|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: platnene pelene
20.1.2012 14:21:09   
djoisa
Ako dijete presvlacis na 2-2.5 sata onda ne trebaju 3 uloska,dovoljan je 1. Tako je tanje. Zastitne nisu debele. Ja stavim 3 uloska za noc i s vanjske strane pelena uglavnom bude tek vlazna.. Zastitne ne zuljaju bebu. A tetre se prilagodjavaju svakoj bebi, ne vidim zasto moras kupovati sivene pelene, po meni lakse su i za ponijeti van kuce jer zauzimaju manje mjesta u torbi..

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 776
   RE: platnene pelene
20.1.2012 14:22:19   
Esmica
Ove zastitne su najvece,najveci broj.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 777
   RE: platnene pelene
20.1.2012 14:25:12   
mamina cura
Platnene se mogu kombinovati napocetku sa jednokratnim ako nemate dovoljno komada. Ali kasnije nemate nikakvog efekta ako tako nastavite, trosite isto a beba je u jednim i drugim pa nista se ne doprinosi. Najbolje je da se odlucite poslije kombinovanja na jedne ili druge. 

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 778
   RE: platnene pelene
20.1.2012 14:26:37   
Esmica
Ja sam najcesce koristila tetra pelene,jer su mi se ove dugo susile.Stavljala sam dva ili tri uloska navecer,a ujutro bi pelena uvijek smrdila.I stavljala bih isto tako kad mi dolaze gosti ili kad nemam vremena da je presvucem na 2 sata.A obicno bi bila u tetri i tad bi je presvlacila cesto.
Ja ovdje govorim o sivenim pp,a ne o tetri.
A naravno da nisam pustila da mi se dijete zali da je zulji,i da sam odmah reagovala.
Trebala sam vam slikati sa strane jos na bokovima kako je nazuljana,ne znam otkad joj je to,al nikako da se makne.
To je vjerovatno preko noci zadobila,jer bih je tako natrpala.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 779
   RE: platnene pelene
20.1.2012 14:26:50   
mamina cura
Uvijek ima veci broj, moze se raditi i po mjeri. Mozda je i gumica zulja, ne znam da nije otvrdnula nakon toliko vremena...

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 780
   RE: platnene pelene
20.1.2012 14:28:53   
Esmica
Ako kazem da je nazuljila pelena,ne mozete mi garantovati da ne moze nazuljiti.
Onda fakat najbolje da odem s teme,jer ovdje se uvjerava u suprotno.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 781
   RE: platnene pelene
20.1.2012 14:30:18   
mamina cura
Zato sam ja protivnik tetri... najlosije upijaju i nikako nisu pelene za noc... Bolje je da je bila sivana navecer pa uz jednu tetru nego toliko natrpati bebu... Moja je bila bas buca, vidi se na slici, i nije bila nazuljana.
A kroj je stvarno bitan. BB like su pelene koje su nekako najtrazenije, sa tri uloska, jako siroke ali i uske medju nogama. Znam da je mutt like dovoljan dok je mala beba ali kasnije obavezan je jos jedan ulozak.
Vi ste imali troskove oko jednokratnih a ja sam samo koristila platnene.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 782
   RE: platnene pelene
20.1.2012 14:38:23   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Esmica

Ako kazem da je nazuljila pelena,ne mozete mi garantovati da ne moze nazuljiti.
Onda fakat najbolje da odem s teme,jer ovdje se uvjerava u suprotno.



Naravno da moze nazuljati ali se onda treba popustiti. Ako ne moze popustiti znaci da je prerasla... To su krojevi koji su univerzalni.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 783
   RE: platnene pelene
20.1.2012 14:39:14   
Esmica
Mamina cura,ja i pisem da sam navecer koristila pelene sivene s dva ili tri uloska.
BB like pelene su tanke medju nogama,ali zuljaju sa strane.
Po danu smo koristile tetra,i spasile su me,jer idu samo medju nogama,a sa strane nista,i tad je curica bila super.
Ja sam jednokratne koristila sam kad negdje podjemo,jedan veliki paket mi je bio jako jako dugo.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 784
   RE: platnene pelene
20.1.2012 14:41:03   
Esmica
Pa zato kazem kad bih kupovala ponovo sivene,veci kroj,zamisli koliko bi me kostalo kad bih svakom djetetu ganjala kroj.
Znaci nije tako kako se pise,super 10 pelena za cijelo koristenje...Ipak ima i slucajeva poput mojih gdje nekad moras kupovati sve ponovo,jer kroj ne odgovara,a dok sebi utrefis kroj,nije li to preskupo?

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 785
   RE: platnene pelene
20.1.2012 14:43:41   
mamina cura
Nisam dobro upratila user posted image Pa bas bb like su jako siroke za kopcanje... jesu li pelene bile zakopcane na najmanje? One imaju vec tri uloska pa ne kontam kakvo onda dodavanje...
Pelena da ujutro smrdi... to mi nesto nije ok, ni henina nije mirisala ali daleko od smrada..


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 786
   RE: platnene pelene
20.1.2012 14:46:25   
mamina cura
Obicno se i  uzimaju po nekoliko razlicitih krojeva pa kombinuju po danu i po noci koji im kroj odgovara, tako i sa zastitnim. Ali ne sad svaki kroj po 25kom nego u citavoj turi bude razlicitih krojeva.

Jer evo te pelene na kraju nisu bile ok ali kako su se ponasale dok je cura bila mala??? To ne spominjes?


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 787
   RE: platnene pelene
20.1.2012 14:49:26   
Esmica
Ja sam kopcanje podesavala kako se ona debljala i rasla,kako na pelenama,tako i na zastitnim.
Smrdila je uzas,mislim da je sigurno mokrila na pocetku noci,pa se mokraca do ujutro usmrdi.
Nekad sam je znala presvuci po noci.
Jesu siroke za kopcanje,al ja poredim s jednokratnim,sivene pelene i jednokratne.
Jednokratne imaju samo tanku trakicu sa strane,a sivene kad stavis,plus zastitne,na bokovima bude ipak deblje,i uvijek,bas uvijek kad mi mala spava na strani,zacrveni se kad ustane.
To pricam svo vrijeme.
Mislim kad su same pp ne bi bilo tako jer su one mekane,al posto moraju ici zastitne preko,onda se one urezu i guma zulja bebu,jer u potpunosti moraju prekriti pelenu,da ne bi promokrila.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 788
   RE: platnene pelene
20.1.2012 14:53:24   
Esmica
Spomenula sam negdje,do 6 mjeseci pp su super,a kako beba pocne da se dize,onda joj smeta medju nogama kad pocne da se krece.
I odrzavanje je lakse dok je kakica tecna.Samo saperes pod mlazom vode (super zvuci ovako,al kad je veca kad se kakica zalijepi za pelenu,pa nikako da to uklonis,nije bas jednostavno),i sve ok.A kad pocne jesti cvrstu hranu,i kakica postaje cvrsta.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 789
   RE: platnene pelene
20.1.2012 14:55:18   
mamina cura
A valjda znate da sirina platnenih pogoduje pravilnom razvoju kukova, tako i za nosiljke se preporucuje sirenje nogica.
Debljina pelene je neminovna jer platnena nema gelova tj necega sto upija vec su to pamucni slojevi. Prema platnenoj peleni se moze vidjeti koliko beba stvarno mokri.
Da mokraca smrdi, ja opet pisem, nisam strucno lice ali bih svakako pitala svog pedijatra da li je to normalno, nebih to svakako trpila.
A dok beba uci hodati, platnene su super za ublazavanje padova na guzu user posted image

I pitala sam da li je kopcanje bilo na krajnjem redu? Gumica je ocito tvrda i previse stegnuta, zastitne nisu ok... i kako zastitne mogu biti debele kad je to samo tanki sloj....


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 790
   RE: platnene pelene
20.1.2012 15:00:41   
Esmica
Ne znam stvarno kako moze pogodovati razvoju,ok do 6 mjeseci,al poslije kad beba prohoda,stvarno se vidi ogromna razlika kako hoda rascerecenih nogu zbog pelene,i stvarno smeta djetetu.
Svaka pelena je super za ublazavanje padova,nije samo platnena.
Nisam rekla sa su zastitne debele,vec kad dodje sve skupa bude debelo.
Ponavljam,kopcanje je bilo podesavano kako je beba rasla s njenim rastom,na pocetku na sredini,pa poslije sam sirila i sirila,da bi sve bilo na samom kraju.
Na slikama su cini mi se zastitne na srednjim kopcama,a sad sam ovo obukla samo da slikam,inace ne nosi vise pelene,vec gacice hvala Bogu.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 791
   RE: platnene pelene
20.1.2012 15:03:15   
mamina cura
Kukovi se razvijaju i poslije 6mj, eh da samo se javi kakav pedijatar i kaze svoje misljenje... 

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 792
   RE: platnene pelene
20.1.2012 15:07:20   
Esmica
Nisam pricala o razvoju vec o pp.Kako moze da pogoduje razvoju onoliko siroko,posebno kad vidis da se dijete zali da mu smeta u igri,i kad vidis kako hoda rascereceno.
Kod moje prijateljice koja koristi pp curica ima problem s kukovima.Kako pitam se,ako je ovako kako pisesuser posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 793
   RE: platnene pelene
20.1.2012 15:10:41   
Esmica
Kod njene curice koja je starija od moje noge su skroz rasirene sa i bez pelene,tako se razvile.Ide sad na neke terapije.


(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 794
   RE: platnene pelene
20.1.2012 15:15:17   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Esmica

Nisam pricala o razvoju vec o pp.Kako moze da pogoduje razvoju onoliko siroko,posebno kad vidis da se dijete zali da mu smeta u igri,i kad vidis kako hoda rascereceno.
Kod moje prijateljice koja koristi pp curica ima problem s kukovima.Kako pitam se,ako je ovako kako pisesuser posted image



Da nisam imala curu u platnenim stvarno bih mislila da nosi dasku medju nogama....a o razvoju kukova bi doktor trebao reci svoje, tu ima raznih faktora i genetskih predispozicija... dijete sa pp ima bolje uslove za pravilniji razvoj nego dijete u jednokratnim zbog sirine.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 795
   RE: platnene pelene
20.1.2012 15:33:00   
mamina cura
hena sa 14mj i platnenim ganja cuku user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 796
   RE: platnene pelene
20.1.2012 15:42:53   
mamina cura
user posted image svaka pelena je savitljiva tako da nemoze previse siriti noge

Imam i video kako hoda sa 13mj ali ne znam ubaciti..


< Poruku je uredio mamina cura -- 20.1.2012 15:43:49 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 797
   RE: platnene pelene
20.1.2012 16:00:22   
malena sharena
Super je tekst. Samo bih dodala da su i ''starinske cetvrtaste pelene nasih baka'' sasvim dobar izbor. U mom slucaju, i mami i bebi su odgovarale.


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 798
   RE: platnene pelene
20.1.2012 19:58:23   
Esmica
Na drugoj slici ne znam dal ti curica ima uloske,ja ne bih rekla,i uvijek su me nervirale ove slike gdje se vidi da je pelenica lijepa i kako samo super pristaje,medjutim u praksi uvijek idu zastitne preko,ne vidi se vise pelena,i unutra ulosci (kad je dijete vece,moraju ulosci).

U tekstu ima neistine,prvo pelena moras imati mnogo,i opet ih peres svako drugi,treci dan,ako redovno mjenjas.Ja ih imam oko deset_ak,s tim da sam naravno cekajuci da se isuse i operu koristila tetre,i inace kako je curka rasla,pocele su joj smetati platnene,pa smo preko dana koristili tetra.
Da je jednostavno i prakticno nije.Jest ako uvijek stavljate cistu pelenu,i ako ne morate nista deverati oko njih,a morate.
Da je bebi super u suhoj platnenoj,jeste,a kad je mokra sigurno joj nije super.Zamislim sebe s platnenim uloskom,mokrim.Brrrrr.
O cuvanju okolisa necu...

Definitivno su prakticnije tetra pelene,jer se lahko suse,peru,i uvijek sam imala ljepsi osjecaj prema njima,jer su jako tanke,i nekako ciste,dok prema sivenim uvijek imam osjecaj dali je nesto ostalo unutar medju slojevima.
Ne znam mamina cura zasto si protiv tetra pelena,
Ja ih imam jos od prvog djeteta,ali tad ih nismo koristili kao pelene,vec za brisanje poslije kupanja.Tek s trecim sam ih koristila kao pelene,i kupila sam dodatnih 10 komada.Nikad na njima nemam fleke,i ako bude,malo sode i sve ode.
Njih sam koristila i kao uloske za dojenje.


< Poruku je uredio Hanady RR -- 20.1.2012 20:24:54 >

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 799
   RE: platnene pelene
20.1.2012 20:06:52   
Esmica
Racun za struju (jer masina radi svaki dan gotovo) mi je mnogo veci tako da svaki mjesec mogu da kupim paket jednokratnih, a deterdzenta isto koliko potrosim da ne govorim.Vazda po flekama moras posipati,a pise kao malo deterdzenta da pelena bude bolja za bebu.Ma daj..pa ova prica ne pije vode.
Ja sam samo jednom ostavila ukakanu pelenu (skinula kaku,i ostavila onako),i tu pelenu sam bacila,nisam je mogla nikako oprati.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *