|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
19.1.2011 14:37:34   
Blue rose RR
Ifff moja svaki treći dan ima bebu u stomaku, i mi ljubimo stomak njen, i mazimo bebu.user posted image


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
19.1.2011 14:46:07   
Lulu_08
Hahahah, to je meni tako simpa, k'o male ženice hehe. user posted image

Blue Rose RR, koliko je tvojoj godina?

Moja u aprilu puni 3. user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
19.1.2011 14:52:26   
Blue rose RR
5 godina i 2,5 mjeseca :)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
19.1.2011 14:56:40   
mamina princeza
definitivno moram pamtiti vas odgovore jer iznenadice me sigurno s tim pitanjima u iducim godinama a ja nekako uvijek nju podcjenjujem kao nije ona dovoljno velika da joj takvo pitanje padne na pamet.....
a pita me sve i svasta ...
ustavri ona non stop pita .....


moja ima 2,5 godine i zna da je dedo ( moj otac umro , isle smo mu na mezar da prouci fatihu i tako ....) i u zadnje vrijeme bas voli kad nesto spomenem o njemu u prici i stalno trazi d ajoj tu neku pricu pomenem. Valjda vidi kako se ja rado sjetim njega is vog djetinjstva pa i njoj lijepo. Tkao da morma biti pripremljena.....




_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
22.1.2011 1:19:26   
M kao Mama
Mi svaki dan vodimo ozbiljne razgovore na razno-razne teme, neke budu komične, a neke jako, jako bolne.

Neki dan je došla do mojih slika kada sam bila mala i vidjela je na slikama da mene moja rahmetli mama drži. Nikada me nije pitala za nju, kako ja sam se u sebi pribojavala tog momenta jer pitaju sve i svašta, pita ko je ovo ja joj objasnim kao velikoj, da je bila bolesna i ostalo. Uh, kako mi je bilo teško.

Nedavno mi je umro dedo kojeg je strađno voljela znala je da je bio bolestan, a onda kada smo išle na tevhid učila je sura. Evo već treći mjesec svima priča kako joj je dedo hamdo umro, bio je bolestan i da joj je žao. desi se često, da u igri počne pitati da li će dedo doći, objasnim jojda onaj ko je umro se ne vraća, da je to normalna pojava da neki umiri, da bi se bebe rađele. Ona kaže ja ga, onda ide moj odgovor da dedo nu voli i da je gleda.

Ma mislim generalno preteška situacija, ali šta je u njihivim glavama to samo sami Bog i oni znaju, koji filmovi i filmovi.

Sad je u fazi ljubomore na druge bebe, nevjerovatno, sinoć je pala sa kreveta od muke jer sam rekla kolegici da poljubi bebu.

I onda opet razgovor da ne smije biti takva da će i na nekada imati akobogda brata ili sestru da nema njišta ljepše od toga i slično, mislim da je zaspala sa tim brigama, kako će ona nekada ipasti iz mog krila.

Noćas nova briga, zaljubila se po ko zna koji put, noćas je na tapatu Mirza Šoljanin, ma mislim krasno, sve bolje od boljeg,
a da ne pominjem slike sa vjenčanja, i pitanja gdje je bila, jel u stomaku, što je nismo poveli i tako. Gdje god vidi vjenčanicu govori, mama kupim ti vjenčanicu , velim H moramo ponovo svadbu praviti da nam se djete prosveseli.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
22.1.2011 1:28:35   
Hanady RR
mi smo večeras imale ozbiljan razgovor ja i moja starija kćer...
ona je zaključila kad poraste udat će se za moga muža tj. za svoga babu...
Ja joj kažem ti kada porateš imat ćeš momak pa ćeš se za njega udati nećeš moći za babu jer on je babo...kaže ona ''A što si se ti udala za babu ako ja ne mogu''user posted image user posted image user posted image

ma reko udaj se za babu šta me briga....

Kad ona ode mužu u sobu i kaže mu...babo ja kad porastem udat ću se za tebe....
on joj kaže nađi sebi momka ne možeš za mene...
a ona u suze...
kakv si ti bezobraznik nećeš da se udajemo...a ja sam stavrno htjelauser posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
22.1.2011 1:33:45   
M kao Mama
A, moja je neku noć rekla da je ona H. (od MM) nova mama, a vrhunac je bio kad je nedavno izjavila da ja idem kod dede i kod Irfe, da budem njihiva žena (valjda domačica, hahahah)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
22.1.2011 1:41:31   
Hanady RR
Ja stavrno dosta razgovrama sa djecom...nekda suprug kaže da nisma normlana šta ja sa djecom toliko imama pirčat. a ova starija kako ujutro u 6 porgovori ne gasi se do 20,30 h naveče...al hajde roditelja sam...

Al zaista nekada me toliko ishavjesti pitanjima na koja ja ne znam kako da odgovorim. Šta d ajoj kažem...il najgore ja tamn osmislim način da joj objasnim a ona mi zvali podpitanje i ja se sva smetem.user posted image

kaže juče ujutro...
Ti mama nas i ne voliš previše?
Ja: kako ne volim, volim najviše na svijetu.
Ona: Ti to samo tako govoriš a ode...fino Bogami nama šuplju porsipaš a ode
Ja:user posted image user posted image user posted image user posted image Pa moram, doći ću mama ide da radi da zadradi bebama para da idemo da svašta kupimo, da svašta jedemo...
Ona: Hej mama sad sam se sjetila...nemoj ići da zaradiš...ne treba nama ništa smao budi ovdje ( biva kod kuće)...
Ja: Pa ne mogu bebo...hajd pričaćemo kad mama dođe...
Ona: E jadna seka onako mala sama kod kuće...idem ja nju da mazim kad ti nećeš
Ja:user posted image user posted image user posted image user posted image i odem na posao

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
22.1.2011 2:12:57   
Anoniman
Ehhh,mene je moja H. neki dan baš iznenadila i uhvatila me nespremnom da joj odgovorim.
Već odavno me je počela pitati ko je nju rodio,ko je rodio Dž. i tako jedan dan "kroz priču" opet stigosmo na tu temu "Mama,jel da ti si mene rodila?" rekoh "jesam"
"A ko je rodio Dž.?" "I Dž.je mama rodila" 
"A jesi rodila i babu?"  "nisam,babu je rodila njegova mama,znaš tvoja nane" -gleda par sec i ponavlja "aha nane rodila babu" i onda me pita "A ko je onda tebe rodio?Jel nane Đ (moja teta) ?" dušica moja,povezala ako je babu rodila jedna nane,onda je mene rodila druga nane,rekoh joj "nije,mene je rodila moja mama" i gotovo,ja k'o dijete zašutila,ne znam šta da joj kažem,a da me shvati,a ona jadna sva zbunjena gleda u mene i čeka,i na kraju sažaljivo dodaje "pa dobro,onda sam ja tebe rodila" user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
22.1.2011 9:48:48   
smajli80

IZVORNA PORUKA: ziki

Uh blue rose. Mogu mislit kako ti je. Ja sam svom dvogodišnjaku morala da objašnjavam gdje su nejgove dede. Rekla sam da su otišli na nebo a on se naljutio što ponekad ne siđu kod njega kad mu već dolaze bika i nana, amidža i tetke.user posted image
E sad ne bih da širim sezinformacije ali mismim da djeca u toj nekoj dobi oko 4-5 god prolaze korz fazu da podsvjesno žele da zauzmu mjetso roditelja istog pola. Ja se sjećam da sam mojoj mami rekla da sam joj u horoskopu pročitala da će neke škorpije umrijeti. I tad sam se baš nasekirala i nemam pojma odakle mi to al se scene dobro sjećam


Draga moja baš sam i ja neki dan imala dilemu kako da razgovaram sa svojom malom na tu temu.Pita ona mene gdje su njene dede kažem joj da su otišli na nebouser posted image ,a ona gleda na spomenik i ništa joj nije jasnouser posted image user posted image user posted image .Još malo je gledala i nastavila sa nekim svojim temama.

Znam da me ta i ostala pitanja takvog tipa očekuju pa odem do dj.psihologa koji radi u njenom vrtiću i pitam ga za savjet.Kaže on da djeca te dobi još uvijek ne mogu da razumiju pojam smrti i da im moramo odgovoriti u što kraćim crtama jer oni ne razumiju suštinu.I da ih ne treba lagati ili ozbjegavati odgovor jer će onda izgubiti interesovanje.

Naoružajmo se strpljenjem i polako;)))

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
24.1.2011 16:45:14   
emma.L
Ja se samo nadam da će ta priča doći što kasnije, kad baš bude mogla shvatiti i da ću ja ostati pribrana i ne početi plakati da dijete ne bi imalo strah od smrti ili mislilo da je to nešto užasno user posted image .
Kad smo išli pred Svi svete čistiti na groblje rekla mi je da se ne penjem na stol jer je to ružno (na spomenik se popela da slike obrišem user posted image ), dakle imamo još fore. Još uvijek nema pojma.
Sve drugo imam spremnu priču - bebe, posao, škola, razvodi, zaljubljivanje...

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
24.1.2011 16:49:04   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: emma.L

Ja se samo nadam da će ta priča doći što kasnije, kad baš bude mogla shvatiti i da ću ja ostati pribrana i ne početi plakati da dijete ne bi imalo strah od smrti ili mislilo da je to nešto užasno user posted image .
Kad smo išli pred Svi svete čistiti na groblje rekla mi je da se ne penjem na stol jer je to ružno (na spomenik se popela da slike obrišem user posted image ), dakle imamo još fore. Još uvijek nema pojma.
Sve drugo imam spremnu priču - bebe, posao, škola, razvodi, zaljubljivanje...


mogla bi sa nama koji nemamo podijeliti svoje price pa da i mi imamo :)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
24.1.2011 16:51:36   
emma.L
Ma nema laganja nego jednostavna objašnjenja za sve. Kratke i jasne rečenice sa konkretnim primjerom na mami ili tati ili nekome koga znamo.  Bar ćemo pokušati tako. Ako ne bude išlo, još ću ja ovdje tražiti pomoć user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
24.1.2011 16:53:33   
maja78 RR
pa dobro tako sam i ja planirala, dakle samo iskreno, i jednostavno, slazem se sa taktikom :)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
12.4.2011 12:04:53   
emma.L
Samo nisam planirala da me sa dvije i pol godine pita ko stavi bebu u stomak i gdje je moja mama user posted image . Mislila sam da sam pošteđena barem još godinu dana, pa bi se nekako i dalo objasniti.
Za bebu sam rekla da ja puno puno puno volim moga muža i on mene i da smo zato morali roditi Emu da malo te ljubavi prebacimo i podijelimo. Pa se sad nas troje volimo opet jako prejako  i treba nam još jedna beba da je volimo. Izbjegoh ja priču o rodama user posted image .
A za mamu sam rekla da spava jer je bila jako umorna i rekla da je pustimo da spava. I da ću joj pokazati gdje spava kad odemo u Mostar user posted image . Naravno, nakon 3 apaurina da odgovorim na sva pitanja koja bude imala i bar za neko vrijeme da zatvorimo to poglavlje.
Nešto sam se baš iznenadila kad me je pitala, nekako mi je rano.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
12.4.2011 12:13:32   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: emma.L

Samo nisam planirala da me sa dvije i pol godine pita ko stavi bebu u stomak i gdje je moja mama user posted image . Mislila sam da sam pošteđena barem još godinu dana, pa bi se nekako i dalo objasniti.
Za bebu sam rekla da ja puno puno puno volim moga muža i on mene i da smo zato morali roditi Emu da malo te ljubavi prebacimo i podijelimo. Pa se sad nas troje volimo opet jako prejako  i treba nam još jedna beba da je volimo. Izbjegoh ja priču o rodama user posted image .
A za mamu sam rekla da spava jer je bila jako umorna i rekla da je pustimo da spava. I da ću joj pokazati gdje spava kad odemo u Mostar user posted image . Naravno, nakon 3 apaurina da odgovorim na sva pitanja koja bude imala i bar za neko vrijeme da zatvorimo to poglavlje.
Nešto sam se baš iznenadila kad me je pitala, nekako mi je rano.


Uh emma.L tako sam ja dobila odgovor kada mi je bilo 2 godine jer je mama smatrala da sam baš suviše mala za neki direktniji odgovor. Ono što se desilo je da sam našim dragim prijateljima (komšijama koji su me redovno čuvali dok nisam odrasla skoro a stariji su bračni par koji nije mogao imati djecu) rekla na proslavi njihove 40te godišnjice braka da "čika Đuro ne voli tetu Lepu, jer da je voli oni bi imali MENE!". Nakon toga mi je mama pojednostavljeno morala objasniti biologiju hahaha.

Pronašla sam temu u knjizi vezano za ta pitanja, gdje piše da ukoliko dijete (kao što sam ja uradila) donosi pogrešne zaključke ili nastavlja sa pitanjima treba pojednostavljeno, bez seksualnih tema, objasniti biologiju - tipa celija iz tate uđe u maminu ćeliju a kada se one spoje napravi se mala loptica koja u maminom stomaku raste dok ne naraste u bebu i tada izađe iz maminog stomaka. Ako pita dijete kako izađe onda se objasni jednako jednostavno da mamin stomak pritisne bebu vani kroz maminu vaginu (ili ako dijete ne razumije navesti riječ koja se koristi kao zamjena, piša ili slično).

Jer navodno djeca ukoliko ne zadovolje svoju radoznalost pronalaze alternativne načine da saznaju što ih interesuje, što u tako maloj dobi može biti opasno za njih.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
12.4.2011 12:13:55   
ziki
Ema dobro si se sjetila, ja sam pričala o odlasku na nebo i dijete se naljutilo, sad me više i ne pita za njih, pomene ih al ne pita gdje su.
E sad sam ja malo u dilemi, nije me pitao odakle mi beba u stomaku već je izjavio kako i on ima bebu u stomaku, kod njega je seka. Ja se dvoumim da li da ga ispravim i kažem mu da on ne može imat bebu u stomaku i pokrenem lavinu pitanja ili da mudro ćutim dok ga ne prođe "trudnoća"


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
12.4.2011 12:16:06   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: ziki

Ema dobro si se sjetila, ja sam pričala o odlasku na nebo i dijete se naljutilo, sad me više i ne pita za njih, pomene ih al ne pita gdje su.
E sad sam ja malo u dilemi, nije me pitao odakle mi beba u stomaku već je izjavio kako i on ima bebu u stomaku, kod njega je seka. Ja se dvoumim da li da ga ispravim i kažem mu da on ne može imat bebu u stomaku i pokrenem lavinu pitanja ili da mudro ćutim dok ga ne prođe "trudnoća"



Ja mislim da nemirko trenutno samo razvija maštu. I L. to radi, spominje kako ima bebu a nekada govori kako "kad je ona bila velika je ona rodila mene, nosila me tu u stomaku.." itd. Tako da ga ja ne bih ispravljala, nego mu objasnila ukoliko postavi pitanje da samo mame mogu roditi bebe i nekako jednostavno biološki objasniti proceduru...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 43
   [Obrisana poruka]
12.4.2011 12:21:44   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
12.4.2011 12:25:02   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: ziki

Ema dobro si se sjetila, ja sam pričala o odlasku na nebo i dijete se naljutilo, sad me više i ne pita za njih, pomene ih al ne pita gdje su.
E sad sam ja malo u dilemi, nije me pitao odakle mi beba u stomaku već je izjavio kako i on ima bebu u stomaku, kod njega je seka. Ja se dvoumim da li da ga ispravim i kažem mu da on ne može imat bebu u stomaku i pokrenem lavinu pitanja ili da mudro ćutim dok ga ne prođe "trudnoća"



Heeheheh, proće njega trudnoća kad ti rodiš, al onda će kao i mala od moje jetrve pričati kako je i on rodio, pa će majku i didu htjeti dojiti, presvlačiti im pelene, polijegati ih na spavanje. Tako barem ona, evo 7 mjeseci još je nije prošlo!user posted image



Ma to je meni sve super, i mislim da je sasvim normalno, a ja to djeci ne bih poricala, već  samo ukoliko dijete postavi pitanje objasnila kako realno biološki to stoji, ali jednostavnim dječijim jezikom.

user posted image user posted image user posted image user posted image  za dječicu!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
12.4.2011 12:46:27   
MELLI
joj ovo za trudnoću mi jeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
i moji su bili u tim fazama.

nego recite mi kako se vi borite s pitanjima tipa :

Ima li skakavac penis? user posted image user posted image user posted image
ako nema,kako piški user posted image user posted image user posted image user posted image

ako ima, zašto se ne vidi user posted image user posted image user posted image user posted image


ima li kokoš uši?user posted image user posted image user posted image

ako ima gdje su?user posted image user posted image
ako nema kako čuje user posted image user posted image user posted image user posted image


Je li sunce tvrdo ili meko? user posted image user posted image user posted image user posted image

Ako se mjesec zove april,kako se onda zove sunce?user posted image user posted image user posted image user posted image


a ako ja ne znam odgovor na pitanje ide onda čuveno :

kakva si ti to mama kad ne znaš user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
12.4.2011 12:48:51   
Lulu_08
Najbolja knjiga koja je jako dobro došla mojim roditeljima, a istu takvu i ja kupih u Svjetlostkomercu prošle godine je: 1000 zašto 1000 zato !!!

Jer ko bi izašao na kraj sa tim svim pitanjima, ali skakavac je legendaran hahahahahahaha................

Obožavam ih!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
12.4.2011 13:34:43   
emma.L
Ma ja se trudim ne uvijati, ali 2,5 godine su mi baš malo za pojam smrti. Ziki, pomislila sam ja na to nebo, ali me strah da ne osjeti daljinu, jer joj nekako želim približiti da je tu i da pazi na nas i da nije otišla i da uvijek možemo otići u posjetu i odnijeti cvijeće. Prije pola godine smo išli očistiti grobnicu pred Dan mrtvih i kad sam se popela da oribam, naružila me kako je ružno penjati se po stolu user posted image . Sada već kad odemo, mogu joj pokazati i sliku, i pričati kako spava i kako moramo biti tiho i da nije otišla skroz. Pošto je meni bio smak svijeta kad mi kažu da je neko na nebu koga volim user posted image  a kako ne mogu do njega user posted image .
A to za proces pravljenja beba nije baš puno pitala, samo je pitala ko će njoj staviti bebu u stomak, na šta je MM pobenavio naprosto user posted image , pa je opet mama pričala kako će i ona naći svoga muža kad bude velika i da će se on biti taj koga će ona voljeti i htjeti jednu bebu s njim, pa će je on staviti u pupu da raste u pupi kao ova naša beba. Ali da to mogu samo velike curice (to sam vam ja, recimo user posted image ) koje rade i imaju plaću jer treba kupiti pelene (svako malo joj nabijam osjećaj krivice za pelene, hahahaha - šalim se naravno) i imaju sike, jer bebe trebaju jesti siku, a male curice ih nemaju.
A ovo za skakavca je najbolja provala ikada user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
12.4.2011 13:37:29   
emma.L
user posted image  
IZVORNA PORUKA: MELLI

kakva si ti to mama kad ne znaš user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



E ovo je zaista user posted image . Grozna, LOL, kao i ja kad kažem da treba na spavanje ili kući u 9 uvečer sa ljulja pa bude "ovo više nikad da mi nisi uladila" i ovakva faca user posted image  . Pa tko bi im u kraj stao?  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
15.4.2011 17:43:33   
la bomba
IZVORNA PORUKA: MELLI

joj ovo za trudnoću mi jeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
i moji su bili u tim fazama.

nego recite mi kako se vi borite s pitanjima tipa :

Ima li skakavac penis? user posted image user posted image user posted image
ako nema,kako piški user posted image user posted image user posted image user posted image

ako ima, zašto se ne vidi user posted image user posted image user posted image user posted image


ima li kokoš uši?user posted image user posted image user posted image

ako ima gdje su?user posted image user posted image
ako nema kako čuje user posted image user posted image user posted image user posted image


Je li sunce tvrdo ili meko? user posted image user posted image user posted image user posted image

Ako se mjesec zove april,kako se onda zove sunce?user posted image user posted image user posted image user posted image


a ako ja ne znam odgovor na pitanje ide onda čuveno :

kakva si ti to mama kad ne znaš user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Genijalno user posted image

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *