|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
10.5.2013 23:48:00   
Wish
I mene isto zanima kako i na koji način učiniti endometrij malo debljim ,postoji li uopšte način za takvo što?

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
11.5.2013 8:08:00   
kokouli
Wish ,ja vise nemam pojma oko tog endometrijuma ,neko kaze fitoestrogenima ,ginko iloba ,b vitamin,bezalkoholno pivo,cvekla ,ananas ,Estrofem lijek.....Reci cu ti samo da je meni uvijek bollji kad nisam nii nacemu ,nego kad me stimulisu ,pa sad znaj gdje je kvaka .

(odgovor članu Wish)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
3.7.2013 0:37:44   
selmica79
A koja debljina je najbolja za trudnocu? 13. dan ciklusa endometrij mi je bio 8,5 mm a jos nije bila nastupila ovulacija ?
Nova sam pa me sve interesuje , hvala

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
3.7.2013 19:00:33   
Andy_Bec23
selmica79 endotermij ti je dobar ja mislim da bi trebao biti 10 da bi se plod uhvatio, a tvoj je super taman ce da naraste jos dok se oplodjena jajna stanica nespusti iz jajnika u maternicu.... Od srca zelim da zatrudnis sto prije

Ananas je dobar za debljanje

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu selmica79)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
4.7.2013 14:08:04   
minchis
selmica79 moj je 30.dan ciklusa bio 11,8 i bila sam trudna ako ti moze to sta pomoci :) od srca zelim da sto prije ugledas user posted image

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
21.7.2013 20:37:10   
selmica79

IZVORNA PORUKA: minchis

selmica79 moj je 30.dan ciklusa bio 11,8 i bila sam trudna ako ti moze to sta pomoci :) od srca zelim da sto prije ugledas user posted image



Onda je to super!!! Hvala velika na odgovoru , ma nova sam pa ne znam bas puno o svemu user posted image

(odgovor članu minchis)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
5.8.2013 16:12:15   
mama3333
svježi ananas je sto posto dobar za endometrij i to onaj tvrdi središnji dio,a pomažu i brazilski oraščići pokušajte

(odgovor članu selmica79)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
21.8.2013 9:50:18   
Badema
Pozdrav svima,
i meni je u nalazu pisalo endometrij hiperhogen 7 mm, bio mi je 15 dan ciklusa. Doktorica mi je rekla da je upravo tada bila ovulacija. Na kraju pregleda je rekla da je sve u redu, "školski" primjer. I ja sada čitam da neki kažu da je ovo tanak endometrij. Posebno me zabrinjava jer sam nakon toga imala i manje krvarenje i taman se ponadala da je implantacijsko, ali.... dobih :(.
Trenutno se nadam, kasni mi jedan dan ;)

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
30.8.2013 16:10:38   
no idea
cure, ja sutra imam zakazanu iui (14.dc),preključe mi je endo bio 7,5 mm, a vodeći folikuli 19,17 i 15,5- sve to 11.dc. Šta mislite o tome? Ubijam se ananasom, ali ciklu ne mogu ni primirisati...muka mi je od nje.Dr je rekla da je to ok, mada se meni endometrij čini tanak. Bila sam na stimulaciji klomifenom 5dana, 2X1, i primila tri menopura 3., 5. i 7.dan. Inače, ovo mi je prva iui. Savjeti?

(odgovor članu Badema)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
30.8.2013 16:21:48   
dandi84
Ako je doktorica rekla da je u redu onda je u redu...Ja ipak mislim da je malo potanak a da nije nista strasno...Ipak to je posledica uzimanja Klomifena...Ako ti je sutra IUI onda i nemas vremena da ga zadebljas...On u nirmalnim okolnostima naraste 2mm dnevno...Ja sam za isti problem uzimala 3 brazilska oraščića dnevno, pila bezalkoholno pivo i vitamin E-200 po jednu taboletu dnevno i naravno ananas svijezi ili u konzervi...Sve sam to konzumirala dok sam pila Klomifen do O a posle nastavim samo sa oraščićem i vitaminom....Nisam ni ja cveklu jela...I ja sam bila na Klomifenu prošli mjesec i predprosli pa sam se trudila da malo ojačam endometrij i ovaj mjesec je sve hvala Bogu dobro bilo 10 mm...

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu no idea)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
30.8.2013 16:49:38   
no idea
hvala na brzom odgovoru, dandi user posted image
reci mi, molim te, je li normalno da sam poslije štoperice skroz napuhana, užas, ili je to od previše ananasa možda?user posted image
nadam se da se endić malo ''udebljao'' od preključe-bar još 2mm od ovolikog ananasa. vidjećemo valjda sutra, ako bude sve ok...

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
30.8.2013 16:53:26   
dandi84

IZVORNA PORUKA: no idea

hvala na brzom odgovoru, dandi user posted image
reci mi, molim te, je li normalno da sam poslije štoperice skroz napuhana, užas, ili je to od previše ananasa možda?user posted image
nadam se da se endić malo ''udebljao'' od preključe-bar još 2mm od ovolikog ananasa. vidjećemo valjda sutra, ako bude sve ok...

Jeste sigrno se popravio za 2 dana...Pa dovoljno je i 2mm...Vjerovatno je na to doktorica i racunala kad ti je rekla da je dobar...Normalno je da si naduvena od Klomifena, štoperice i svih tih hormona silnih...Ne sikiraj se nego samo opusteno u postupak...Sto manje stresa i brige veće su šanse za user posted image ...Srecno!!!!!

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu no idea)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
30.8.2013 17:00:08   
no idea
hvala! javim se! držite mi fige!

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
31.8.2013 16:18:19   
no idea
evo mene, sve obavljeno, ja sam super, nije ništa strašno. nije mi ni mjerila endo, samo preko običnog uzv provjerila jesu li folikuli pukli. jesu :)
sad čekanje
pozdrav svim trudilicama

(odgovor članu no idea)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
31.8.2013 18:11:51   
dandi84
Dođi u čekaonicu da zajedno čekamo rezultate http://www.ringeraja.ba/forum/cekaonica-u-augustu/m_1847597/mpage_57/tm.htm#1880333...user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu no idea)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
21.10.2013 12:00:32   
ljiljo
moram i ja pitati, meni je danas 12dc i endometr. je 6mm, dr. nije nista rekla ali mi se cini da je tanak za ovaj period ja evo pijem sok od cvekle i vitamin c, folikul je jos tu najvjerovatnije sutra ili prekosutra je O da li ce se debljati jos ?

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
21.10.2013 16:49:19   
anandi
evo ja cu ti odgovoriti kako imam informaciju od doktora user posted image
I folikuli i endomeriji dnevno rastu po 2 mm, pa eto ako ti O bude prekosutra on ce biti 10mm i koliko znam to dobro
Sretno nam da ugledamo user posted image

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
21.10.2013 19:32:04   
ljiljo
anandi hvala ti draga moja i da docekamo aBd user posted image user posted image , valjda ce biti u redu idem iduci ciklus opet na folikul. pa cu vidjeti je li se ista promijenilo a do tad cu piti cveklu

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
22.10.2013 9:25:47   
anandi
Nema na cemu draga, tu smo da pomogmnemo koliko mozemo user posted image Pokusaj i sa svjezim ananasom, dosta je zenama pomoglo.

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
23.10.2013 15:12:40   
manuela...
Lijep pozdrav..
ovako ZM mi je bila 22.9. u petak 18.10imala sam jake bolove da nisam mogla stajati,i povracala sam,sljedeci.dan mi bilo bolje i bez povracanja osim slabog probadanja u donjem djelu trbuha,glad,mojrenje cesto i pune dojke..u ponedjeljak sam napravila test bil je pozitivan...
evo danas bila narucena kod ginekologa,na uzv se nista ne vidi,narucil me za 1tj..
kad sam dosla doma sam vidla da je napisal ZADEBLJAN ENDOMETRIJ 1,20CM,GV.SE ZA SADA NE VIDI..

e mene zanima kaj to znaci da po endometriju?? je veca vjerajotnost da bude trudnoca a ne menga?? inace mi nikad ne kasni...
hvala unaprijed na odgovorima...

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
12.6.2016 0:49:54   
Anuska2308
Ja sam zatrudnila sa endometrijem 3 tako kao utjeha svim curama koje misle da je nemoguce moguce je itekako. Cak ni moja ginekologica nije mogla da vjeruje, slali su me na umjetnu oplodnju i kad sam prestala da se nadam iznenadjenje.user posted image

(odgovor članu manuela...)
Neposredna veza do poruke: 46
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *