|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Život bez auta
17.7.2009 15:22:44   
Blue rose RR
Drago mi je što djelujete pozitivno prema našem forumu, i ne začatavate teme, niti to dopuštate drugim - ironičnismajli...

Vidim da se ide ka širenju negativnih tenzijia, pa da kažem nešto, prije negoli dočekate ostale na zicer:

Da je KAZA rekla da vozi golfa keca, niko ne bi ni prstom mrdnuo da kaže da post nije umjeren temi. A u suprotnom ...mislim ...dajte ...
Postovi koji su išli u smjeru negativnosti su izbrisani, kao i stihovi, jer za to postoje "posebne teme" .

Hvala.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Život bez auta
17.7.2009 22:13:32   
žana o8
I mi smo trenutno bez auta, a trebamo ga kupiti. Teško je bez auta, pogotovo po ovim vrućinama. Gledam na netu da su auta jako pojeftinila, ali ubi brate ovaj naš porez i carina -ukupno 31%. To mi nešto previše. Meni se lično sviđa seat altea  (ima veliki gepek user posted image ) i oni vani koštaju 6.000,00 Eura , ali kad na tu cijenu dodaš 31% ...+ registracija ...uhuser posted image .

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Život bez auta
17.7.2009 22:16:32   
Anoniman
imam auto vec godinama, svaki dan provedem makar 2 sata u autu... iako mi je sve blizu jer Gorazde je mali gradic, ipak volim da se vozikam... uzivam u voznji... ali mogu i bez auta... jednostavno mogu pjesaciti i nije mi pod obavezno da vozim... medjutim, od kako mi je princeza imala febralne konvulziju u narodu tzv. fras, rekla sam sama sebi da ce mi auto uvijek biti pod kontrolom, punog rezervoara i u svakom momentu spremno za voznju... jer nikad ne znam sta sutra nosi...
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Život bez auta
17.7.2009 22:39:07   
Visnja RR
MM vozi auto... ja ne... nikad nisam polozila vozacki... i ne zelim da polozim... volim kad me vozaju user posted image  ...
a auto je zaista potreba u ovom ludom vremenu... svejedno je koje auto samo nek se kotrlja po gradu... taxi nas opet oguli... a javni prevoz je takav da pozelis radije ici pjeske...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Život bez auta
17.7.2009 23:08:08   
Rina26
IZVORNA PORUKA: ivanak

Auto današnice nije luksuz, već potreba.
Ja sam u braku pa ja i muž imamo svatko svoje auto. Zašto bi ja morala ovisiti o njemu za poći u spenzu ili po plin ili negdje drugdje. Trenutno ne radim, jer sam rodila ima mjesec će sutra.
Cjelu trudnoću sam vozila auto i dan prije nego što sam rodila išla sam ne pregled sama sa autom.
Ja nisam za to da se uzima kredit za auto. Budući da je teško naći posao, a kamoli kredit plaćati.
Ja npr. imam vw polo ( malo auto ) staro 10 godina, a on vw golfa 2 više starog i oboje je kupljeno kešom. Kredit nam nije pao na pamet. I bolje da nismo uzimali na kredit, jer kako je došlo do recesije još gore bi prošli

A ovo

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Život bez auta
17.7.2009 23:12:38   
noaa
Kaza draga nemoj se ljutiti al ta 2 auta kod ivane kostaju ko tvoja i muzeva registracija...ja nemam nista protiv ko ima nek ima ko nema dabogda imo..

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Život bez auta
17.7.2009 23:14:31   
mamine oci
zaista je smjesno o cemu se vodi raspravka mislim da ima na ovom forumu dosta vedrijih i ljepsih tema kao na primjer nasa djeca ili cak humanitarna akcija,netreba odmah dizati prasinu prije nego sta god da se napise treba triput razmisliti jer cesto se necije rijeci svate pogresno bez ikakvog osnova pa nam kasnije bude zao drage moje savjetujem vam da razmisljate hladne glave...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Život bez auta
17.7.2009 23:14:45   
Rina26
Pa bez obzira na to netko nema ni to što je ona navela

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Život bez auta
17.7.2009 23:30:16   
slono
IZVORNA PORUKA: slono

Moja bertice, niko da kaze da je u istom sosu kao ti, ali evo ja cu pokusati da to sagledam iz ovog ugla.

Dijete sam koje je odraslo citav zivot bez auta, djetinjstvo, mora, odlasci kod nana, Bajrami...... Svi moji su iz Sarajeva , ali nakon preseljenja iz starog dijela grada, dobili smo stan u Novom gradu i uvijek se vozarilo pa nisam imala tu "srecu" da nas tata voza autom po gradu i moru. I pored toga sto je to tata mogao priustiti, nije bio ljubitelj auta, njega su vozali na teren, puno je proveo svoga staza po Vojvodini i mi smo uvijek isli taban fijakerom.
Znam da je mami bilo najteze, ali to tada, 70. i 80.godina i nije bilo strasno da neko nema auto. Kad sam se zaposlila, vozarila sam godinama s kraja na kraj grada i znala provesti u voznji po 3 sata na dan.

Cari automobila sam upoznala kad sam upoznala MM, i u braku, a svoj auto sam zbog posla kupila prije 4 godine. Zaista mi je potreban, koristi mi, pomazem roditeljima, imam sad dvoje djece, ali ipak su onaj moj zivot i moje odrastenje bili zdraviji i ljepsi.

Sutra odem po naocale, nista ne vidim, jedva kucam i otkucam vam pjesmicu Ocev kisobran - Ismet Bekric i sjetimo se ljepote i bliskosti koju propustamo vozeci se u autu.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Mislim da je moj post upravo trebao biti savjet, podrska jer smatram da zbog toga i sluzi RR, a ako se ne vidim u nekoj temi i ne mogu pomoci, ne pisem nista. Ovdje je naslov jasan, trazi se misljenje onih koji razumiju, a ne da neko vadi mast markama automobila.
Ne treba letjeti pa se onda niko nece osjecati ni napadnuto!!!!!!

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Život bez auta
18.7.2009 1:48:46   
Chuchi
Nemam vozackuuser posted image
A cojk mi ima i vozacku i auto od kako zna za sebeuser posted image , i jos radi u gradskom prevozuuser posted image
pa kako god okrenes on voza meneuser posted image , a i ja bih rado da imam barem vozacku, samo da se vise ne moram
oslanjati na druge po tom pitanju i planirati svaki put kad moram negdje ici ko ce me voziti, kad cu ici, s kim cu ici user posted image
Auto sada jeste potreba, ali kad pogledam ove nase ceste, i mjesta za parkiranje u gradu ( kojih nema ) nekad je bolje otici do grada
pjeske, i zavrsiti neke poslove za pola sata nego sat vremena traziti mjesto za parkiranje user posted image . A sad jos djelimo auto
sa svekrom, koji bas sada ko nikada stalno nesto treba auto, pa sam u zadnjih par mjeseci vise puta odgodila neke poslove, neka
putovanja itd. zato sto uzme auto bez pitanja, i ode... a i ne pita treba li nama, ne misli da imam dvoje djece koja se sad-sad mogu
razbolit ne daj Boze, pa treba vozit doktoru , cesto ga parkira praznog rezervoara, otkinutog auspuha itd.itd.itd..
Kad malo bolje razmislim-NEMAM AUTO! user posted image user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Život bez auta
18.7.2009 2:02:51   
triplemama
Skoro sam na desetak dana bila bez svog auta i bila sam ko muha bez glave (sa troje djece)
Par puta sam maznula MM auto user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Život bez auta
18.7.2009 6:46:13   
Anushka
IZVORNA PORUKA: teta berta

Nadam se da je temi ovdje mjestouser posted image  Želim da sve forumašice koje nemaju auto (uključujući i muževe) podjele sa mnom kako se snalaze u ovo vrijeme kada auto NIJE luksuz nego potreba. Evo recimo mene je danas trebalo odvesti doktoru i bila sam jako ljuta kao i svaki put kad moram nekoga moljakati da tako ne kažem. Srećom jedna jako dobra osoba se ponudila sama da me odveze, ona inače stalno Niku voza na vakcinu i kad god treba, pravo me stid više ženu zvati ali ona kaže da joj nije teško. Opet... Nekad kad pada kiša a moramo negdje budem ljuta zapravo bude mi krivo što ne mogu sjesti u auto i obaviti posao, odvesti Niku doktoru, otići na moreeeeeeee i još masu stvari. A razlog je uvijek isti glupe FINANSIJE.... Forumašice bez auta molim mišljenja...


Teta berta, posto sam bez auta nekih 10tak god od toga 5 u Sa a 5 u Ze, mogu ti reci da je to slicno, jedino u Ze nema puno brda:)) U sustini, ako imas prevelike troskove na taksi i gr prevoz onda treba razmisljati o kakvom takvom auticu, ali mi sasvim dobro funkcionisemo bez. Dijete vozim u kolicima na vakcinu, sacekam pred poliklinikom pola sata, ako sta i bude mogu odmah u hitnu. U bolnicu nam je malo dalje ali isto prosetamo. Kad smo zimus isli na kontrole, posudili smo auto jer je alen bio vrlo mali, ali posto je u Ze taksi jeftinuser posted image  imali smo i alternativu. Samo jednom sam sa alenom usla u ovaj nas taksi (ovdje je cijena fiksna 1,5 na standardnoj ruti i kupe putnike dokle god ima mjesta) i sj..la me pohlepa, dijete mi bilo u kenguru, i htjela mu platiti opet malo vise ali konj mi kaze da se pomjerim na sredinu da nas troje sjedne nazad, tj sa bebom 4.. od tada nisam ni sjela u taksi, a imam par brojeva za nedaj Boze. Kad sam radila, setala sam kuci, usput kupovina za kucu i ispraznim glavu od posla da ne opterecujem i sebe i mm stresom sa posla. MM ide na posao sa prijateljem autom ili proseta isto radi zdravlja. KAd je kisa pokrijem kolica ili nosim kengura. A ne postavljam sebi nemoguce zahtjeve sta sve moram stici u jednom danu da uradim od kad imam alena.  
Sto se izleta tice, to je najveci hendikep. Obicno sa prijateljima odemo par auta na koji sat, ili sa roditeljima. To je jedino sto mi bas nedostaje. A nema ni prevoz organizovan pa da imamo alternativu. I za sada jedini razlog zasto bi uzeli auto je upravo taj povremeni bijeg u prirodu izvan grada. A imamo dosta razloga protiv, najvise financije, jer sam ja mali freak oko toga, ako i skupimo pare za auto, opet treba racunati sa dosta vanrednih i redovnih troskova (registracija, osiguranje, popravke i odrzavanje, gorivo, parking.. prosle sedmice je jedan prijatelj koji vozi vec 15 godina bez udesa imao 2 min nesrece, tj ostrugao je 2 auta u 3 dana uglavnom jer je premoren, i sreca niko nije povrijedjen, ali je neplanski morao potrositi oko 400 km) sto dok se ne popravi priliv novca u kucu prosto nema sanse da izdrzimo, odnosno, zahtijeva previse odricanja.
Dok sam bila cura, svaki mjesec sam negdje isla sto busem sto vozom. Sad je naravno malo teze, ali vjerovatno cemo koristiti voz ako je moguce jer je komotniji i zabavniji za dijete..
Zao mi je sto djetetu ne mozemo pruziti sve sto zelimo, ali to je tek priprema na ono sto dolazi. A ako Bog da popravit ce se fin situacija.. iako sve cesce razmisljam da smutim Dinu RR da nam sredi odlazak u Qataruser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Život bez auta
18.7.2009 8:31:34   
luna77
IZVORNA PORUKA: KAZA

I ja i muž imamo svatko svoje auto,i isto je kupljeno kešom,on  im terenca ML,a ja mercedesa 124


mi imamo jedno za oboje ali nam je sve u gradu blizu ,a za tebe je auto bas neophodno samo mi nije jasno kako zimi uspijes voziti svoje ako snijeg padne jer koliko znam tu gdje zivis je katastrofa sa čišćenjem cesta a merc ima zadnju vuču ....muz se snašao ok ukradi mu terenca taj moze svuda...

po ovim gradskim linijama i prigradskim(čitaj samo skolske) u Hercegovini mozda izuzev MO gdje ima neki gradski prevoz  svakom članu obitelji treba auto bez pretjerivanja.
U sa i Ze sam bila i taxi je s ok cijenom i ima ga kod nas moras pjeske do standa taxi i joj kakvog bisera dobijes...btw u nekim gradovima imaju po 1,2 registrirana taxi-ja ostalo su na divlje user posted image

nemoze s euopće uspoređivati potreba za autom u hercegovini i Bosni bas zbog taxi-ja i nepostojećeg međugradskog i gradskog prevozauser posted image

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Život bez auta
18.7.2009 10:41:18   
Rina26
Nema to veze puteve dobro održavaju a ukradem ja njemu auto znaš kako kažu što je njegovo to je i moje a što je moje to je samo moje

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Život bez auta
18.7.2009 10:55:33   
ivanak
Pa dobro kaza nisam ja imala lošu namjeru. Svakako moja auta nisu takve vrijednosti kao i tvoja.
A u ostalo ja sam 22 godine išla pješke i razumijem što je to pješak i po suncu i po kiši.
Živjela sama sa mamom, nosila spenzu kao magarac uvijek ( jer mi mama ne može nositi teško )...
Položila sam na nagovor muža, tada dečka i ni tad nisam vozila, nego kad sam tek dobila svoje.
Pa nemoraš odmah navoditi primjere drugih kad je post od moderatora tako utjecao na tebe.


(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Život bez auta
18.7.2009 11:06:26   
meme27
U jednoj temi hiljadu drugi tema......

Ova se tema radi o
Zivotu bez auta

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Život bez auta
18.7.2009 11:10:03   
barisha
eee...cudan zeman nastade...sto je nekad bilo luksuz sad prijeka potreba postade...al et sto se nema bez toga se i moze...valjda.


(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Život bez auta
18.7.2009 11:13:29   
Rina26
Nisam ni ja,na tvoju su temu šutile a kada sam ja napisala odmah nako prigovaranje i smijanje,a nisam išla s lošom namjerom niti želim nekoga povrijediti svi smo mi isti

(odgovor članu barisha)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Život bez auta
18.7.2009 11:18:19   
barisha
hmm ne bih da pametujem...al zivot je kratak da bi smo ga trosili na neke bezvrijedne stvari...nego dobil iko onaj poklon paket pampers?????

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Život bez auta
18.7.2009 11:28:54   
ivanak
I druge su spomenule da vozikaju po dva auta... ili da ko zna što rade sa autima...
Nije bitno - moja pouka je bila da znam kako biti  i pješak i vozač.
Ne ljutim se ja na tebe

(odgovor članu barisha)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Život bez auta
18.7.2009 11:33:17   
Rina26
Ma u redu je,Ivanak odakle si ti

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Život bez auta
18.7.2009 11:39:36   
mamine oci
e, bas mi je drago da ste rijesile problem kojeg nije ni bilo samo ste se pogresno razumjele bravo cureuser posted image tako trebauser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Život bez auta
18.7.2009 11:48:44   
ivanak
Iz Dubrovnika, a ti?


(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Život bez auta
18.7.2009 12:26:09   
Rina26
Ej ja sam iz Posušja

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Život bez auta
18.7.2009 13:30:17   
teta berta
Bože moj koliko tenzija... Bit teme nije bio koje auto tko vozi i je li ga uzeo kešom ili na kredit, bit teme je kako se snalaze mame i tate s bebama BEZ autauser posted image  Ja nemam auto, ali nisam ni mrvicu ljubomorna na ooga tko ga ima, nekad mi bude krivo kad vidim klince kako divljaju cesto sa skupim autom, a nemaju još ni 19, a mi nemamo ni jugu 45user posted image  Ali eto, mladi smo, polako, samo da je zdravlja bit će i auta.

A temu sam prvenstveno otvorila jer mi je nekad stvarno teško, posebno kad je ružno vrijeme, vrućine ili sl.bez auta. Evo sljedeći tjedan trebam 5 puta otići doktoru, po uputnicu, jedan nalaz urina, tri urino kulture uh kad se sjetim... Moram nekoga uvijek pitati da me vozi, a da uzimam uvijek taxi preskupo. Kad je muž kući on čuva dijete ali kad radi, te odvedi dijete kod svekrve, te odnesi nalaz, te donesi nalaz... Uhvati urin itd...  I da ne pričam dalje naljutit ću se na samu sebe...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *