|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
26.8.2009 9:32:59   
Nedi
Ja nemam dvoje djece ali imam primjer mog muža i njegovog brata. Razlika je 6 godina mm je stariji i kad je beba došla on je bio užasno ljubomoran i svi su (uključujući i mamu) govorili da je beba ružna, da se ukakio, da ne valja, da niko ne voli bebu.....a on je sve naj.
Ljubomora je bila u tolikoj mjeri da je mm sa nepunih 6 godina  uzeo toplomjer iz kuhinje, izašao iz kuće i na stepenicama ga razbio, uzeo živu i odnio bebi da pojede. hb nije uspio i ništa se nije dogodilo.
Nekoliko godina se govorilo da je jedno dijete bolje od drugog i dan danas mm misli da je "bolji" od brata. Moje mišljenje je ne treba praviti razliku među djecom i raditi ovako kako sve vi radite.
Čuvam vam fige da sve prođe što bezbolnije i nadam se da ću i ja jednog dana moći brinuti ove brige


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
26.8.2009 10:11:30   
zvecka
Zene drage jos uvije se ne nalazim u toj situacij, do tog momenta je ostalo jos 4 mjeseca!!!
Strah da bi moja djevojcica mogla biti ljubomorna osjecam vec od samog pocetka moje trudnoce,,,promijenila sam stav prema mojoj Lejli,,bila sam poprilicno stroga,,,moralo se znati sta se smije dirati a sta nesmije,,,od kako sam trudna pocela sam imati osjecaj da je to razlog sto sam stroga a u stvari sam i prije bila takva.
sve smo joj priustili ali sto nije za djecu branili smo joj!
Popustila sam ili kad bi malo zagalamila pekla bi me griznja savjest,,,cak sam par puta zbog toga i plakala pa je pocnem ljubiti i grliti i samu sebe pitak kako ce biti kad se rodi beba?????
Vidim da vam je tesko i da je kod HANADI otprilike razlika izmedu dijece kao sto ce biti kod mene.

Ja sam odlucila da ako bog da beba kad dode da Lejlu zadrzim u njenoj sobi,beba ce takode da spava od prvog dana u svojoj sobi,,zbog toga nece nadam se biti problema,,a i ovdje bi mi babica koja ce me obilaziti rekla da grijesim ako ih stavim kod mene u sobu.
A sto se tice radova oko bebe pokusacemo zajedno sve da odradujemo,,,rodbine nemam nikog osim dvije jetrve u blizini pa i to nece biti problem,,,,Moja lejla nece morat slusat sto vase djece morajuuser posted image

Nadam se da ce sve biti ok,,,,do tada cu se pokusati psihicki i fizicki pripremiti na sve nadolazece momente,,vidjecu da pricam i sa odredenim osobama u savjetovalistu o tome sta i kako se trebam ponasati prema mojoj curici,,,,JAKO ME TO BRINE!user posted image


_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
20.7.2011 13:02:52   
ziki
I ako sam u dubini duse gajila iskricu nade da me nece bit na ovoj temi evo me. Srce mi ce cijepa ovih dana od Nemirkove ljubomore. Od prvog dana je krenulo, dok sam bila u porodilistu iz cita mira dobio je visoku temperaturu, ali to ga nije sprijecilo da dodje u posjetu da vidi brata. Naredna tri dana nismo mogli da mu skinemo temperaturu, nista nije jeo. Onda se malo oporavio, dosle su i moje sestre na par dana da ga malo oraspoloze, mama mi je vec bila tu. On je bebom odusevljen, vidi se da ga voli, odusevljen je poklonom koji je dobio od brata, jedno 10 pota mu se zahvalio, svaki dan me pita da li je beba porasla dovoljno da se igraju... Ali od ponedljka je krenuo ponovo u obdaniste i opet problem, kuci se razmazio i ja sam ga hranila, sad je problem sto tamo jako sporo jede i vaspitacica, neka na zamjeni, ludi. U ponedeljak nije dobio parce lubenice jer je sporo jeo pitu, juce su mu rekli da ce ga vratit u jaslice a on je sinoc u snu plakao citavu noc. Ja znam da mu posvjecujem manje paznje, beba ne podnosi vrucine, place i ima grceve, ja nosam non stop. Trudim se kad neko drugi preuzme bebu da sa njim pricam da se igram al nije mu dovoljno. rije porodjaja imali smo neke male rituale koje smo morali da izbacimo, nema samo nasih setnji, posjeta knjizari.... mm se trudi zatrpava ga igrackama i slatikisima ali on ne moze da dojenjem smiri bebu da ja izadjem sa njim. Jedva cekma jesen da prehladi

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
20.7.2011 13:46:00   
Lejla Ka
Ziki, prvo se dogovorite u vrtiću da ne lude user posted image , već da ga puste, naročito sad na samom početku. Ako neće jest nek ne jede. Ne inati se bez veze, ima razlog. Nek je sto put na zamjeni.

Nemaš razloga osjećat se krivom radi izmjene porodičnog rasporeda (znam da je meni sad lahko pričat). To je tako, hvala Bogu dobro je, i Nemirko će to prihvatiti (nisu te izmjene na njegovu štetu, on se samo protivi promjeni) uz određeno negodovanje. Snači će te se ne brini. Svaki porod svoj haos iza, prvo djete ne znaš šta te snašlo, slijedeće dijete valja prvo da nađe sebi novu poziciju.

Da te utješim user posted image kod mene sad mali ljubomoran user posted image user posted image user posted image šta god mu nije pravo sestra mu kriva, pljasne je sad pa sad. Ni ona ne ostaje dužna, veselje totalno.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
20.7.2011 13:48:51   
R&T@
Ziki, toplo jeste, ali ne drma tebe vrucina, nego hormoni duple mameuser posted image
Hoces da se "uduplas", a ne mozes.
Treba ti vremena da se pomiris s cinjenicom da ljubav dijelis na pola, jer nemas novo srce koje ce voljeti samo jedno dijete.

I ti stalno "vagas" sebe, svoje ponasanje i ponasanje starijeg djeteta.

Nemoj cekati neki extra trenutak da se posvetis samo jednom djetetu.
Dok hranis jednog, hrani i drugog.
Dok nosas mladjeg, vozi starijeg u kolicima.
Dok citas starijem, ljuljaj mladjeg.
Dok kuhas, pricaj i plesi.
Dok presvlacis mladjeg, neka ga stariji maze kremom....

Bit ces umorna fizicki, ali ces se bolje osjecati psihicki.

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
20.7.2011 13:50:49   
R&T@
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


Da te utješim user posted image kod mene sad mali ljubomoran user posted image user posted image user posted image šta god mu nije pravo sestra mu kriva, pljasne je sad pa sad. Ni ona ne ostaje dužna, veselje totalno.



Isto...
Samo kod mene velika ne uzvraca, pa mi je zato veseljeuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
20.7.2011 22:22:24   
Hanady RR
Ziki...
koliko jeste nerminko ljubomoram toliko je i u vtojoj galvi d aje sve to radi bebe.
naime u dosta sitiacija on je isti kao i prije samo ti sada imaš ''pbavezu'' više i jedeš sebe dali će to tako ići dalje.

a hoće...

sve radite zajedno...

kada dojiš bebu njega pojedi kraj sebe neka i on jede...pa ko će brže i boljeuser posted image

Moja je F imala grčeve ja sma našla super fol...kolica u sred kuće...povalim je nakon pododja u kolica a onda satnem jednom nogom ljuljati a sa handi pričam, igram se, zajeno kuhamo itd...

samo polako...
sve te fazne ljumoroe dolaze i dolaze...
evo i kod mene sada mlađa ubi stariju koja ne zna da uzvrati...sad mi je tek žao...ono kad je beba bila nije ništa bilouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
21.7.2011 13:03:52   
Lejla Ka
user posted image Bosanski način tješenja: šuti, to ti je sad super kako će poslije biti user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
21.7.2011 13:54:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

user posted image Bosanski način tješenja: šuti, to ti je sad super kako će poslije biti user posted image

e tamana tako...
jutros su sekunde radile da sjedem kraj sebilja i počenme da plačem...
mama slikaj nas...ne nju mama nju smao mene...mama hoću ja...pa se pobiju user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
21.7.2011 14:02:11   
Blue rose RR
Ja imam jedno dijete, i ona je ljuborna na svakog ko pažnju poklanja meni.
Muž ako me zagrli - drama.
Mama ako samo sa mnom priča (ne dao Bog zagrli) - drama.
Ukoliko samo nekoliko više minuta poklonim nekome drugom, a to nije izbalansirano sa njom i njenim vremenom -drama.

Mada meni to ne smeta, jer poželjet ću ove dana kada ću samo njoj moći da poklanjam pažnju i da ona bude 100 % okrenuta meni da uživa u mojoj pažnji i ljubavi.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
21.7.2011 14:12:22   
Sonja
draga ziki mogu misliti kakve su te "muke " snasle
mene je toga strasno strah a tek sam u pola trudnoce..moj A neda nikom da mi se priblizi i taju stalno gura od mene a non stop govori da hoce da udara bebu..kako ce sve biti kad se beba rodi abd ja nemam pojma

znam samo da sta god da radis nisi losa majka...ne mozes se raspoloviti...Nemirko ce se vremenom naviknuti i prestati praviti drame..normalno je da mu je sam "tesko" jer se ne poklaja sva paznja svijeta njemu vec se dijeli sa malim stvorenjem koje samo place spava i doji i okupira njegovu mamu...ali vremenom ce to sve postati rutina i kad shvati da je i beba sad dio njegove svakodnevnice smirit ce se..

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
21.7.2011 14:12:45   
Hanady RR
BR...čitam ti post i da ti kažem...uživaj.

Jedno ko nijedno...kad s edvoje sastavi pa stanu mjesto pod suncem ''otimati''....nema više uživanjauser posted image

Ma opet...
sve se izbalansira...

recimo moja H je takva...ja sa kim god govrim ona ima nešto da kaže, mm pred njom ako me zagrli ili poljubi...nastupa rat svjetova između nje i poda ...dok je F drugačija...ali nkada dođu nove bebe u kuću ona kaže '' Nemoj ti Mamija čuvat ja ću mama ja ću''user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
21.7.2011 15:08:15   
M kao Mama
Potpisujem BR moja je čak ljubomorna i na majcu koja je na meni, neki dan sam se baš zabrinula, čak sam razmišljala da trim stručnu pomoć, ali eto vidim da je to kao "normalno" za dijete koje je jedinica, kojoj se poklanja sva pažnja ovog svijeta, u koju svi gledaju kao u kraljicu. Ne sviđa mi se , ali iskreno se nada da će proći. Ne smijem ni pomisliti šta bi se desilo kada bi se npr. stvorila jedna beba, što bi mene jako obradovalo.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
21.7.2011 17:42:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Potpisujem BR moja je čak ljubomorna i na majcu koja je na meni, neki dan sam se baš zabrinula, čak sam razmišljala da trim stručnu pomoć, ali eto vidim da je to kao "normalno" za dijete koje je jedinica, kojoj se poklanja sva pažnja ovog svijeta, u koju svi gledaju kao u kraljicu. Ne sviđa mi se , ali iskreno se nada da će proći. Ne smijem ni pomisliti šta bi se desilo kada bi se npr. stvorila jedna beba, što bi mene jako obradovalo.



Moje dijete starije nije jedinicauser posted image
Ali i starije i mlađe mi je tretirano kao ''kraljica'' i poklonjena im je sva pažnja svijeta...no starija jeste imala izljeve ljubomore ima ih i sada ali svakakao nije bilo porblema s anovom bebom tj. njenom sekom i definitvno nisma imala strah do toga.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
21.7.2011 17:46:14   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Potpisujem BR moja je čak ljubomorna i na majcu koja je na meni, neki dan sam se baš zabrinula, čak sam razmišljala da trim stručnu pomoć, ali eto vidim da je to kao "normalno" za dijete koje je jedinica, kojoj se poklanja sva pažnja ovog svijeta, u koju svi gledaju kao u kraljicu. Ne sviđa mi se , ali iskreno se nada da će proći. Ne smijem ni pomisliti šta bi se desilo kada bi se npr. stvorila jedna beba, što bi mene jako obradovalo.


ne bi vise bila jedinica,,,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
22.7.2011 8:49:59   
emma.L
Ja čitam ovo i sve me više strah user posted image .
Ema ako neće poljubiti pupu, neće je ni udariti. Sve će dati bratu, naučiti ga da pere zube, jede keks, sjedi, pravi kolut naprijed itd. A neki dan se oblači za vrtić i kaže "kad mi ove cipele budu male, dat ću ih blatu Timiju" user posted image . Došlo mi da zaplačem iako znam da je to bilo trenutno da nas odobrovolji malo, hahaha.
Elem, traži moju pažnju uvijek i svugdje, ali ovih dana nema ispada prema drugima ako je pažnja podijeljena, prema MM-u, drugoj djeci, čak me uvijek nagovara da uzmem neku bebu da je zajedno gledamo i sl. Sad se zabrinuh za svoje dijete user posted image . Ili će me stvarnost opaliti po glavi kad se beba rodi user posted image , pa ću onda doći ovdje da kukam.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
22.7.2011 8:55:15   
mamina princeza
hihihi emma.L ocito si je dobro pripremala u prethodnom periodu pa djete omeksalo.... :) bico to abd ok :)

a sto se jedinica tice ma o su sve faze... faza kad zelis da ostanes samo ti i samo ti a onda faza kad definitvno ti nekkao krivo sto nemas nekoga jos od brace i sestara. Ja sam jedinica i kod mene je to zaista tako bilo. S obje strane sam bila jedinica kod nana i deda i kad mi se rodio rodjak kad sam ja imala 6 godina prvo sam se radovlaa a onda mislim da sam bila ljubomorna na njega vise nego neki na rodjenog brata i sestru. al brzo je proslo ....

ja sada ne smijem ni da mislim sta ce men e cekati aBd za nekih 7-8 mjeseci po tom pitanju. Ja kod svoj ecurice mogu ipak primjetiti da ove godine s drugarima bolje djeli igracke i druge stvari koje prosl egodine nije dlaa ni da pogledaju. Nadam se da cemo u narednom periodu jos omekasati:))


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
22.7.2011 8:57:31   
DIJAMANT
Evo i mene na ovoj temi, a još se nisam ni porodila sa drugim djetetom. Moj sin koji ima tri godine već je ljubomoran na bebu u stomaku. Koristi svaku priliku da me udari stomak. Uvijek sam na oprezu, a srce mi se cijepa. Neki dan je iskoristio priliku dok sam ležala da se odmorim, zatrčao se i objema nogama mi prešao preko stomaka. Uspaničila sam se i izgalamila se na njega, a on je u toku dana dobio temperaturu. Vodila ga dr. koji kaže upala krajnika, a ja mislim da ima dosta i od ljubomore. Zapravo je ljubomoru više potakao dolazak moje sestre iz inostranstva sa malom bebom koja je sad kod nane i dide. Taj dan kad me je "pregazio" je bio kod njih i jako je ispoljavao ljubomoru na način da je bio razdražljiv, nije htio jesti, svima je govorio ružne riječi.A kad je došao kući, to je nastavio prema meni, ustvari bebi u trbuhu.

Ima on i izljeve nježnosti, ali su se dosta urijedili. Naprosto me strah kako će sve izgledati kad beba ugleda svjetlost danauser posted image


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
22.7.2011 8:59:14   
Malenaoduvijek
ja ne znam sta bih rkla.Moj Luka je bio premali kad mu se brat rodio, samo 1 godinu i 6 dana je imao.tada je reagovao na odvojenst od mene jer sam ja 6 dana bila u porodilistu i nije htio ni da im jede, ni mlijeko da pije, ni da spava kako treba a bio je i bolestan.
moja sveki kaze on je tugovao za tobom, sada da li je to istina ne znam ali eto.

on je i dalje jako vezan za mene i samim tim sam ja bila primorana da mladjeg uopste ne ucim na ruke, niti da ga nosam ni ljuljam,nista.nekada se osjecam kao da mi je on pastorce.
Igor se tek sada poceo maziti sa 1,5 godinom, dok Luka stalno koristi priliku da to radi.
problem je sto sada obojica hoce svoju paznju, ako se ja mazim sa jednim eto odmah drugog, ako jedan place odmah place kao i drugi ali je stariji definitivno puno razmazeniji.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
26.7.2011 20:31:55   
ziki
Evo me na jednu turu kukanja. Juce smo vodili bebu na kontrolu i vakcinu. Nemirko je ostao kuci sa svekrvom koja nam je ove hefte u gostima, kad smo se vratili ispricali joj koliko je beba dobila za mjesec uz komentar da je dobio mnogo vise nego on kad je bio beba. U roku od 2 sata dobio je temperaturu koju jos uvijek ima. Stvarno se trudimo da mu je uvijek neko na raspolaganju za igranje, ne dozvoljavamo price o tome koji je od njih bolji i ovo je bio moj malo zabrinuti komentar jer je beba malo vise dobila na kilazi. On i dalje voli bebu, pomaze, cak ga pustam da drzi tus kad kupam bebu. Nadam se da ce i ove krize proc i da cemo uskoro moc svo troje u mini setnje i "provod"

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
26.7.2011 20:40:43   
R&T@
Ucis se da "vagas" izmedju njih dvoje i to je, koliko tesko za tebe, savrseno normalno...
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
27.7.2011 9:28:40   
DIJAMANT
IZVORNA PORUKA: ziki

Evo me na jednu turu kukanja. Juce smo vodili bebu na kontrolu i vakcinu. Nemirko je ostao kuci sa svekrvom koja nam je ove hefte u gostima, kad smo se vratili ispricali joj koliko je beba dobila za mjesec uz komentar da je dobio mnogo vise nego on kad je bio beba. U roku od 2 sata dobio je temperaturu koju jos uvijek ima. Stvarno se trudimo da mu je uvijek neko na raspolaganju za igranje, ne dozvoljavamo price o tome koji je od njih bolji i ovo je bio moj malo zabrinuti komentar jer je beba malo vise dobila na kilazi. On i dalje voli bebu, pomaze, cak ga pustam da drzi tus kad kupam bebu. Nadam se da ce i ove krize proc i da cemo uskoro moc svo troje u mini setnje i "provod"


Ja sam isto ubijeđena da je moj dobio temp. samo od ljubomore. Ali kako mi je sestra otišla nazad kući, on je omekšao i sad je kao nježan prema bebi u trbuhu. Dokle će ovako, nemam pojma. Sve su to samo faze. Izgleda da će prava ljubomora buknuti kad se beba rodi.

Ziki, i mene sve ovo čeka kao i tebe. Kad se kod tebe smiri situacija, kod mene će tek da počne. Pa zato piši sve faze kroz koje prolaziš.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
27.7.2011 9:32:35   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Potpisujem BR moja je čak ljubomorna i na majcu koja je na meni, neki dan sam se baš zabrinula, čak sam razmišljala da trim stručnu pomoć, ali eto vidim da je to kao "normalno" za dijete koje je jedinica, kojoj se poklanja sva pažnja ovog svijeta, u koju svi gledaju kao u kraljicu. Ne sviđa mi se , ali iskreno se nada da će proći. Ne smijem ni pomisliti šta bi se desilo kada bi se npr. stvorila jedna beba, što bi mene jako obradovalo.


ne bi vise bila jedinica,,,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



mama alma po mom mišljenju dijete ne treba u tom obimu vezivati za sebe, malena ako se ne varam ne ide u vrtić, izlazi s tobom, kući je sa svojima pa kako da ne bude vezana i odmah zatim ljubomorna na sve oko tebe.... mislim da dijete treba pustiti da ima "svoj život" a roditelji svoj... zajednički trenuci Da al non stop nikako!

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
27.7.2011 10:07:09   
Lejla Ka
Ja iskreno mislim da je ljubomora starijeg (kao i mlađeg) djeteta njihov mehanizam da nađu svoju poziciju i smjeste sebe u porodici. I mislim da joj ne treba davati preveliki značaj. Smatram da roditelji treba da se potrude pružiti svakom djetetu ono što njemu u tom trenutku treba. Starije ne treba dojenje, ali treba igru, mlađe treba dojenje, a ne može učestvovati u igri. I naravno, ne možemo im se posvetiti istovremeno, a i ne trebamo se protezati preko granica mogućnosti. Jer oni zaista uče na našem primjeru. Ja svojima želim pokazati da se pažnja može efikasno podijeliti, i da se potrebe mogu efikasno zadovoljiti uz dozu zajedništva i strpljenja. Ne želim da misle da se ja mogu klonirati i biti tu za oboje za sve njihove najsitnije prohtjeve i potrebe, bez čekanja, dok ne puknem. I oni na taj način uče da se stvari slažu prema prioritetima, i da je to što je neko udario glavom u vrata viši prioritet od nečije želje da mu se dohvati igračka sa ormara. Da je nečija glad i žeđ prioritenija od paljenja TV-a.
Jest da to učenje ide uz dosta dreke i buke, negodovanja i durenja, ali ja se ubjeđujem user posted image da vrijedi na dugoročnom planu.

I vjerujte, lakše to oni podnose, makar grozno negodovali, nego mi sa svojim osjećajem krivice da uvijek zakidamo nekog od njih, što realno nije istina.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
27.7.2011 16:46:11   
emma.L
Naravno da nije istina, ali mi je svejedno žao kad pomislim da će krenuti prema meni s loptom a ja ću reći 'ne sad, brat ruča'. Džaba sva objašnjenja da ćemo kasnije i da će igra trajati duplo duže ako treba, kad JA znam da je ona prihvatila samo ovaj prvi dio koje će sigurno shvatiti kao odbijanje (ipak će joj biti tri godine, kako drugačije da shvati). Ali nema tog izjedanja krivnjom, jer i ja mislim da trebaju shvatiti da zaista ne mogu biti centar svijeta ( na stranu što mi jeste centar svijeta, ona to ne treba znati iskorištavati ).
A već sada planiram da će moj prvi izlazak biti ne sa bebom, nego sam Emily. I već planiram gdje i što možemo nas dvije samo za nas dvije organizirati ponekad.
Doduše kod nje više nema ljubomore na MM-a, prestala je dozivati kad pričam na telefon, ne vuče me više kad stanem s nekim na ulici... mogu li se nadati da smo malo ranije završili sa fazom posesivnosti?

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *