|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 14:10:58   
forumashica
U braku smo tri godine, nedavno sam se porodila, tako da imamo i bebu, a pored bebe ima MM jedno dijete iz prvog braka, a tako i ja imam  iz prvog braka jedno dijete.
Zaljubljeni smo i volimo se kao i onog prvog danasve nam ide bas kako treba, U ovoj prici ama bas nista nije kako treba! on je zaposlen i od njegove plate ovisimo svi, a ja sam trenutno kod kuce na p.odmoru, jer kao sto rekoh, nedavno sam se porodila...
Pomaze mi oko kucnih poslova koliko moze, jer manje vise svog vremena, provodi na poslu. Ja sam kod kuce i sve obaveze oko bebe su presle na mene, hranjenje, ustajanje nocu, pripremanje flasice, presvlacenje,...pored svih obaveza oko bebe moram misliti na cistocu stana, tu su svi poslovi u kuhinji...da ne nabrajam sve detaljno...

U pokusaju da ti pomognem govorim iz dvostrukog ugla: kao neko ko vec dvije godine pokusava da dobije dijete ali se to ne desava iz nekog razloga i kao psiholog po struci. Moram priznati da mi je i samoj jako tesko odvojiti ove dvije strane same sebe u tvom slucaju.

Imamo veliki problem i molim vas savjetujte, pomozite mi. Problem su djeca iz prvog braka, njemu smeta moje dijete, meni smeta njegovo. Sve nam se svodi na "tvoje dijete ovo...moje dijete ono", "tvoje je uradilo ono, moje je uradilo ono"...MOJE DIJETE zivi sa nama, NJEGOVO bude kod svoje majke. On svoje dijete dovede kod nas svake sedmice i bude od petka do nedelje kod nas, a kad se zavrsi skola, bude tu kod nas i po sedmicu, nekad dvije....i tad je u nasoj kuci SVADJA i GALAMA.
MM je ljubomoran na moje dijete iz prvog braka, vjerovatno ga podsjeca na mog bivseg muza i vjerujte mi da je u stanju da ga ignorise po par dana, jednostavno ne prica ni sa njim, ni samnom.
Smeta mu sve sto uradi, jednostavno ocima nemoze da ga vidi. Moj muz mi nikada to nebi priznao ali ja to mogu da procitam na njemu. U tome je problem: vi ne razgovarate otvoreno o onome sto vas tisti, sto vam smeta, sto vas boli. A u tome je i pocetak rjesavanja svakog problema. Za pocetak, ucinite taj prvi korak. Nekada dijete hoce da spava sa nama, ovaj moj ni da cuje, naljuti se i na mene jer mu "uskracujem" trenutke provodene samnom.  Nasli ste se u jednom zacaranom krugu gdje povredjujete jedno drugo povredjujuci svoju vlastitu djecu. Da li zelite da vasa djeca jednoga dana imaju zdrav odnos sa svojom polu/bracom i polu/sestrama? Sada to, ocito, nije slucaj. Da li ste ikada razmisljali o tome? Ako i sama imas brata ili sestru, znas o cemu govorim.
Ako je tako, bicu i ja onda prema tvom djetetu takva, ti ne volis moje, necu ni ja tvoje. Od prvog dana smo se slozili, da cemo biti jednakopravni prema toj djeci jer oni nisu krivi nizasta ali tesko je rijeci prevesti u dijela. Ja ne zelim niti mogu biti njegovom djetetu mama, jer to dijete ima svoju majku, pokusala sam biti u neku ruku prijateljica ali sada ni to vise necu, jednostavno ne zelim. Kako koji dan, primjecujem da to njegovo dijete iz prvog braka ocima nemogu da gledam, stalno trazim neke greske koje uradi, ignorisem pitanja koje mi postavlja, cak se igram samo sa svojom djecom, a njegovo dijete i ne pogledam. ZNAM I PRIZNAJEM da to nije lijepo ali to je jace od mene i nemogu, zapravo neznam kako da to dijete "prihvatim". To nije moja krv i svejedno mi je za sve sto se tice njegovog djeteta. Tako isto predpostavljam da je i MM svejedno za moje dijete. Ovdje iz tebe progovara mrznja, ne ocaj (sto bi bilo razumljivo s obzirom na situaciju u kojoj se nalazis) nego MRZNJA. Ta tvoja mrznja se javila kao izdanak primarne autodestrukcije, koja se naknadno okrenula u spoljasnji svijet prema jednom nevinom bicu. Isti je slucaj i sa tvojim muzem.
Poceli smo iz dana u dan da se svadjamo, ne pricamo po par dana, nervozni smo obadvoje, on dolazi neraspolozen kuci, a ja kod kuce ludim i zivcanim, sve mi zivo smeta.
Necu vise da glumim ni kucnu pomocnicu, ni dadilju, nista! Nista neuobicajeno u toj zasicenosti svakodnevnim zivotom ! Umjesto sto glumis sve te uloge, ucini nesto sto ce te usreciti (ti najbolje znas sta te cini sretnom) i onda tako sretna povedi sve troje djece u slasticarnu, na igraliste...
Prije nam je sexualni zivot bio sredjen, odnose smo imali svaku noc, svaku drugu noc, a sad nam se i to pobrkalo...nista nisacim
Dakle, vasa veza se raspada po svim savovima i nista nije kako bi trebalo biti i kako ti tvrdis na pocetku price.

Kako da rijesimo ovaj nas problem oko djece iz prvog braka   Djeca iz prvog braka nisu problem ! Problem je u vama !! Vi niste dorasli odgovornosti koju ste kao roditelji sami izabrali (niste morali imati djecu).
Ne zelimo se rastati, jer se volimo, Ljubav je briga (zaokupljenost zivotom i razvojem osobe koju volimo), odgovornost i postovanje (uvazavanje individualnosti i nezavisnosti druge osobe) i poznavanje (sustine i autenticnosti mogucnosti partnera), a ja nista od toga u vasem odnosu ne vidim. ali ako ovako nastavimo...neznam do cega ce ovo sve da nas odvede


Neka nam Bog bude na pomoci   Spominjes Boga pa pretpostavljam da si vjernica. Da li je u redu tvoje ponasanje s aspekta religije kojoj pripadas ?
 
Da biste rijesili vas problem, potrebna je, prije svega, vasa volja da isti rijesite. Ako vi niste spremni da promijenite vas odnos koji granici sa patologijom, onda vam niko drugi ne moze pomoci.  Tek nakon toga mozete potraziti strucnu pomoc, rastaviti se (i to civilizirano) ili sta vec odaberete kao moguce rjesenje. Ali pri tome trebate biti obazrivi prema djeci jer, parafraziram jednog knjizevnika, nista na ovom svijetu nije vrijedno ni jedne jedine djecje suze.

< Poruku je uredio forumashica -- 3.8.2009 14:17:47 >

(odgovor članu seljo)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 14:11:41   
Anoniman
vela havle, vela luka, veli jozeuser posted image

(odgovor članu seljo)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 14:13:43   
Chuchi

IZVORNA PORUKA: Suzana

IZVORNA PORUKA: Chuchi

Samo cu jos navesti primjer LOSE majke, koja je za ljubav muzu, ostavila svoje djete kod svog oca i majke da joj cuvaju i othrane i vaspitaju,
a ona svom muzu rodila drugo, i ono prvo kao da i nema, prodje kraj njihove kuce, djete joj se igra u dvoristu, ona vodi ovo drugo za rucicu,
kupuje sladolede, smokije, ono prvo djete gleda. Ona ovo drugo vodi u obdaniste, a mati joj ono prvo vodi u skolu (a to je u istoj ustanovi)
ma uzas jedan. A kada je bila trudna s drugim djetetom, mene sve pita pa kako je porodit se, pa kako je otic u bolnicu na pregled, pa kako
ovo pa kako ono, a ja tek nakon godinu saznam da je ona prije mene imala djete user posted image user posted image vjestica jedna, i tako
mi u oci laze, i pravi se fina. Automatski sam je stavila na ignore, mrsko mi je i zdravo joj reci kad je vidim na ulici.



Zar je ovo moguće ljudi moji, kako ta žena može zaspati. Naježila sam se. user posted image
.




ma to sam stavila kao primjer, da vidite i oca koji je toliko mrzio njeno djete da joj nije ni dao da s njima zivi! ama da je jedini na svijetu,
nikad se ne bih za njega udala.!!

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 14:23:09   
acudesa
uh to sa licemjerkom je fuj, ne daj Bože bit joj u koži jadnica patetična, ...
a za anonimnu, dajte ženi je frka ne bi pisala da nije svjesna da to nije ok, da to što se dešava kod nje nije normalno..
ti treba da znaš da si valjda svjesno ušla i takve odnose, u TEMELJU izmijeni stav prema njegovom djetetu i on će to vidjeti (ne preko noći) i ako je insan početi cijeniti i biti drukčiji prema tvom djetetu.  pa nije niko lud da gleda tvoju mržnju po kući i da pri tome bude sretan i zadovoljan, teško
a razgovor je zakon, otvoreno iznesite zajedničke stavove i nezadovoljstvo i vjerovatno ćete otkloniti razloge ljubomore,...
a mislim i da ti iskakanje iz braka nije potrebno, malo se preispitaj
nikad ne znaš, možda ti ta malena bude više od pomoći u životu od tvog rođenog djeteta, malo pozitivno razmišljaj

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 14:26:01   
Misica84
Anonimna imali tvoj bivsi muz novu zenu?
Nebitno dali ima ili nema, zamisli samo da se ona posasa prema tvome djetetu kada ode ocu, ka ti prema djeteu tvoga mm!
Ja mislim da to nije fino. a znam mnogo slucajeva gdje je ista situacija i gdje su oboje partnera bez problema prihvatili djecu od drugog! Ako se hoce i moze se

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 14:26:06   
dana3
imam i ja NJEGOVO dijete,imamo i NASE dijete a u stvari to su nasa djeca.sin koji je kod nas sedam dana-to nije samo dijete-to je jedan zivot.sto0 god bih lose njemu uradila bojala bih se boga da vrati na mom sinu.ne daj boze nikom .djeca nisu birala roditelje niti moj posinak birao ovakav zivot.nastojjim da budem sto bolja prema njemu-a i dogovorili smo se:kad on slusa mene i ja cu njega.igramo se zajedno,sad pomaze oko bebe a nagradimo ga nekom igrackom ili odlaskom u grad na njegovo omiljeno mjesto.ne trazim da me voli-on ima svoju mamu ali se mozemo postovati i da nam dani idu bez stresa,svadja i gluposti.i mom je muzu drago kad vidi da je sve ok,da niko nije ljut,ili da neko place zbog nekoga.Nama je super.....user posted image
A taj od vas problem je bezveze-ako e ne mozete dogovoiti a vi se razidjite.ne stvarajte djeci jos jednu traumu koju imaju vasim prethodnim razvodima

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 14:27:57   
seljo
user posted image user posted image user posted image user posted image svaka čast

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 14:30:47   
idana_85
Mislim da trebas poceti gledati njegovo dijete kao da je tvoje. pa ipak je to dijete covjeka za kojeg tvrdis da ga volis,njegova krv...ako ga volis,volis sve njegovo i vrline, i mane, pa tako trebas i to dijete. a dijete nije nicemu krivo, ako ti budes njega voljela uzvratit ce ti istom mjerom,cak i vise. sigurna sam kad tvoj muz vidi da pokazujes ljubav prema njegovom djetetu i ne odvajas ga,postepeno ce omeksati,vise ce te cijeniti,voljeti i pocet ce i on isto osjecati prema tvom djetetu. Ja mislim da vi oboje morate prihvatiti tu djecu iz prvog braka kao svoju vlastitu i dati im priliku da vam se uvuku pod kozu,jer mi se cini da svi vasi problemi leze upravo u tome.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 14:34:40   
mnn
IZVORNA PORUKA: seljo

user posted image user posted image user posted image user posted image svaka čast

















slažem se! ja sam djete razvedenih roditelja i moram reči da se super slažem sa kčerkom od očuha iz prvog braka.a sa svojim polubratom sa tatine strane nisam bliska samo zbog njegove žene koja je nas mrzila jer smo eto ja i sestra iz prvog braka! djeca nisu za ništa kriva.

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu seljo)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 14:35:05   
Suzana
Anonimnoj je forumashica dala najbolji odgovor.
Ukoliko ovaj bračni par nema snage riješiti ovo samostalno (nažalost, čini se da nema), ovaj slučaj zahtijeva stručnu pomoć. Kako je dama pshiholog po struci, samim tim je i dala najbolji odgovor. U tome nema ništa loše, čak što više, ljudi uče škole da bi pomogli drugima da prevaziđu određene probleme. Jedino se kod nas na to još uvijek gleda kao nešto što je tabu.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 14:47:36   
ena23
I ja se slazem da je forumashica to njabolje sagledala, zeni je to struka, bas je strucno i objektivno dala odgovor koji bi, da sam ja anonimna, dosta mi pomogao i otvorio oci. Pa eto moj savjet je anonimnoj da dobro procita taj post jer niko joj nesto pametnije nece reci


(haha, bez ljutnje forumasicama, ovo "pametnije" mislim necemo joj mi sigurno pomoci koliko bi joj pomoglo strucno sagledavanje od strane jednog psihologa)


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 14:49:28   
Anoniman
Anonimna oboje ste znali da imate djecu iz prvog braka kad ste se zabavljali pretpostavljam to vam nije smetalo,al u braku počinje da smeta,izvini ako sam malo gruba nije mi to namjera,al mislim da to ste morali odmah riješiti i na samom početku vaše ljubavne priče otvoreno porazgovarati o toj djeci,jer samo djeca ispaštaju,mislim da je otvoren razgovor između vas dvoje najbolje rješenje,karte na sto,šta kome smeta,zašto i kako da se riješi, Poznajem jedan par gdje on ima dijete iz prvog braka,njemu je 43 godine a njoj 40,kad su se zabavljali to dijete je ona voljela ma hajde,ko da je njeno,kad su se vjenčali tako je i dalje bilo,valjda voz prolazi daj da se ja udam godine idu,eeeee kad je dobila svoje dijete priča se promijenila,to dijete njegovo iz prvog braka ne može očima da gleda,ne podnosi ga nikako,kad beba spava dijete ne smije preći preko sobe,ne smoije prići bebi kao operi ruke,vidi kako si prljava,tiho,ne dreči se i tako,mi ponekad odemo kod njih i meni je zlo,odavno sam prestala da idem jer ne mogu to da gleda tuga mi oko srca zbog tog djeteta,njoj je bilo samo važno da se uda i da rodi dijete jer joj godine idu,mi kad dođemo kupimo jednako čokoladu oboma ona odmah što ste kupovali njoj,šta će joj,bezobrazna je,i tako to,on jadan samo šuti i pokušava da to sanira,ne želi svađu,a čim raspust ona dijuete otjera kod nane i dede. eee jadna ta djeca samo to mogu da kažem,može se bez oca al bez majke i majčine ljubavi bogami teško.

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 14:59:33   
Nunu 08
Anonimna i tebe i tvog muza treba da bude stid takvog ponasanja.Zao mi je te djece.Kao sto jedna forumasica rece,pa znali ste da imate djecu prije nego ste poceli skupa zivjet.Ja licno nikad se ne bih udala za nekog ko ima djete ako ce  mi to smetati.A sad lijepo sjedite,porazgovarajte,shvatite da ste odrasli,da su djeca odgovornost a ne objekti da se ignorisu ako ti se ne svidjaju.Tako samo unistavate zivot i tih dvoje djece,a i tog zajednickog djeteta.Nadam se da cete se uozbiljiti i da ce stanje biti puno bolje.

_____________________________

25.07.2008........na ovaj svijet stigao je moj djecak....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 16:55:21   
Anoniman
Draga anonomna,ja sam u braku 4god i nemam djece,vjeruj mi da se nekad zapitam hoću li ih uopšte imati,pa mi nekad kroz glavu prođe da bar ima on,ako je već problem u meni pa da imam nekog odgajati.Neznam nemoj me pogrešno svatiti ali potrudi se,nemoj biti zločesta prema tom jadnom djetetu,a i on isto tako ne treba prema tvom to je stvarno užasno.Ovoliko ga želim i sad da ga rodim i dođe naka rospija da mi poprijeko gleda dijete ili neki konjina,ako je prihvatio tebe kao ženu s djetetom tako treba i to tvoje dijete,a Boga mi i ti njegovo jer ste vjerovatno znali da postoje ta djeca još prije braka.Moram ti reći da je tvoje dijete u prednosti,cijelo vrijeme je s tobom,a njegovo 2dana u sedmici je sa njim.Sjedi i razmisli,jedan je život,možda će te baš to njegovo dijete pripaziti u životu.

(odgovor članu Nunu 08)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 17:20:20   
Lulu_
procitala sam samo tvoj post i nicij drugi...ne imade zivaca pravo da ti kazem
ali znas sta ...ni ja ne bih voljela tvoje djete da ono zivi sa nama a moje kod majke...
zasto njegovo djete zivi sa majkom...meni ga je zao pravo jer se uvijek stavim u poziciju nekoga...zamisli kako se to djete osjeca?!
tata zivi sa drugom zenom i moze zivjeti sa njenim djetom i novom bebom a mene ko sisauser posted image
to su meni jako strasne stvari...
kazes da se svadjate samo kad je to djete tu a ovamo spominjes da tvoj muz ignorise tvoje djete...pa odluci se
dali imate problema stalno ili kada to jadno odbaceno djete dodje...
mozda zvucim ostro ali slaba sam na djecu strasno a pogotovo na djecu koja pored roditelja zive kod majkeuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 20:53:19   
larina
anonimna,ako vec zelis da se tvoja situacija popravi.-napravi ti prvi korak tj.sama sebe natjeraj da se lijepo snosis prema njegovom dijetetu,pogotovo da i tvoj m to primjeti napravi koji lijep gest i ako je tvoj m imalo covjek gledat ce da ti to uzvrati prema tvom djetetu.jednostavno napravi preokret u pozitivno i lagano ce ici sve naprijed,eto sama znas sta valja a sta ne ,pa se drzi dobrih strana,poztivno razmisljaj a negativno odbacuj od sebe

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 23:02:20   
almai
Zaista si u teskoj situaciji i tu je jako tesko naci kompromis.Nemoze mi niko reci da se moze voljeti ici dijete i tretirati kao svoje.Anonimana je sve otvoreno i realno rekla kako stvari stoje i netreba je osudivati na tome.Nedaj Boze da se mi nademo u toj situaciji neznam kako bi se postavile???
-da sam na tvom mjestu pokusala bih bit dobra prijateljica tom muzevom djetetu i nastojati da provedem kvalitetno vrijeme sa njim.tvoj muz ce to svremenom vidjeti i kad sebe promijenis time ce se i on sam promijenuti.U svakom slucaju zelim ti SRETNo i da sto prije stvari rijesis kako je najbolje..djeca su blago i treba im pruziti sto sretnije dijetinstvouser posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 23:21:03   
anitaMO
ne znam ,ali pomisli šta bi bilo s tim djetetom da nema majke.a ti ga odbacuješ od sebe.nije tebi krivo dijete nego ste sami sebi krivi.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 23:24:47   
mamma mumi
Potpisujem forumasicu, draga moja anonimna podhitno trazite rijesenje, jer vi svojim ponasanjem unistavate buducnost svoje djece i pravite od njih sutra lose ljude. Mozda mislis da djeca takve stvari sada neprimjecuju, ali grdno se varas, mogu zamisliti samo sta je u njihovim malim glavicama, jako mi je zao djece. Tvoj mm i ti trebate otvoreno razgovarati, i ako se i nakon toga stvari nastave istim tokom boljeti je bjezi iz tog braka, posveti se tim pacicima, a oni ce ti sutra biti zahvalani. Govorim ti iz iskustva, jer sam djete razvedenih roditelja, i znam kakve traume sam nosila i sjecala se stvari za koje mama kad joj spomenem ostane  iznenadjena da ih ja pamtim, ali zahvaljujuci svojoj majci koja je bila cvrsta i pametna osoba izrasla sam u normalno bice, stoga razmisli dobro o svojim postupcima i pod hitno trazi rijesenje, molim te.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: moje dijete, tvoje dijete
4.8.2009 9:12:57   
merix
Anoniman, izvini, ali Vi ste bolesni!

< Poruku je uredio merix -- 4.8.2009 9:14:05 >

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: moje dijete, tvoje dijete
4.8.2009 12:54:39   
Crvena
IZVORNA PORUKA: dana3

imam i ja NJEGOVO dijete,imamo i NASE dijete a u stvari to su nasa djeca.sin koji je kod nas sedam dana-to nije samo dijete-to je jedan zivot.sto0 god bih lose njemu uradila bojala bih se boga da vrati na mom sinu.ne daj boze nikom .djeca nisu birala roditelje niti moj posinak birao ovakav zivot.nastojjim da budem sto bolja prema njemu-a i dogovorili smo se:kad on slusa mene i ja cu njega.igramo se zajedno,sad pomaze oko bebe a nagradimo ga nekom igrackom ili odlaskom u grad na njegovo omiljeno mjesto.ne trazim da me voli-on ima svoju mamu ali se mozemo postovati i da nam dani idu bez stresa,svadja i gluposti.i mom je muzu drago kad vidi da je sve ok,da niko nije ljut,ili da neko place zbog nekoga.Nama je super.....user posted image
A taj od vas problem je bezveze-ako e ne mozete dogovoiti a vi se razidjite.ne stvarajte djeci jos jednu traumu koju imaju vasim prethodnim razvodima

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Prelijepo je procitati ovako nesto. Zenice sa slicnom situacijom trebaju se ugledati na tebe dana3user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: moje dijete, tvoje dijete
5.8.2009 15:45:55   
simba
Pises da se volite ali vam smetaju djeca...tebi njegovo a njemu tvoje....o tome ste trebali razmisljati prije nego sto ste se uzeli.Znala si da ima dijete iz prvog braka i ako volis njega volit ces i to dijete i bratno....Djeca nisu kriva za to. Njemu vjerovatno nedostaje to sto je on vise odvojen od svoga dijeta i tesko mu pada kada tvoje dijete stalno provodi lijepe trenutke sa tobom a njegovo....Čak i kada dodje ti se postavljas u ulogu macahe....to je ruzno...Budi obzirna prema tom njegovom dijetu ne ignorisi ga posveti mu malo paznje niko od tebe ne trazi da ga volis ali kao sto neko rece vise se voli dijete iz komsiluka nego dijete iz prvog braka....tuzno ali istinito....Mozda ce on uvidjeti to i vratit ce ti istom mjerom mislim da problem lezi u tebi. JAsno se vidi iz svega da on tebe voli ali mu smeta to sto stalno pokazujes ljubav prema svom dijetu a njegovo odbacujes... postavi se na njegovo mijesto i ti bi tako učinila....sigurno.Porazgovaraj sa svojim muzem i reci mu sta ocekujes od njega a nek i on tebi kaze sta ocekuje od tebe a stim da nekazem manipulacijama nece te nista postici. Povrijedit ce te prije svega dijecu koja nisu kriva za vasu situaciju a onda cete i sami sebe dovesti do kaloma....stime se ljubav gusi....ako niste mogli spasiti svoj prvi brak zasto da pati jos jedno neduzno dijete tek rodjena beba... Budi obzirna .

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: moje dijete, tvoje dijete
5.8.2009 16:01:28   
mamine oci
nisam citala sve postove tako da nebih da komenarisem recicu ti svoje iskustvo moj sin ima i ocuha i macehu neznam mozda zvuci nestvarno ali kod nas sve funcionise u najboljem redu kad sam ulazila u drugi brak moj muz je meni rekao da mu nesmjeta sto imam djete jer i da ih imam petoro on uzima mene zbog mene moje licnosti a djeca nisu ni zasta kriva kontala sam da ce se promjeniti kad rodim njegovo ako mi hocete vjerovati moj muz je bolji prema mom sinu i posvjecuje mu punu paznju da se neosjeca zapostavljenim cak i bez ikakvog problema povede mog sina svom ocu i uvjek mu prica da ako maceha rodi da voli to djete jer mu je to brat imaju istu krv hocu reci da svako treba da se stavi na svoje mjesto isto kao sto je tvoje djete brat ili sestra neznam sta imas djetetu koje imas sa sadasnjim muzem isto je i sinu tvog muza netreba kvariti rodbinske-krvne veze kasnije ce tvoje djete da ti prigovara sto si ga odvojila od brata-sestre,samo da nebude da mi ovdje uzaludno djelimo savjete i da bude (ovo je clanak iz novina)kao sto se desavalo pod ananiman...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: moje dijete, tvoje dijete
7.8.2009 9:03:16   
meme27
bas mi je bilo ovo sve tesko citati ne radi vas dvoje odrasli nego radi djece
oboje ste bili svjesni da imate po djete iz vasi prosli brakova i pristali ste ipak da sklopite brak
znaci imali ste razumjevanja jedno prema drugome i nade da ce te uspjeti zivjeti u jednoj takvoj porodici
prvo sto treba da uradis je da vise nikada ne napises ili kazes nekome da ti smeta njegovo djete
to jednostavno moras radirati iz misli..njegovo ce djete to sigurno osjetiti a ono to ne zasluzuje...jer je velika grihota da dijete ispasta radi vasi prepirki i ljubomore...igraj se sa djetetom budi mu dobra pokazi svom muzu kako ti njegovo djete postujes...

mislim da ste jos uvjek malo u braku sigurna sam da prolazite kroz zaljubljenost strast a jos pogotovo nova beba je tu a muz bio ustvari samo tebe i sta jos:)
pitanje je velika ljubomora...jer jos uvjek ne zna gdje te ima...jos uvjek je nesiguran da neces se okrenuti i otici...njegovi osjecaji se pitaju jesili onoliko njegova koliko to njegovi osjecaji ,dusa zeli...a kada vidi da te djeli a u tim momentima zeli da je tvoj uhvati ga ljubomora....mislim da je to samo jedan dio braka i da ce to proci a ti trebas popricati sa njim utjesiti ga ponekada da si uz njega da te ne djeli...i  umjesaj ga u vase igre sa djecom izletima poljubcima...mozda se jos uvjek ne sexate pa je izfrustriran...malo paznje ljubavi i njega da umjesas vise medzu djecu pa ce mu mozda olaksati a naravno i pricaj mu koliko ga volis i sta ti znaciuser posted image



_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: moje dijete, tvoje dijete
7.8.2009 9:25:57   
meme27
po karakteru sam teska osoba, vrlo teska i kad nesto hocu, toliko dugo izvodim tu stvar, dok je i neizvedem ili dobijem...mozda bih se POKUSALA promijeniti tek kad bih uvidjela promjene na svom muzu


e svasta ovo sam tek sada procitala....ocito da zelis izvratiti muzu sa tim sto ces nauditi jednom neduznom djetetu ali budi svjesna da ces sa tim nauditi svom muzu svom zdravlju i svom vlastitom djetetu...znala si u kakav brak ulazis i da nece biti lako zato sada postupaj ispravno...jer inace ce te stvoriti vrlo tesku stresitu situaciju i vasa djeca ce odrastati u nezdravom miljou koji ce utjecati vrlo lose na nji psiholoski....


_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *