|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 11:35:28   
acudesa
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Savrsen bark ne postoji, DA, ali ako se stalno tezi tom savrsenstvu...sta je to nego upravo savrsen bark, koliko to on moze biti. Na to sam, acudesa, mislila.

nisam ja, mila, mislila na tebe, znam ja na šta si ti mislila, savršen, ono skoro pa savršen. user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 11:38:43   
acudesa
IZVORNA PORUKA: dana3

Danasnja mi znaci puno i previse ,ali poslije jednog razvoda covjek malo drugacije gleda na stvari kao i na to TRPI.
Ne bih i necu da trpim ama ni jednu sitnicu vise.Postujem MM i postuje me,volimo se,dogovaramo se o svemu,ne vicemo jedno na drugo ,ne svadjamo se i ne nerviramo jedno drugo.
Imamo propale brakove iza nas i kazem -sve se drugacije gleda:Uvijek sam za dobar razvod nego los brak!

eto Dano, ti imaš iskustvo sa tim, budi iskrena-trpiš li imalo, ne mislim na velike probleme, nego ono, svakodnevne sitnice, ali malo stisneš da se ne posvađate, ako ti i nešto nije pravo.
ali iskreno pleasee

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 11:39:09   
Anoniman
      user posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 11:53:33   
Anoniman
trpimo mi i dosta toga, samo sto neke zene hoce priznati neke ne... ali to je zivot ZENE dzaba koliko god se mi "kofrcile" i govorile ja ne dam na sebe ili ne trpim ja to vala... prva ja, sve govorim ma ne bih mu vala to pretrpila, a uhvatim samu sebe da upravo istu stvar pretrpim... tolerancija i jeste jedna vazna karika u lancu zvani brak... shvatila sam i sama da vec godinama trpim raznorazne stvari, ali cesto se ta trpnja i isplati... 90% slucajeva, kada sam pretrpila da li ruznu rijec, da li pogresan gest, da li neku provokaciju ili sta ja znam sta sve, dozivjela sam da mi se to vratilo pozitivnim... jedina stvar koju apsolutno nikada ne bih pretrpila je da digne ruku na mene, tu ne bi bilo nikakvog komentara niti objasnjenja niti bilo sta sto bi me natjeralo da oprostim... istog momenta bih okrenula ledja i zavrsila sa njim... ali zato se trudim da ne dozvolim da dodje do toga... povisimo ton jedno na drugo, pa cak se znamo i ljutiti jedno na drugo i to zna potrajati danima, ono kao sto kazu gdje ima dima ima i vatre...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 17:39:51   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Bambi09

trpimo mi i dosta toga, samo sto neke zene hoce priznati neke ne... ali to je zivot ZENE dzaba koliko god se mi "kofrcile" i govorile ja ne dam na sebe ili ne trpim ja to vala... prva ja, sve govorim ma ne bih mu vala to pretrpila, a uhvatim samu sebe da upravo istu stvar pretrpim... tolerancija i jeste jedna vazna karika u lancu zvani brak... shvatila sam i sama da vec godinama trpim raznorazne stvari, ali cesto se ta trpnja i isplati... 90% slucajeva, kada sam pretrpila da li ruznu rijec, da li pogresan gest, da li neku provokaciju ili sta ja znam sta sve, dozivjela sam da mi se to vratilo pozitivnim... jedina stvar koju apsolutno nikada ne bih pretrpila je da digne ruku na mene, tu ne bi bilo nikakvog komentara niti objasnjenja niti bilo sta sto bi me natjeralo da oprostim... istog momenta bih okrenula ledja i zavrsila sa njim... ali zato se trudim da ne dozvolim da dodje do toga... povisimo ton jedno na drugo, pa cak se znamo i ljutiti jedno na drugo i to zna potrajati danima, ono kao sto kazu gdje ima dima ima i vatre...

user posted image user posted image user posted image
tvoj post je tako pozitivan i mislim da i ako ga čita mlada žena ima šta mudro da nauči iz njega, stimulativan je a ne destruktivan kao kod pojedinih
ne treba biti žrtva, ne govorimo o tome, ali ustupci se, ipak, isplate

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 18:21:27   
veeseelaa
ne trpim ništa jer nemam šta trpiti, mm ni ništa ne nameće,
ne zahtjeva i ne traži pa čak ni banalne stvari, ako pita šta ima
za večeru a ja nisam rapoložena da kuham lijepo nam kupi večeru (banalan primjer).
Idem gdje hoću, kupujem šta hoću i kome hoću, nikad mi nije rekao
što si to i to kupila/uradila i sl
Ni ja njega ne peglam... za većinu stvari

e sad kad bi se to promijenilo ja ne bi mogla tako živjeti, 30 godina živim ovako, kasno je da se sada mijenjam.......
 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 18:24:57   
veeseelaa
ne trpim ništa jer nemam šta trpiti, mm ni ništa ne nameće,
ne zahtjeva i ne traži pa čak ni banalne stvari, ako pita šta ima
za večeru a ja nisam rapoložena da kuham lijepo nam kupi večeru (banalan primjer).
Idem gdje hoću, kupujem šta hoću i kome hoću, nikad mi nije rekao
što si to i to kupila/uradila i sl
Ni ja njega ne peglam... za većinu stvari

e sad kad bi se navedemo počelo mijenjati ja tako ne bih mogla živjeti, ipak je meni 30 godina, kasno je da se sada mijenjam user posted image
 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 18:29:28   
bubuli
kako sam dijete razvedenih roditelja porodica mi je sve na svijetu...mm i ako Bog da beba su mi prvi pa sve ostalo...jako sam vezana za mladju sestru i sto kazu krvi bi dala za nju...
za sve postoji dogovor,razgovor,tolerancija...zasad mislim da vise tolerise muz meni nego ja njemu...
nebi podnjela zabrane,psovke,prevare,udarce a sve ostalo se da dotjerati...sve kako ko...
ja sam Bogu hvala i vise nego zadovoljna za sad a nadam se da ce biti i ubuduce..


_____________________________



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 18:35:38   
Soleil
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne trpim ništa jer nemam šta trpiti, mm ni ništa ne nameće,
ne zahtjeva i ne traži pa čak ni banalne stvari, ako pita šta ima
za večeru a ja nisam rapoložena da kuham lijepo nam kupi večeru (banalan primjer).
Idem gdje hoću, kupujem šta hoću i kome hoću, nikad mi nije rekao
što si to i to kupila/uradila i sl
Ni ja njega ne peglam... za većinu stvari

e sad kad bi se navedemo počelo mijenjati ja tako ne bih mogla živjeti, ipak je meni 30 godina, kasno je da se sada mijenjam user posted image
 


Ista stvar i kod mm i mene user posted image  Bitno je da uvijek postoji obostrano razumijevanje, tolerancija i poštovanje. Ja poštujem neke njegove rituale, ali isto tako i on moje. Taj odnos smo izgradili od samog početka veze i u braku nam je i dan danas tako. Kada sam se udala, svi su me pitali ono glupo pitanje: "I kako je u braku?" Iskreno, meni je u braku bolje nego u vezi, ali opet je to do ljudi koji su u bračnoj zajednici, njihovog odnosa jednog prema drugome i želji da nekoga prihvatimo onakvog kakav jeste a ne da mijenjamo ljude. Jer...po mom iskustvu, ljudi se ne mogu dramatično promijeniti...

_____________________________

...Emma 26. 09. 2009. - Sunce je obasjalo naše živote...



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 18:49:26   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: acudesa
tvoj post je tako pozitivan i mislim da i ako ga čita mlada žena ima šta mudro da nauči iz njega, stimulativan je a ne destruktivan kao kod pojedinih
ne treba biti žrtva, ne govorimo o tome, ali ustupci se, ipak, isplate


sad si me zacrvenila... user posted image user posted image user posted image
nije to nikakva mudrost, to je samo izbor zivota... nisu zabadava stari rekli "ko tebe kamenom ti njega hljebom" ne razumijemo cesto te izreke, ali kada se nadjemo u situaciji da neko ko nas je u zivotu uvijedio ili na neki nacin ostetio, dodje pa zamoli za pomoc, vjerujte da je njemu gore ono sto je vama ucinio nego vama samima... jer svako ima bogdu Boziju savjesti...
vesela, duso, ne vjerujem da je pitanje sta ti muz dozvoljava ili sta ne dozvoljava... da li imas slobodu da radis sta hoces ili ne... to je vec pitanje povjerenja... ja sam ovu temu shvatila kao pitanje da li zena treba da precuti na uvredu izrecenu u alkoholiziranom stanju, na omalovazavanje u poslu, na ponizenje u drustvu... da li treba da suti kada nakon cjelodnevnog ciscenja i raspremanja kuce dodje cova i razbaca jaknu na jednu stranu cipele na drugu, novine na trecu... i sta je ona cijeli dan jela g... da prostite... znaci da suti kada ne postuje njen trud... to je pitanje ako sam dobro shvatila...
tada treba biti jaka zena, pa stati ispred njega i reci mu da je i taj posao u kuci koji ona obavi vrijedan i da i ona vrijedi koliko toliko, da rijesi taj problem da mu ukaze na to i da mu pokaze sta mu je uciniti, a ne da odmah leti kod advokata i trazi razvod... danas ljudi lakse ruse nego sto grade, upravo iz razloga sto bjeze od problema, ne zele da ga rijese pa da nastave izgradnju zajednickog zivota...
licno sam 1000 puta bila u situaciji da mi drugarice, rodice, poznanice kazu da sam luda sto trpim mnogo sto sta u braku, da bi se one na mom mjestu razvele odmah, a ne shvataju da sam ja sa svakim rijesenim problemom sve jaca i jaca zena, da sam sama sebi vrijednija i da naravno imam sve vise i vise ljubavi i paznje od mm kad shvati gdje pogrijesi i kad uspijemo rijesiti problem, tada je moja nagrada jos veca ljubav i jos vece postovanje...

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 18:57:19   
*Seve*
Za sada sve funkcionise da nemoze bolje,tako je od samog pocetka hvala Bogu....
Jos sada imamo prekrasnog sincica i zivimo za njega....Zivim kako hocu jednostavno
receno nemam nikakvih briga...Jedino bih voljela da manje radi,tako da smo vise vremena zajedno...
Otsutan je od jutra do noci,ali ni lova ne pada sa grane...Dakle ne moze sve....
Elhamdulilah sto kazu prezadovoljna sam...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 19:21:37   
_melina_
U današnje vrijeme porodica je izgubila svoj značaj i na nju se ne gleda kao nekad prije sto je velika steta i sam pojam braka danas mnogi olako shvataju pa se "razvode i zavode" prebrzo...

Brak je bar za mene jako ozbiljna stvar i nista ga ne bi trebalo narušiti, osim u slučajevima zlostavljanja kako fizičkog tako i psihičkog, kocke, alkoholizma i varanja.
Sto se tiče ostalih stvari u braku za sve treba da se ima tolerancije i razumijevanja jer niko nije savršen i kada se odlučimo uči u brak partnera prihvatimo sa svim njegovim i manama i vrlinama podjednako kao i on nas...


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 19:39:17   
acudesa
user posted image user posted image user posted image
tako mi je drago što nas ovdje većina misli podjednako, čak i članstvo na ovom forumu je pokazatelj koliko nam je stalo do porodice-očito mnogo, drago mi je što Bosanke cijene porodicu i što znaju koliki je njan značaj, ja imam običaj reći: Kad mi je u porodici sve ok, svugdje mi je ok, a kad u porodici ne štima-nigdje mi ne štima.
Ona je važan sio društva i ne treba olako gledati ne njeno uništavanje, volim slobodu, nisam zatucana, ne želim da me iko maltretira, ali to ne znači da ću razoriti porodicu pri prvom problemu.
Ne sviđa mi se "vađenje iz konteksta" statusa savremene žene-odnosno:
savremena emancipovana žena=nikakav osjećaj za porodicu, više volim
savremena emancipovana žena=obrazovana, društveno osviještena, zna svoju ulogu u porodici (3 stuba)

< Poruku je uredio acudesa -- 12.9.2009 19:40:02 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 19:44:39   
acudesa
evo mm kad je ovo pročitao što sam pisala kaže:Kako si to fino napisala, ali ja to ništa ne osjetim u tvojoj praksiuser posted image user posted image
ko veli-ništa ti ne trpiš
(ps. znam ja koliko trpimuser posted image )

< Poruku je uredio acudesa -- 12.9.2009 19:45:42 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 19:51:17   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Bambi09

licno sam 1000 puta bila u situaciji da mi drugarice, rodice, poznanice kazu da sam luda sto trpim mnogo sto sta u braku, da bi se one na mom mjestu razvele odmah, a ne shvataju da sam ja sa svakim rijesenim problemom sve jaca i jaca zena, da sam sama sebi vrijednija i da naravno imam sve vise i vise ljubavi i paznje od mm kad shvati gdje pogrijesi i kad uspijemo rijesiti problem, tada je moja nagrada jos veca ljubav i jos vece postovanje...

ma svi smo mi drukčiji, možde bih ti i ja to rekla, a možda i ti meni.
nisam jednom pomislila, kad mi se drugarica jada (O, Bože, ne bih ja ovo trpila nema tih para), ali vjeruj mi da to nikada nisam izgovorila-jer ona najbolje zna šta može podnijeti, a šta ne.
Isto je i kad meni to drugarice kažu, ali ja znem da se nosim sa nekim njegovim manama, a ne bih mogla podnijeti neke druge mane

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 20:02:22   
Ivona
Jadan je brak u kojem se nesto mora trpiti.Moja porodica mi je sve na svijetu,ali ovakva kakva jeste sada.Kada bih morala nesto trpiti,presutiti ili sl.,to SVE bi izgubilo svoj smisao.
Kao sto rece Vesela (cini mi se),razvela bih se za mnogo manje stvari od prevare,zlostavljanja i td.
Ja sam zivjela samo sa majkom i ne osjecam da sam zivjela u "krnjoj" porodici.Naprotiv!Pruzila mi je mnogo vise,nego sto bi mogla u toj nakaradnoj zajednici,koja bi samo za okolinu izgledala savrseno.Zahvalna sam joj sto je spasila i sebe i mene.

Djeci je bolje samo sa jednim roditeljom,nego u bilo kakvom braku.

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 20:05:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: acudesa

evo mm kad je ovo pročitao što sam pisala kaže:Kako si to fino napisala, ali ja to ništa ne osjetim u tvojoj praksiuser posted image user posted image
ko veli-ništa ti ne trpiš
(ps. znam ja koliko trpimuser posted image )


tm i mm kao da se poznaju... isti komentar... potpuno... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

da svi mi imamo svoje vidjenje situacije i svoje misljenje, ja samo kazem da ne trebamo biti slabi i BJEZATI PRED PROBLEMOM tako sto cemo brzo srusiti ono sto smo gradili... rjesenje problema u porodici nije razvod, nego ozbiljan i otvoren razgovor... a da i to sto kazete, tuzno je kako se danas brak posmatra i kako se svrstava negdje na sredini ljestvice priorieta u zivotu... sve vrijednosti koje su nekada bile osnova dobre porodice, danas se omalovazavaju i upravo kao sto kazes, pogresno se tumaci pojam "savremena zena", ali eto i opet svako ima pravo na svoje misljenje

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 20:06:50   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Ivona

Ja sam zivjela samo sa majkom i ne osjecam da sam zivjela u "krnjoj" porodici.

ovo je psihološki izraz nisam ga ja izmislila  i ja sam odrasla u takvoj porodici i nedostajao mi je mnogo moj tata (ima smisla što se tako zove)

< Poruku je uredio acudesa -- 12.9.2009 20:20:53 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 20:08:48   
acudesa
Bambi09user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 20:11:52   
acudesa
Ja tek kad u otvorenom razgovoru iznesem mužu svoje viđenje problema skontam kako se on osjeća i da je i njemu u toj situaciji ružno kao i meni

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 20:15:50   
my_little_baby
IZVORNA PORUKA: Ivona

Jadan je brak u kojem se nesto mora trpiti.Moja porodica mi je sve na svijetu,ali ovakva kakva jeste sada.Kada bih morala nesto trpiti,presutiti ili sl.,to SVE bi izgubilo svoj smisao.


a zar citav zivot nije satkan od toga da nesto trpis i da ti nesto bude pretrpljeno...u svim situacijama...pa mislim  koje podrucje  bi opste funkcioniralo kad ne bi bilo tolerancije...al eto svak ima svoje..mene samo pomalo iznenadjuje da smo spremni  presutiti mnogo toga ..ne znam primjerice komsiji ,poslodavcu.nekim potpunim strancima..i smjeskati se ono kao odobravam.. a kad je u pitanju neko ko nam je itekkao vazniji od tamo nekih drugih ljudi...kao sto je muz ,dijete..e tad ne -tad ne mozemo trpiti,nego moramo istresti iz sebe ono sto osjecamo po bilo koju cijenu.


< Poruku je uredio my_little_baby -- 12.9.2009 20:27:00 >

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 20:17:28   
dina_89
porodica mi znaci sve, a ako nesto ima za trpiti ona trpimo oboje, jer koliko trazim toliko i dajem

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 20:19:11   
acudesa
Bravouser posted image
naravno, trudiš se da imaš dobre odnose sa ljudima iz okoline koja ti je manje važna i gledaš šta ćeš i kao reći, a da to ne uradiš u svojoj porodici-nema smisla

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Koliko Vam znači porodica
13.9.2009 9:05:10   
acudesa
Ovdje se izvinjavam članicama koje su u svom životu imale traume (bilo kao djeca ili supruge) što sam uzela termin "trpiti", znam da boli i pomisao na to. Ipak, mislim da je do većih problema došlo zbog onoga što sam navela u prvom postu(varanje, kocka, alkoholizam, fizičko i mentalno zlostavljanje..), ali ja sam i rekla da ovo navedeno nije uredu, ali neke druge stvari ipak...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Koliko Vam znači porodica
13.9.2009 12:15:50   
Soleil

IZVORNA PORUKA: acudesa

[
Ona je važan sio društva i ne treba olako gledati ne njeno uništavanje, volim slobodu, nisam zatucana, ne želim da me iko maltretira, ali to ne znači da ću razoriti porodicu pri prvom problemu.
Ne sviđa mi se "vađenje iz konteksta" statusa savremene žene-odnosno:
savremena emancipovana žena=nikakav osjećaj za porodicu, više volim
savremena emancipovana žena=obrazovana, društveno osviještena, zna svoju ulogu u porodici (3 stuba)


Slažem se sa tobom, acudesa. Znam mnogo "savremenih žena", pošto mi je posao takav da se sa njima susrećem stalno, odnosno vrsta posla kojim se bavim često "podrazumijeva" ostavljanje porodice sa strane radi napretka u karijeri. Savremena žena jeste obrazovana, društveno osviještena ali isto tako zna uspostaviti ravnotežu kada je porodica u pitanju. Čovjek bez porodice i osjećaja sigurnosti koji porodica pruža je, po meni, nepotpuna ličnost. Kad-tad se počinju javljati frustracije i nezadovoljstvo, jer nema one ispunjenosti u smislu "imam kome kući otići".

Otkako sam ostala trudna i otkako čekamo na našeg anđela, osjećam da sam potpunija i da ću imati snage naći pravi balans, uz razumijevanje i podršku moje porodice...jer jedino tako će sve u životu imati smisao.

_____________________________

...Emma 26. 09. 2009. - Sunce je obasjalo naše živote...



(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *