|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici - PCOS
6.12.2013 12:40:47   
Twinkies04
jeste stvarno to sam procitala bas u prospektu od mace...kazu da moze eh sad nisam probala jos...
pocni pomalo jedan dan po 10 minuta pa povecavaj sebi i sve tako...user posted image user posted image

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Policistični jajnici - PCOS
6.12.2013 15:08:52   
Dalija098
Poslala sam ja mail proizvođačuuser posted image user posted image Vidjet' ćemo šta kažu za to.
Danas nemam nikakvih nuspojava. Sem da mi se slatko jako gadi.user posted image

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Policistični jajnici - PCOS
11.1.2014 10:55:02   
Amelaa RR
Prenos postova s duple teme

IZVORNA PORUKA: Bez nade

Zdravoo ja imam PCO jajnike i vec duze vrijeme pokusavam zatrudniti,menstruacija zna da mi kasni po 2 mjeseca pa ne znam sada da li sam trudna ili ne.Nadosle su mi grudi i bole me jako,pogotovo desna aa osim toga imam mucnine i glavobolju pa ne znam sta da mislim da li je moguce ostati u drugom stanju s ovim problemom i da li da radim test bojim se odgovora user posted image

draga bez nade, zao mi je sto imas ovaj problem i dobro nam dosla u nase drustvo u kojem niko ne zeli biti user posted image
sto se tice PCO, neke zene sa milion cisti na jajnicima zatrudne bez po muke, neke zene imaju PCO-like sindrom koji je puno blazi pa ne mogu godinama da zatrudne. nikad se ne zna. ako imas simptome trudnoce, uradi testic. znam da je malo komplikovano jer nemas pojma kad ti je dan ocekivanog menzesa, ali uradi, pa ako ne dobijes a i dalje budes imala simptome, ponovi kroz nekoliko dana. da ti odgovorim na tvoje pitanje, jajnici nemaju veze sa jajovodima, tako da PCO ne povecava rizik od vanmatericne trudnoce. a da ti odgovorim na tvoje drugo pitanje, moguce je imati sve simptome trudnoce, a ne biti trudna, ali ja ti zelim da budu user posted image
a ako ne uspije, onda nista, ides dalje. sto bi mi trudilice rekle, novi ciklus - nova nada. ako pokusavate vec preko godinu dana, obavezno se javi nekom strucnjaku za infertilitet, vrijeme leti. pored prirodnog pokusavanja imas i medicinski potpomognutu oplodnju, uz pomoc koje mozes ostati trudna. eto, nisam mogla bit konciznija user posted image
sretno!
 
draga bez nade, zao mi je sto imas ovaj problem i dobro nam dosla u nase drustvo u kojem niko ne zeli biti
sto se tice PCO, neke zene sa milion cisti na jajnicima zatrudne bez po muke, neke zene imaju PCO-like sindrom koji je puno blazi pa ne mogu godinama da zatrudne. nikad se ne zna. ako imas simptome trudnoce, uradi testic. znam da je malo komplikovano jer nemas pojma kad ti je dan ocekivanog menzesa, ali uradi, pa ako ne dobijes a i dalje budes imala simptome, ponovi kroz nekoliko dana. da ti odgovorim na tvoje pitanje, jajnici nemaju veze sa jajovodima, tako da PCO ne povecava rizik od vanmatericne trudnoce. a da ti odgovorim na tvoje drugo pitanje, moguce je imati sve simptome trudnoce, a ne biti trudna, ali ja ti zelim da budu
a ako ne uspije, onda nista, ides dalje. sto bi mi trudilice rekle, novi ciklus - nova nada. ako pokusavate vec preko godinu dana, obavezno se javi nekom strucnjaku za infertilitet, vrijeme leti. pored prirodnog pokusavanja imas i medicinski potpomognutu oplodnju, uz pomoc koje mozes ostati trudna. eto, nisam mogla bit konciznija
sretno!
IZVORNA PORUKA: shej

Svakako uradi test, da smiris i sebe i lagano vidis sta i kako dalje, stres i milion pitanja u glavi svakako moze rezultirati i umisljenim simptomima a i odgodom menstruacije.. U svakom slucaju, sretno user posted image
Znam dosta zena koje su sa policisticnim jajnicima imale uredne trudnoce i donijele bebice na svijet user posted image
Ako vec bas dugo vremena pokusavate raditi na bebi bez uspjeha, preporucila bih da uradite i neke dodatne testove i savjetujete se sa doktorima sta i kako dalje kako bi sto prije vidjela user posted image

draga bez nade, zao mi je sto imas ovaj problem i dobro nam dosla u nase drustvo u kojem niko ne zeli biti
sto se tice PCO, neke zene sa milion cisti na jajnicima zatrudne bez po muke, neke zene imaju PCO-like sindrom koji je puno blazi pa ne mogu godinama da zatrudne. nikad se ne zna. ako imas simptome trudnoce, uradi testic. znam da je malo komplikovano jer nemas pojma kad ti je dan ocekivanog menzesa, ali uradi, pa ako ne dobijes a i dalje budes imala simptome, ponovi kroz nekoliko dana. da ti odgovorim na tvoje pitanje, jajnici nemaju veze sa jajovodima, tako da PCO ne povecava rizik od vanmatericne trudnoce. a da ti odgovorim na tvoje drugo pitanje, moguce je imati sve simptome trudnoce, a ne biti trudna, ali ja ti zelim da budu
a ako ne uspije, onda nista, ides dalje. sto bi mi trudilice rekle, novi ciklus - nova nada. ako pokusavate vec preko godinu dana, obavezno se javi nekom strucnjaku za infertilitet, vrijeme leti. pored prirodnog pokusavanja imas i medicinski potpomognutu oplodnju, uz pomoc koje mozes ostati trudna. eto, nisam mogla bit konciznija
sretno!
IZVORNA PORUKA: Bez nade

Hvala velika na pomoci a sto se tice jajnika znam da mi je rekao Ginekolog da je lijevi 28 x 25 a desni 29 x 25 i da mi je rekao da bi mogla ostati trudna ali vanmatericnoo,sad ne znam koliko je to tacnoo.A ako ne dobijem ovo dan,dva radim test sa strepnjom ali kao sto kazete bolje je znati na cemu siuser posted image

draga bez nade, zao mi je sto imas ovaj problem i dobro nam dosla u nase drustvo u kojem niko ne zeli biti
sto se tice PCO, neke zene sa milion cisti na jajnicima zatrudne bez po muke, neke zene imaju PCO-like sindrom koji je puno blazi pa ne mogu godinama da zatrudne. nikad se ne zna. ako imas simptome trudnoce, uradi testic. znam da je malo komplikovano jer nemas pojma kad ti je dan ocekivanog menzesa, ali uradi, pa ako ne dobijes a i dalje budes imala simptome, ponovi kroz nekoliko dana. da ti odgovorim na tvoje pitanje, jajnici nemaju veze sa jajovodima, tako da PCO ne povecava rizik od vanmatericne trudnoce. a da ti odgovorim na tvoje drugo pitanje, moguce je imati sve simptome trudnoce, a ne biti trudna, ali ja ti zelim da budu
a ako ne uspije, onda nista, ides dalje. sto bi mi trudilice rekle, novi ciklus - nova nada. ako pokusavate vec preko godinu dana, obavezno se javi nekom strucnjaku za infertilitet, vrijeme leti. pored prirodnog pokusavanja imas i medicinski potpomognutu oplodnju, uz pomoc koje mozes ostati trudna. eto, nisam mogla bit konciznija
sretno!
IZVORNA PORUKA: mera2

Mislim da je vrijeme da se i ja pridruzim...vec duze vremena citam forume i evo u ovim sitnim satima sam odlucila uciniti taj korak i podijeliti moju pricu s vama.
Naime, u braku sam vec 3 godine, imam 24 godine a muz 27. Vec dvije godine radimo intenzivno na mom zatrudnjivanju ali jos uvijek nista. Imam policisticne jajnike, neredovne menstruacije i bez ovulacije sam. Sada vec drugi mjesec pijem klomifen, prvi put nije uspjelo, nadam se uz Boziju pomoc da cu ovaj put ugledati dugo cekane II crtice...toliko je bezuspjesnih testova iza mene...
Zadnja menstruacija mi je bila 16.12.2013 i sad mi je 27. Dan ciklusa. Trebala bih dobiti za 7-8 dana osim ako se ne budem obradovala poZitivnim testom. Redovno idem na ginekoloske preglede, pazim na ishranu, unosim mnogo vitamina pa..nadam se...
Simptoma jos uvijek nemam, osim sto imam iscjedak i grudi me s vremena na vrijeme zabole...

Eto, ukratko moja prica...nadam se da ce mi biti lakse poslije ovoka je silno iscekujem nedolazak vjestice!!!

S nadom...

draga bez nade, zao mi je sto imas ovaj problem i dobro nam dosla u nase drustvo u kojem niko ne zeli biti
sto se tice PCO, neke zene sa milion cisti na jajnicima zatrudne bez po muke, neke zene imaju PCO-like sindrom koji je puno blazi pa ne mogu godinama da zatrudne. nikad se ne zna. ako imas simptome trudnoce, uradi testic. znam da je malo komplikovano jer nemas pojma kad ti je dan ocekivanog menzesa, ali uradi, pa ako ne dobijes a i dalje budes imala simptome, ponovi kroz nekoliko dana. da ti odgovorim na tvoje pitanje, jajnici nemaju veze sa jajovodima, tako da PCO ne povecava rizik od vanmatericne trudnoce. a da ti odgovorim na tvoje drugo pitanje, moguce je imati sve simptome trudnoce, a ne biti trudna, ali ja ti zelim da budu
a ako ne uspije, onda nista, ides dalje. sto bi mi trudilice rekle, novi ciklus - nova nada. ako pokusavate vec preko godinu dana, obavezno se javi nekom strucnjaku za infertilitet, vrijeme leti. pored prirodnog pokusavanja imas i medicinski potpomognutu oplodnju, uz pomoc koje mozes ostati trudna. eto, nisam mogla bit konciznija
sretno!
IZVORNA PORUKA: Amra Saray

Ja sam se godinama mucila sa PCO,mnogi ljekari su mi rekli nemoguce ostati u drugom stanju,nudili mi alt_ernative i slicno,moja borba za bebaca trajala je tri godine,mogu vam preporuciti da odete do doktora Divanovica da vas pregleda i da vam kaze koje analize trebate uraditi i da otkrijete sto utice na vas PCO i kako lijeciti,meni je utvrdjena hiperinzulinemija i kada sam dobila lijekove za to mnogi priblemi su nestali ili bili drasticno smanjeni a test je jako brzo bio pozitivan,menstruacija mi je kasnija i po 4 mjeseca to su bile agonije uradila sam stotine testova ,niko od ostalih ginekologa nije pomislio da bi visak inzulina mogao biti problem a bio je...tako da iskrene preporuke za doktora Divanovica (ukoliko niste u mogucnosti raditi privatno pretrage odete kod doktora da vam kaze sto trebate uraditi a onda idete ljekaru opce prakse uzmete uputnice i polako zavrsite sve pretrage i onda znate tacko na cemu ste) Nadam se da sam vam pomogla barem malo i nemojte gubiti nadu,dok ima zivota ima i nade


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Policistični jajnici - PCOS
19.2.2014 22:59:29   
ajlasarajevo
Zdravo svima i ja sam nova.Imam policisticne jajnike i to mi je ginic potvrdio danas.Svi nalazi su mi uredu,nikad mi ne kasni,nema dlakavosti ni debljine,ali nemam ovulacije.user posted image user posted image Ja i mm pokusavamo 4god ali nista ima li ko slican problem i sretno svima

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Policistični jajnici - PCOS
19.2.2014 23:17:30   
maza85
meni za ovulaciju gin propisala Evitol tbl to je e vitamin i dobar za ovulaciju ja kad ga pijem ostanem trudna jeli tebi ikakvu terapiju propisao za to ?

(odgovor članu ajlasarajevo)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Policistični jajnici - PCOS
20.2.2014 8:45:03   
Lala87
Cao, ja sam za ovulaciju pila klomifen, uspjelo nam je iz prvog puta:)
Ja sam imala neredovite menstruacije, akne, ali nije bilo debljine, maljavosti. Dva-tri mjeseca sam isla na folikulometriju, ovulacije nije bilo. Onda sam pocela sa klomifenom, i sad cekamo nasu bebaru :)

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Policistični jajnici - PCOS
20.2.2014 11:43:57   
ajlasarajevo
Hvala svima znaci ima nade prije 3god.ovulacija mi je bila 18 dan ginic mi je rekao kad ostanem trudna bice blizanci user posted image
Ali sad sam promijenila ginica i nisam mu rekla nista sam nek nadje samo mi je prepisao vitamine i minerale za pripremanje trudnoce

(odgovor članu Lala87)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: policisticni jajnici
20.2.2014 14:25:05   
ajlasarajevo
Drage zene ja sam 4 god i braku i imam polucisticne j.Nalazi sve uredu ali nemam ovulacijeuser posted image user posted image Prije 3 god. sam bila kod Senada Mehmedpasica i ovulacija mi je bila 18.dan,kaze bice blizanci kad dodje do trudnoce,ali stim da se nista ne desava promijenil sam ginica koji mi je pratio ovulaciju 14 dan nema ovulacije.Da li je moguce da i dalje mi je 18 danuser posted image Stim da su mi user posted image redovne nisam ni debela ni dlakava da li ima ko slican problem SRETNO SVIMA I DA IMA PUNOuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Policistični jajnici - PCOS
20.2.2014 14:35:35   
ajlasarajevo
HELLO SVIMA I JA IMAM PCOS NALAZI SVI UREDU ALI NEMAM OVULACIJE STA DA RADIM user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Policistični jajnici - PCOS
20.2.2014 15:21:44   
maza85
ja sam pila evitol, i da ,pila sam i klomifen i odma ostanem trudna kad to pijem za ovulaciju propisivala mi doktorica..Ajla kod kog ginekologa ides ?

(odgovor članu ajlasarajevo)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Policistični jajnici - PCOS
20.2.2014 18:07:56   
ajlasarajevo
Klomifen ce mi prepisati 3.marta pred user posted image valjda se tad pije kod Ibrahimovic Nermine pravo ljubazna dok dok drugi samo da te maknu odakle si ti

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.2.2014 0:17:13   
maza85

IZVORNA PORUKA: ajlasarajevo

Klomifen ce mi prepisati 3.marta pred user posted image valjda se tad pije kod Ibrahimovic Nermine pravo ljubazna dok dok drugi samo da te maknu odakle si ti

sorry mila ja ti odg i na dr temi sto si pisala o ovome,ja sam iz Sarajeva user posted image

(odgovor članu ajlasarajevo)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.2.2014 14:04:49   
ajlasarajevo
Nema veze draga vidjela sam ako mi je ovulacija prije 3god.bila 18_sti dan dali je moguce da je i sad jako zelimuser posted image ako Bog da valjda ce biti

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.2.2014 14:33:44   
ajlasarajevo
Klomifen moze li se uzeti bez recepta

(odgovor članu ajlasarajevo)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.2.2014 15:03:56   
MajkaTereza
Ja sam uzimala Vitex (zove se i chasteberry) , to je neka biljka, i mensturacija mi je odmah postala redovna.. Preporucujem (Y)

(odgovor članu ajlasarajevo)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.2.2014 15:27:59   
ajlasarajevo
Tereza gdje se moze uzeti meni su user posted image redovne samo nema ovulacije

(odgovor članu MajkaTereza)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.2.2014 15:45:53   
MajkaTereza
Hmm, cudno, ne znam sta je.. ja sam na netu narucila, ali ima i u onoj apoteci biljnoj pored katedrale menscini. Jeis razmisljala da li je moguce da je emotivni razlog? Ako hoces te mogu uvezati sa zenom u Sarajevu koja ti moze pomoci, nekad imamo emotivne blokove koji cine da smo bolesni, ne mozemo zatrudniti i sl.. :-)

(odgovor članu ajlasarajevo)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.2.2014 15:49:25   
ajlasarajevo
Moze nije problem iz kojeg mjesta si ti

(odgovor članu MajkaTereza)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.2.2014 19:49:55   
maza85

IZVORNA PORUKA: ajlasarajevo

Nema veze draga vidjela sam ako mi je ovulacija prije 3god.bila 18_sti dan dali je moguce da je i sad jako zelimuser posted image ako Bog da valjda ce biti

sve je moguce mila,ako je bila naravno da moze opet biti,ja sam isla kod pasicke i dala mi je terapiju za ovulaciju nakon koje odmah isti mjesec ostanem trudna,pisala sam ti vec evitol i klomifen,a ti vidi sta ce ti sad biti kad odes kod gin ako ti opet nista ne propise ja da sam kao ti mijenjala bi doktora

(odgovor članu ajlasarajevo)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.2.2014 21:28:31   
ajlasarajevo
Draga rekla mi je dati terapiju neznam moze li to bez recepta

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.2.2014 21:31:11   
maza85
e ne znam to mila evitol moze bez recepta i to ti nije nista opasno to je e itamin a za klomifen ne znam moze li :*

(odgovor članu ajlasarajevo)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.2.2014 21:33:30   
ajlasarajevo
Ova doktorica je jedina da se ufatila posla ostali svi hajde bice mlada si a kod pasalicke ide moja rodbina
Da vidim sta ce mi ova prepisati nadam se ubrzo jednoj user posted image ako Bog da i ako svi kazu blizanci ce bitiuser posted image

(odgovor članu ajlasarajevo)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.2.2014 21:36:35   
ajlasarajevo
Ova je meni prepisala pregnacare vitamini i minerali bas svega ima

(odgovor članu ajlasarajevo)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.2.2014 21:40:10   
maza85
ajlasarajevo imas pp

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.2.2014 21:41:40   
maza85

IZVORNA PORUKA: ajlasarajevo

Ova doktorica je jedina da se ufatila posla ostali svi hajde bice mlada si a kod pasalicke ide moja rodbina
Da vidim sta ce mi ova prepisati nadam se ubrzo jednoj user posted image ako Bog da i ako svi kazu blizanci ce bitiuser posted image

ako Bog da mila,covjek ne smije nadu gubiti ,eh i ja sam oduvijek imala zelju da imam blizance user posted image

(odgovor članu ajlasarajevo)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *