|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
24.9.2009 9:44:36   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: mamanaa

Maleni Vedad Ražanica star je nepunih mjesec dana i već se mora boriti za svoj život. Vedad je rođen sa teškim oboljenjem crijeva, poznatim pod nazivom gastroschisis. To je urođeni nedostatak ili defekt dijela trbušnog zida (ali čitavom debljinom) i to najčešće u okolini pupka. user posted image Prilikom rođenja Vedadovi trbušni organi bili su van trbušne duplje i hitno je operisan na Klinici za dječiju hirurgiju Kliničkog centra Koševo.

Neizvjestan je svaki novi dan. Vedad se bori za život iz sata u sat jer može preživjeti samo unosom hrane putem vene, uz posebne tretmane koji u BiH nisu dostupni.

Ljekari preporučuju hitno izmještanje u Belgiju radi transplantacije crijeva za što su neophodna velika novčana sredstva. Vedadovi roditelji nisu u mogućnosti obezbijediti novac kojim bi spasili svoje jedino dijete, zato se pozivaju svi koji su u mogućnosti da pomognu spašavanju ove bebe.

Novčane priloge možete uplatiti na ime Vedad Ražanica
Broj računa 09001001605 za uplate u KM
Broj računa 19000708647 za devizne uplate
Raiffeisen banka Sarajevo 1610000000000011

Otvoren je i humanitarni broj 090 291 027 na koji se mogu donirati 2 KM.

Ovo sam upravo nasla na sarajevo x, ne znam da li znate za ovog dječaka, ako znate onda ste mu vec pomgle,a ako ne pomozimo mu...



Samo da podignem temu...
Evo Vedadovi roditelji su kod Batka bili... user posted image user posted image user posted image
Molim Vas,barem nazovite humanitarni broj,da pomognemo malenom andjelu.




120 000 eura je skupljeno,a treba 240 000...pile ce aBd u Austriju na operaciju. Nazovite 090 291 027

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
24.9.2009 9:49:29   
Nunichi
Evo ima i novi humanitarni broj 090 291 061

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
25.9.2009 7:02:57   
illa
090 291 061 -novi humanitarni broj

U petak, 25. 9. 2009 ujutro od 9 do 8 navece ispred gradske trznice na ferhadiji, ako imam dobru informaciju bice prilika da se da para, bice pice i hrana i svako ko uzme nesto da gricne ili pije ubacice onoliko koliko hoce u kupolu. Znaci lagana setnjica i ubacite nesto u tu kupolu, mislim da se akcija nastavlja iza 20h u celtic pubu.
Tako je rečeno na jednom forumu. Ima li itko više informacija, jer ja nisam iz Sarajeva.user posted image


< Poruku je uredio illa -- 25.9.2009 7:10:20 >

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
25.9.2009 7:13:42   
illa
http://dobro.ba/?p=2823

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
25.9.2009 7:38:11   
acudesa
nemojte dozvoliti, da vam bude žao što niste bar jednim pozivom pomogli

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
25.9.2009 7:58:29   
ElmaB
Ko je u prilici neka za desetak minuta gleda na OBN televiziji Batkovu emisiju udri muški, u kojoj će naravno biti riječi o malom Vedadu i sigurna sam da će podrobnije objasniti kada i gdje će se održati humanitarna akcija. Trenutno je skupljeno oko 120.000 KM, a potrebno je 240.000 eura!!!!! Najkasnije za 2-3 dana Vedad mora biti izmjesten iz Sarajeva za Grac, jer ovim načinom ishrane strada mu jetra!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
25.9.2009 11:18:39   
M kao Mama
Cure, ako možete uplatite na žiro račun barem po marku, koliko nas je na ovom forumu aktivno, pa možemo skupiti 1.000, a ne više, jer pare su im potrebne, a ove od zvanja biće na računu tek za dva do tri mjeseca.



(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
25.9.2009 11:41:03   
admiraa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image draga dusa slatka svi smo uz tebe i pomocemo ti budi nam jak,molimo dragog Boga da ti pomogne. 

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
25.9.2009 11:54:37   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: mama alma

Cure, ako možete uplatite na žiro račun barem po marku, koliko nas je na ovom forumu aktivno, pa možemo skupiti 1.000, a ne više, jer pare su im potrebne, a ove od zvanja biće na računu tek za dva do tri mjeseca.




Ja sam neku noc gledala oca i majku od malog Vedada i prikazivali smu malog Vedada ja sam se isplakala kao godina , naravno prebacila sam novac i da  mogu prebacila bih jos vise , i molim Boga da se novac skupi za malog Vedada da bude ziv ocu i majci , zato svi oiiii koji nisuuuuuuuuuuuuuu neka uplate pa marku marku .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
25.9.2009 12:43:56   
MinaMM
IZVORNA PORUKA: illa

090 291 061 -novi humanitarni broj

U petak, 25. 9. 2009 ujutro od 9 do 8 navece ispred gradske trznice na ferhadiji, ako imam dobru informaciju bice prilika da se da para, bice pice i hrana i svako ko uzme nesto da gricne ili pije ubacice onoliko koliko hoce u kupolu. Znaci lagana setnjica i ubacite nesto u tu kupolu, mislim da se akcija nastavlja iza 20h u celtic pubu.
Tako je rečeno na jednom forumu. Ima li itko više informacija, jer ja nisam iz Sarajeva.user posted image



Citala sam na SarajevoX.com da danas je akcija na Ferhadiji a sutra na Bascarsiji. Pa ko god moze nek proseta. mama alma je upravu - onaj novac od humanitarnog broja se dugo ceka jer BH telecom ne isplacuje novac dok se svi racuni ne naplate! I da, humanitarni se moze nazvati samo sa fiksnog i sa pretplate - sa ultre ne!

< Poruku je uredio MinaMM -- 25.9.2009 12:44:12 >


_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
26.9.2009 19:39:46   
mamanaa
IZVORNA PORUKA: MinaMM

IZVORNA PORUKA: illa

090 291 061 -novi humanitarni broj

U petak, 25. 9. 2009 ujutro od 9 do 8 navece ispred gradske trznice na ferhadiji, ako imam dobru informaciju bice prilika da se da para, bice pice i hrana i svako ko uzme nesto da gricne ili pije ubacice onoliko koliko hoce u kupolu. Znaci lagana setnjica i ubacite nesto u tu kupolu, mislim da se akcija nastavlja iza 20h u celtic pubu.
Tako je rečeno na jednom forumu. Ima li itko više informacija, jer ja nisam iz Sarajeva.user posted image



Citala sam na SarajevoX.com da danas je akcija na Ferhadiji a sutra na Bascarsiji. Pa ko god moze nek proseta. mama alma je upravu - onaj novac od humanitarnog broja se dugo ceka jer BH telecom ne isplacuje novac dok se svi racuni ne naplate! I da, humanitarni se moze nazvati samo sa fiksnog i sa pretplate - sa ultre ne!


drage moje ja sam sada bila u novom robotu kod socijalnog, tamo takodje imaju ljudi koji primaju uplate, pa ko je u blizini neka ode i uplati....mozda vasa marka bude presudna...


_____________________________

kako je fino biti mama........

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
26.9.2009 19:52:28   
Skvo RR
Ja sam juce bila u gradu i kada sam htjela dati prilog, jedna zena je rekla da sacekam i dovela je Vedadovu majku, zene moje tako mi se bilo stislo, malo sam razgovarala sa njom, a kasnije sam toliko plakala, nije mi bilo dobro, nekako tek kada sam nju vidjela, shvatila sam u kakvoj drzavi zivimo, umjesto da drzava ima novac za ovakve situacije, majka mora licno po gradu da skuplja donacije, a trebala bi da bude sa svojom bolesnom bebicom!

Fuj za drzavu i budzete!

Svaka cast za jednu tako hrabru i ponosnu majku!user posted image user posted image

< Poruku je uredio skvo -- 26.9.2009 19:53:03 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamanaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
26.9.2009 22:33:48   
juni
I ja sam juce prolazlia Ferhadijom kad su se skupljale donacije, i bas mi se stislo da sam morala zaplakati, i zahvaliti Bogu na zdravom djetetu.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
28.9.2009 20:58:59   
Arijana2
Zna li neko kako je malo zlato beba Vedad

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
29.9.2009 9:45:20   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: skvo

Ja sam juce bila u gradu i kada sam htjela dati prilog, jedna zena je rekla da sacekam i dovela je Vedadovu majku, zene moje tako mi se bilo stislo, malo sam razgovarala sa njom, a kasnije sam toliko plakala, nije mi bilo dobro, nekako tek kada sam nju vidjela, shvatila sam u kakvoj drzavi zivimo, umjesto da drzava ima novac za ovakve situacije, majka mora licno po gradu da skuplja donacije, a trebala bi da bude sa svojom bolesnom bebicom!

Fuj za drzavu i budzete!

Svaka cast za jednu tako hrabru i ponosnu majku!user posted image user posted image


Joj ja placem kad god je vidim na tv-u,mogu misliti kako je uzivo. Samo pomislim koliko nju srce i dusa bole i suze mi same krenu.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
29.9.2009 9:50:00   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: mamanaa

Maleni Vedad Ražanica star je nepunih mjesec dana i već se mora boriti za svoj život. Vedad je rođen sa teškim oboljenjem crijeva, poznatim pod nazivom gastroschisis. To je urođeni nedostatak ili defekt dijela trbušnog zida (ali čitavom debljinom) i to najčešće u okolini pupka. user posted image Prilikom rođenja Vedadovi trbušni organi bili su van trbušne duplje i hitno je operisan na Klinici za dječiju hirurgiju Kliničkog centra Koševo.

Neizvjestan je svaki novi dan. Vedad se bori za život iz sata u sat jer može preživjeti samo unosom hrane putem vene, uz posebne tretmane koji u BiH nisu dostupni.

Ljekari preporučuju hitno izmještanje u Belgiju radi transplantacije crijeva za što su neophodna velika novčana sredstva. Vedadovi roditelji nisu u mogućnosti obezbijediti novac kojim bi spasili svoje jedino dijete, zato se pozivaju svi koji su u mogućnosti da pomognu spašavanju ove bebe.

Novčane priloge možete uplatiti na ime Vedad Ražanica
Broj računa 09001001605 za uplate u KM
Broj računa 19000708647 za devizne uplate
Raiffeisen banka Sarajevo 1610000000000011

Otvoren je i humanitarni broj 090 291 027 na koji se mogu donirati 2 KM.

Ovo sam upravo nasla na sarajevo x, ne znam da li znate za ovog dječaka, ako znate onda ste mu vec pomgle,a ako ne pomozimo mu...



Samo da podignem temu...
Evo Vedadovi roditelji su kod Batka bili... user posted image user posted image user posted image
Molim Vas,barem nazovite humanitarni broj,da pomognemo malenom andjelu.




120 000 eura je skupljeno,a treba 240 000...pile ce aBd u Austriju na operaciju. Nazovite 090 291 027




_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
29.9.2009 12:06:34   
Arijana2
Koliko se u svijetu novca potrosi na oruzje i drogu i gluposti a ova mala bica kojima je potrebna pomoc moraju se patiti i cekati dok se ne skupi novac,zasto te operacije nisu besplatne user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
29.9.2009 12:14:23   
Anoniman
Ne dao Bog nikome, jadno malo neduzno stvorenje, da samo sto prije bude operisan i spasenuser posted image  

(odgovor članu Arijana2)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
29.9.2009 13:14:55   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Arijana2

Koliko se u svijetu novca potrosi na oruzje i drogu i gluposti a ova mala bica kojima je potrebna pomoc moraju se patiti i cekati dok se ne skupi novac,zasto te operacije nisu besplatne user posted image

potpisujem...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
30.9.2009 18:14:05   
admiraa
zna li neko ista o malom Vedadu jel otisao na operaciju,cula sam da su pare hvala Bogu skupljene i da je trebao otputovati ako neko zna kakvih informacija neka javi 

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
30.9.2009 22:35:59   
mamanaa
ja sam maloprije gledala na vijestima, danas su otputovali...hvala Bogu...
imaju novca za dva mjeseca lijecenja i svi troskovi za roditelje da budu placeni...
ali naredna dva mjeseca treba da se skupi jos 50000 eura tako da kad god mozete uplatite jer vasa marka moze biti vrijednija nego necijih sto...


_____________________________

kako je fino biti mama........

(odgovor članu admiraa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
2.10.2009 10:21:31   
admiraa
hvala mamanaa na informaciji hvala Bogu da su otisli neka im dragi Bog pomogne da se mali Vedo spasi i izraste u jako finog i pametnog momka 

(odgovor članu mamanaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
20.10.2009 15:49:48   
acudesa
IZVORNA PORUKA: mamanaa

ali naredna dva mjeseca treba da se skupi jos 50000 eura tako da kad god mozete uplatite jer vasa marka moze biti vrijednija nego necijih sto...


slažem se

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mamanaa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
21.10.2009 22:55:22   
admiraa
da li neko zna sta je s malim vedadom jel operisan kako mu je

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Požurite da spasimo život malom Vedadu
23.10.2009 19:48:37   
acudesa
Duša malena, da podijelim sa vama informacije koje sam dobila od bliskog rođaka malog Vede, čeka operaciju u Italiji, nakon jednog tretmana (operacije, vjerovatno, nezgodno mi bilo zapitkivati) napreduje, hvala Bogu, ljekari kažu da je mali fenomen jer mu crijeva brzo "rastu" , već su narasla par centimetara. Potrebna je još jedna operacija, a nije sakupljeno dovoljno novčanih sredstava, pa pomozite melenom Vedi da dobije svoja mala crijeva kroz koja će,  ako Bog da, uskoro prolaziti hrana kao i kod svakog drugog zdravog djeteta.
Mili, držimo ti fige

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mamanaa)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *