|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
1.7.2013 11:07:27   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: miks

iskustva? meni su rekli da pijem tri puta dnevno pa me strah da to nije previse?



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
25.8.2013 18:27:26   
miks
Zna li iko razliku izmedju dobrastona i utrogestana?

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
25.8.2013 19:58:18   
dandi84
Dabroston je sinteticki a Utrogestan prirodni progesteron. Meni je doktor rekao da je Utrogestsn bolji a pila sam I jedan I drugi.

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
25.8.2013 21:50:12   
miks
ja sam pila dupshaston posto sam bila nammoru a to jeu biti kao nas danroston...onda kad mi je nestao sam uzela utrogestan. da li mi je ta razlika mogla nanijeti stetu da pobacim?

IZVORNA PORUKA: dandi84

Dabroston je sinteticki a Utrogestan prirodni progesteron. Meni je doktor rekao da je Utrogestsn bolji a pila sam I jedan I drugi.


(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
25.8.2013 22:02:41   
dandi84

IZVORNA PORUKA: miks

ja sam pila dupshaston posto sam bila nammoru a to jeu biti kao nas danroston...onda kad mi je nestao sam uzela utrogestan. da li mi je ta razlika mogla nanijeti stetu da pobacim?

IZVORNA PORUKA: dandi84

Dabroston je sinteticki a Utrogestan prirodni progesteron. Meni je doktor rekao da je Utrogestsn bolji a pila sam I jedan I drugi.



Ne...Nisam strucnjak al ne vjerujem..Progesteron je i jedno i drugo...Jednostavno spontani se u prvim nedeljama događaju, vrši se neka prirodna selekcija...Meni je tako doktor rekao jer ja nikakav konkretan problem nisam otkrila nakon spontanog...Moguce da sam imala spontani od stresa...Preživjela sam jedan šok i ogroman stres a na sledećoj kontroli su mi otkrili da je srce prestalo kucati...user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
26.8.2013 10:09:03   
Wish
Hoćete li mi napisati koji se polni hormoni rade na pretragama? Zvala bih jednu privatnu kliniku pa da uporedim cijene..ako je cijena tu negdje kao u državnoj laboratoriji, onda bih uradila privatno da ne ganjam uputnice i ne čekam satima na red....

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
26.8.2013 11:27:48   
dandi84
IZVORNA PORUKA: Wish

Hoćete li mi napisati koji se polni hormoni rade na pretragama? Zvala bih jednu privatnu kliniku pa da uporedim cijene..ako je cijena tu negdje kao u državnoj laboratoriji, onda bih uradila privatno da ne ganjam uputnice i ne čekam satima na red....

http://www.ringeraja.ba/forum/polni-hormoni-i-hormoni-stitne/m_1862665/mpage_1/tm.htm#1864274 ovdje o tome pročitaj i vidi iskustva zena. Ja sam džabaka radila u bolnici a ne znam koliko je u bolnici u RS.

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Wish)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
26.8.2013 13:09:36   
Wish

IZVORNA PORUKA: dandi84

IZVORNA PORUKA: Wish

Hoćete li mi napisati koji se polni hormoni rade na pretragama? Zvala bih jednu privatnu kliniku pa da uporedim cijene..ako je cijena tu negdje kao u državnoj laboratoriji, onda bih uradila privatno da ne ganjam uputnice i ne čekam satima na red....

http://www.ringeraja.ba/forum/polni-hormoni-i-hormoni-stitne/m_1862665/mpage_1/tm.htm#1864274 ovdje o tome pročitaj i vidi iskustva zena. Ja sam džabaka radila u bolnici a ne znam koliko je u bolnici u RS.

Tis' dušica pravauser posted image

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
26.8.2013 13:15:41   
dandi84
Wish na poslu sam sad al ti mogu kad dođem kući napisati koje sam ja radila osim 3 hormona štitne...user posted image Mislim da ih ima 6 pa progooglaj to je bar lako...user posted image

< Poruku je uredio dandi84 -- 26.8.2013 13:19:07 >


_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Wish)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
17.9.2013 15:17:34   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: Narona

Drage moje,

nakon sto mi je prosli mjesec kasnila m. nekih 5-6 dana, uradila sam test, koji je bio blago pozitivan (druga linija je bila jako svijetla). Nakon 2 dana sam test ponovila i bio je isti kao prethodni. Nakon toga sam otisla kod dr. koji me pregledao, poslao na UZV, ali nista nije nasao. Dao mi je da pijem Dabroston 10 dana (2 dnevno). Jucer sam prestala piti, ali jutros imam neki sluzavi iscjedak sa sukrvicom (imali smo odnos sinoc, ali uzasno njezno, mislim da ako i jesam trudna nismo nista zeznuli). Sad ne znam je'l to pred mjesecnicu (mada je prerano nakon dabrostona), ili nesto nije u redu. Pola augusta, a i sada imam bolove u donjem dijelu stomaka, kao da se nesto odvaja od mene (UZV je ok, zamolila sam da dobro pogleda da nema neka cista ili upala), a i grudi me uzasno bole na dodir. Zapravo, cijelo vrijeme od onih 10 simptoma trudnoce, ja imam 13 :).
Vec se brinem...a i pomalo sam razocarana. Sta vi mislite sta je to samnom??? Da idem opet kod dr. ili da cekam da dobijem pravu mjesecnicu, ili sta vec????
user posted image




IZVORNA PORUKA: aazra

Dabroston se inace pije za cuvanje trudnoce, ja sad ne znam da li si trudna, takodjer ti bolovi su karakteristični za ciste i ja sam imala u trudnoći tako je slično tom bolu kojeg si opisala u donjem dijelu stomaka. uglavnom se radi o vodenim cistama koje puknu same tokom trudnoce. E sad krvarenje ne znam, u slučaju da NISI trudna nemoj se brinuti jer dabroston reguliše mjesečnicu ja sam ga jedno vrijeme uzimala zbog neredovitih ciklusa.

U svakom slučaju izvadi što prije sve nalaze, sretno user posted image


IZVORNA PORUKA: Mia

Narona jes li ti radila betu? Ona ti je najsigurniji pokazatelj da li si trudna ili nisi, a UZV samo moze potvrditi da li je trudnoca u materici ili, ne daj Boze, izvan nje (naravno na samom pocetku trudnoce teskod a i UZV moze nesto otkriti). Ako nisi, najbolje ti je da uradis betu i tako ces znati na cemu si. Ja ti od srca zelim da si user posted image



IZVORNA PORUKA: Narona

Ne nisam radila betu. Nakon pregleda, me poslao doma i rekao da pijem Dabroston ( u slučaju da jesam dobro ce doci, a ako nisam dobit cu), mada je tada rekao: Nema ovdje trudnoce! (UZV). Nikakvu mi uputnicu nije dao, a ja polako ludim. Znam da je bilo prerano za UZV, ali sam htjela zbog bolova da provjerim da u slucaju ako nema trudnoce, nije nesto opasno, ali kaze da je sve cisto i super.
Tako da sam sada zbunjena, ne znam da li da se primirim ili da nastavim punim tempom kao prije, a jos uvijek me sve boli!

U svakom slucaju hvala na pomoci i lijepim zeljama!





_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
17.9.2013 15:23:14   
Mia
Narona Izvini, kad ti je bio zadnji menzes?

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
17.9.2013 22:50:14   
Narona
Krajem jula... Nakon toga sam pred drugi ciklus pila dabroston 5 dana x2 (jer inace neredovno dobijam, pa je to standardna procedura), ali iako sam imala sve simptome da cu dobiti (uzasno raspoloženje, bolovi u stomaku, bolne grudi itd.) nista se nije desilo. Naknadnu pricu znate (2 testa, posjet dr., sad ispila turu dabrostona od 10 dana x2, imala neku sluzavu sukrvicu, koje danas vise nema). I jos uvijek ne znam na cemu sam!

Ne znam vise, kod mene sve mora biti komplikovano! Ako je neko prozivio nesto slicno, voljela bih cuti iskustva...Da barem okvirno znam sta me ocekuje.

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
18.9.2013 23:04:35   
minchis

IZVORNA PORUKA: Narona

Krajem jula... Nakon toga sam pred drugi ciklus pila dabroston 5 dana x2 (jer inace neredovno dobijam, pa je to standardna procedura), ali iako sam imala sve simptome da cu dobiti (uzasno raspoloženje, bolovi u stomaku, bolne grudi itd.) nista se nije desilo. Naknadnu pricu znate (2 testa, posjet dr., sad ispila turu dabrostona od 10 dana x2, imala neku sluzavu sukrvicu, koje danas vise nema). I jos uvijek ne znam na cemu sam!

Ne znam vise, kod mene sve mora biti komplikovano! Ako je neko prozivio nesto slicno, voljela bih cuti iskustva...Da barem okvirno znam sta me ocekuje.



prvo da te pozdravim i pozelim sve najbolje...kod mene je bilo jako slicna situacija user posted image

prvo umjesto menstruacije imala sam 5 dana smedji iscjedak...a drugi dan uradila dva testa, oba sa blagom, jedva vidljivom rozom linijm,ali ipak je bila tu...

treci dan,otisla ginekologu i takodje nije nista vidio , poslao me da uradim betu, prema beti sam isto bila trudna sto me jako radovalo, ali ipak sam se brinula zbog iscjetka...
doktor mi je rekao da dodjem za dvije sedmice pa cemo vidjeti je li se plod dobro smjestio posto je bilo rano da se ista vidi...eh, ali bas kad sam opet trebala na pregled, pojavi se taj smedji iscjedak ponovo...samo sam zeljela da ne predje u crvenu boju i da mi je user posted image dobro... a imali smo isto odnose i odmah sutradan se pojavio taj iscjedak...otisla sam doktoru i rekla tako, odmah je pitao jesmo li imali odnose i pregledao me...beba je bila dobro, dao mi je utrogestan i rekao da mirujem.. i zabranio odnose do sljedeceg pregleda....
strpili smo se i nismo imali odnose mjesec i pol dan i sad je hvala Bogu sve dobro, u 17. smo sedmici bez problema user posted image

nadam se da ce te malo smiriti moje iskustvo sto se toga tice, misli pozitivno iako znam da je tesko cekati, ali najbolje je da se ne nerviras... veliki pozdrav, sve najljepsee user posted image

(odgovor članu Narona)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
18.9.2013 23:42:37   
Narona
Uhhhh hvala ti najljepsa i cestitam user posted image ...Evo i ja se pitam sta ce biti, vise se ne odnosimo user posted image , ali danas opet uzasni bolovi u stomaku, probadanja, grcenje, i malo nekakvog sluzavog cudnovatog iscjedka. Trpit cu jos koji dan da utvrdim da nece biti menge, pa idem opet kod dr. Sinoc sam otplakala koliko me stomak bolio, najgore je kad legnem, pred spavanje. Strah me da nije kakva bolescuga, ne mogu da vjerujem da biti trudan ovoliko boli user posted image !!! Svaka cast svim zenama na herojstvu!!! Jos jednom hvala! Pusek svima!

(odgovor članu minchis)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
19.9.2013 15:14:04   
minchis

IZVORNA PORUKA: Narona

Uhhhh hvala ti najljepsa i cestitam user posted image ...Evo i ja se pitam sta ce biti, vise se ne odnosimo user posted image , ali danas opet uzasni bolovi u stomaku, probadanja, grcenje, i malo nekakvog sluzavog cudnovatog iscjedka. Trpit cu jos koji dan da utvrdim da nece biti menge, pa idem opet kod dr. Sinoc sam otplakala koliko me stomak bolio, najgore je kad legnem, pred spavanje. Strah me da nije kakva bolescuga, ne mogu da vjerujem da biti trudan ovoliko boli user posted image !!! Svaka cast svim zenama na herojstvu!!! Jos jednom hvala! Pusek svima!


ma nema na cemu, samo da ako Bog da i tebi bude sve najbolje i svim zenicama koje zele user posted image
uglavnom, preporucila bih vam da i dalje nemate odnose i ako prestane iscjedak pa sve dok ne odes kod doktora i on ti kaze sta je u pitanju...
bolove ja nisam imala, ali moja zaova i mnoge druge zene su ih imale, ona je isto lezala i grcila se od bolova, a kad god ode doktoru sve je u redu s bebom... materica se siri i to neke zene osjete vise, neke manje...ako je trudnoca u pitanju, pretpostavljam da se materica siri i kod tebe i da je to uzrok iscjetka i bolova, ali pod hitno ipak doktoru pa nam javi kako je proslo...

puno pozdrava i sretno user posted image

(odgovor članu Narona)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
19.9.2013 16:05:43   
AAvalon
Narona, u principu trudnoca ne bi trebala toliko da boli. ako i dalje nisi dobila menzes, ja bih novcanik pod misku i uradila betu (da se vidi ima li trudnoce ili nema - dzaba ti on gleda na UZV jer se u ranoj trudnoci nista i ne vidi na UZV), posebno ako inace nemas takve bolove pred menzes. mozda nije nista, a ne do Bog moze biti i vanmatericna ili spontani, pa ti za svaki slucaj otidji dobrom ginekologu, najsigurnije ti je...

s obzirom da kazes da si plakala od bolova a imala si pozitivan test, ja bih svakako otisla ljekaru i trazila detaljno ispitivanje situacije. sretno!

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu minchis)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
19.9.2013 22:58:01   
Narona
Ujutro opet radim test, nadam se tamnijoj liniji. Jos nisam dobila, iscjedak se jos uvijek ponekad pojavi. Sinoc je bilo manje bolova. Ako test bude ocigledan idem odmah kod dr., ako ne bude, ceknut cu do ponedjeljka, tad je moja dr. na raspolaganju. Sutra je 5 dana kako ne pijem dabroston, pa mi se jos moze desiti da dobijem...
Znam, svi mi govore da se maternica siri, pa kontam s obzirom da mi je gotov 30 god., a prva (moguca user posted image ) trudnoca, mozda zato i tako jaki bolovi. S tim što me ti nesnosni bolovi uhvate kad legnem, a u toku dana su podnošljivi i ne traju dugo.
Eto javim, sta je bilo! Hvala sto ste tu :)

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
20.9.2013 11:24:54   
Narona
Evo mene opet. Jutros opet radila test. Obje linije k'o avionske piste user posted image ...Isla kod dr. na pregled, pa na UZV, i potvrda user posted image ...
Pretpostavljamo da smo trudni oko mjesec dana, jer je graškić oko 8 mm. Dobila opet Dabroston i folnu...eto. Nadam se da ce sve biti super! Da nece biti problema.
Sad odoh surfati i traziti dobru kremu za mazanje stomaka i kako da se ne udebljam previse u trudnoci user posted image

Hvala svima! Cut cemo se jos! I vama buduce mame, zelim mnoooogo srece!
Pusek!!!

(odgovor članu Narona)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
20.9.2013 21:22:08   
minchis

IZVORNA PORUKA: Narona

Evo mene opet. Jutros opet radila test. Obje linije k'o avionske piste user posted image ...Isla kod dr. na pregled, pa na UZV, i potvrda user posted image ...
Pretpostavljamo da smo trudni oko mjesec dana, jer je graškić oko 8 mm. Dobila opet Dabroston i folnu...eto. Nadam se da ce sve biti super! Da nece biti problema.
Sad odoh surfati i traziti dobru kremu za mazanje stomaka i kako da se ne udebljam previse u trudnoci user posted image

Hvala svima! Cut cemo se jos! I vama buduce mame, zelim mnoooogo srece!
Pusek!!!



Cestitam i zelim ti uprkos svim startnim "problemcicima" (kroz koje su nas mnoge prolazile) skolskih user posted image !!! Samo odmaraj, slusaj doktora i uzivaj u trudnoci user posted image

(odgovor članu Narona)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
20.9.2013 21:44:55   
Mia
narona iskrene cestitke user posted image user posted image Da si betu ranije uradila mogli smo se i prije veseliti user posted image U svakom slucaju zelim ti najugodnijih mogucih 9 mj. user posted image

(odgovor članu minchis)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
20.9.2013 22:37:57   
Narona
Ma nije mi dao uputu za betu...i opet mi nije dao, ali eto sada se sve vidi, pa i nije neki problem. Nadam se samo da ce bolovi prestati ili se barem ublaziti. jutrso kad sam isla mamu obavijestiti, kaze mi da je nju bolilo tako kroz cijelu trudnocu ( i ona je mene zacela u augustu user posted image ), pa eto i tu sam na nju. Slijedeca kontrola za 15 dana, pa cemo vidjeti kakvo je stanje!!! Hvala svima!
pusaaaa!!!!!!!


(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
21.9.2013 20:13:39   
myLaa
Pozz ja sam nova interesuje me dali je nekoj od vas dabroston uredovio ciklus i dali je neka od vas zatrudnila poslije uzimanja meni je gin propisao dabroston da mi uredovi ciklus da bih lakse pratila plodne dane da bih zatrudnila..papa test je uredu...radila sam i neki nalaz pokazao mi je da imam bakteriju ali rekao je da nije opasna propisao mi je ciprobay pa me interesuje dali je neka od vas isto tako imala bakteriju u vagini jeli smetala trudnoci i jeste li je izljecili pa zatrudnili....molim vas da mi odgovoirte meni je 20god u braku sam godinu ipo a zeljno zelimo bebu.user posted image

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
21.9.2013 23:29:05   
Narona

IZVORNA PORUKA: myLaa

Pozz ja sam nova interesuje me dali je nekoj od vas dabroston uredovio ciklus i dali je neka od vas zatrudnila poslije uzimanja meni je gin propisao dabroston da mi uredovi ciklus da bih lakse pratila plodne dane da bih zatrudnila..papa test je uredu...radila sam i neki nalaz pokazao mi je da imam bakteriju ali rekao je da nije opasna propisao mi je ciprobay pa me interesuje dali je neka od vas isto tako imala bakteriju u vagini jeli smetala trudnoci i jeste li je izljecili pa zatrudnili....molim vas da mi odgovoirte meni je 20god u braku sam godinu ipo a zeljno zelimo bebu.user posted image



Meni su prvenstveno dali Dabroston, da bih redovno dobijala (pila sam 5 dana x2 tab. nekoliko mjeseci), ali mi niko nista nije rekao da pratim plodne dane, jer nisam toliko insistirala na trudnoci ( mada mi je moja dr. konstantno govorila da pocnem piti femaru, jer je vrijeme za trudnocu - hvala Bogu, pa je nisam poslusala.). Bakterija nisam imala, ali sam u toku uzimanja dabrostona zatrudnila i to kad sam se najmanje nadala. Tako da se opustis...tek ti je 20!!! volite se, uzivajte, pokusavajte i ne uzrujavajte se! Bit ce beba kad se najmanje nadas :)
pusek!

(odgovor članu myLaa)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
25.9.2013 1:10:58   
anandi
Drage moje zenice, zanima me koliko dugo ste pile utrogestan poslije inseminacije?
Meni dr je prepisao utrogestan 3x2,aspirin 1x1 i folnu 1x1 tako da cu utrogestan ispiti za 4 dana a aspirin i folnu za 17 dana pa sad ne znam da li da kupujem jos utrogestana? Betu trebam vaditi 7.10

(odgovor članu Narona)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
25.9.2013 7:54:39   
Pingvina
Anandi, ja nisam bila na IUI, ali kad smo isli s ciljanim uvijek sam pila utrogestan dok ne dobijemo rezultate bete. Ja ti od srca zelim da beta bude velika. Zam da je skup, ali sva steta u tom bila. Sretno!!!

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *