|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
12.9.2009 8:29:19   
ena0002

IZVORNA PORUKA: Millena

Ci da li baktebija moze da utice na neplodnostuser posted image

Mikoplazma, ureoplazma, klamidija...sve su to bakterije koje mogu smanjiti plodnost user posted image

(odgovor članu Millena)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
12.9.2009 13:10:16   
Millena
Nur,Vjestica,Ena... hvala vam cure,moram uraditi urinokulturu,nevidim neke promjene al cisto da sam sigurna i u to,mozete li mi reci neke siptome koji ukazuju na bakteriju,ukoliko je imam da li sa istim ljekovima mora i moj m.m da uzima jer pretpostavljam da moze biti i pernosljiva.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
12.9.2009 20:50:49   
ena0002
Millena za utvrdjivanje mikoplazme, ureoplazme i klamidije moras da uradis vaginalni bris na te bakterije. Ja sam imala mikoplazmu i nisam imala nikakve simptome user posted image . A kada se kod jednog partnera utvrdi bakterija onda oba partnera piju odgovarajucu terapiju i odnos obavezno sa kondomom.
A urinokulturu radis ako ti nalaz urina pokaze povisene leukocite, ako su leukociti OK onda je pretpostavka da je urin OK. To je ono sto ja znam user posted image

(odgovor članu Millena)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
14.9.2009 21:36:27   
mina minka
ja u urinu imam leukocite a u brisevima nemam tih bakterija klamidije itd.al nema ni bebe . a i mm nema u spermokulturi bakterija a u spermogramu ih ima mnogo

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
15.9.2009 10:10:51   
ena0002
Mina minka a ima li tm u spermogramu leukocita? Ako ima onda bi trebao otici kod urologa.
A za leukocite u urinu postoji gornja granica, i ako leukocita ima vise od te granice radi se urinokultura.

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
15.9.2009 11:00:45   
mina minka
ena ima mm leukocite u spermogramu zadnji put je bilo cak 15. bili smo i kod urologa dao je neke antibiotike pa se malo smanjilo ,sa 25 na 15.sad pije svasta pa trebamo opet otic da vidimo kakvo je stanje.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
15.9.2009 22:35:56   
boogy woogy
http://www.personalpathtopregnancy.com/

vrijedi procitati

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
16.9.2009 12:54:55   
dejana007
Postovane,

mnogo sam na internet forumima citala o efikasnosti nekih cajeva u zacecu, pa resila da kupim neke od njih, konkretnije: zdravac, ocajnicu i vrkut.

Zdravac sam pila i u toku ciklusa, a sada bih da krenem da pijem vrkut i ocajnicu.

Medjutim, zanima me dal je ijedna od vas upucena kako treba piti te cajeve? Plasim se da ne bude nekog negativnog efekta usled njihovog ''mesanja''.

Ne znam dal da pijem vrkuti npr pre podne a ocajnicu uvece, ili da pijem samo jedan caj od ta dva, ili pak po jednu solju oba caja 3x dnevno?

Nadam se da vas nisam zbunila i da ce mi neka pomoci.

Hvala unapred user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
18.9.2009 1:20:29   
NUR
Dejana, sama sebi napravi dnevni raspored kako ćeš piti ova dva čaja, očajnicu i vrkutu, kako ti odgovara, ali mislim da nebi trebala uključivati više čajeva. I očajnicu piješ do ovulacije i prekidaš (u slučaju da ostaneš trudna, ne preporučuje se piti). A vrkutu cijelo vrijeme.

(odgovor članu dejana007)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
18.9.2009 22:53:38   
dejana007
Hvala @ Nur user posted image

Resila da poslusam savete forumasica, pijem virak ujutru i uvece pred spavanje, a preko dana ocajnicu. Mada ponekad posle podne ubacim i zdravac. Prestacu da pijem ocajnicu posle ovulacije, mada ce to jako tesko ici jer imam jako neredovne cikluse, policisticne jajnike. Moram krenuti i na pracenje  - folikulometriju.
Tako da cu novosti pisati na forumu, mozda i moje iskustvo nekom pomogne.

Pozdrav user posted image

(odgovor članu NUR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
22.9.2009 11:26:18   
IVA81
DRAGE MOJE CURKE JA SAM VAM user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
22.9.2009 11:27:48   
Zoe
Čestitke Iva od srcauser posted image user posted image user posted image i želim ti mirnu,zdravu  i ugodnuuser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu IVA81)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
22.9.2009 11:34:00   
NUR
Čestitam Iva81, sve najboljeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !!!

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
22.9.2009 13:27:52   
Latinka
Iva81, cestitam!
Sve najbolje i ugodnih user posted image !
Uzivaj, draga

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu IVA81)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
22.9.2009 14:24:19   
ena0002
Iva cestitke od srca user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
22.9.2009 14:29:57   
riba78
Iva čestitam user posted image user posted image user posted image
mislim da si ti naša prva septembarska user posted image
konačno je počelouser posted image user posted image


_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
22.9.2009 14:31:51   
Millena
Iva ljubim teuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Millena -- 22.9.2009 14:34:16 >

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
23.9.2009 11:02:55   
lara 33
Pozdrav svima!
Ja i mm smo nakon 10 sretnih godina u avgustu poceli u trci za bebom. Za sad jos nista ali samo je jedan ciklus prosao od tad pa nismo bas toliko potisteni. Ja samo pijem folnu kiselinu od prije sedmicu dana. Prvo da vidimo hoce li nam uspjeti bez koje-kakvih cajeva. Ako bude bilo srece vec 6. 7. oktobra bi trebalo biti user posted image .
Ja sam prilicno nova na RR i mogu vam reci da sam prezadovoljna sa pricama i komentarima drugih forumasica. Svima vam bas hvala sto djelite svoja iskustva sa ostalima.

Iva tebi cestitke nauser posted image  i zelim vam zdravu user posted image

A to sto neke kazu treba prestat razmisljati o plodnim danima sigurno je tacno ali kako to izvesti u stvarnosti? Jer koliko god ja sebi kazem hajde sad cu kontati nesto drugo ono se opet misli vrate nazad.

Pozdrav svima i zelim vam puno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Millena)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
23.9.2009 19:09:27   
IVA81
Hvala vam drage cure na cestitkama,nadam s da cee i vi uskoro bitiuser posted image user posted image user posted image user posted image ,samo se trudite,ja sam bas ovaj mjesec bila aktivna skroz,i pratila plodne dane,i eto uspjelo mi,ma i vama ce samo se trudite.

(odgovor članu lara 33)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
23.9.2009 22:57:31   
dejana007
Sve najbolje Iva user posted image

(odgovor članu IVA81)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
24.9.2009 2:02:16   
Millena
Dobro nam dosla Lara,zelim ti brzu user posted image .Upravu si sto se tice kontrole,vrlo je tesko se moze usmjeriti ali treba pokusavati i ja imam taj problem jer me misli uvjek vrate na pocetak,ali borimo se za nase male mrviceuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lara 33)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
24.9.2009 23:03:58   
delfin
IVA81 tek sam sad vidjela, čestitke od srcauser posted image user posted image user posted image , U kojem si tjednu?

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Millena)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
24.9.2009 23:14:12   
delfin
Za trudilice koje interesuje šta smo mm i ja sve koristili.
4 i po godine u braku , oko 2 gpdone se trudimo, prije se ko čuvali. Ustvari kad sam otkrila da imam problem sa štitnom, pa to pokušavala regulisati.
Ustanovljena mi je hipotireoza i pijem letrox, hiperprolaktinemija - pijem bromergon. Malo lijeni jajnici. ciklusi 28-35 dana. Nakon obrade kod Godinjaka, na brisevima mi ustanovljen urea urealiticum. Pili smo mislim 14 dana i ja i mm antibiotike.
Kod mm je bila normospermia sa sporim spermićima i leukocitima.
osim svojih tabletica pili smo svaki dan vitamin C 500mg 2x, nekad i po 1, uz to smo pili i Vitamin C sa cinkom(zadnja 2 mjeseca),  evitol (po 2 tablete), ili vitamin E od 400 jedinica, aloja veru sa prekidima Čajeve macina trava, kaloper, žarine žile. dosta peršuna u hrani.MM je povremeno jeo i onu mješavinu sa medom , orasima.... i jeo je med sam.
ja sam bila 1 mjesec na klomifenu i ciklus bio 35 dana ali ništa, sljedeći pošto je dr, bio na godišnjem pauzirala, mjerila bazalnu, maybe baby, i kad sam vidjela da na bazalnoj nema skoka ni na 19 tom danu odustala od mjerenja bazalne, ali ipak je uspjelo. otišla dr. da zkažem da mi da klomifen opet, on kaže ako ti ne dođe do 35 dana javi mi se, a ako dobiješ od 3dc klomife, i ja uradila test 36 ili 37 dan i pokzao je +.
I ovaj se mjesec baš i nisam nadala, već sam pomalo gubila nadu...ali mi se uvjek potajno nadamo. Hvala Bogu uspjelo je.
Znači ciue nabavite vitamin C sa cinkom obavezno i nama je jedan prijatelj rekao, pogotovo za vm. čajevi do pola ciklusa.
mislim da je i maybe baybe pokaozao ovaj put dobro.


_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
24.9.2009 23:24:25   
Almaa
delfin, IVA81 čestitam od srca user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

napravi svaki korak ovom istom strascu i pregazit ces more na tom hodocascu...

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Šta sve koristite kako bi pospješili začeće
24.9.2009 23:28:54   
delfin
A da u prethodnoj godini sam pila i čaj zvan božije drvce, hazreti fatimina ruka (butik badem) neven, žalfiju, kantarion, prije par mjeseci i čajeve za štitnu i prolaktin, multivitamine. A prošli mjesec sam se zeznula i umjesto 50mg letroxa 3 dana popila po 100mg, pa možda je it utjecalo ako je moglo odmah sniziti tsh. ali ko zna

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Almaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *