|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
17.1.2012 11:05:41   
shejla
e hvala drage moje....

Lamija ima neku crnu tackicu na gornjoj dvici, pa ne znam da nije mozda karijes... user posted image Pa zato trebamo sto prije otici... Je li neko cistio karijes malom djetetu, kako prodje taj proces??? user posted image

< Poruku je uredio shejla -- 17.1.2012 11:07:21 >


_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
17.1.2012 11:07:30   
new mama
Je li neko vodio dijete u dz.Saraj Polje,kakva su iskustva?Mislim na manju djecu,ja bih odvela A kod zubara,nisam je jos vodila pa ne znam da li bi je tu il i negdje drugouser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
17.1.2012 11:21:11   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: new mama

Je li neko vodio dijete u dz.Saraj Polje,kakva su iskustva?Mislim na manju djecu,ja bih odvela A kod zubara,nisam je jos vodila pa ne znam da li bi je tu il i negdje drugouser posted image


http://www.ringeraja.ba/clanak/oralna-higijena-kod-djece_482.htmluser posted image
mama alma L vodi dole...zadovoljan jeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
17.1.2012 11:23:57   
Malenaoduvijek
ja sam svoje vodila na stomatologiju.neki dan sam bila u dz i kod stomatologa je tolika guzva bila nevidjeno.

meni su na stomatologiji super

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.2.2012 21:44:16   
veeseelaa
mi smo danas popravili jednu četvorku, tako sam sretna, vjerujte skakutala sam po ordinaciji od radosti, ni okom malena nije trepnula, ljubav mamina pametna, pa ipak je njoj samo tri godine user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.2.2012 21:45:44   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mi smo danas popravili jednu četvorku, tako sam sretna, vjerujte skakutala sam po ordinaciji od radosti, ni okom malena nije trepnula, ljubav mamina pametna, pa ipak je njoj samo tri godine user posted image

Cestitamouser posted image

Mi smo isto pravo hrabri, nijednom nismo zaplakali cak ni rekli 'aj'...doduse, F. od cetvrte godine popravlja.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.2.2012 21:47:49   
veeseelaa
ma ja sam tako sretna, mi smo sve redom nazvali da javimo ovaj događaj user posted image user posted image user posted image
mislim realno je mala još dr kaže iz par puta ćemo popraviti ovaj zubić a ono mi sve završismo user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.2.2012 21:48:09   
Lulu_08
Mi cemo kada MM dodje na odmor otici sa Lunom, vidim kao male mrljice na peticama, ne bas kvar ali vise kao malo obojeno, nije iste boje kao zubic, pa neka provjere, nadam se da ce proci ok, pregled prosle godine je bio ok.

vesela, cestitam na prvoj uspjesnoj popravci!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.2.2012 21:48:21   
bananica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mi smo danas popravili jednu četvorku, tako sam sretna, vjerujte skakutala sam po ordinaciji od radosti, ni okom malena nije trepnula, ljubav mamina pametna, pa ipak je njoj samo tri godine user posted image



bravo za malenu hrabricuuser posted image

i mi smo danas bili kod zubara, popravila peticu, zubarka nas je odusevila, predivna je, bas se vidi da je djeciji stomatolog

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.2.2012 22:06:35   
mama75
bananice je li i dalje idete kod one dr u Importane?

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.2.2012 22:09:05   
bananica
IZVORNA PORUKA: mama75

bananice je li i dalje idete kod one dr u Importane?


nismo, ovaj put smo isli u Hrasnicu, privatno

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.2.2012 22:10:07   
Anoniman
[greskauser posted image

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.2.2012 22:11:58   
mama75
Nedavno su me pitali za djecijeg stomatologa, privatnog, i ja preporucila onu u Importane-u, ne znam joj ime. valjda nisam ljude izradila ne zovu me od tada user posted image Ja inace vodim malenu u DZ Stari grad, super nam je zubarka. Doduse ona je popravila samo 1 zubic, ostalo je bilo vadjenje, pranje i "zaljevanje". A moje dijete nije bas hrabro kod zubara user posted image a sa dr nikad nismo imali probleme, pa me to jos vise iznenadilo.

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.2.2012 22:15:39   
bananica
mi smo jednom bili gore, ja sam i taj put bila prezadovoljna, ali ova dr je nekako ljubaznija, ima puno bolji pristup djetetu, nekako sa djetetom prica da ono i ne konta da mu popravlja zub
moja je pravo hrabra, bas me iznenadila, obje posjete zubaru su prosle extra, ona kao velika udje i sjedne na stolicu, otvori usta i ne mrdne se do kraja

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.2.2012 22:19:07   
mama75
IZVORNA PORUKA: bananica

mi smo jednom bili gore, ja sam i taj put bila prezadovoljna, ali ova dr je nekako ljubaznija, ima puno bolji pristup djetetu, nekako sa djetetom prica da ono i ne konta da mu popravlja zub
moja je pravo hrabra, bas me iznenadila, obje posjete zubaru su prosle extra, ona kao velika udje i sjedne na stolicu, otvori usta i ne mrdne se do kraja


I dobije nagradu poslije, slatkica mala user posted image

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
3.3.2012 10:24:29   
didasa
Mi smo juce isli privatno i zbarka mi rekla da joj je mrtav zivac na 5user posted image da li je stvarno moguce tek joj je 5.god.Nije joj nista konkretno radila samo ga isprala jer za njega nema lijeka pa ce ga kao nekad u buducnosti morati vaditiuser posted image .Zubic koji je vec popravljala u S.Gradu je navodno bolestan i mora se lijeciti sta mislite da potrazim misljenje jos nekoga??Ako znate nekog dobrog na ILidzi bila bi vam do neba zahvalna

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
16.3.2012 21:06:34   
LanaBL
Moj dječak ima 3 godine i zubići su počeli da mu crne. Dajte mi neki savjet kako da to spriječim, zubiće mu perem redovno, ali ne kaladontom. Da li bih trebala?

(odgovor članu didasa)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
16.3.2012 21:08:39   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: LanaBL

Moj dječak ima 3 godine i zubići su počeli da mu crne. Dajte mi neki savjet kako da to spriječim, zubiće mu perem redovno, ali ne kaladontom. Da li bih trebala?

Peri pastom za zube, naravno, a te pokvarene popravljaj da se ne zapuste...

(odgovor članu LanaBL)
  Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
16.3.2012 21:51:55   
taurus
mi smo prošle sedmice završili sa zaštitom šestica, ali mu je nakon par dana jedna zaštita spala
zvala sam dr pa mi je rekla da se to dešava ako nije dobro suha fisura zuba....a to i jeste bio problem dok smo radili, jer nije imao strpljenja da drži dugo otvorena usta a da pri tome ne dotakne zub jezikom ili ne izvadi onaj tufer
ne znam je li se nekome ovo dešavalo....po meni ima logike da površina na koju se nanosi zaštita mora biti potpuno suha, a to je zaista teško kod djece izvesti

uglavnom dr je rekla da dođemo i da ponovimo 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
27.5.2012 15:43:19   
nanika

IZVORNA PORUKA: taurus

mi smo prošle sedmice završili sa zaštitom šestica, ali mu je nakon par dana jedna zaštita spala
zvala sam dr pa mi je rekla da se to dešava ako nije dobro suha fisura zuba....a to i jeste bio problem dok smo radili, jer nije imao strpljenja da drži dugo otvorena usta a da pri tome ne dotakne zub jezikom ili ne izvadi onaj tufer
ne znam je li se nekome ovo dešavalo....po meni ima logike da površina na koju se nanosi zaštita mora biti potpuno suha, a to je zaista teško kod djece izvesti

uglavnom dr je rekla da dođemo i da ponovimo 

Mozes li mi reci gdje ste radili zastitu.

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
27.5.2012 16:46:46   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: LanaBL

Moj dječak ima 3 godine i zubići su počeli da mu crne. Dajte mi neki savjet kako da to spriječim, zubiće mu perem redovno, ali ne kaladontom. Da li bih trebala?


Ja svom malcu perem zube aquafresom(veličine zrna graška stavim na četkicu) ujutru i naveče..tako radim od druge godine(sad su mu 3)...do 2 godine prala sam mu becutan pastom...nema ni jedan pokvaren zub..ali znači ja mu perem zube,on zine a ja dobro iščetkam...pranje četkicom bez kaladonta nema efekta mislimuser posted image
...

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu LanaBL)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.5.2012 13:12:25   
bombina
mojoj malenoj je 15 mjeseci i nekako nisam bas zadovoljna izgledom njenih zubica,skoro su svi nikli,ali ovi prednji su mi nekako "sareni" ne znam,nije im cista caklina...pa me zanima da li je neko vodio dijete ovog uzrasta zubaru,mi smo inace u starom gradu...i gdje bi je odvela,sta preporucujete???

_____________________________

AMINA-15.2.2011. rodila se mamina princeza

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.5.2012 13:17:27   
veeseelaa
ništa nećeš uspjeti, možeš optići samo da dr baci pogled
al šta on može djetetu uraditi oko zuba sa 15 mjeseci?
vjerovatno neće dati prići ustima
da nisu u pitanju naslage??? da probaš prati četkicom zubiće uz malko kaladonta?
il da tražiš trakice kod stomatologa za skidanje naslaga pa da probaš kući nešto skinuti

trakice izgledaju ko šmirgl papir


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bombina)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.5.2012 13:20:10   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: taurus

mi smo prošle sedmice završili sa zaštitom šestica, ali mu je nakon par dana jedna zaštita spala
zvala sam dr pa mi je rekla da se to dešava ako nije dobro suha fisura zuba....a to i jeste bio problem dok smo radili, jer nije imao strpljenja da drži dugo otvorena usta a da pri tome ne dotakne zub jezikom ili ne izvadi onaj tufer
ne znam je li se nekome ovo dešavalo....po meni ima logike da površina na koju se nanosi zaštita mora biti potpuno suha, a to je zaista teško kod djece izvesti

uglavnom dr je rekla da dođemo i da ponovimo 



mi redovno idemo, kažem idemo na tetoveže zubića, naravno mi svi vidimo tet tetovažđe, ali ona ne, logično i tako se mi divimo na nevišeno, hahahaah, i još zadnji put dr. joj pokloni karmin, jedva čeka da opet ide.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Popravljanje mlijecnih zuba
28.5.2012 13:21:17   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bombina

mojoj malenoj je 15 mjeseci i nekako nisam bas zadovoljna izgledom njenih zubica,skoro su svi nikli,ali ovi prednji su mi nekako "sareni" ne znam,nije im cista caklina...pa me zanima da li je neko vodio dijete ovog uzrasta zubaru,mi smo inace u starom gradu...i gdje bi je odvela,sta preporucujete???


odvedi....
nemaš što izgubiti...
naime čim zubi porastu o njima s ebriga treba voditi...
postoje tabletice koje rpeporuči stomatolog, pojačanje floura itd da ih ojača da što duše ostanu tu do trenutka ispadanja i zamjene za stalne...

ja djecu vodim u stari grad...
na spartu iznad laboratorije je stomatolog...
imaš kartioteku, otvorite karton...
i vrlo su blage i pristupačne...zaista svaka pohvala...
dobijete i lijepu lsikovniu/bojankuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bombina)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *