|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
16.9.2012 23:37:36   
škorpija
pa jeste, svekrva ga je učila da piški s terasem, da bi naučio piškiti i sad belajuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
16.9.2012 23:50:02   
Amam

IZVORNA PORUKA: jasmin

Dame,smeta li vama kada djedovi i nane ruze djecu u vasem prisustvu,da ne kazem da ih kazne s puc-puc? Ja se osipam kad bilo ko ruzi dijete,a roditelj je prisutan. O puc-puc da ne govorim,dobicu napad gusenja.



O,ne dao Bog nikome da mi digne ruku na dijete,to svi koji dolaze u "dodir" s mojom djecom znaju,ja bih se u azdaju pretvorila,ponekad svekar zna da "ukori" ali ja to rijesim user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
16.9.2012 23:58:41   
teacher75

IZVORNA PORUKA: jasmin

Dame,smeta li vama kada djedovi i nane ruze djecu u vasem prisustvu,da ne kazem da ih kazne s puc-puc? Ja se osipam kad bilo ko ruzi dijete,a roditelj je prisutan. O puc-puc da ne govorim,dobicu napad gusenja.

meni ruzenje ne smeta ako dijete zasluzi, cesto lanu ostavljamo na 2-3 dana kod njih i za ocekivati je da ce je zaruziti kada ne slusa pa bi bilo licemjerno da se nesto pretvaraju kad sam ja tu. sto se tice puc-puc to ne odobravam, samo mm i ja to smijemouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
17.9.2012 0:00:30   
teacher75
npr. situacija od nekidan: mi bili kod nane i dede i lana fino nani opali samar iz cista mira, mm je odmah naruzio i rekao nani da to ne smije dozvolit i da je slobodno naruzi (saznali smo da se to i prije ponavljalo, inace nikome ne pali samare vec samo nani, valjda vidjela da moze)

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
17.9.2012 0:03:13   
Medić*
Moj F ima samo jednog dedu i jednu nanu ( muzevi roditelji ) Kilometrima smo udaljeni, kada smo kod njih nikada jos ga nisu poruzili, glas podigli. Ako zasluzi ne bih se bunila i ne bi me doticalo da ga naruze. Pucnuli ga ne bi sigurno vec mi meni kao majci skrenuli paznju. Inace se ne mijesaju u nas odgoj.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
17.9.2012 0:16:08   
milenium

IZVORNA PORUKA: Amam

,nedavno joj je dala da pravi tijesto za hurmasice i da valja to po kuci,

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
17.9.2012 0:18:00   
milenium

IZVORNA PORUKA: škorpija

pa jeste, svekrva ga je učila da piški s terasem, da bi naučio piškiti i sad belajuser posted image


ako ne živite u stanu u zgradi i ako ne može nikome po glavi padat neka dijete piša ha ja!kiša pada trava rasteuser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
17.9.2012 0:33:42   
malena sharena
Joj i meni sad naumpade kako moj "sara" kad piski. Kad sam ga pitala ko te to naucio, on kaze - dedo user posted image .

A to za ruzenje i puc-puc...toliko svima skace po glavi i toliko su svi blagi s njim, da mi ne smeta ako ga zaruze ponekad jer nikad nije bilo bez razloga, a osim toga, to ruzenje nije ni u pola toliko strasno kao kad ga ja ruzim, jer cak i to urade na blag nacin.

I jest ga jednom moja mama malo lupila o ruci kad je umalo pootkido sve ogrlice u jednoj radnji i nek je, jer bas je to uradio namjerno iako smo mu govorile da ne dira.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
17.9.2012 14:47:34   
veeseelaa
Dame,smeta li vama kada djedovi i nane ruze djecu u vasem prisustvu,


ne smeta mi, p naravno da će je naružiti kad pravi zijan
pa bolje da je uče dobro nego lošem! to i očekujem


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
17.9.2012 14:51:05   
felix

IZVORNA PORUKA: teacher75

npr. situacija od nekidan: mi bili kod nane i dede i lana fino nani opali samar iz cista mira, mm je odmah naruzio i rekao nani da to ne smije dozvolit i da je slobodno naruzi (saznali smo da se to i prije ponavljalo, inace nikome ne pali samare vec samo nani, valjda vidjela da moze)

user posted image hjoj lane hahha lopovčic mali
I ja dopuštam da ruzi nana/ djed A kad ne sluša pa vala ak zasluzi neka i puc, al jok prije bi im se ruka osušila nego ga pucnili .....takvi su.....


_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
17.9.2012 14:57:42   
reallove

IZVORNA PORUKA: felix


IZVORNA PORUKA: teacher75

npr. situacija od nekidan: mi bili kod nane i dede i lana fino nani opali samar iz cista mira, mm je odmah naruzio i rekao nani da to ne smije dozvolit i da je slobodno naruzi (saznali smo da se to i prije ponavljalo, inace nikome ne pali samare vec samo nani, valjda vidjela da moze)

user posted image hjoj lane hahha lopovčic mali
I ja dopuštam da ruzi nana/ djed A kad ne sluša pa vala ak zasluzi neka i puc, al jok prije bi im se ruka osušila nego ga pucnili .....takvi su.....

user posted image user posted image joj Lanauser posted image


Meni nebi smetalo da ga ruze ili cak puc,puc,bolje je i to nego da ga maze

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
17.9.2012 22:11:49   
reallove
Mi danas isli u kupovinu i ja nazad sjedim sa djetetom,sveki naprijed..Eh sad mali je bio nemoguc,samo sto mi po glavi nije poceo skakati i ja ga zagalamim,a on kao place,tek se javlja sveki,hodi ti kod nane,bolje ti jeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ne znam koji smajli da stavim,iznervirana sam

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
17.9.2012 22:20:09   
madam x

IZVORNA PORUKA: reallove

Mi danas isli u kupovinu i ja nazad sjedim sa djetetom,sveki naprijed..Eh sad mali je bio nemoguc,samo sto mi po glavi nije poceo skakati i ja ga zagalamim,a on kao place,tek se javlja sveki,hodi ti kod nane,bolje ti jeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ne znam koji smajli da stavim,iznervirana sam



Ja na to kažem: Ne može nigdje! I stvarno ne može.
Dešavalo se da pošaljem dijete u kaznu u sobu i neko ode da ga "spasi", ali ona zna da ne smije izaći dok ja ne dozvolim, i zbilja ne izađe.
Moraš biti malo oštrija.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
17.9.2012 22:29:13   
reallove
Bas me to naljutilo i poslije toga setamo i on trci,ode,ne mozemo ga stici,mm ga galami,a ona,nemojte tako,daj ti nani ruku,u po grada i hajd ti budi normalanuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
9.11.2012 17:37:58   
animes
user posted image to je bas da poludis, imam slicne situacije trenutno, al pokusavam se snositi s tim.. Zivimo u zajednici user posted image nego se ja bojim, ja uvijek ispadnem babaroga jer malu naruzim nekad (i s pravom!) a sveki gleda i suti;pa ono hodi ti nani mazi ljubi.. heee?? Ok, nije to bas cesto, al bojim se kad mala jos malo poraste i nesto joj ne odgovara da ce odmah poletiti njima.. ma da nece nista biti od toga user posted image user posted image ma covjek bih se pojeo nekad...user posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
9.11.2012 17:46:29   
jasmina_mm
Sve zavisi od osobe do osobe, mene je moja nana odgojila i nista mi ne fali user posted image user posted image user posted image
Moje dijete ima jednu nanu, dvojicu deda, jednog pradedu i dvije prananeuser posted image , ali moja je zadnja i tu nema price, ako ja kazem NE MOZE onda se zna da je NE MOZE
A svekru i svekrvi kazem da ga zaruze ako ne slusa i to mi je sasvim normalno. Inace dede i nane pustaju djeci ono sto roditelji nikada ne bi, i moj sa nanom pravi pitu dok meni to vec ide na zivce i ja mu ne dam i tako milion stvari sto ne znaci da ga kvare ne kontam temu

AKO NEKO MISLI da mu nane i dede djecu kvare onda nesto recite i ne vodite ih kod njih cesto, a ako zivite s nekim (kod mene je polu-zajednica ista kuca razliciti spratovi) dajte do znanja da je vasa zadnja.
Kod mene nema hodi nani, ili dodji dedi ja kad malog ruzim niko se ne mjesa, hvala Bogu pa su mi svekar i svekrva razumni i postuju moje stavove

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu animes)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
9.11.2012 17:48:37   
Crnkica
moj E je danas zbog nene zaradio i deset šiba po guzi,al ne tučem nije moj stil,a i nebi svoje dijete ni zbog koga naružila.stigla sveki prije dva dana i on se odmah počeo divljački da ponaša,ako opomenem on odma kaže:neda mene moja nena,jer ga tako uvjek savjetovala i ohrabrivala.mrzim ono kad ga ružim tipa,nemoj molim te nije on to zaslužio,neće više,hodi ovamo ljubi te nena tvoja.aaaaaaauser posted image mrzim ovakva podvlačenja al sreća kratko traju pa se da podnosit.user posted image

(odgovor članu animes)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
9.11.2012 17:58:32   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: škorpija

pa jeste, svekrva ga je učila da piški s terasem, da bi naučio piškiti i sad belajuser posted image

kad odemo kod sveki mm i ja spavamo u jednoj sobi a ona i mali u drugoj.i taman tako legnemo kad počne dramaturgija,neno hoću piškim,ona ga izvede,on obavi i opet ugase svjetlo i legnu,neno sad mi se kaki,opet ustajanje i pravac wc.opet se vrate i legnu on traži vode,i tako nekoliko puta,dok je neizludi.dali to radi namjerno ne znam,al kad ga naruži on onda popusti i zaspi.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
9.11.2012 18:39:32   
jasmin
IZVORNA PORUKA: zinanina


IZVORNA PORUKA: reallove

Mi danas isli u kupovinu i ja nazad sjedim sa djetetom,sveki naprijed..Eh sad mali je bio nemoguc,samo sto mi po glavi nije poceo skakati i ja ga zagalamim,a on kao place,tek se javlja sveki,hodi ti kod nane,bolje ti jeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ne znam koji smajli da stavim,iznervirana sam


Ja na to kažem: Ne može nigdje! I stvarno ne može.
Dešavalo se da pošaljem dijete u kaznu u sobu i neko ode da ga "spasi", ali ona zna da ne smije izaći dok ja ne dozvolim, i zbilja ne izađe.
Moraš biti malo oštrija.



Slazem se.
Sta ces reallovko...ti si njeznica,ali ostrina u takvim situacijama bi ti dobro dosla.


< Poruku je uredio jasmin -- 9.11.2012 18:40:44 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
29.11.2012 15:53:28   
milenium
neće mu pokvarit ponašanje ali izgleda da hoće zdravljeuser posted image tako sam ljuta. možda griješim ali ispravite me ako jesam.dok je moje dijete s djedom i bakom,ono je u mraku.sad rano padne noć i ne vidi se već u 5 sati.evo sad nema još ni 4 pa je skoro mrak. i on s njima a oni mu nedaju svjetlo upaliti ,kao ne treba nam vidi se.taman kao da će će taj sat dva bez svjetla sijalica njima uštediti nešto strujeuser posted image i on se tako igra u mrklom mraku,ništa ne vidi.mene brine kako će se to odraziti na njegov vid,zdravlje općenito?mislim čemu držat malo dijete u mraku ne kontam. znam da nije zdravo ni tv u mraku gledat jer naprežemo oči a kamoli ovo.dođe mi da ...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
29.11.2012 15:57:51   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: milenium

neće mu pokvarit ponašanje ali izgleda da hoće zdravljeuser posted image tako sam ljuta. možda griješim ali ispravite me ako jesam.dok je moje dijete s djedom i bakom,ono je u mraku.sad rano padne noć i ne vidi se već u 5 sati.evo sad nema još ni 4 pa je skoro mrak. i on s njima a oni mu nedaju svjetlo upaliti ,kao ne treba nam vidi se.taman kao da će će taj sat dva bez svjetla sijalica njima uštediti nešto strujeuser posted image i on se tako igra u mrklom mraku,ništa ne vidi.mene brine kako će se to odraziti na njegov vid,zdravlje općenito?mislim čemu držat malo dijete u mraku ne kontam. znam da nije zdravo ni tv u mraku gledat jer naprežemo oči a kamoli ovo.dođe mi da ...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


milenium plati im struju ako je dijete kod njihuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
29.11.2012 16:01:47   
milenium
pa radije ću platit vrtić nego struju za ta 2 sata što proboravi s njima.vrtić i struja u 50 km.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
29.11.2012 16:03:21   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: milenium

neće mu pokvarit ponašanje ali izgleda da hoće zdravljeuser posted image tako sam ljuta. možda griješim ali ispravite me ako jesam.dok je moje dijete s djedom i bakom,ono je u mraku.sad rano padne noć i ne vidi se već u 5 sati.evo sad nema još ni 4 pa je skoro mrak. i on s njima a oni mu nedaju svjetlo upaliti ,kao ne treba nam vidi se.taman kao da će će taj sat dva bez svjetla sijalica njima uštediti nešto strujeuser posted image i on se tako igra u mrklom mraku,ništa ne vidi.mene brine kako će se to odraziti na njegov vid,zdravlje općenito?mislim čemu držat malo dijete u mraku ne kontam. znam da nije zdravo ni tv u mraku gledat jer naprežemo oči a kamoli ovo.dođe mi da ...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


milenium plati im struju ako je dijete kod njihuser posted image

Ozbiljno ti to?
user posted image
Nego Milenium ti njima reci da to nije dobro za malenog....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
29.11.2012 16:04:59   
Galicia
Koliko me sjecanje sluzi, millenium rekla si da kod vas novac nije problem.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
29.11.2012 16:07:00   
milenium

IZVORNA PORUKA: Lady26

Nego Milenium ti njima reci da to nije dobro za malenog....

reknem,ali znate onaj poznati odgovor(ima i tema o tome)''ma šta će mu bit''.
ne bude puno s njima,možda svega 2 sata tjedno,ali ne želim ni ta 2 sata da mi je djete u mraku.pogasite vi sad sva svjetla u kući i,recite djetetu da se igra i provjertite kako je to. struja 120 a vrtić 170 radije bi ga u vrtić upisala tako da mi ne pada na pamet plaćat nekome struju.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *