|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
1.9.2009 2:37:54   
Millena
Cao BEBENAuser posted image bas mi je drago sto ces brzo dobiti bebuuser posted image .Ja sam se tek sad registrovala i usla na ovu temu,vec dvije godine pokusavam ostati u drugom stanjuuser posted image al nesto koci,nism nista pokusavala ni pila jedino sam uradila neke nalaze koji su sasvim dobro.Mozes li mi reci koje je to ulje i gdje ga mogu naci ,i da li ga ima u Crnoj Gori..

CAO SVIMA,prvo bi iskoristila priliku da cestitam svima koji su uspjeli u ostvarenju svoga sna Ja vec 2 godine pokusavam ostati u drugom stanju nisam nista pila do sada cak ni cajeve.Da li bi mi predlozili nesto sto je do sada po vama bilo nekog ucinka


< Poruku je uredio Vedica RR -- 1.9.2009 7:53:31 >

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
1.9.2009 5:00:53   
NUR
Drage moje, hvala vam svima na savjetima. Zarja, dobrodošla i nadam se da ćeš nam se češće priključiti sa stručnim savjetima iz domene medicine! Salmy draga, tako mi je drago zbog tebe, da ti Bog pomogne i budeš sretna. Ipak se strpljenje na kraju nagradi.
Millena, dobro nam došla. Nisi nam napisala koje si nalaze radila. Moje je mišljenje da bi za početak trebala uraditi ultrazvučni pregled, papa test i hormonalni status. Svakako, uz to bi mogla početi piti čaj od vrkute, mnogima je koristio. Također bi tvoj mm trebao uraditi osnovne pretrage.
Ja imam problema sa povišenim prolaktinom, i uglavnom se trebam bazirati na preparatima koji regulišu hormone. Žene koje imaju problema sa ovulacijom, jajnicima i sl. bi trebale koristiti čajeve tipa macina trava, očajnica, vrkuta.
Ja bih također preporučila ispiranje čajem od hrastove kore.
Sretno svima i želim vam user posted image  aBd.
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
1.9.2009 7:51:29   
Anoniman
Eh drage moje ja se borim 4 god. da ostanem user posted image  ali ništa.Juče sam dobila 1 recept i probaću ga pa šta god Bog da.Dala mi ga žena koja dugo nije imala djece,liječila se u Berlinu pa sad zamislite kakvi doktori i svi joj rekli da nikad neće roditi,međutim u 42 god života žena zanese.
Evo ovaj recept ću podijeliti s Vama dragim trudilicama:

U jednu litru domace loze staviti opran veci korjen persuna sa listom i jednu vezicu kunice, staviti u mracnu prostoriju da odstoji 40 dana. Kada loza odstoji treba je piti 21 dan svako jutro po rakijsku casicu i to poceti od zadnjeg dana menzesa
 
   Isovremeno svako veče se pariti nad vrucom vodom u kojo je stavljeno dvije    pregrsti krupno izrezanog crnog luka sa ljuskom,dvije sake kamilice i malo među prstima kima.Za vrijeme parenja popiti solju caja od macine trave zasladenu sa pravim medom.Za vrijeme parenja nesmijes imati odnose vec poslije 21 dan,tom prilikom staviti jastuk pod krsta i ne ustajati ostati lezati u krevetu.
   Ako ne  uspije  prvi put ponoviti sledeći mjesec

Sretno 

(odgovor članu NUR)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
1.9.2009 14:57:53   
Latinka
IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA


U jednu litru domace loze staviti opran veci korjen persuna sa listom i jednu vezicu kunice, staviti u mracnu prostoriju da odstoji 40 dana. Kada loza odstoji treba je piti 21 dan svako jutro po rakijsku casicu i to poceti od zadnjeg dana menzesa
 
 



Za ovu lozu i persun sam i ja cula


_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
1.9.2009 15:02:00   
malena27 RR
Neutjesna, vidim da se trudis 4 godine za user posted image ... jeste li ti i tm radili neke pretrage da biste utrdili zbog cega ne dolazi do user posted image ? Nemoj me pogresno shvatiti, i ja sam trudilica kao i ti, ali mi znamo sta je razlog sto nam user posted image ne dolazi i uskoro aBd idemo u postupak IVF, ako se slucajno ne desi spontana trudnoca. Mozes se javiti i u cekaonicu, tamo su sve trudilice user posted image   evo link: http://www.ringeraja.ba/forum/Cekaonica_u_septembru/m_370716/tm.htm


< Poruku je uredio malena27 -- 1.9.2009 15:08:28 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
1.9.2009 17:16:37   
Anoniman
napisala sam u čekaonici šta mi je

(odgovor članu malena27 RR)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
1.9.2009 17:44:24   
mamy Sabina
IZVORNA PORUKA: zarja

mammyRR, nadam se da ti je stigla PP - slala sam je puno puta ali nije htjela da ode?!
pozdrav


nisam Zarja,nije ti očito prošla pp.
Baš mi je žao!user posted image


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu zarja)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
1.9.2009 20:37:46   
Millena
Hvala za toplu dobrodoslicu,da nisam navela sta sam sve uradila od analiza,uradila sam sve to osnovno sta si nabrojala i sve je sasvim uredu,jedino imam mali problem kod jajnikauser posted image ustvari tacnije imamcistu uz desni jajnik,vodena je i velicine je29x13.m.m imala sam i na lijevi al je odmah pukla cim sam ih otkrila ona je bila jos manja.Sto se tice moga m.m on jos nista po tom pitanju nije radiouser posted image imam redovnu mecu,na 28 dana .

(odgovor članu NUR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
1.9.2009 20:59:01   
IVA81
Hay, ja sam nova ba forumu, u braku sam vec 6 godina, imala sam 2 vanmatericna trudnoce i 2 spontana, obilazim razne doktore, travare itd. al mi nista ne pomaze. Jajovodi su mi bili zatvoreni ali sad je uredu  al opet neide, pa vas molim drage curke da mi pomognete, pisite sta da radim user posted image user posted image user posted image

Moderirano: Zabranjeno pisanje poruke velikim slovima jer to znaci vikanje

< Poruku je uredio Vedica RR -- 2.9.2009 8:07:26 >

(odgovor članu zarja)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
1.9.2009 21:00:50   
ena0002
Ja sam pila mjesavinu nevena, kunice i koprive, a trenutno pijem mjesavinu cajeva, pije se 40 dana i kazu da je dobra za upale, a ja ih se nikako rijesiti. Pije se na slj. nacin :
-prvi dan solja caja od kunice
-drugi macina trava
-treci hrastova kora
-cetvrti zuti kantarion
I sve tako redom 40 dana. Ono sto sam jos primjetila je da su mi ciklusi tacno 28 dan, a obicno su bili 30-35
Vrkutu nisam nikada pila, a macinu travu par puta.

(odgovor članu Millena)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
1.9.2009 21:02:50   
IVA81
user posted image user posted image user posted image Strpljenje je gorko al donosi slatke rezultate.

Ja sam pila macinu travu i vrkutu, macina je uzasna grrrr gorka, ciklusi su mi redovni al mi izostaje plodna sluz.

Moderirano: Zabranjeno pisanje poruke velikim slovima jer to znaci vikanje i  objavljivati nekoliko poruka zaredom.


< Poruku je uredio Vedica RR -- 2.9.2009 8:06:51 >

(odgovor članu IVA81)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
1.9.2009 21:10:51   
ena0002
Iva81 dobro nam dosla user posted image  , zao mi je za to sve sto si prosla user posted image , ali kod nas nada zadnja umire user posted image .A i kao sto kazes treba puno strpljenja.
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
1.9.2009 21:17:00   
IVA81
Hvala na dobrodoslici, nema sta nisam prosla, cak 3 operacije, 2 vanmatericna i proruhivanje jajovoda laparaskopijom, ne daj Boze nikome

< Poruku je uredio Vedica RR -- 2.9.2009 8:09:04 >

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
1.9.2009 21:25:30   
mala ma
Drage moje,
rekoh da vam se i ja javim i ulijem koliko toliko nade! Naime, ja sam se trudila 3 godine. Pila razlicite trave, radila sve sto bi cula ali nista. Vremenom sam se povlacila u sebe, mrzila sam skupove sa ljudima i pitanja poput: sta cekate vise, kad ce ta beba?!
Prosle godine, negdje u ovo doba, ostala sam trudna. Svi simptomi su ukazivali na trudnoco...povracanje, vrtoglavica, stolica...ali ja nisam vjerovala. Kada sam uradila test, kojeg odmah nisam imala snage ni pogledati, bila sam beskrajno sretna.
Ono sto sam ja mjesec prije zaceca koristila bila je marulja i ponekad vrkuta. Marulju sam pila 3x na dan po casu, a vrkutu ponekad pred spavanje, pratila sam plodne dane i mjerila temperaturu,...ali vjerujte...u tom periodu nisam se puno psihicki teretila. Bilo mi je, kao sto bi nas narod rekao, sve ravno do morauser posted image Sada, hvala bogu, imam prekrasnu bebicu user posted image
Zato moje trudilice, hrabro u borbu!!! Bude to kad se covjek najmanje nada.
Zelim vam da sto prijeuser posted image

(odgovor članu Millena)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
1.9.2009 21:39:15   
bumbalu
drage moje evo i mene da se javim,mada nemam tih problema,al hocu da kazem da dosta toga lezi u psihi u to sam se uvjerila preko jedne poznanice koja je dugo pokusavala ostat u drugom stanju prirodno,al nije islo i pocne skupljat nalaze da proba sa umjetnom,al par dana prije dogovorenog termina ona slucajno uradi test jer joj je kasnilo,kad ono test pozitivan ,al nazalost u 6 mjesecu trudnoce pukne joj vodenjak  i beba je umrla,nakon toga pokusavala je i prirodno i neznnam koliko je inseminacija imala,ugl svi su joj rekli da  se previse ne nada,pa je ona to i prihvatila,no medutim ovo ljeto ode na godisnji rasterecena i kad neki dan me zove i kaze da je 8 sedmica trudna i to prironim je putem zanijela,tako drage moje prvo treba probat sredit misli,znam da je to tesko,al uz bozju pomoc sve ce doc na svoje mjesto,pusaaaaaaaaaaaaa svima

(odgovor članu mala ma)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
1.9.2009 21:40:45   
ledy blue
Ma ja iskreno nisam ništa pila...jedan ciklus macinu travu...
Imali neko ciji su muževi pili nešto što je dovelo do poboljšanja spermograma...i do user posted image , jer mi se nekako čini da je malo onih koji uspiju poboljsati spermogram.. uvjek ostane na istom nivou uz možda male varijacije...

(odgovor članu mala ma)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
2.9.2009 1:23:57   
Millena
Da li je moguce da je sve to psiha,prosto se bojim da nikad necu moci da se opustim ,jer mi je u posvjest stalno prisutna misaouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mala ma)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
2.9.2009 9:15:36   
ledy blue
nešto ja ne vjerujem u tu ''psihu''...bar ne dok tm ne uradi nalaze.. a treba obavezno...jer za  user posted image je potrebno dvoje..
joj što mrzim to kod nas ..kad ne dolazi do user posted image ..uvijek se prvo pregledaju žene user posted image

(odgovor članu Millena)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
2.9.2009 12:13:38   
Starka
IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

Eh drage moje ja se borim 4 god. da ostanem user posted image  ali ništa.Juče sam dobila 1 recept i probaću ga pa šta god Bog da.Dala mi ga žena koja dugo nije imala djece,liječila se u Berlinu pa sad zamislite kakvi doktori i svi joj rekli da nikad neće roditi,međutim u 42 god života žena zanese.
Evo ovaj recept ću podijeliti s Vama dragim trudilicama:

U jednu litru domace loze staviti opran veci korjen persuna sa listom i jednu vezicu kunice, staviti u mracnu prostoriju da odstoji 40 dana. Kada loza odstoji treba je piti 21 dan svako jutro po rakijsku casicu i to poceti od zadnjeg dana menzesa
 
  Isovremeno svako veče se pariti nad vrucom vodom u kojo je stavljeno dvije    pregrsti krupno izrezanog crnog luka sa ljuskom,dvije sake kamilice i malo među prstima kima.Za vrijeme parenja popiti solju caja od macine trave zasladenu sa pravim medom.Za vrijeme parenja nesmijes imati odnose vec poslije 21 dan,tom prilikom staviti jastuk pod krsta i ne ustajati ostati lezati u krevetu.
  Ako ne  uspije  prvi put ponoviti sledeći mjesec

Sretno 


Draga ja sam ovo probala, samo je bila u pitanju šljiva domaća, peršun i macina trava. Daj bože da tebi upali.


_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
2.9.2009 12:14:17   
Starka
IZVORNA PORUKA: ledy blue

nešto ja ne vjerujem u tu ''psihu''...bar ne dok tm ne uradi nalaze.. a treba obavezno...jer za  user posted image je potrebno dvoje..
joj što mrzim to kod nas ..kad ne dolazi do user posted image ..uvijek se prvo pregledaju žene user posted image


Potpisujem u potpunosti.


_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
2.9.2009 12:40:26   
Anoniman
Koliko si vremena to koristila,jel ti išta lakše bilo,ja imam puno bijelog pranja pa kontam ako ne bude user posted image  biće možda manje bijelog pranja od ovog parenja i ove rakije.

(odgovor članu Starka)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
2.9.2009 12:56:05   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: salmy

Draga moja Nur iz licnog iskustva ti moram reci da ne pretjerujes sa svim navedenim.Ja sam 14 godina pokusavala dobiti bebu ( sve ok kod oboje ali ne ide)

Sva sam se naježila kad sam ovo pročitala! HB pa ima i ovakvih sretnih završetaka user posted image user posted image user posted image
Čestitam ti na user posted image , nisam skontala da li si se već porodila user posted image Ako nisi želim ti da sve prođe hairli i da uživaš sa svojom bebicom!

A ja pijem samo vrkutu, i to po pola litra na dan. Ponekad se disciplinujem pa uzimam i sirće sa medom i vodom dva puta dnevno, a nekad popijem i macinu travu.
Kao što Lady reče, da je nešto što će popraviti spermiogram, ali te čarobne biljčice,nažalost, nema user posted image user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
2.9.2009 13:20:25   
Leva
Drage moje ako vas muz ima los nalaz a svi vasi su uredni mozete upasti i u rakijsko bure puno macine trave nece vam pomoci. Uradite detaljne pretrage (mislim na oba partnera) pa se tek onda odlucite za upotrebu odredjenih travkica prema datoj situaciji. Kod mene je na primjer uvijek bilo sve ok ali sam ponukana hronicnim ispijanjem macine trave mojih prijateljica (nisu sve sa foruma) odlucila i ja da probam. U narednom ciklusu sam vec imala hormonalni poremecaj koji nisam imala nikada ranije u zivotu.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
2.9.2009 23:19:55   
NUR
Draga NEUTJESNA, sto se tice bijelog pranja, za to ti je definitivno najbolja hrastova kora (isprobano). Napravis caj od hrastove kore (imas je kupiti u Favedi ako si iz SA), i tim cajem se pomocu irigatora ispiras ili naparavas (sjedis u tolpom caju 20tak minuta). Uglavnom se preporucuje naparavanje, ali ja se isperem pomocu irigatora nekoliko puta i nestane mi bijelog pranja. Cula sam da se zena naparavala ovim cajem i nakon toga stavljala kantarionovo ulje, i da se rijesila cista na jajnicima i ostala trudna nakon mnogo godina pokusaja. Moyes progooglati i vidjet ces da ga preporucuju i strucna lica iz ove oblasti. Stvarno je super protiv bijelog pranja.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
3.9.2009 0:03:36   
Millena
Da upravo tako,vjerovatno raznisljaju drugacije,nama je lakse,a ustvari u zadnje vrijeme oni su ti koji imaju problemeuser posted image al sve u svemu nadam se najboljemuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *