|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
19.4.2011 18:07:23   
Adana
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Pitanje...
Kojeg stomatologa nam za dijete preporučujete na stomatologiji...
zaovin sin ima kvar između 4 i 5-ce...boli gauser posted image ima 4 godine i ja bih da to popravimo...samo ne znam kod koga...
Ipak nam treba neko ko će ga osloboditi jer nije baš voljan za taj poduhvatuser posted image


Hej draga, ne znam nikoga na Stomatologiji, ali ako se odlucis za dom zdravlja Stari Grad zubarka Nudzejma Cengic je divna, mladja, vesela, susretljiva, njezna. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
19.4.2011 18:19:43   
Adana
Mi smo Asju vodili prvi put kod zubara u petak 15.4. Ona sada ima 2 godine i 9 mjeseci.

Isli smo u dom zdravlja Stari Grad, i sve pohvale za sada. user posted image  Sestra koja nam je otvorila karton nam je preporucila zubarku Nudzejmu i rekla je da je jako strpljiva i njezna sa djecom.

Srecom Asja je bez problema pristala na odlazak zubaru, jer je gledala i kako Peppa Pig sa bratom ide zubaru. user posted image
Malo se ustezala da sjedne na stolicu, ali je onda sama sjela, spremno otvorila usta, pustila zubarku da joj pogleda zubice, malo su pricale i na kraju je Asja dobila i diplomu za hrabrost! Hehehehe user posted image  Zubarka je rekla da ima prelijepe zubice, da su cisti i zdravi i da samo tako nastavimo. user posted image

Jos jedan razlog za posjet zubaru je bio i taj sto je Asja pala 30.3. i udarila se u zubic, gornji prvi sjekutic. user posted image  Cim sam joj saprala usta otisli smo privatnom stomatologu u komsiluku, bilo je blize i brze nego silaziti do doma zdravlja. I ciko je pogledao i rekao da je blago raskliman i da ce se sam od sebe ponovo ucvrstiti.
Pazili smo danima da nista ne odgriza prednjim zubicima. Pazile su i tete u vrticu. A i moje sunce je pazilo, ljubi je mama. user posted image
Medjutim, prije nekih 10-ak dana zubic je promijenio boju... user posted image  
I juce smo isli da ga "slikamo", maca je opet bila hrabrica. user posted image

Danas smo isli kod zubarke da ispitaju vitalnost zubica. Nazalost ne pokazuje je... user posted image  
Ali, rekla nam je da ce je pratiti nekih mjesec dana, jer postoji mogucnost da se situacija popravi.
Mamina ljepojka je sama usla, sjela na stolicu, pustila ih da joj rade oko zubica, sve bez ikakvih problema. A tu je bila jos jedna zubarka, pored ove koju poznaje. Mama je jako ponosna na nju, i vise sam se bila zabrinula i prepala kako ce sve biti od nje. user posted image  Za nagradu je dobila sladoled kako smo se i dogovorili... user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
19.4.2011 19:55:09   
Sonja
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: RE:Oštećenje mlijecnih zuba
19.4.2011 21:31:50   
samedi
IZVORNA PORUKA: Doraa

Pokušala sam naći nešto na internetu na ovu temu al nisam našla ništa odgovarajućeuser posted image
Beba mi ima godinu dana i već neko vrijeme ima da se pitam da li su mu zubi takvi ili su oštećeni??
Mislim da je ipak ovo drugo! Ne znam da li je to moguće da je zbog ishrane u trudnoći ili su toliko slabi da se sasipajuuser posted image user posted image user posted image   Vidi se kao sivkasto iza?? nemogu da shvatim od čega to može biti i da li je moguće da će se promjenitiuser posted image Ipak je tek napunio godinu a počeli su nicati sa 6-7mj.user posted image

Čak sumnjam da je zbog dojenja jer je dojio do 1god.ali pomalo i često...a ja baš nešto i nisam pretjerano pazila na unos hrane...jela sam kao i uvijek relativno dobro (hmm)



Doraa,ne znam bas,lupam ali nekako me to asocira na nedostatak kalcija,jede li drugih mlijecnih proizvoda? ako ne nadjes odgovor,najbolje bi ti bilo da ga odvedes stomatologu neka ga pregleda i kaze o cemu je rijec.

OT: nedostajete nam user posted image user posted image


_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
19.4.2011 22:29:33   
mama75
IZVORNA PORUKA: Adana

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Pitanje...
Kojeg stomatologa nam za dijete preporučujete na stomatologiji...
zaovin sin ima kvar između 4 i 5-ce...boli gauser posted image ima 4 godine i ja bih da to popravimo...samo ne znam kod koga...
Ipak nam treba neko ko će ga osloboditi jer nije baš voljan za taj poduhvatuser posted image


Hej draga, ne znam nikoga na Stomatologiji, ali ako se odlucis za dom zdravlja Stari Grad zubarka Nudzejma Cengic je divna, mladja, vesela, susretljiva, njezna. user posted image

Samo da potvrdim ovo sto je Adana pisala i da kazem jedno veeeeliko user posted image za nasu doktroicu. Osim sto je prijatna, veliki je strucnjak i potpuno je predana poslu. A ucila je od najboljih user posted image


(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
19.4.2011 22:37:11   
Anoniman
sad meni nije jasnouser posted image ...znaci iako se mi vodimo u Dz Kumrovec mozemo kod zubara recimo u Stari Grad ili?

(odgovor članu mama75)
  Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
19.4.2011 22:45:17   
mama75
Hm to ti ne bih znala reci stvarno. Ali sada je ona akcija "izaberite svog doktora medicine i stomatologije" i znam da je Nudzejma na spisku njihovom, tako da mislim da mozes nju izabrati i voditi dijete kod nje. Ali mora se neki formular popuniti, ima objasnjeno na stranici Zavoda. Inace znam sigurno da dijete mozes voditi kod kojeg god zelis pedijatra, ali specijalisticke pregleda za dijete (npr ORL, ocni i sl) moras obaviti u DZ kojem pripadas po mjestu stanovanja.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
24.4.2011 0:55:35   
Adana
IZVORNA PORUKA: mama75

Hm to ti ne bih znala reci stvarno. Ali sada je ona akcija "izaberite svog doktora medicine i stomatologije" i znam da je Nudzejma na spisku njihovom, tako da mislim da mozes nju izabrati i voditi dijete kod nje. Ali mora se neki formular popuniti, ima objasnjeno na stranici Zavoda. Inace znam sigurno da dijete mozes voditi kod kojeg god zelis pedijatra, ali specijalisticke pregleda za dijete (npr ORL, ocni i sl) moras obaviti u DZ kojem pripadas po mjestu stanovanja.


E ovo me zanima?! Gdje, sta, kako? :)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
24.4.2011 1:25:57   
mama75
IZVORNA PORUKA: Adana

IZVORNA PORUKA: mama75

Hm to ti ne bih znala reci stvarno. Ali sada je ona akcija "izaberite svog doktora medicine i stomatologije" i znam da je Nudzejma na spisku njihovom, tako da mislim da mozes nju izabrati i voditi dijete kod nje. Ali mora se neki formular popuniti, ima objasnjeno na stranici Zavoda. Inace znam sigurno da dijete mozes voditi kod kojeg god zelis pedijatra, ali specijalisticke pregleda za dijete (npr ORL, ocni i sl) moras obaviti u DZ kojem pripadas po mjestu stanovanja.

Evo ovdje mozes vise procitati o ovome: http://www.kzzosa.ba/index.php?type=1&a=news&id=30

E ovo me zanima?! Gdje, sta, kako? :)

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
26.4.2011 18:25:46   
Adana
Hvala!

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
26.4.2011 22:49:14   
Anoniman
Samo da prijavim da je u nedjelju, 24.04. mojoj Farah ispao zubic. Jedinica donja desna (prvi koji joj je nikao).
Vidim vec se nazire drugi, nice. Trebam je odvesti zubaru, cisto onako da pregleda sve to.
Danas sam vodila Iman na vakcinu i onako usput pitam doktorice da li je rano da joj ispane zdrav zubic s 4. godine i 8 mjeseci. Kaze doktorica nije, ako su joj rano nikli i uopce sada sve ide ranije nego prije. A Farah je prvi zubic dobila s 4mjeseca i 2 dana...A s 1. rodjendanom i ona i I. imale su po 16 zubica.


(odgovor članu Adana)
  Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
26.4.2011 22:50:14   
Anoniman
Haj'mo mame s iskustvom,
kada su vasoj djeci ispadali prvi zubici?Zdravi zdravcati!???

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
26.4.2011 23:27:03   
Hanady RR
Nisu nam još počeli ipsadati zubići...al čitam tvoj post i kontam...sad ćeuser posted image
Moja Hanadi je prvi zub dobila sa 4 mjeseca...znači mogu da očekujem prvo ispadanje...nisma sigurna da je ona na to psihički spremna...
sad si me podjetila da se tome posvetim...jer ona svoje zube jako voli...i fakat kad joj ispadne bojim se da ne bude šokirana tugomuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
26.4.2011 23:35:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Nisu nam još počeli ipsadati zubići...al čitam tvoj post i kontam...sad ćeuser posted image
Moja Hanadi je prvi zub dobila sa 4 mjeseca...znači mogu da očekujem prvo ispadanje...nisma sigurna da je ona na to psihički spremna...
sad si me podjetila da se tome posvetim...jer ona svoje zube jako voli...i fakat kad joj ispadne bojim se da ne bude šokirana tugomuser posted image

Kad smo vidjeli da se klima, ja sam odmah pocela s pricom, kako ce joj sada zubic ispasti, pa cemo ga staviti ispod jastuka da joj Zubic vila donese marku da sebi nesto kupi i jos ce joj dati drugi ljepsi, bjelji i veci.
I sve je to bilo OK, dijete je svima pricalo kako ce joj Zubic vila bla bla...dok u nedjelju nije ispao. Kad je ona u plac...pa jos i ta krv...a ona se bas boji krvi...Kad je stala krv otisli smo na ogledalo, kad je dijete opet briznulo u plac i prva recenica koju je izustila bila je "mama, sada ce mi se svi smijati sto nemam zuba"user posted image user posted image user posted image user posted image
Dusa mamina...
Pa opet ubjdjivanje...pa svima ispadaju prvi zubici, to se zovu mlijecni zubi..bla bla bla...i evo sada je sve OK.
Ali nikako mi nije drago sto joj je ovako rano ispao. Htjela sam da to bude kad krene u skolu....user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
26.4.2011 23:44:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Nisu nam još počeli ipsadati zubići...al čitam tvoj post i kontam...sad ćeuser posted image
Moja Hanadi je prvi zub dobila sa 4 mjeseca...znači mogu da očekujem prvo ispadanje...nisma sigurna da je ona na to psihički spremna...
sad si me podjetila da se tome posvetim...jer ona svoje zube jako voli...i fakat kad joj ispadne bojim se da ne bude šokirana tugomuser posted image

Kad smo vidjeli da se klima, ja sam odmah pocela s pricom, kako ce joj sada zubic ispasti, pa cemo ga staviti ispod jastuka da joj Zubic vila donese marku da sebi nesto kupi i jos ce joj dati drugi ljepsi, bjelji i veci.
I sve je to bilo OK, dijete je svima pricalo kako ce joj Zubic vila bla bla...dok u nedjelju nije ispao. Kad je ona u plac...pa jos i ta krv...a ona se bas boji krvi...Kad je stala krv otisli smo na ogledalo, kad je dijete opet briznulo u plac i prva recenica koju je izustila bila je "mama, sada ce mi se svi smijati sto nemam zuba"user posted image user posted image user posted image user posted image
Dusa mamina...
Pa opet ubjdjivanje...pa svima ispadaju prvi zubici, to se zovu mlijecni zubi..bla bla bla...i evo sada je sve OK.
Ali nikako mi nije drago sto joj je ovako rano ispao. Htjela sam da to bude kad krene u skolu....user posted image user posted image user posted image user posted image



Eh isto me čeka...user posted image
ja ponukana tvojim iskustvom počet ću odmah da pričam o poklonu pod jastuk...
e stavrno...
i moja ima strah do krvi..inačekad se nešto ogrebe ili tome slično to je panika...
I ja kontam sve rano rano...al vidiš leti ovo vijrme sve je rnaije...na sve moramo biti spremneuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
27.4.2011 7:49:19   
Lulu_08
Srca malena slatka, mogu zamisliti koja je to tuga što im nedostaje zubić, pih.

Ja se bojim da danas/sutra kada L. dođe vrijeme za ispadanje da će to biti prava tragedija, jer je baš luda za svojim zubićima. Sa 3,5 mj. su nikla prva dva zubića, a sa 16 mj. je imala sve mliječne zube.

Nedavno smo bili na pregledu kod čika zubara, koji je bio prezadovoljan i pokazao joj kako i dalje da pere zubiće.

Također smo se sa njim dogovorili da ukoliko vidimo neku "tačkicu" na zubićima da moramo doći da čika zubar to "očisti" (popravi)...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
27.4.2011 8:10:16   
HAHA
Ja vala jedva čekam da ispadnu mliječni zubi mome Hamzi,jer jedna gornja jedinica mu je smeđa.Jedan dječak ga udario šakom i ušla mu krv u živac,zub potamnio i ništa se nije moglo uraditi,ali sreća u svemu tome je da nije ispao,jer prvi mu je niknuo sa sedam mjeseci,tako da mislim neće još ispadati.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
27.4.2011 8:25:23   
Blue rose RR
Za dolazak Zubić Vile moja je spremna i na to da joj tata izvadi i zdrav zub :)
Već smo izgubili 4 zubića, i svaki put smo je pripremali Zubić Vilom, a njoj sugerisali da Zubić vili na prozoru kaže (naravno glasno) šta bi voljela da joj donese. I naravski svaki put je donijela ono što je poželjela. Zato sa merakom čeka kad će joj zubić ispasti.
A bdw uopšte ne spada u hrabru djecu, raspekmezi se na sitnicu.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
5.5.2011 10:45:49   
Anoniman
Tokom prve tri godina života deca dobijaju dvadeset mlečnih zuba. Zubi bebama najčešće počinju da niču izmeđi 6. i 8. meseca. Neka beba prvi zub dobije još sa tri meseca, a druga tek sa osamnaest. Roditelje sve ovo ne treba da brine, jer je vreme nicanja zuba uslovljeno nasleđem.

Bebi obično niču dva središnja donja sekutića, a tek posle nekoliko meseci niču i gornje jedinice. U proseku, za godinu dana beba ima šest zuba, od kojih su četiri u gornjoj vilici, a dva u donjoj. Pre nego što počnu da niču ostali zubi nastaje pauza od nekoliko meseci.

Kada počnu da niču, niču naglo jedan za drugim, dva preostala sekutića dole i četiri prva kutnjaka, koji ostavljaju prostor za očnjake. Očnjaci najčešće niču u drugoj polovini druge godine, a preostali kutnjaci između 24. i 30. meseca.

Neka beba može i da se rodi sa jednim ili dva sekutića u donjoj vilici. Ukoliko se oni klate treba ih izvaditi, jer beba može da ih proguta. Izuzetno retko zub može da nikne u prvih mesec dana bebinog života. Za ovu decu karakteristično je da će i stalni zubi nicati ranije.

Prilikom nicanja zuba bebe se različito ponašaju. Neke su kenjkave, žvaću sve što dohvate, balave, teško zaspe a svaki čas se bude. Kod drugih nicanje protiče neprimetno, tako da roditelji u jednom trenutku samo vide da su tu. Da bi lakše prevazišle neprijatnosti koje ih muče, bebama treba davati glodalice. Glodalice mogu da se ohlade u frižideru, jer hladno nekim bebama prija.

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
5.5.2011 10:48:22   
Anoniman
Moje obje pahuljice s Prvim rodjendanom imale su po 16 zubicauser posted image
F. dobila prvi zubic s 4 mjeseca i 2 dana, a
I. sa 5 jeseci i 12 dana

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
5.5.2011 14:12:29   
mama75
Eh mi imamo "srece" s tim ispadanjem zuba. Za koji dan ce joj 6. godina aBd, a jos nije nijedan ispao. Ali svim njenim drugaricama jeste, tako da ona jedva ceka da i njeni pocnu ispadati. Njoj ce "miš" donijeti poklon, kod nas nije "zubic vila" user posted image Inace prvi zub joj je nikao sa 7 mjeseci.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
17.1.2012 10:33:50   
shejla
cao zene...gdje ste vodili djecu prvi put na stomatoloski pregled...
Lamiji je 2 godine i 1o mjeseci, jos nismo isli kod zubara, a mislim da je vrijeme...

Gdje se to ide, uopce...u DZ ili na Stomatologiju ili ...??? (mi smo u DZ Stari Grad)
user posted image


_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
17.1.2012 11:02:02   
Neca xxx
Shejla, i ja sam se bas neki dan raspitivala o tome jer ce L uskoro 2. rodjendan i mislim da je vrijeme. Ja cu L voditi u DZ Omer Maslic. Pahuljica mi je preporucila dr. Maju kao jako finu i prijatnu, a nama treba samo pregled. Nikakva intervencija.
Pretpostavljam da i u DZ Stari Grad ima odjel za stomatologiju gdje radi djeciji stomatolog.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
17.1.2012 11:04:31   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Moje obje pahuljice s Prvim rodjendanom imale su po 16 zubicauser posted image
F. dobila prvi zubic s 4 mjeseca i 2 dana, a
I. sa 5 jeseci i 12 dana



Hehehe i moja mala zubic vila je imala toliko sa godinu dana a vrlo brzo poslje toga i preostali su nikli i sa nekih 15ak mjeseci je imala sve zube. A prvi su nikli sa 3,5 mj.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
17.1.2012 11:05:01   
Hanady RR
Ima šejla i u starom gradu...
al ja sma isto po preporuci djeci kartone otvroila u Kumrovcu ...
mada evo na ovoj temi sma neki dna čitala pohvale za stomotologa u starom gradu
dom zdravlja Stari Grad zubarka Nudzejma Cengic

Mi ćemo sa polaskom starije u školu kartone razdvojiti pa smo već našli stomatologa u vrazovoj po odabiru škole...
a mlađu razmišljam kod ove zubarke u stari grad prebaciti...ipak nam je bližeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *