|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
16.5.2011 11:33:39   
ziki
Od juče muku mučim i spremam se za bujicu pitanja i nemam pojma kako da odgovorim. Tiče se pitanja kako izlaze bebe. Ja sam rekla da beba kad je spremna pokuca mami, mama ode kod dr i dr izvadi bebu kroz specijalni otvor. On je pomislio na pupak a ja ga nisam ubeđivala u suprotno. I ta teorija je bila na snazi već nekoliko mjeseci do juče. Nije otišo na vrijeme da piški, trpeo i zabljeo ga stomak. Povedem ga i on meni priča kako ga je zaboljeo stomak što nije na vrijeme otišao da piški i odjednom se sav uplaši. Mama nemoj da ispiškiš bata. Odakle ovo nemam pojma, al da sam se šokitala jesam. Ja sam mu rekla da se ne brine da je bato zaštićen i ne mogu da ga ispiškim al sam uspaničena šta za par dana dok on u glavi ne razvije teoriju kako je to bato zaštićen i kad krene tu sad more pitanja.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu la bomba)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
16.5.2011 12:37:46   
ziki
Samo da podignem temu, ove se trudnice raspričale user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
16.5.2011 16:12:06   
emma.L
Sretno! Ja i dalje smišljam šta joj reći kada upita, ali dok vidim hoće li biti carski ili prirodan user posted image . Lakše mi objasniti ovaj carski jer nema podpitanja, ali ja sam planirala baš tako nekako i objasniti kao piškenje (nešto mi bez veze priča o pupku, i meni su to pričali user posted image  - tipa odveže se pupak i ponovo zaveže).

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
16.5.2011 23:57:58   
Selma.A.M
Kod nas je sada tema: Mama od kud tebi beba u stomaku user posted image I što Amnina mama nemože imati bebu u stomaku jer nema Amna tatu(razvedeni) ...Onda sam svatila da oni između sebe razgovaraju na tu temu ,a Bože moj njima je tek 4.5 i 5 godina user posted image

A još kada mi kaže kako ćeš ti znati da beba hoće van,a kako će doktor nju izvaditi ...Milion pitanja user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
17.5.2011 9:39:03   
Lejla Ka
Uh, bolna tema :)
Sreća moja kči sa 3,5 godine nije imala puno podpitanja, vjerovatno zato što nije išla u vrtić user posted image
Sad kad joj je 6,5 ja sama započinjem neke teme jer mi je strašnije da je nešto od normalnih fizičkih procesa iznenadi (kao npr. ispadanje zuba user posted image koje joj nisam objasnila na vrijeme jer mi je nekako bilo rano sa 5,5, a onda se dijete prestravilo) nego moja neugoda i kreativna kriza kako da joj to svedem na njen nivo.

Ja vam reproduktivni trakt objašnjavam arhitektonski user posted image mada sam el. ing. Znači ima jedna kesica u kojoj beba raste i koja je njena soba, kad bebe bude toliko velika da može izaći iz sobe otvori se hodnik i vrata (ja svojoj, valjda zato što je curica, objasnim gdje se to nalazi) i beba izađe. Nekad beba ne može da izađe na ta vrata (kao moje bebe) pa onda doktor mora da razreže pupu i na sobi otvori prozor te izvadi bebu.
Do toga kako se beba nađe u stomaku još nismo došli, to je za nju još uvijek Božije davanje user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Ozbiljni razgovori sa djetetom
17.5.2011 9:48:47   
ziki
Lejla to arhitektonsko objašnjavanje je super. Moje dijete je već uvedeno u struku(kad htjelo ne htjelo mora da sluša i takve razgovore mame i babe, kolega i koleginica)i to će vrlo lako skontat, taman kad krene sa pitanjima kako je to beba zaštićena da ne mogu da je ispiškim. Mali mi je on da mu objašnjavam organe i ljudsko tijelo, to je mm pokušo vezano za drugu temu i napravio haos, još se plašim da se tog objašnjenja opet ne sjeti.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 56
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *