|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Smeđi iscjedak
2.6.2014 14:43:31   
xavii
Hvala vam i ja vama zelim sve isto :)) A pila sam utrogestan 12 dana pa onda dabroston, al eto kad nece, nece..

(odgovor članu rihann)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Smeđi iscjedak
5.6.2014 15:34:59   
Lilly
JA bih najvise voljela da se javi neko i kaze sta mu je konkretno pomoglo da ovaj dosadni smjedji iscjedak stane. Meni se pojavio posle poroda prije ckk.3,5g i muci me iz mjeseca u mjesec. Mozda i nebi bio toliki problem da ne prizeljkujem jos jednu trudnocu. Interesantno je da su svi nalazi ok, stitna pod kontrolom, znaci pod kontrolom sam ginekologa kao i endokrinologa i sve su neka nagadjanje ali rezultata nema ccc...

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu xavii)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Smeđi iscjedak
5.6.2014 15:55:16   
9months
I ja muku mučim s tim, a progesteron mi je na 7DPO čak iznad gornje granice.
Najduže sam imala smeđi iscjedak 10 dana prije mjesečnice, prvi ciklus poslije tromjesečne ture klomifena, a najkraće je bilo ja mislim neka dva dana kad sam pila Dabroston (mada bi počeo smeđi iscjedak i dok ga uzimam)

_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Smeđi iscjedak
5.6.2014 18:42:06   
Lilly
Meni pocne s.iscjedak 7dana prije menge. Kad uzimam dabroston do 25dc., nema ga ali cim prestanem pojavi se 26dc. Cim ga vidim to mi je neki nagovjestaj da menga dolaziuser posted image . I prije ovoga sam se dugooo lijecila od set_riliteta i evo opet ti isti problemi a i godine se naberu :(.
I menga mi je cudna. Prije kad dobijem dobijem i to traje 5 dana a sad taj dosadni smedji iscjedak pa dodje menst. i traje 2 dana pa opet 5 dana smedji iscjedak a sve ukupno 15 dana ccc. user posted image Hormoni su mi super bar su tako pokazali zadnji nalazi a ponovit cu ih za koji dan opet za svaki slucaj. Jedino je progesteron na pocetku ciklusa bio nesto visi ali kao nije nesto znacajno. Koliko sam nacitana da smedji iscjedak moze doci uslijed ''manjka progesterona'' i ako je 21dc nizak ukazuje na izostanak ovulacije. MEni je samo pocetkom ciklusa bio nesto visi a 21.dc sasvim ok. Ponovic cu nalaze pa cemo vidjeti za dalje!

< Poruku je uredio Lilly -- 5.6.2014 18:46:43 >


_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Smeđi iscjedak
6.6.2014 10:08:45   
9months
Draga, ako ti je šta lakše i kod mene je isto tako....nekoliko dana brljavi, pa onda 2-3 pravo krvarenje, pa onda opet brljavi i kad se to sve sabere i oduzme ja oko 12 dana u ciklusu krvarim.
Moj MM i ja pokušavamo zatrudniti evo preko godinu dana, a unazad jedno 3-4 godine imam ovaj problem...ali kao da mi se čini da je gore kako smo se odlučili na dijete, ili ja prije nisam obraćala pozornost na ovo. Kod mene hormoni i nisu tako dobri, ali progesteron jeste, tako da ne znam ni ja šta može biti uzrok.

Šta vam je bila prepreka prije nego ste ostvarili prvu trudnoću?

_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Smeđi iscjedak
10.6.2014 12:41:16   
Lilly
9monts onda imamo isti problem user posted image ...Meni je ovo unazad 2g.i nema sta nisam pokusala da probam pijem i nista. Prije toga sam se dugo lijecila od ster.pa me sad toliko strah. Ne bih opet da cekam godina i godina da zatrudnimuser posted image . Problem je kod mene bio skup malih problemcica koje sam prije dovela u red a is sad ih drzim pod kontrolom. Ali jednostavno kad nece, neceuser posted image . Cini mi se kad bi mi izostao taj dosadni isc. da bih tad bila user posted image

< Poruku je uredio Lilly -- 10.6.2014 12:42:59 >


_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Smeđi iscjedak
12.6.2014 18:49:18   
Lilly
Evo ja ponovila nalaze hormona. Kortizol mi je nesto povisen (ref.123-626) a meni je 668. Sad kontam da bi ovaj smedji iscjedak mogao biti povezan sa stresom ccc. Progesteron mi je po drugi put povisen pocetkom ciklusa ( ref.0,39-5,4). Kod mene je 8,7.....Progesteron 21.dc je uredan. Hm, sad i ovi hormoni uz moju stitnjacu, nisko FE i preddijabetis user posted image ... Pijem th. za sve ove moje dijagnoze i nadam se da bih mogla zatrudniti kao i prosli put nego sada me zabrinjavaju hormoni. Kako da ih dovedem u red? Je li se neko razumije u hormone da mi protumaci hormonski status, please???user posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Smeđi iscjedak
28.7.2014 23:18:00   
Anoniman
Pozdrav svima, nova sam na forumu. Citala sam malo ova vasa iskustva. I ja sam dugo vremena imala ovulacijski smedi iscjedak, nekad i malo krvav. Inace imam problema sa stitnjasom pijem Letrox. Nakon ove zadnje menstrucije tamo negdje od 9-13 dana mi se opet smedi iscjedak pojavio i sad me to plasi jer je obicno uvijek pocinjalo oko 14 do 18 dana ciklusa. Trajanje ciklusa mi varira nekad 33 a nekad i 36 dana. Uskoro idem na ginekološki ne mogu više docekati koliko me ovo nervira user posted image . Je li i jedna od vas imala ikad taj iscjedak odmah nakon zavrsetka menstruacije?

(odgovor članu Lilly)
  Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Smeđi iscjedak
29.7.2014 0:46:57   
Lilly
Anoniman, koliko Letrox-a uzimas na dan i kakve su ti vrijednosti tsh?. I ja pijem letrox radi stitnjace ali pila sam i prije pa nisam imala problema sa smedjim iscjedkom ali saduser posted image . Kod mene je trenutno ludilo, sve gore i gore. Smjedji iscjedak vise imam nego sto nemam u mjsecu. Pojavljuje se nekad kratko posle menge, ali uglavnom bude prije pocetka ciklusa 7-10 dana, nekad i manje. Ovog mjeseca sam dobila dosta prije vremena. Ne znam, vise ludim ccccuser posted image ... Kad radim UZ, papa test, sve je ok. Hormoni su ok osim "blago" povisenog progesterona u prvoj fazi ciklusa i zadnje sto mi je otkriveno jeste malkice povise kortizol. Moja dr. ne zna sta sa mnom. Nije mi mogla pomoci. Izgleda da moram dalje ali gdje, kome, ne znam...

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Smeđi iscjedak
29.7.2014 1:19:23   
Anoniman
Pila sam 25mg letrox unazad mjesec dana al mi se tsh opet povisio iznad 4 pa mi je povećana doza i sad sam na 50mg. Od samog pocetka dijagnoze stitnajece rijetko kad mi je uspjelo da mi 3mj bude stabilan tsh. Najvise do sad sto sam imala bilo je tsh-9.68 i malo povišena anti- tijela što odgovara nastanku Hashimoto sindroma.

(odgovor članu Lilly)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Smeđi iscjedak
29.7.2014 1:26:32   
Naneni
Lilly, jos mi je Fe na donjoj granici bio kad sam zadnji put kontrolirala. A od hormona prolaktin bio 3 god. povisen ali mi nisu za njega nista od terapije propisivali. Ma luda sam vise od svegauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Smeđi iscjedak
30.7.2014 17:35:11   
Lilly
I meni nisko Fe i to je kako znam za sebe. Uspijem ga popraviti ali opet spadne pa ga uglavnom mogu samo odrzati uz dodatak fe prehrani. Da ne govorim da sam radila sve moguce pretrage da se otkrije zasto mi je taj manjak i na kraju nista. A za stitnjacu...Meni je dosada tsh bio najvise 11 (tada se otkrio usporen dad stinjace) pa sam ga postepeno spustala uz povecanje terapije od 25mg pa do sada trenutnih 100mg. Kad sam ga spustila ispod 3 (tako je zadnji nalaz pokazao) ostala sam trudna. Sad mi je tsh ispod jedan i tako ga odrzavam, naravno nadam se jos jednoj trudnoci i mislim da je ovaj smedji iscjedak kriv za sveuser posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Naneni)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Smeđi iscjedak
30.7.2014 17:39:41   
Lilly
Mah cure ja mislim da je ovo nama sve od stresa jer ja tacno osjetim nekad da podrhtavam od istog ali kako ga se rijesiti na ovakovom vremenu i jos kad mi se ovaj problem svaki mjesec iznova javlja. CIm ga primjetim, ja prokuham od huje. Jeste li i vi u stresuuser posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Smeđi iscjedak
30.7.2014 17:50:28   
ziki

IZVORNA PORUKA: Lilly

Mah cure ja mislim da je ovo nama sve od stresa jer ja tacno osjetim nekad da podrhtavam od istog ali kako ga se rijesiti na ovakovom vremenu i jos kad mi se ovaj problem svaki mjesec iznova javlja. CIm ga primjetim, ja prokuham od huje. Jeste li i vi u stresuuser posted image

od huje nemas nista. Dnevne uloske i mijenjaj. Nema potrebe da samoj sebi u stomak skačes.
Ja isti problem imam, mada vise pravila nema kad se javlja, takođe usorren rad stine, letrox 75 mg al i masala čvor na lijevom reznju. Pokusavam da se ne nerviram jer samo sebi gore pravim

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Smeđi iscjedak
30.7.2014 21:53:09   
Naneni
Ma ja sam sva nervozna od sebe uglavnom radi drugih ljudi oko mene i njihovog zdravlja. Taj me stres toliko lomi, u zadnje vrijeme me pukne neka depresija prosto bi plakala kad vidim taj iscjedak jer pomislim na najgore. Bila uglavnom na ginekološkom doktorica bezeze gruba da sam posle pregleda vidila i da sam malo prokrvarila i papu mi je radila al moram cekat po dosta da bude gotov. Jeste li ikad krvarili nakon ginekološkog i pape sad me prosto toga strah i da ne budem pod stresom. Dala mi neke vaginalete Neo- penotran forte kaže primjetila je iscjedak i da ima malo intezivniji miris. Onda pročitam na netu i nađem svašta i pufff eto stresa.user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Smeđi iscjedak
24.9.2014 20:58:56   
Purplica
EH, da se i ja stupasim

Moja je trudnoća krenula divno, sve krasno.. Nakon toga stres na poslu i 2 smrtna slučaja... Uočen mi je miom, i prepisan dobraston 2x na dan ujutro i navečer.
U 12. sedmici trudnoće nakon posla sam obilno prokrvarila, ali baš obilno (uložak pun od vrha do dna, svježa krv) Već sam tad pomislila da je gotovo.. Prilično sam mlada, 24 godine, zdrava prava,nalazi uredni -.- . Momentalno sam otišla dokoru gdje su mi rekli da mi je baba ok, ali da imam hematom. Rekli su mi da odmah popijem 4 dabrostena i stavim 2 ultrogestana. Od tad sam na terapiji 2x na dan dabrosten ujutro i navečer, te svakih osam sati na dan po 2 ultrogestan vaginalno. Na posao više nisam ni otišla.
Nakon tog krvarenja, nisam sebi 5 dana dolazila, samo sam spavala i ležala. ( i dan danas ležim, ali ono je bilo kao neko bunilo) Valjda sam bila hronično izmorena..
U 15. sedmici sam sada, i nekidan sam primjetila 2 kapi krvi na gaćicama, Nakon toga opet smeđi iscjedak, čišćenje kao i prvi put. ( da napomenem da sam se taj dan vozila autom i u jednom trenutku smo udarili u nešto na putu, čovjek nikako to nije mogao vidjeti, a prilično smo skoknuli)

I dalje ležim, ležim i samo ležim, i pijem ove tablete i stavljam :) Malo je reći da sam depresivna, ubija stvarno ovo, ovaj konstantan strah i neizvjesnost..
U 16. hefti idem opet na pregled, ali meni se čini da je ovo više od žene do žene.. jer meni se hematom očito stvori čim nogu podignem.

I čuvam se koliko mogu naravno, ali ne mogu se nikako ukipiti konstantno, primoran si da se malo ..barem minimalno krećeš. (kupanje, obroci, pregledi) A mrdanje u snu da ne spominjem. Istraumirana sam, malo je reći.user posted image

I btw rekli su mi u 14. sedmici da im se čini da je dječak <3.

(odgovor članu Naneni)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Smeđi iscjedak
24.9.2014 21:07:06   
kokouli
Curke cao ,ja sam procitala negdje da nedostatak vitamina B6 uzrokuje te smede iscjedke ,te bi trebalo uzimati tjrkom cijelog ciklusa b6 kao i ostale b vitamine .Toliko od mene .

(odgovor članu Purplica)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Smeđi iscjedak
3.1.2015 8:30:01   
Lisy
Lijep pozdrav
17-ti dan ciklusa pojavio mi se svjetlo smedji iscjedak a prije toga dva dana bolio me lijevi jajnik i evo vec peti dan imam taj iscjedak I stalno mi je ves mokar pa sam pocela stavljati dnevni ulozak.Uvijek pred menstruaciju 2-3 dana imam tamno smedji iscjedak pa onda krv, ali nikada nisam imala svjetlo smedji iscjedak I to 17-ti dan ciklusa.Imam uzasne gasove .Dali je neka imala slicna iskustva?user posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Smeđi iscjedak
3.1.2015 13:29:22   
anandi
Lisy mozda je u pitanju bila O user posted image kod mene je jednom bio smedi iscjedak oko 15dc i kad sam otisla na pregled desila se O. Tako mi je i dr rekao da moze i O biti izrazena kroz smedkasti iscjedak. Drzim fige da ugledas user posted image

(odgovor članu Lisy)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Smeđi iscjedak
3.1.2015 13:57:57   
Lisy

IZVORNA PORUKA: anandi

Lisy mozda je u pitanju bila O user posted image kod mene je jednom bio smedi iscjedak oko 15dc i kad sam otisla na pregled desila se O. Tako mi je i dr rekao da moze i O biti izrazena kroz smedkasti iscjedak. Drzim fige da ugledas user posted image


Neznam user posted image ipak cu u ponedjeljak na pregled jer nikada mi se ovako nesto nije desavalo a bojim se da nije cista inace idem i na wc cesto mokrim.
Hvala ti za odgovor user posted image

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Smeđi iscjedak
31.5.2015 22:59:21   
Lilly
Evo mene opet nakon bezbroj bezuspjesnih pokusaja da zaustavim smjedji.pred menguuser posted image . Mislim kad bi jednom izostao, da bi to bilo to, user posted image ... Ponovila sam KS i nikad bolja, hvala Bogu. Papa test, UZ, hormoni, sve ok.
Odlucim se pokusati sa biljkama pa tako odem do travara. On mi kako pomoci moze, biljke lijece trajno, pomazu a ne odmazu i tako. Vjeruje da ce odmah biti uspjeha kod mene. I tako pila ja te neke sirupe kad ono, OPET sve isto, uhhhuser posted image ...Doduse, nije prosao cijeli mjesec kako pijem pa vidjet cemo za naredni hoce li biti rezultata. Nada posljednja umire!!!

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Lisy)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Smeđi iscjedak
11.6.2015 12:00:27   
Lejni
Lilly, ne znam koliko je tema aktivna ali vidim da si ti pisala ne tako davno. Znas li mozda koje biljke koristis za to? Ja imam iscjedak pred user posted image nekad samo dva tri dana, jednom cak 10 dana prije, taj mjesec mi je kasnila M par dana i onda polako pocela a ja se vec spremala da idem kod G taan posla da zovem da vidim moze li me prmiti. Cak sam bila ubijedjena da sam trudna jer to zelim vise od svega, uvece mi tako pcne jako krvarenje i nesnosljiv bol u desnom jajniku, ma kao da mi je noz neko stavio, i na desnu nogu nisam mogla stajati. Kaze G zaglavio mi se bio folikul pa prsnuo nek tada. Meni je ovaj iscjedak od januara mjeseca, poslednji put mi je cak i posle M bio pa pauzirao, pa su mi se u vrijeme O pojavile crvene niti kroz onu plodnu sluz. Doktorka kaze da je sve ok, da se to desava da ostane malo krvi od prethodne M. Inace imam zavaljenu matericu koja pravi blago koljeno kako ga je ona nazvala,, mozda mi zato ne iscuri sve lijepo ali i ja pijem neke cajeve pa vidjecemo. Samo ako znas koje su biljke javi mi i naravno kako napredujes, da li pomazu

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Smeđi iscjedak
11.6.2015 12:53:25   
kokouli
Moze se od neke infekcije pojavljivati taj isjedak ,od manjka progesterona ,mnogo je razloga ,bilo bi dobro da od dr.koja tvrdi da je sve ok .zatrazis da odradite bakterioloske brisove i hormonski status .Caj od Vrkute ili Virak su dobri za matericu .Sretno .

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Smeđi iscjedak
11.6.2015 12:56:32   
Lejni
Cekam knjizicu a brzo ce pa idem raditi sve to svakako jer su mi privatnici kozu skinuli za sve do sad, imala neke intervencije itd da ti ne duzim sad... pijem caj od virka pomijesan sa hajduckom travom dva puta na dan pa se nadam da cu uspijeti. Hvala ti puno...sve najbolje

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Smeđi iscjedak
14.6.2015 23:54:29   
Lilly
Lejni, ja skoro zavrsila sa jednomjesecnom th.biljem i nazalost evo opet smedjiuser posted image ...Cika travar ima i drugu th. pa sam mislila pokusati. Ta je kao malo drugacija. Mislila sam ici do kraja, probati, sta cu. Mozda je i malo bar za mene, jedan mj. samo i sad ocekivati neki veci preokret. Sta god da hoces postici moras biti uporan i ustrajan. Takvo iskustvo imam vec iza sebe imam ostvarenu trdudnocu. Muci me smedji i to je to. Sto se tice ove biljne th. ja sam dobila vec spremljene napitke od travara tako da ja nista nisam sama mixala. To su sirupi i tinktuture. Jedna je s medom i miris je na borove iglice a ova druga kao na majcinu dusicu. Sutra zove travara da vidim za dalje ;)...Meni je jedna frendica preporucila istoga, njoj su ovi pripravci pomogli iz trece...

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *