|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergo testiranje
22.3.2010 11:28:47   
Ben 10
MI smo prije 2 mjeseca radili alergo-test iz krvi...
Radili smo u bolnici(Mostar,Brankovac) i nismo ništa plaćali.Naš dr nas je prijavio kao da ležimo u bolnici,povadili krv,urin,briseve,rendgen pluća i otišli kući.Za 7 dana dobili nalaze,alergija na grinje i malo na prašinu,dobili smo flixotide pumpicu i upotebljavamo je već mjesc i po i nije imao bronhitisa ,ni otežanoga disanja već 2 mjesca,a prije toga smo 4 puta od oktobra do januara bili na inhalacijama...Pokušaj da razgovaraš sa pedijatrom svojim o toj mogućnosti,ako si dobra sa njim ,mislim ako ti je stalni pedijatar i hoće da izađe u sustre ,ona će ti uraditi ovo kao nama...da ne ideš privatno i ne plaćaš...jer moraš vaditi i briseve i rendgen ,a to je privatno sve poskupo..


< Poruku je uredio Ben 10 -- 22.3.2010 11:31:36 >

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Alergo testiranje
22.3.2010 15:09:56   
Trnoruzica
Ja sam u petak i pricala sa pedijatrom o tome, i ona mi je i rekla da na Kosevu (znaci u drzavnoj)  vise ne rade, jer nemaju sredstava, skupi reagensi user posted image I, ako bas hocu da radim alergo testiranje,da radim onda privatno.
Ok, i to, ali sam zvala par klinika i jos uvijek ne mogu da povezem kako funkcionisu alergotestovi, koji se rade na krvi.
Imaju oni za imunoglobuline, a i jos neki, osim onih na bockanje. Ma,ne znam stvarno sta da radim..

< Poruku je uredio Trnoruzica -- 22.3.2010 15:13:18 >

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Alergo testiranje
22.3.2010 15:37:33   
Trnoruzica
Greska, mislila sam da ne rade na Pedijtariji na Jezeru te iz krvi. Valjda je pisalo i u Avazu da nemaju sredstava za reagense user posted image
Sad trebam odvojiti 200 KM na testiranja zato sto oni nemaju sredstava user posted image

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 10:32:07   
Lalana
Nama je jucer dijagnoziran alergijski kasalj, curica mi se bukvalno gusila sinoc u kaslju, i sva je osuta po licu, vratu, rukama. Dobila je injekciju protiv alergije pa se crvenilo povuklo, do kadauser posted image ne znam, i dobila sirup i kremu protiv alergije.

Sta mislite da joj radimo alergotestuser posted image jer kad premotam film u zadnje vrijeme je cesto ovako znala kasljati, bez da je imala upale i viruse.




_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 10:40:02   
Emica_sa
Hm ako je na proljece i nesto sto sada dolazi tesko da se moze ista uraditi mozda neke tablete da smanje alergiju,ali opet cim izade vani to ce se javljati to su vrlo nezgodne alergije,a kolika je curica ako smijem pitati?

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 10:42:05   
Lalana
Ma smijes emice, hvala ti sto odgovoras, bas sam zabrinutauser posted image
Curici je tacno 3 godine.
Onaj kasalj od sinoc i preksinoc me prestravio, bukvalno, plus osip na tijelu koji je uzasno svrbi.
Ova injekcija zaista jeste prodjelovala ali to je trenutno rjesenje.
Vise ne znam, nisam pametnauser posted image user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 10:49:53   
maja78 RR
ja sam alergicna na polen, ali mi se ne javi svake godine, e bilo je godina kad sam imala zabranu izlazaka po tri sedmice dok se ne smiri, bukvalno sam imala gusenja, nije ni prozor smio biti otvoren
alergije mogu biti opasne, mozda je bolje da vidis na sta je alergicna, nije to za igre

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 10:54:24   
Lalana
ma ja, i zato sam bas mislila da uskoro uradimo alergo test pa da vidim na cemu sam, samo ovo je prvi put da joj se javlja cudi me da nisam primjetila prije, cak i ovaj osip, sve prvi put.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 10:56:52   
anidla
lalana, hoces da ti posaljem broj od privatnelaboratorije gdje rade testiranja? ako ne mozes cekati u drzavnoj jer se i jako dugo ceka, po 2 mjeseca

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 10:57:29   
Hanady RR
e drage moje...
ja sam kontaktirala ordinaciju dr. nade Čivić...naime moja djevojčica ima često brohitis i nekako mi se čini da joj uopšte ne godi izlazak vani ovih dana proljetnih. kako smo trenutno bile virozne ali ipak na antibiotiku dr. šefika nam je pri pregledu rekla da kod nje primjećuje jako crvenu resicu u grlu što je uvijek dokaz postojanja određene alergije.

i ja jutros skontam što ja nebih nazvala pa da fino svojoj bebi uradim alergo testove.

iz iskustav svojih bližnjih mame i zaove znam da je žena stručnjak u svom poslu...i jutros nazovem.

za sve vas koje zanima žena radi u papagajci...alergo testovi se rade i na manjim bebama s tim da to nisu testovi na nkoži već iz krvi. Ona prije rada testova uvijek prakticira pregled djeteta naravno i vodi ga u daljnoj terapiji. naravno radi i sa ostalima. Također važan je podatak da kod njih ima reagensa i svega potrebnog za bilo koji vid testova.

broj telefona možete dobiti na informacijama mobitel je u pitanju i ona se vrlo prijazno javi i sa vama dogovori o svemu...a i ja imam broj..pa i PP je ok.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 11:01:15   
Lalana
hvala anidlauser posted image medjutim ja nisam trenutno u BiH, ovdje ide bez problema, ne moram se narucivati, cekati.


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 11:03:24   
anidla
ok, onda sto prije idi i uradi alergo test i zelim da sve bude uredu, a bice user posted image user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 11:05:06   
anidla
HANADY, mila, a kako mislis ne radi na kozi? ne kontam bas ovo...zar se svaki alergo test ne radi iz krvi? mozda nisam dovoljno upucena....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 11:06:19   
Lalana
Hvala mnogooo user posted image user posted image svaki savjet mi znaci.
Eno zadnji put kad mi je beba bila bolesna savjeti od Hanady su mi previse znacili, vjeruj spominjem zenu 100 puta i ne znam je licno, ali dzaba, u datoj situaciji rekla mi je savjet kojeg se nisam sjetila a koji mi je hvala Bogu mnogo pomogao.
Ova RR je zlatouser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 11:09:00   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: anidla

HANADY, mila, a kako mislis ne radi na kozi? ne kontam bas ovo...zar se svaki alergo test ne radi iz krvi? mozda nisam dovoljno upucena....



imaju kožni alerko testovi ono iglice ti u kožu zabadaju na jednoj ruci i to se zovu kožni alergotestovi, a za malu djecu izvade malo krvi i primjene reagense na to i dobiju rezultate e to su alergotestovi iz krvi koji nemaju donju granicu da se rade...može i tek rođena beba.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 11:09:47   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Lalana

Hvala mnogooo user posted image user posted image svaki savjet mi znaci.
Eno zadnji put kad mi je beba bila bolesna savjeti od Hanady su mi previse znacili, vjeruj spominjem zenu 100 puta i ne znam je licno, ali dzaba, u datoj situaciji rekla mi je savjet kojeg se nisam sjetila a koji mi je hvala Bogu mnogo pomogao.
Ova RR je zlatouser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 11:12:22   
anidla
IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: anidla

HANADY, mila, a kako mislis ne radi na kozi? ne kontam bas ovo...zar se svaki alergo test ne radi iz krvi? mozda nisam dovoljno upucena....



imaju kožni alerko testovi ono iglice ti u kožu zabadaju na jednoj ruci i to se zovu kožni alergotestovi, a za malu djecu izvade malo krvi i primjene reagense na to i dobiju rezultate e to su alergotestovi iz krvi koji nemaju donju granicu da se rade...može i tek rođena beba.



hvala na pojasnjenju user posted image jesam li ti vec rekla da si zena zmaj ? user posted image

ja jos nisam zvala, ali zvacu u ponedjeljak, cekam prvo da vidim hoce kli bti kakvih promjena jer smo hapu promjenili pa da dalje reagujemo....

znas li samo odprilike koliko kosta jedan takav alergo test u papagajci?


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 11:21:11   
Hanady RR
cjenu nisma jutros pitala...kad završimo sa antibiotikom kaže doktorica da nazovem i dogovorimo termin...tada ću pitati.

kada sam prije godinu i pol vodila mamu znam da je pregled kojije obavezan bio 30Kma testovi 60 KM....sad zaista ne znam trenutne cijene.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 11:24:13   
Emica_sa
Pa da injekcija to smiri,moj ti je preporuka da uradis alergo test,pa ces znati na cemu si pusa za curicu

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 11:43:45   
Emica_sa
Ja znam da je u sanasi 80 maraka sa pregledom

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 20:18:36   
anidla
i u sanasi rade alergo testiranje ? majko mila, a ja sam d jucer bila ubjedjena da uopste nema privatno da se to odradi...e jesam mangup user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Alergo testiranje
2.4.2010 20:40:30   
M kao Mama
Anidla, ja bih ti preporučila da mu radiš teesiranje, ono što se vadi krv iz vene, jer je to tačnije i vjerodostojnije.

Sretno

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Alergo testiranje
3.4.2010 14:25:23   
Lalana

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Anidla, ja bih ti preporučila da mu radiš teesiranje, ono što se vadi krv iz vene, jer je to tačnije i vjerodostojnije.

Sretno



Da, i ja sam cula da je alergotest iz krvi vjerodostojni, a Hanady spomenu da cak nema ni donju granicu da se uradi, jer znam za onaj obicni da ne ide spod 3 godine.
Bilo kako bilo, svima hvala za savjet, trebala sam danas ici po uputnicu, pa nismo mogli, uskoro planiram, javim vam kako je proslo i rezultate.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Alergo testiranje
1.6.2010 15:16:04   
ziki
Pitanjce za Tuzlanke, zna li neka od forumašica iz Tuzle gdje se u Tuzli mogu privatno odradit alergo testovi za odrasle i cca cijenu?

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Alergo testiranje
18.1.2011 11:24:08   
mamina princeza
Da li neko zna gdje se moze privatno uraditi testranje alergije na pencilin. Nije rjec o djetetu al nisma znala gdje drugo napisati ?

Molim vas ako iko zna bilo bi od velike koristi ...
ako se uopste i radi privatno igdje alergo test na lijekove?


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *