|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problem s muzem
14.9.2009 11:04:20   
veeseelaa
znam Dinkauser posted image , nego nisam nikad čula za nju, kažem da je u narodu od davnina znano da je sestra pored majke u smislu brige i ljubavi za brata

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: problem s muzem
14.9.2009 11:10:51   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

očevi su draga moja manje vezani za djecu nego majke pa je slijed istog da u većini slučajeva gledaju svoja posla jer prvenstveno znaju da ćemo mi sve uraditi da djetetu bude dobro


Ja se nekad umorim i kažem mm evo ti dijete ja odoh hodati, odoh kod mame, s jaranicama i sl ali nikad ne odem.... ne mogu da je ostavim, niti da brigu o njoj prepustim njemu jer po mom sve oko nje radi rahljavo


Evo sama si sebi rekla zašto je to tako.
Kako ne možeš ostaviti dijete kod oca??? Pa ko će je bolje paziti od njega?
To što ti misliš da radi rahljavo, to je do tebe, i onda ne treba poslije govoriti kako su oni manje vezani za djecu od nas.
Ja mislim da smo mi samo više ufurane da smo nezamjenjive.
Šta da moraš na službeni put, kome bi je ostavila?
Treba se opustiti, ništa neće dijetetu biti, probaj i vidjet ćeš.
Možda ćeš imati malo više nereda kada se vratiš, ali bebara će biti dobro.

< Poruku je uredio hanabanana -- 14.9.2009 11:12:50 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: problem s muzem
14.9.2009 11:15:55   
new mama
Slazem se da se dijete moze ostaviti sa ocem da je cuva,mozda mi to bolje radimo,ali mislim da se i oni mogu naviknuti oko bebe,ni moj mm nije nikad Ajnu presvukao ni neku brigu vodio oko nje sam jer sam ja bila tu,a kad sam pocela raditi ostajao je sam sa njom 3 sedmice i dobro se snalazio,kao sto Hanabana  kaze mozda je bilo malo vise nereda,ali bitno je da njoj nista nije falilo,cak sam i najsigurnija kad je ostavim sa mmuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: problem s muzem
14.9.2009 11:16:02   
veeseelaa
da moram nešto ostavila bi je al ja ne moram ništa pa zato volim da je uz mene i meni na okuuser posted image , neće joj se ništa desiti s ocem, naravno, al možda će malo duže biti mokra, malo duže gladna jer očevi u većini slučajeva ne mogu da "provale" šta dijete želi
I ova moja priča nije trebala biti na ovoj temiuser posted image user posted image user posted image  jer moj je mužić divan i ja sa njim nemam problemuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 14.9.2009 11:18:58 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: problem s muzem
14.9.2009 11:23:05   
Azure
bumbarice od srca ti cestitam trudnocuuser posted image user posted image user posted image . Sad poravni i nesekiraj se, najbitnije ste bebica i ti. Na muza se ne ljuti. Vjeruj u zivotu bude puno pravih problema tako da ovi sitni budu beznacajni.

hocu bebu nemoj da se plasis. Cinjenica jeste da se zivot promijeni dolaskom djeteta na svijet. Ali ne daj da te zaplase. Meni su govorili jao vidjet ces kad se udas kad budes morala s posla kuci, pa kuhaj rucak, pa peri ves, sredjuj kucu, pa djeca itd. Kao sve je drugacije dok si djevojka i dok nemas obaveza. Ja se udala, i rodila dijete, i boga mi i kuham, i perem i odgajam dijete i hvala bogu sve je kako treba. Jeste drugacije, ali je slatko. Sada me opet strase, jer cekamo blizance, i kazu jao kad dobijete jos dvoje neka vam je Bog na pomoci. A ja se ne sekiram. Poravnila sam. Najveca briga mi je da iznesem trudnocu i rodim zdrave bebice i daja budem dobro. A sve ostalo ce doci na sovoje. A sto se tice muza. Kad sam se porodila prvi put mama i ja smo sve oko bebe radile. A muz je trcao stalno nesto kupovao donosio, nije izlazio iz auta. Joj treba ovo, zaboravili smo ono. I jednom mi je rekao da se osjeca nekako iskljucen jer mi sve radimo oko bebe, a on nista. I onda sam ja fino pocela njega ukljucivati u sve to. Pocelao je tako sto mu kazem hajde dodaj mi pelenu, kremicu. Pridrzi je molim te moram nesto naci. Pa sam onda znala izdojiti mlijeko u bocicu i kazem hajde je nahrani da se ja malo odmorim. Kad je vec imala mjesec dana onda mu kazem hajde promijeni joj pelenu, mozes ti to. Pa smo je zajedno kupali i tako malo pomalo, njemu je postalno normalno da se brine za bebu i bio je zadovoljan. Osjecao je da je u timu i to ga cinilo sretnim. Na kraju uvijek je lakse kad ste u svemu tome zajedno. I ja se uopste ne brinem, kada dodju djeca, znam da cu imati njegovu pomoc jos vise nego kad smo dobili prvo dijete.

Zato mila moja nedaj se zaplasitiuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: problem s muzem
14.9.2009 11:24:40   
Anoniman
Moj meni uvijek pametuje, pronalazi tekstove na netu...u neku ruku to mi se sviđa jer brine a nekad me i živcira (kaže neki dan jesi kreativna kod tebe dijete uvijek u ljuljiuser posted image )... I poslije toga ostavim ja njemu malog na čuvanje...izašla dijete u hranilici-jede, vraćam kroz sat vremena dijete u hranilici jedeuser posted image - on bi njega samo kljukao, jer naravno mali je poguzijica i tad šutiuser posted image user posted image user posted image - E reko jesi kreativan svaka ti čast.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 81
   RE: problem s muzem
14.9.2009 11:34:00   
Ex Yu
Draga tacno je da se sve promjeni ali je isto tako tacno da se promjeni onako kako sama organizujes ... ja imam prijateljice koje nemogu maket od bebe i sve su podredile kuci i djetetu ne zato sto je njeno djete drugacije od mog il mu treba vise njege i brige nego sto je jednostavno neko takva osoba i sama pomisao da ce negdje izaci narusit bebin ritam i navike i poremetit spavanje il rucanje je haoticna ...

ja kod mame iskreno ko cura nisam nista radila, skola faks izlasci hodanja mama je uvijek govorila nije mi jasno kako ces se ti udati ... i dosao je taj dan ja se udala ... kuham ko velika sve iz glave, perem peglam, namjestam, sad i beba mala al mi nista nije poremetio prva ja nisam za neka nocna lumpovanja ali gdje god ja moguotic moze i moje djete samnom neremetim mu navike bilo gdje da odemo spava u svoje vrijeme u sicu ili bilo gdje ruca tacno u isto vrijeme i nista mu nefali, kuca jeste u malo haoticnijem stanju nego je bila prije al na to se jednostavno naviknes da u po frke sretnes siperak, flasicu, pelenu i sve neke stvari koje uopste nisi imao u stanu pa dok se njima nadze mjesto i vrijeme kad to sve pohvatat napravi se nered ali koji mi sad uopste nesmeta kako bi mi to nekad smetalo ... ako ce neko doci il vec dodze ulaz se zakljucava dok ja bacim kljuc a taj se neko popne sve te neke "razbacane" stvari se rasklone za 5 minuta

a sto se mm tice on dan radi dan neradi i uvijek je kod kuce od prvog dana smo skupa kupali bebu, radimo sve skupa i kako ga ja cuvam tako i on hrani ga igra se dize da podrigne odnese ves u korpu za ves od bebe, pravi hapu, prokuhava vodu, jedino ga neoblaci on jer mislim da bi imao rozi bodi kratki rukava, plisane zimske gegice plave sa zelenim i tako neke nemoguce kombinacije user posted image ostalo sve zna ko i ja.... sve ce bit onako kako sama uredis i kako se postavis prema bebi da to nije zrno od kristala nego jednostavno beba


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: problem s muzem
14.9.2009 12:28:43   
ziki
Cestitam na trudnoci bubamarice, a sto se muza tice svi su oni po malo cudni i jedinstveni. Meni je mm jos dok smo se zabavljali kupovao uloske kad me bas zaboli i ne mogu preko sobe a ne dalje, i sad kupuje ako on ide u kupovinu bez obzira na moje stanje. Njemu je frka kupit kondome(mozda i sto ih ne voli).
Vezano za dilemu br.2 tacno je da se sve mijenja, kreni od ishrane i nacina zivota pa dalje. Bitno je sta ti hoces, ako hoces bebu nista ti nece biti tesko. Meni MM pomaze dosta, dok sam bila na bolovanju trudila sam se da ga lisim neprospavanih noci, ja dojim pa mogu malo i nosat ako treba, bezala sam u drugu sobu sa bebom da ga ne budim ali je zato kao dodje sa posla uzimao Tarika, presvacio, oblacio, igrao se... zajedno ga i danas kupamo a kako sam se i ja vratila na posao i njegovo polje djelovanja se prosirilo, samo Tarik sad po noci bas nece kod MM jer je naviko na mene ali nadoknadi MM to sutra ruckom ili sl.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: problem s muzem
14.9.2009 12:40:42   
myb@by

IZVORNA PORUKA: Breskva

Moj meni uvijek pametuje, pronalazi tekstove na netu...u neku ruku to mi se sviđa jer brine a nekad me i živcira (kaže neki dan jesi kreativna kod tebe dijete uvijek u ljuljiuser posted image )... I poslije toga ostavim ja njemu malog na čuvanje...izašla dijete u hranilici-jede, vraćam kroz sat vremena dijete u hranilici jedeuser posted image - on bi njega samo kljukao, jer naravno mali je poguzijica i tad šutiuser posted image user posted image user posted image - E reko jesi kreativan svaka ti čast.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: problem s muzem
14.9.2009 12:58:55   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da pohvaliuser posted image  očevi su draga moja manje vezani za djecu nego majke pa je slijed istog da u većini slučajeva gledaju svoja posla jer prvenstveno znaju da ćemo mi sve uraditi da djetetu bude dobro
Ja se nekad umorim i kažem mm evo ti dijete ja odoh hodati, odoh kod mame, s jaranicama i sl ali nikad ne odem.... ne mogu da je ostavim, niti da brigu o njoj prepustim njemu jer po mom sve oko nje radi rahljavo


Ja sam ovo odmah riješila u startu, jer sam znala ako ne bude odmah tako od početka teško da ću moći kad Minja malo odraste...bilo je teško prvi put kad su otišli sami kod svekrve i kad su prvi put ostali sami kod kuće...razmišljanje kako će i šta će, ali sve je bilo ok...čak me nije ni zvao da pita bilo šta, a i ja sam se suzdržavala od silnih poziva (samo sam jednom nazvala)...

Znam da se ne može brinuti o njoj onako kao ja, ali ipak nije ni on neki balavac da ne zna šta da radi....pa i ako to ponekad bude ''s brda s dola'' neće joj ništa faliti jer def. neću dozvoliti da na meni bude sva briga oko djeteta pošto je dovoljno što mu već i kuham, i čistim, i peglam...i da dalje ne nabrajam....


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: problem s muzem
14.9.2009 13:05:36   
Hocu bebu
user posted image user posted image
Kako lijep post, hvala ti!! Eto takvim se ja zenama divim, hrabrim, snalazljivim i iz svake situacije, cini mi se, izlazis sa osmijehom!
Zaista jednostavno objasnjenje, i to si u pravu da mnoge zene ne daju ocu da se brine o bebi, sto je meni smijesno jer tko ce je bolje paziti nego majka i otac,,
Jedva cekam akobogda jednu bebaru pa da se takmicimo ko ce je ljubit, a ko ce se dizat navece to vec malo teze heheheh
I usput lijepe CESTITKE za tvoje blizance, nek ti je sa srecom!

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: problem s muzem
14.9.2009 13:07:59   
Hocu bebu
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: problem s muzem
14.9.2009 13:30:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pingpong

Moraš ga razumjeti... jednostavno mu je neugodno.  To mu je isto kao i da ti kupi uloške.  To ne znači da se ne raduje djetetu... jednostavno ga je stid.  user posted image Nema u tome ništa loše... nije to nikakav "problem s mužem".

Moram priznati da meni muž kupuje i uloške, a kupovao mi je i testove... čak je meni više neugodno što ga moram to zamoliti, nego što je njemu da ode to kupiti.
Neke žene, međutim, ne bi nikad otišle da kupe kondome... a meni, ipak, to nije neugodno.
BTW, od srca ti želimo plusiiiiiiiiiiiiiiiić user posted image (na testu koji moraš sama kupiti user posted image )


Potpisujem ovo za kondome, ja ne da ne bi od stida smjela kupiti vec iz neznanja, sta ja znam koja velicina pase, sirina ili boja npr user posted image user posted image user posted image
Tako vjerovatno i neki muzevi ne bi kupili ulozke ili eto te testove jer se mozda ne razumiju u te stvari....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: problem s muzem
14.9.2009 14:09:43   
bumbarica
Hvala ljepotice na iskrenim čestitkama i savjetima. Ja se trudim da se ne sikiram, ali mi teško uspjeva user posted image . Na kontrole idem redovno svako 15 dana i to sama. Još ne mogu da vjerujem šta sam doživila user posted image . Zvala sam na početku muža da idemo zajedno na kontrole. Međutim njegovo mišljenje je bilo šta ima da idem sad kad se ništa ne vidi, kad budeš peti mjesec i kad se beba bude vidjela tad cu da idem s tobom. Te njegove riječi su me toliko povrijedile. Zar ja moram moljakati nekoga da ide i vidi svoje dijete? Zar moram moliti nekoga da mi bude podrška u životu? Sad mi je najpotrebniji. Nije to samo moje dijete. Treći sam mjesec i hvala dragom Allahu sve je u redu. Idem sama na kontrole. I ne govorim mu kad je osim ako me on ne upita. Uopšte ga ne zovem da ide sa mnom. Sve je svoje rekao. Naravno, ja sam mu u bijesu rekla da kad djete naraste da cu mu sve ispričati kako se ponašao i da ima vremena kad ce se kajati. Svojim ponašanjem mi je sve rekao. Uvijek sam zamišljala da će beba biti naša najveća radost, da će trčati sa mnom na preglede....Razočarana sam totalno user posted image ...........user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: problem s muzem
14.9.2009 14:24:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bumbarica

Hvala ljepotice na iskrenim čestitkama i savjetima. Ja se trudim da se ne sikiram, ali mi teško uspjeva user posted image . Na kontrole idem redovno svako 15 dana i to sama. Još ne mogu da vjerujem šta sam doživila user posted image . Zvala sam na početku muža da idemo zajedno na kontrole. Međutim njegovo mišljenje je bilo šta ima da idem sad kad se ništa ne vidi, kad budeš peti mjesec i kad se beba bude vidjela tad cu da idem s tobom. Te njegove riječi su me toliko povrijedile. Zar ja moram moljakati nekoga da ide i vidi svoje dijete? Zar moram moliti nekoga da mi bude podrška u životu? Sad mi je najpotrebniji. Nije to samo moje dijete. Treći sam mjesec i hvala dragom Allahu sve je u redu. Idem sama na kontrole. I ne govorim mu kad je osim ako me on ne upita. Uopšte ga ne zovem da ide sa mnom. Sve je svoje rekao. Naravno, ja sam mu u bijesu rekla da kad djete naraste da cu mu sve ispričati kako se ponašao i da ima vremena kad ce se kajati. Svojim ponašanjem mi je sve rekao. Uvijek sam zamišljala da će beba biti naša najveća radost, da će trčati sa mnom na preglede....Razočarana sam totalno user posted image ...........user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  


Dusa moja, rastuzile su me ove tvoje suze....I ja idem na preglede sama ali shvati to kao nesto najljepse na svijetu...Vjerujem da bi ti vise voljela podijeliti taj svaki trenutak sa njim kao i ja, jer znam po sebi, na svak pregled kad idem muce me razna razmisljanja i normalno volila bih da je i on samnon da me utjesi ili jednostavno da imam s kim brbljati i da nisam sama....Ali sjecam se svog prvog ultrazvuka, lezala sam na onom stolu i plakala od srece i tad sam pomislila i na svog momka i sazalila se na njega, jer iz svoje neke glupe ili je tvrdoglavost ili lijenost (sad me to nimalo ne tangira) izgubi je jedan vazan momenat u svom zivotu i osjecaj...I na kraju ko je vise dobio ja ili on....Ja vodim i sretna sam....Tako i ti maco, misli na sebe i gledaj da ugodis sebi, nemoj biti tuzna....

(odgovor članu bumbarica)
  Neposredna veza do poruke: 90
   RE: problem s muzem
14.9.2009 14:36:02   
Azure
hocu bebu hvala ti na cestitkama. kad ti ocekujes svoju bebicu??? Takava radost se ne moze prepricati to moras dozivjeti. Ako Bog da bices ti dobra mama i dobra supruga i sve. Jedva cekam da se porodimo pa da se "zalimo" jedne drugima kako bebice ne spavaju, ili bljuckaju itd. Poskakiljki svoj trbuscic za mene.

bumbarice molim te, ALI ZAISTAS TE MOLIM nemoj sekirati sebe i svoju bebicu. Ja znam koliko ti znaci podrska tvog supruga i njegovo prisustvo na svim pregledima, kao i ucestvovanje u tvojoj trudnoci. Ne kaze se djaba zajedno smo trudni. Ali, vecina muskaraca kod nas na Balkanu je takavih (sreca postotak se mijenja), koji smatraju da su to neke zenske stvari u koje oni ne bi trebali da zalaze. Ponekad su stidljivi, ili brinu sta ce neko drugi reci, tipa da li je "papucar", ili su jednostavno nesigurni sta trebaju napraviti. Sigurno je i njega kao i tebe obradovala trudnoca, ali ne zna to pokazati, bar ne onako kako ti to zelis. Manjak sluha za tvoje zelje plus tvoji hormoni mogu proizvesti neke problemcice koji vam sada ne trebaju. Mozda da mu ipak polako pokusas objasniti koliko ti znaci njegova podrska i sta sve lijepo propusta u ovih 9 mjeseci. Ti opet znas svog muza najbolje. Moza ce popustiti i shvatiti, mozda nece, ali to ne znaci da kad se beba rodi nece biti dobar otac i suprug. Mozda se promijeni za 100 stepeni. A ja tebe zaista MOLIM nemoj da se sekiras, jer svaki tvoj uzdah osjeti i tvoja bebica, a njoj sada treba sretna mamica. neka ti nista ne kvari tvoju srecu i blazeno stanje u kojem se nalazis, jer ono je zaista posebno.

Saljem milion pusica tebi malom bebcetu u tibici. user posted image


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: problem s muzem
14.9.2009 15:19:11   
Hocu bebu
Dusa moja, pogresno sam se izrazila ili si me pogresno shvatila. Nisam trudna i nemam bebu user posted image
Ali jedva cekam da je akobogda imam, ma tek sam godinu u braku...
Mozda te je zbunilo to sto sam pitala zasto plase zene druge zene sa tim obavezama...to je zaista tako, i udane zene plase cure jadna ti kad se udas i mada se neke i sale, to nije ugodno cuti..
Ja mislim da je sve onako kako ti sebi postavis da bude, a ono sto si probao, a nije se ostvarilo, to je dragog Boga volja
Eto veselim za tebe a onda cemo akobogda i za mene jednom !!!
user posted image

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: problem s muzem
14.9.2009 15:48:14   
meli
Draga tacno je da se sve promjeni ali je isto tako tacno da se promjeni onako kako sama organizujes ...

ja se u potpunosti slazem sa Ex Yu. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: problem s muzem
14.9.2009 15:57:27   
Azure
Joj "hocu bebu" vidis ti kako sam ja koncentrisana. Izvini molim te. Naravno da cemo se veseliti i sa tobom uskoro. Ma ja ti ovako zraknem na forum i vrlo cesto ne stignem ni iscitati sve ili na pola koncetnracije jer me moja curica stalno nesto zapitkuje, grli ljubi, pa se ne mogu koncentrisati. A to si u pravu. sad cu ti nesto ispricati. Moja rahmetli dajdjinica jednom naruzila moju mamu jer joj se ona zalila kako a nistau kuci ne radim, niti me interesuje kuhanje i sl. Kaze moja dajdjinica njoj. Suti, mlada je nek se provodi i izlazi, kad se uda imace obaveza za cijeli zivot. A meni kaze ovako. Kad sam se udala nista nisam znala, pa ni tu famoznu pitu napraviti. A ja ti fino kad su svi otisli na posao odem u buregdzinicu i kupim razne pite, poredam u tepsiju da ugrijem kad za treba. Kaze cijelo prijepodne sam mijesila i bacla jufke. Ni sama ne znam koliko sam brasna unistila, ali sam sklepala pitu. Muzu i ostalim iznijela kupovnu, a ovu, kakva je takva je ponudila muzu. Naucila sam praviti pitu, naucices i ti. MOja je dajdjinica bila vrsna domacica. Kod nje u pola noci ako bahnes u roku od 20 minuta svega ces naci na stolu od pite vruce, sarmi pa nadalje. A stariji ne znaju sta ce od sebe pa nas plase. E nedajmo im. user posted image

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: problem s muzem
14.9.2009 16:13:56   
Hocu bebu
Hehehe joj dobra si , ko bi se toga sjetio za pitu...
Ma hvala Bogu normalno da se sve mjenja i da vise nije isto, ali nije ni za ocekivati. Dok si cura nemas uvijek nekoga kraj sebe, nemas radosti braka. Kad si zena, nestaje sloboda koju ima djevojka al svak sebi napravi zivot kakav zeli, i zato mislim da nije fer buduce udane zene i buduce mame ´´ strasiti ´´ raznim pricama iz VLASTITOG iskustva...Nek svak sam spozna i rekne sta je za njega brak, beba...
Vidjela sam ti slike , mashala curica ti je preslatka
al da ne idem off...
Ljubim vas sve!

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: problem s muzem
14.9.2009 16:32:21   
suna
bubamarice draga no sikiriki...evo mog iskustva koje je jako slicno tvom,pa da ti ga i napisem...u braku smo 11god.udala sam se za njega s 18god...pisat cu ti o ovoj drugoj trudnoci,jer je on u prvoj bio cesce na putu nego sada...od prvog pregleda pa do zadnjeg sam isla sama(a vise od pola moje trudnoce je bio u svedskoj)...taj dan sam se otisla i poroditi a ujutro sam isla s autom zamisli na ctg,i naravno ja vozila,a znas gdje je on bio..spavao u kuci...meni to nije tesko padalo,ne znam kako ces me shvatiti,ali mm radi odg.posao pa ga pustim da se odmara,jer mislim da ce za ne daj boze uvijek biti tu...kao sto i jest..imam sad za sad fin brak i zadovoljna sam...isao sa mnom u bolnicu kad sam se otisla poroditi,ja mu rekla da ne ceka u hodniku jer znam da bas i ne podnosi bolnicu,otisao on kuci ja ga poslije nazvala i javila mu hihihi...a vjeruj mi to uopce ne znaci da nece ucestvovati u u lozi "oca"kada dodje beba abd..ide sa mnom na vakcine,kontrole s bebom,dok dodje kuci s posla odmah ga uzme,nosa,uspava ga cesto,presvuce...to neka te ne sekira uopste...znam da bih ti sada htjela da je drugacije,ali dok on ne vidi bebu nema osjecaj,a mi ih ipak nosimo od prvog dana u stomaku...ljubim te i pomilki bebicu jer ce imati divnog oca vidjet ces..

_____________________________

"Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku."

više volim što nemam sve a imam VAS,nego da imam sve a nemam VAS

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: problem s muzem
14.9.2009 16:48:33   
emma.L
Upravo kako suna reče- možda je bolje da se kasnije pokaže kao pravi otac, iako mogu zamisliti kako ti to sve teško pada. MM je plakao kad je saznao da sam trudna, išao na sve preglede i bio na porodu, birao tapete i kupio joj Nike set kad sam bila 5 mjeseci trudna, uredno kupovao uloške kad sam se porodila i tražio pamučne. Sad je zaista super tata, ali nedavno ga pitam hoćemo li zvati tetu da nam čisti stan, ili da Emu odvedemo jedan dan kod nane i nas dvoje se razvaljanimo. Njegov odgovor: "Najbolje je da Emu odvedemo nani, zovnemo tetu, a mi u život." user posted image  Meni je to recimo zasmetalo, jer i inače pokušava uvaliti svoje obaveze oko Eme svojoj mami. Ovdje nemam ništa protiv svekrve, ženi svaka čast, MM je taj koji kad krene presvući Emu, a njegova mama kaže da će ona, samo produži svojim putem i ostavi ih (iako žena igra oko nje po cijeli dan). Ili kad sam radila od 6 ujutro jedan tjedan, ona je jadna dolazila već u 7 sati kojekakvim autobusima, u krevetu ga nalazila (naravno i Ema još spava u ta doba), a njemu je to super bilo. Neku večer je okupao, a kako nije odavno, uspuhao se- ne zna da ona već ustaje u kadi, lupa tušem i prska okolo, a trebao bi znati. Eto, uvijek ima neko razočarenje.
Nego, ti misli o bebici i o sebi- vidjet ćeš tog glupavog osmjeha kad se rodi i pogleda ga, bit će on na koljenima, vjerujuser posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu suna)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: problem s muzem
14.9.2009 16:48:36   
Ex Yu
IZVORNA PORUKA: suna

bubamarice draga no sikiriki...a vjeruj mi to uopce ne znaci da nece ucestvovati u u lozi "oca"kada dodje beba abd..ide sa mnom na vakcine,kontrole s bebom,dok dodje kuci s posla odmah ga uzme,nosa,uspava ga cesto,presvuce...to neka te ne sekira uopste...znam da bih ti sada htjela da je drugacije,ali dok on ne vidi bebu nema osjecaj,a mi ih ipak nosimo od prvog dana u stomaku...ljubim te i pomilki bebicu jer ce imati divnog oca vidjet ces..


kao sto suna rece ... vecina muskaraca i nema osjecaja da si ti trudna ... jednostavno se zaborave i neosjecaju to kao mi ... ja sam 24h bila full trudna od zelja i prohtjeva do kupovanja ... a evo sad leta oko bebe ide na vakcine hrani nosa a isto tako nije isao samnom do negdje 4 mj. a poslije se nesto malo zakomplikvoalo pa u Sarajevo Zenicu i onda je poslije toga svaku kontrolu isao samnom kad je prvi put dosao i vidio kako bebiju kuca srce kako moja doktorica to docara kad je tata tu haman ko da drzimo bebu u rukama ... a kad sam ja sama "obradi" me skoro bez rjeci ... vidjet ces bit ce to ok dok im dodze iz guze u glavu da su sad "tate"


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu suna)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: problem s muzem
14.9.2009 18:14:55   
leli§

IZVORNA PORUKA: bumbarica

Hvala ljepotice na iskrenim čestitkama i savjetima. Ja se trudim da se ne sikiram, ali mi teško uspjeva user posted image . Na kontrole idem redovno svako 15 dana i to sama. Još ne mogu da vjerujem šta sam doživila user posted image . Zvala sam na početku muža da idemo zajedno na kontrole. Međutim njegovo mišljenje je bilo šta ima da idem sad kad se ništa ne vidi, kad budeš peti mjesec i kad se beba bude vidjela tad cu da idem s tobom. Te njegove riječi su me toliko povrijedile. Zar ja moram moljakati nekoga da ide i vidi svoje dijete? Zar moram moliti nekoga da mi bude podrška u životu? Sad mi je najpotrebniji. Nije to samo moje dijete. Treći sam mjesec i hvala dragom Allahu sve je u redu. Idem sama na kontrole. I ne govorim mu kad je osim ako me on ne upita. Uopšte ga ne zovem da ide sa mnom. Sve je svoje rekao. Naravno, ja sam mu u bijesu rekla da kad djete naraste da cu mu sve ispričati kako se ponašao i da ima vremena kad ce se kajati. Svojim ponašanjem mi je sve rekao. Uvijek sam zamišljala da će beba biti naša najveća radost, da će trčati sa mnom na preglede....Razočarana sam totalno user posted image ...........user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


draga rastuzi me... ja nemam djece tako da ne mogu ni zamisliti kako ti je... ja bih ti samo rekla ono sto mi i moja mama a i svekrva stalno govore "sine pazi sama sebe, ako neces ti niko te nece tako paziti". sta su hhtjele reci: muskarci ponekad nemaju takta a mi previse ocekujemo od njih.

ja mislim da je tvoj suprug dijelom "uplasen". imam osjecaj da je za njega to nesto nestvarno i tek onda kada se bebica bude vidjela da ce mu biti stvarno. oni to ne mogu razumjeti. kazu da je majka od onoga dana kada sazna a otac od onoga dana kada vidi djete. razumijem da si jako osjecajna i da te to jako zabolilo. ali glavu gore i sama sve obavi. usput zahvaljuj dragom Bogu sto mozes sama pa ti on ne treba. a mozda se i boji da ce postati zapostavljen sada zbog bebice...ma ko ce ti ga znati sta se u njihovim glavama vrti. ja ipak mislim da to nije da on ne zeli da vidi svoje dijete..samo ne razumije da je ta mrvica ustvari njegovo dijete...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu bumbarica)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: problem s muzem
14.9.2009 19:20:28   
veeseelaa


IZVORNA PORUKA: bumbarica

Hvala ljepotice na iskrenim čestitkama i savjetima. Ja se trudim da se ne sikiram, ali mi teško uspjeva user posted image . Na kontrole idem redovno svako 15 dana i to sama. Još ne mogu da vjerujem šta sam doživila user posted image . Zvala sam na početku muža da idemo zajedno na kontrole. Međutim njegovo mišljenje je bilo šta ima da idem sad kad se ništa ne vidi, kad budeš peti mjesec i kad se beba bude vidjela tad cu da idem s tobom. Te njegove riječi su me toliko povrijedile. Zar ja moram moljakati nekoga da ide i vidi svoje dijete? Zar moram moliti nekoga da mi bude podrška u životu? Sad mi je najpotrebniji. Nije to samo moje dijete. Treći sam mjesec i hvala dragom Allahu sve je u redu. Idem sama na kontrole. I ne govorim mu kad je osim ako me on ne upita. Uopšte ga ne zovem da ide sa mnom. Sve je svoje rekao. Naravno, ja sam mu u bijesu rekla da kad djete naraste da cu mu sve ispričati kako se ponašao i da ima vremena kad ce se kajati. Svojim ponašanjem mi je sve rekao. Uvijek sam zamišljala da će beba biti naša najveća radost, da će trčati sa mnom na preglede....Razočarana sam totalno user posted image ...........user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


draga žao mi je

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *