|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Histerosalpingografija/HSG
24.9.2009 13:14:25   
Leva
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Zene, jel koja imala temperaturu iza HSG-a? Ja imam 37,8

Opet ja user posted image
Rekla sam ti da sam pravo nagrabusila user posted image . Pila sam Paracetamol jer je to navodno jedina tableta koju smijem popiti protiv bolova i istovremeno mi je smanjivao temperaturu. Tvoje tijelo je dozivjelo fizicku traumu i tako se bori s njom (ili barem to sebi tako objasnjavam). Bices sutra kao nova, imat ces blagu bol kao podsjetnik da si prekjuce bila na HSG i to je sve. Cini mi se da smo cak i odnose imali treci dan user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 20.4.2010 21:24:08 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Histerosalpingografija ili HSG
24.9.2009 13:25:56   
tikica_69
Leva, TNX! Srce si user posted image

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Histerosalpingografija ili HSG
24.9.2009 13:29:11   
Leva
Nema na cemuuser posted image
Drago mi je da sam i ja tebi pomogla barem malo user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Histerosalpingografija ili HSG
29.9.2009 14:53:29   
tikica_69
Samo da vam javim da su mi jajovodi prohodni i da sam iduci mjesec na inseminaciji stimuliranoj Klomifenom.

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Histerosalpingografija ili HSG
29.9.2009 14:54:49   
Zoe
Odlična vijest, čestitamuser posted image user posted image  i puno sreće daljeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Histerosalpingografija ili HSG
29.9.2009 22:02:24   
Lilipop
Blago tebi Tiki, drzim fige da konacno uspijete na ovaj, ako mogu reci laksi nacin user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Histerosalpingografija ili HSG
29.9.2009 22:38:17   
Leva
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Histerosalpingografija ili HSG
13.10.2009 13:26:16   
smarija
zdravo svima,evo da vam se i ja pridruzim (nova sam) imam pitanje za tebe Ela gdje si radila HSG
pozdrav svima

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Histerosalpingografija ili HSG
19.4.2010 8:44:56   
Liamchica
Podižem temu

Drage moje molim za savjet:

Prije mjesec dana sam radila HSG na GAK N.Front u Beogradu. Radila sam ga pod anestezijom. Nalaz uredan, tekučina prošla kroz oba jajovoda, maternica u redu.
Kao što rekoh, radila sam HSG prije mjesec dana, još nisam dobila user posted image user posted image user posted image user posted image

Moja dijagnoza: dvije i pol godine radimo na bebi bez rezultata, MM sve u redu, Ja policisticni jajnici, hipotireiza, svi ostali nalazi odlicni.

Molim vas za vasa isksutva sa ciklusima nakon HSG-a!!!




_____________________________

Ono što je najljepše na iskrenoj i dubokoj ljubavi na kojoj je sve lijepo, to je da u odnosu prema onome koga volimo nijedna naša mana ne dolazi do izraza.

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Histerosalpingografija ili HSG
19.4.2010 11:47:50   
malena27 RR
prenos postova sa duple teme:


Procitala sam recept casne sestre Bernardice iz Posusja za prohodnost jajovoda:
1/2 kg kukuruznog brasna se izmjesa sa vrelom vodom kao pura, to se razmaze na krpu pa polozi na stomak ispod pupka, prethodno namazan maslinovim uljem,drzati dok se ne ohladi, ponavljati 10 dana...


šta slijedi nakon HSG-a ??jer tekućina nije prošla desnim jajovodom ....s tim da mi je rečeno da mi je desni jajnik bliži materici"da je zavaljen"....nisam doktorovim tretmanom ni objašnjenjem nikako zadovoljna...samo mi je rekao da treba za 2.5 mjeseca ponoviti tretman...koji je bio jako boolan.

aicki gledano (jer ni sama nisam "potkovana" medicinskom terminologijom) cini mi se da nalaz nije dobar, ili jajovod nije prohodan (desna strana).
moguce je da nije dobro izveo zahvat??
ne znam.
jesi li dobila neki nalaz?
ako jesi, napisi da pogledamo.

obicno propuhivanje ili provjeravanje prohodnisti, "odcepi" ili pomogne.
veliki broj zena nakon toga i zatrudni.

Ja sam radila prije 3 mjeseca...nije me posebno bolilo...malo jača bol nego kad trebam dobiti ... a fakat ne znam zasto bi ponavljala postupak ponovo nakon 2,5 mj...e to još nisam čula

Vjerojatno ce ti ponoviti HSG ili ce odmah predloziti laparo....

MA STVAR JE U TOME ŠTO NALAZ SADRŽI SAM PAR REČENICA :
DA TEKUĆINA NIJE PROŠLA ..DA PIJEM CEFABOS TE OD 11.1. UTROGESTAN 10 DANA ... I ZA 2,5 MJESECA PONOVITI..
JESTE VI KRVARILE NAKON HSG-A JA JESM 2-4 DANA BLAGO ..REKAO MI JE DA JE TO ok..
sve je jako konfuzno ..mene i danas boli na desnoj strani tačno na onom jestu gdje tekućina je zastala(u predjelu kuka)
također mi je doktor rekao da nemora biti da je jajovod začepljen nego da može biti "presavijen"jer je desni jajnik bliži materici-upotrijebio je izraz zavaljen,

jesi dobila uz nalaz ikakvav snimak?ja nisam pa me to zbunjuje jer kako će znati šta je bilo prije 2,5 mjeseca
gdje si radila ti HSG?

cao cure, ja sam radila propuhivanje jajovoda u decembru, nije nista boljelo jer su mi oba jajovoda bila prohodna..poslije postupka sam ustala i otisla kuci, kao da nista nisam ni radila..ali s obzirom da sam radila privatno, dobila sam i dvd sa snimkom postupka..
mislim da je postupak preinvazivan da bi se radio nekoliko puta uzastopno, mozda je zato tek za 2,5 mjeseca..takodje znam da se poslije obavezno trebaju piti antibiotici, da se sprijeci mogucnost infekcije..nadam se da sam makar malo pomogla..

HVALA TI NA INFO
JA SAM POGRIJEŠILA ŠTO NISAM RADILA PRIVATNO....
U STVARI IDEM PRIVATNO KOD OVOG DOKTORA KOJI MI JE RADIO HSG ,AL ON TO NE MOŽE RADITI U SVOJOJ ORDINACIJI , PA MI JE ZATO REKAO DA DOĐEM U BOLNICU ...I TU SAM POGRIJEŠILA TREBALA SAM OTIĆI DRUGOM DOKTORU ..

yasemin, ja sam radila u TZ privatno...nisam dobila snimak, ali sam čitav postupak gledala na ekranu na kome se jasno vidjelo da je tečnost normalno prošla kroz oba jajovoda...
Ali sam dobila nalaz na kojem su upisani svi podaci i način na koji je postupak obavljen... I ja sam pila antibiotike 7 dana nakon HSG, ali bolova nisam imala...tek malo krvi 1-2 dan...

I JA ĆU PONOVITI NARAVNO PRIVATNO ....JA NISAM GLEDALA KAKO TEČNOST PROLAZI /AL SAM OSJETILA  I KAKO PROLAZI I GDJE JE STALA.  I JESI USPJELA OSTATI TRUDY NAKON HSG-a?

Ja eto nisam, kao sto vidis iz potpisa, iduci mjesec sam u Mariboru i to mi je 13. postupak 
A oba su prohodna nakon HSG-a.

Nažalost nisam...rijetke su takve sretnice...
U svakom slučaju tebi želim što prije ...

moram se pridruziti.. nisam ni ja ostala trudna nakon propuhivanja (jos ), ali mislim da je to jedna pretraga koju bi svaka trudilica trebala obaviti, cisto da bude sigurna da je ok.. inace sve ostale pretrage, postupci ili nadanja nemaju smisla ako su jajovodi zacepljeni..ja sam imala tremu prije, jer sam se naslusala svakakvih prica, ali generalno je bilo samo malo neugodno i to je to..

Uvijek ima nade i rješenje, pa i ako HSG pokaže da postoji začepljenje, sljedeću korak je laparoskopije koje je puno bolja metoda od HSG-a i meni je laparoskopijom propuhan lijevi jajovod koji je bio skoro začepljen,to je pokazao HSG koji sam prije radila, a i prethodna interventna laparoskopija, desnog nemam zbog 2 vanmaterične, međutim ako postoji začepljenje ili neki drugi problem na jajovodima ima i drugo rješenje a to je IVF metoda, vantjelesna oplodnja gdje se jajovodi zaobilaze, što znači da njihova funkcija nije važna kod ove metode, zato drage moje trudilice uvijek ima nade i nikada je ne treba gubiti i ako imate problem sa začećem idite na pretrage što prije da se problem otkloni i pokuša riješiti.

ja sam radila HSG u ponedjeljak. doktor koji mi je to radio radi i u bolnici a ima i privatnu ordinaciju. meni je rekao da mu ipak dodjem u bolnicu, jer je u mom slucaju bolji rengenski HSG, nego uzv koji bi  radio u ordinaciji. operisala sam prosle godine endometriozu pa je smatrao da je bolje da stanje snimi rengenski. dobila sam nekoliko injekcija i zato me nije bolilo. na obicnom vaginalnom UZV na mojim ranijim pregledima se vidio prosiren desni jajovod pa sam znala da je zacepljen sto je prvo pustanje kontrasta i potvrdilo. nakon toga je doktor pod vecim pritiskom pustio kontrast pa je doslo do otklanjanja priraslica i dobila sam uredan nalaz HSG :) tekucina je prosla, hvala Bogu. jako sam se bojala HSG nalaza,  rekli su mi da jako boli, i doktor je vidio moju strepnju kad sam dosla. zato sam i dobila inekcije, a i svi su bili jako ljubazni. malo sam odgadjala tu pretragu zbog straha. zaista mislim da to svi koji se bore s neplodnoscu trebaju uraditi. i toplo preporucujem da se dogovorite s doktorom koji to radi da vam da nesto protiv bolova - i vama i njemu ce biti lakse.  samo da kazem da sam ja odmah dobila nalaz i 3 snimka, koja sam  ponijela sa sobom.


 molim te možeš li mi reći koji doktor ti je radio HSG i gdje radi privatno jer sam u potrazi za novim doktorom?pusa

mislim da se ne radi privatno iz preventivnih razloga ..kojih ne znam i ja sam tražila privatno ..nakon što nisam našla  moj doktormi je  radio u bolnici

Radi Mehmedbasic i kosta 250 KM.

Mislim da radi i Divanovic.

Ćao cure! Nije me bilo neko vrijeme na forumu i želim Vam reći dami je žao svih Vas koje niste uspjele u postupcima u zadnja dva mjeseca od kad se nismo čule.Navijam za Vas da čim prije postanete mame,jer tek sada vidim da i to može biti jako teško. Htjela sam zamolit za savjet one koje su bile na HSG-u,jer ja sam to odradila prije tri dana,nije bilo strašno,jajnici su mi obostrano prohodni iako je dok. rekao da je osjetio lagani otpor kod desnog.Nego mene sad zabrinjava što ja još treći dan lagano krvarim i imam lagane bolove slične menstruaciji. Molim Vas ako je koja od Vas imala slično iskustvo da me savjetuje. Inače pretrage prije sam obavila i bile su urednog nalaza. Hvala!

TESA i meni je tako bilo trajalo je oko 5 dana
doktor mi je rekao da se u postupku "nadraži materica" pa zato postoje ti simptomi
uzimaj antibiotike i to će biti ok

yasemin, izvini, uopce nisam vidjela da si me pitala ko mi je sve to radio. U pitanju je doktor idrizbegovic iz travnika. u bolnici u travniku sam to radila, nakon beskonacnih lutanja po sarajevu, doktorima, privatnim ordinacijama itd.  hvala dragom Bogu, ja sam za sad anjegovim pristupom u svakom smislu zadovoljna, a i druge djevojke s kojim sam pricala. vjeruj mi da mi uopce nije tesko da se spremim iz sarajeva i njemu odem u travnik na pregled. samo sto sam poslije hsg-a ipak prelezala u travniku, mislila sam  da je bolje da miriujem, pa se nisam odmah vratila u sa. imam tamo rodbinu.


znaci u pitanju je doktor haris idrizbegovic. on i njegova supruga aida su oboje ginekolozi, ona radi u zenici u bolnici  a on u travniku u bolnici. Zajedno rade u privatnoj ordinaciji poslije podne. ako te vise zanima, posalji mi pp 

HVALA babygirl al ću kod dr Sarića pokušati uraditi
da li je neko već radio HSG kod dr.sarića u Mostaru?











_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Histerosalpingografija/HSG
21.4.2010 20:17:14   
yasemin
vidim da su postovi prebačeni to vidim al kad sam otvorila ja temu nisam na izboru  našla  temu o HSG  pa sam je zato i otvorila .............i samo me začudilo da nakon određenog vremena postovi budu preneseni....pozzzuser posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Histerosalpingografija/HSG
21.5.2010 9:38:31   
Amelaa RR
Histerosalpingografija


I ova metoda, kao i insuflacija jajovoda, služi prevenstveno za određivanje prolaznosti jajovoda, a zatim, što je još važnije i što predstavlja njeno preimućstvo, za lokalizaciju eventualnih prepreka u njima, za ustanovljavanje oblika i pravilnosti lumena tuba i materične šupljine i za otkrivanje izvesnih nepravilnosti, patoloških procesa i izraslina na sluznici materice i jajovoda. Histerosalpingografija se sastoji u ubrizgavanju kontrastne mase kroz kanal grlića materice u materičnu šupljinu i jajovode, a preko njih, ako su prolazni u trbušnu duplju. U toku ubrizgavanja kontrasta načini se rendgenski snimak na kome se vidi kanal grlića, šupljina materice i lumeni jajovoda sa eventualnim patološkim promenama na njima. Za sprovodenje histerosalpingografije koriste se uljani i vodeni rastvori kontrastnih sredstava. Uljana sredstva daju jasniju sliku, ali se na njima teže ocrtava reljef sluznicc materice i jajovoda. Pored toga što se teže i sporije resorbuju, ona mogu prelaskom u krvne sudove da dovedu do masne embolije. Vodeni rastvori kontrastnih sredstava brže se resorbuju, ne uzrokuju masnu emboliju i daju precizniji reljef ispitanih sluzokoza, ali je sam snimak ponekad manje jasan. Ipak, danas se sve više koriste usavršeni vodeni rastvori kontrastnih sredstava. Pri vršenju histerosalpingografije, pored neposredne rendgenskopije i rendgenskog snimka načinjenog istovremeno sa ubrizgavanjem kontrasta, uz kontrolu pritiska pod kojim se kontrast ubrizgava, neophodno je načiniti nekoliko kontrolnih snimaka. Vreme kada će se načiniti kontrolni snimci zavisi od toga da li se koriste uljana ili vodena sredstva. Prilikom upotrebe uljanih sredstava poslednji kontrolni snimak vrši se posle 24 sata, a vodenih odmah posle ubrizgavanja, a najkasnije posle nekoliko sati. Histerosalpingografija se najčešće koristi u dijagnostici i terapiji steriliteta opstrukcionog porekla. Osim toga, ona se kao pomoćna metoda koristi u dijagnostici genitalne tuberkuloze, benignih, pa čak i malignih tumora materice i jajovoda, amenoreje, a ponekad i intaktne tubarne trudnoće. Nadalje, ona ima veliki dijagnostički značaj za ustanovljavanje razvojnih anomalija unutrašnjih polnih organa, a koristi se i kao metoda za diferencijalnu dijagnozu u razlikovanju materice od genitalnih i ekstragenitalnih tumora male karlice. U toku histerosalpingografije mogu se javiti komplikacije slične komplikacijama pri insuflaciji jajovoda. To su infekcija, niptura jajovoda i masna embolija, ako se koriste uIjna kontrastna sredstva. Pažljivom pripremom bolesnice pre intervencije i pravilno korišćenom tehnikom, uz poštovanje osnovnih medicinskih principa asepse i antisepse, pomenute komplikacije mogu se redukovati do krajnjih granica. U vezi sa tim, da bi se predupredilo širenje infekcije, pored obaveznog ginekološkog pregleda pre ove intervencije, treba svakako izvršiti bakteriološki pregled vaginalnog razmaza i odrediti broj leukocita i brzinu sedimentacije eritrocita. Histerosalpingografija srne da se radi samo ako ne postoje znaci upale i oset__ljivost unutrašnjih polnih organa žene i ako su navedeni laboratorijski nalazi u normalnim vrednostima. Da bi se izbegla ruptura jajovoda, u toku intervencije ubrizgava se, prema prostranstvu matericne duplje najviše do 8 ccm kontrastnog sredstva pod određenim maksimalnim pritiskom koji ne srne da prelazi 2,5 bara. Opasnost od embolije ne postoji pri korišćenju vodenih rastvora kontrastnih sredstava, zbog čega se ona danas uglavnom i upotrebljava. Posle histerosalpingografije, koju je bolje ne vršiti ambulantski, žena treba da ostane tri dana u postelji da bi izbegla eventualnu infekciju. Neki ginekolozi radi prevencije upale preporučuju da žena uzima nekoliko dana sulfonamide i antibiotike. Insuflaciju jajovoda i histcrosalpingografiju, kao metode koje u sebi kriju znatne opasnosti u pogledu eventualnih komplikacija, treba koristiti na kraju ispitivanja, kada se isključi postojanje svih ostalih razloga za neplodnost žene.

Izvor: medicinabih.info

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Histerosalpingografija/HSG
24.6.2010 10:00:07   
Dragička
drage moje ja sam jučer radila hsg i mogu reću da baš i nije ugodno
gore se danas osjećam nego jučer  kontrast nije prošao
ljeto je pred nama  malo uživancije pa na jesen u nove borbe

_____________________________

2x AIH=0
3x IVF=0
nada umire zadnja

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Histerosalpingografija/HSG
24.6.2010 10:17:01   
veda
Draga moja tako je i meni isto bilo.Kontrast nije prosao....
Niti je bilo ugodno,a jos sam umrla od bola...
Ali to je sada iza mene
Zelim ti od srca puno srece...

(odgovor članu Dragička)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Histerosalpingografija/HSG
3.7.2010 14:39:22   
yasemin
drage moje znam taj osjećaj .......ja sam Hgs radila u januaru ,al doktor kojim i je to radio u nalazu nije bio jasan tako da neznam jesu  prohodni ili ne user posted image
u ponedeljak radim poonvo hsg -----i već me hvata panika ....jer mi je prvi put bilo  muka užasna .........

(odgovor članu Dragička)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Histerosalpingografija/HSG
3.7.2010 14:41:31   
yasemin
dragička vidim da si iz herecgovine........gdje si radila HSG??

(odgovor članu Dragička)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Histerosalpingografija/HSG
3.7.2010 23:28:55   
Dragička
ja sam radila u bolnici na  bijelom brijegu a radio ga je dr.bušić  samo mi je trebala uputnica iz mojeg doma zdravlja ako te još nešto zanima samo pitaj
sretnoooooooooo

_____________________________

2x AIH=0
3x IVF=0
nada umire zadnja

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Histerosalpingografija/HSG
4.7.2010 16:33:32   
yasemin
hvala dragička

< Poruku je uredio yasemin -- 4.7.2010 16:38:13 >

(odgovor članu Dragička)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Histerosalpingografija/HSG
4.7.2010 16:36:53   
yasemin
hvala ti dragička ..ja sam prošli /Prvi HSG/ radila u bolnici , al je nalaz bio nedorečen , naime doktor je objesnio u njemu postupak , al nije napisao jesu li ili nisu neprohodni jajovodi , pa sad ponavljam u privatnoj poliklinici...........

(odgovor članu Dragička)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Histerosalpingografija/HSG
27.8.2010 17:37:06   
Bubu81
Ja sam pre dve nedelje radila hsg u frontu. Radi se pod opštom anestezijom, samo te bocnu, jako ti se prispava user posted image i sledećeg trenutka se budiš i vode te u sobu.
U sobi sam lezala sat-dva, jela i predveče otišla kući user posted image
Ništa me nije bolelo, par sati posle zahvata sam osetila blag bol kao da tek trebam da dobijem i to je sve.
Doktor je za nalaz rekao da je ok, svi jajovodi su prohodni user posted image Sad tek u stvari ne znam šta da mislim, zašto nema user posted image ?!?
Htela sam da pitam, pošto jedni kažu ovako drugi onako, jedan doktor ovako drugi onako, koliko dugo posle hsg-a ne bi trebalo pokušavati da zabebite user posted image ?
Pozdravčić svima!

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Histerosalpingografija ili HSG
22.10.2010 16:13:39   
branka12
pozdrav trudilice
user posted image user posted image user posted image
ima li neko iz BL da kaze gdje ste radile HSG
i kako to kod nas izgleda tj koji je proces?


(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Histerosalpingografija ili HSG
23.10.2010 11:54:07   
balasgirl
Čitajući ove postove skontah da ja onda imam fakat veeeliki prag boli. Mene HSG nije bolio, samo mi je bilo neugodno kad mi je dr. postavljao instrumente. Ostalo ništa. Ja se pripremila ko da će me poroditi na stolu, pa sve čekam i čekam da me zaboli, kad nakon par minutica dr. govori: "Gotovo je možete ustati." Ja ostala paf. Ustala, obukla se, sjela u auto i odvezla se kući. A kod kuće još i usisala čim sam došla user posted image user posted image user posted image user posted image . Uglavnom, mišljenja oko Hsg-a su podjeljena, sve zavisi od osobe do osobe i kako se ti pripremiš psihički.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Histerosalpingografija/HSG
23.10.2010 15:19:13   
tanananka
Ako te nije boljelo znaci da su ti jajovodi potpuno prohodni,valjda ti je to i doktor rekao.A zene koje imaju neprohodne jajovode trpe jaku bol bez obzira jesul psihicki pripremljene ili ne.Mene je jako boljelo,mada sam hrabrica i mogu bol da pretrpim,al je to bilo uzasnouser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:19:06 >

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Histerosalpingografija/HSG
27.10.2010 20:09:29   
napolitanka
sa se prijavim i ja, u ponedjeljak radim histero...u nedjelju počinjem sa antibioticima,i uplašila sam se jer mi je doktor rekao da mi neće dati anesteziju, jer tako može da prati intezitet boliuser posted image user posted image od muke kupih sebi žestoku spavaćicu, rekoh kad ću već vrištati, da barem budem elegantnauser posted image user posted image user posted image zna li iko koliko se dana prije toga ne smije imati odnos, zaboravih ga to upitati,i da li ste mogle odmah sutradan na posao,interesuje me zbog eventualnog bolovanja, jer ne znam šta me čeka,pusa za moje trudiliceuser posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:23:00 >

(odgovor članu tanananka)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Histerosalpingografija/HSG
27.10.2010 20:30:12   
Banana
napolitanka, i ja u ponedjeljak radim ultrazvučni hsg ali mi nisu dali antibiotike već samo rekli da dva sata prije ne smijem ništa jesti. jel ti radiš uz i rendgenski hsg? mislim da ne bi trebala dva, tri dana.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.11.2010 9:23:10 >


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *