjesto.Amen nije alergican izgleda,med koristimo stalno,nikad nista hb,kazu mi da ako jede med i nema reakciju,onda i na ubod nece biti..Ne znam da je sta strasno,rekao bi nam njegov dr,odmah smo zvali..Ameen sada spava,cini se ok,ja sjedim kod njegauser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
11.8.2012 3:58:00   
Mjeseceva Pratilja
Dusa draga. user posted image user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
11.8.2012 13:50:40   
reallove

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Dusa draga. user posted image user posted image
user posted image user posted image


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
11.8.2012 13:53:09   
koka i po
alergija na ubod pcele se manifestuje odmah.
tako da se nemas potrebe brinuti.
steta sto nisam navratila prije barem bi te malo smirilauser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
11.8.2012 17:05:04   
reallove

IZVORNA PORUKA: koka i po

alergija na ubod pcele se manifestuje odmah.
tako da se nemas potrebe brinuti.
steta sto nisam navratila prije barem bi te malo smirilauser posted image
user posted image
hb,dobro je sada,fino je spavao sinoc,danas mu ne smeta nista,ne spominje da ga boli ili svrbi,koliko vidim nije ni oteceno,ako jest,mozda malo,ne vidim od kosiceuser posted image ..Ne dajem mu vise sirup Rivanin,samo Alerfin

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
10.9.2013 10:42:53   
medaaaa
Drage mame molim vas pomoc moju curicu su ja mislim komarci izujedali po licu dok je spavala vodili smo je ljekaru kazu nije nista strasno samo ce proci.Da li je neko imao iskustva s tim.Ja se ipak brinem

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
10.9.2013 10:45:48   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: medaaaa

Drage mame molim vas pomoc moju curicu su ja mislim komarci izujedali po licu dok je spavala vodili smo je ljekaru kazu nije nista strasno samo ce proci.Da li je neko imao iskustva s tim.Ja se ipak brinem
[/qu

Ne brini se. Svakog su komarci pikali.

Postavi mrezu protiv komaraca preko njenog kreveta.
Mazi je slanom vodom.
Potrazi onaj hepek sto se ubaci u struju i odbija komarce.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu medaaaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
10.9.2013 11:12:42   
EEDITH
za ubod ose, pčele...
treba uzeti 3 različite biljke,oprati ,malo omekšati i trljati mjesto uboda 4-5 min.
neće boliti,svrbiti ni nateći (iz iskustva)

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
10.9.2013 12:21:22   
medaaaa
Mjeseceva Pratilja hvala ti puno

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
10.9.2013 13:22:49   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: medaaaa

Drage mame molim vas pomoc moju curicu su ja mislim komarci izujedali po licu dok je spavala vodili smo je ljekaru kazu nije nista strasno samo ce proci.Da li je neko imao iskustva s tim.Ja se ipak brinem

Sinopen mast namaži. nas su nedavno izujedali najstrašnije, još je moja M. alergična, pa plikovi budu ogromni i vreli na dodir.
isto, malo sode bikarbone u vodi ototpi, pa namaži ujede, baš smanji svrab.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu medaaaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
11.9.2013 11:40:36   
medaaaa
DA LI SMIJEM KORISTITI TU MAST ZA BEBU OD 11 MJESECI

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
11.9.2013 12:06:48   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: medaaaa

DA LI SMIJEM KORISTITI TU MAST ZA BEBU OD 11 MJESECI

Evo ti uputstvo
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/UP-I-530-09-06-02-116.pdf

ne piše da ne možeuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu medaaaa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
11.9.2013 12:18:49   
medaaaa
Citala sam ovo ali nigdje ne pise da li smiju bebe da koriste

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
11.9.2013 14:46:55   
Emmy

IZVORNA PORUKA: medaaaa

Citala sam ovo ali nigdje ne pise da li smiju bebe da koriste


Ja Synopen ne bih mazala djetetu mlađem od 2 godine osim na preporuku pedijatra.

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu medaaaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
11.9.2013 16:09:11   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: medaaaa

Citala sam ovo ali nigdje ne pise da li smiju bebe da koriste


Ne znam zaistauser posted image  Moja djeca su veća i mi to koristimo.
Elem, probaj i sa sodom bikarbonom, kako sam ti već opisala, to ne može da škodi, a provjereno smanjuje svrab. Plikovi će se svejedno s vremenom smanjiti.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu medaaaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
11.9.2013 16:58:20   
EEDITH
i kamagel je super

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
12.9.2013 17:08:31   
gvendolina

IZVORNA PORUKA: eldinky

za ubod ose, pčele...
treba uzeti 3 različite biljke,oprati ,malo omekšati i trljati mjesto uboda 4-5 min.
neće boliti,svrbiti ni nateći (iz iskustva)

bilo koje biljkeuser posted image da li je ovo djelotvorno samo ako se utrlja odma nakon uboda ili moze i kasnije?
iako je tema za dijete moram pitati,jer sam preksinoc stala na pcelu i ujela me za prst. stavljala sam hladan oblog i mislila da me proslo,ali me od jutros uzasno svrbi a ako cesem i boli, izludi me...za koliko inace prolazi otok?

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
15.9.2013 20:14:48   
škorpija
ja sam u dm dobila neki dpraj mali za ubog komaraca i osa, ali ne i pčela, nisam ga hvala Bogu trebala koristiti ali nama je fenistil gel super pomagao za ubode komaraca

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *