|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergo testiranje
22.1.2011 13:31:15   
reallove
lalana jeste li vi radili test..kako je sada djevojcica....moj Emin je danas poceo i kasljati,kise i nos curi uzasno..nema osipuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Alergo testiranje
22.4.2011 9:26:59   
henna ze
drage žene..evo iščitala sam temu od početka do kraja..
Heni sam prekjuče radila alergo testove..pozitivan na kućnu prašinu i grinje, malo na insekte i pelud trava..s tim da treba uzeti da je ona na fliksotide ima 5-6 mjesecio od ove sedmice na 125 mg i da to jako smiruje alergije..
dalje radili smo rist..i igE joj je <1000 ( normalno < 125)..dr kaže da je ona u dobrom stanju kakav je napad imala...dijete je blijedo.sa modrim podočnjacima..smršala..baš iscrpljena..
jutros smo vadili i one uobičajene nalaze..pa ćemo vidjeti šta će reći..
mene interesuje ovaj sprej za grinje..gdje ima kupiti..nije mi bitna cijena..samo da ga kupim
da dodam da store u kući nemam..ćilime mikro i to ne vunene..( dobro sve to ima kod svekrve)...pa hajd pomagajte.ja sam van sebe

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Alergo testiranje
22.4.2011 9:31:57   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: henna ze

drage žene..evo iščitala sam temu od početka do kraja..
Heni sam prekjuče radila alergo testove..pozitivan na kućnu prašinu i grinje, malo na insekte i pelud trava..s tim da treba uzeti da je ona na fliksotide ima 5-6 mjesecio od ove sedmice na 125 mg i da to jako smiruje alergije..
dalje radili smo rist..i igE joj je <1000 ( normalno < 125)..dr kaže da je ona u dobrom stanju kakav je napad imala...dijete je blijedo.sa modrim podočnjacima..smršala..baš iscrpljena..
jutros smo vadili i one uobičajene nalaze..pa ćemo vidjeti šta će reći..
mene interesuje ovaj sprej za grinje..gdje ima kupiti..nije mi bitna cijena..samo da ga kupim
da dodam da store u kući nemam..ćilime mikro i to ne vunene..( dobro sve to ima kod svekrve)...pa hajd pomagajte.ja sam van sebe


dusica draga,
henna u sobi u kojoj spava ne smije biti nikakvih cilima, itisona i sl.
plisane igracke izbacite iz kreveta, antialergijske jastuke i prekrivace isto morate nabaviti.
a ako nemas usisivac sa vodom (hepa filter) obavezno ga nabavi i usisaj joj madrac, to trebas redivno raditi da joj bude lakse.

kod mene kuca puna alergicara i ovo ti je jedini nacin da joj olaksas koliko toliko

jeste to isli kod one dr u sa?


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Alergo testiranje
22.4.2011 9:42:55   
henna ze
nismo ..nismo imali vremena jer ju je baš steglo..radili smo u primi zenici..
igrački plišanih nema..imamo eko kožni namještaj..namjerno sam ga birala da je što manje prašine...nemam usisivač..ali ću ga kupiti..imam onaj obični sa hepa filterom..nije na vodu...
inače imamo mali stan pa Hena nema svoju sobu..ali tu gdje spava se ne puši..
sad da nabavim sprej..imamo jasutk od heljde..a pronaći ćemo i prekrivače...
sad barem znam šta trebam
dr kaže da je mogućže da vremenom to nestane kad ojača..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Alergo testiranje
22.4.2011 18:59:40   
Ben 10
H je alergican na grinje i na prasinu i bili smo na flixotide godinu dana,sada je sve ok ,nadam se da ce i tako ostati.2mj vec je ne koristi.Vec smo pisali na nekoj temi o tome,sve izbaci iz stana ,tepihe ,staze ,a pogotovo vuneno jer vuna najvise skuplja grinje.Na jastuke stavi neke deblje navlake jer one slabije propustaju grinje.Usisavati ni slucajno kada je ona u blizini,najmanje 2 sata nesmije biti u sobi u kojoj se usisavalo.Provjetravanje prostorija i zabrani pusenje u kuci,skini sve zavjese.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Alergo testiranje
22.4.2011 19:16:40   
milenium
IZVORNA PORUKA: Ben 10

Usisavati ni slucajno kada je ona u blizini,najmanje 2 sata nesmije biti u sobi u kojoj se usisavalo


a što kad je usisavaš na vodu,treba li i onda biti 2 sata van te prostorije? gledala sam danas neku reklamu za onaj plavi antialergijski usisavač,oko 250km dođe tako nešto,pa razmišljam da ga uzmem.samo ne znam zbog čega je baš on antialergijski u odnosu na one s vodom koje imamo i ovdje kupitiuser posted image

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Alergo testiranje
22.4.2011 19:43:03   
henna ze
pa i nemam zavjese već sam napisala..a potrudiću se da sve napravim i prilagodim prema njoj..hvala vam na odgovorima..još samo da vidim za taj sprej..i ništa sad svaki vikend generalno čišćenje stana i hajd..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Alergo testiranje
23.4.2011 18:17:53   
Ben 10
Ja draga svaki dan obrisem prasinu,zato i preporucuju sto menje stvari u prostoriji da se ne bih prasina skupljala.

Milenium ,neznam vjeruj mi sta sa tim usisivacem,mada ja mislim da i on mora malo prasine dignuti dok usisavam.


< Poruku je uredio Ben 10 -- 23.4.2011 18:18:55 >


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Alergo testiranje
5.5.2012 14:57:09   
minie
Drage moje hitno mi treba informacija.

Moj bebac, star 6,5 mjeseci se nakon suneta osuo po vratu i to se kasnije prosirilo na stomu i ledja. Isli kod dermatologa na Kosevo i u Cemalusu i oni kazu da je AD, isto to rekla i dr Knor koja mu je propisala kremu i sve mu se bilo povuklo. Isli smo i kod pedijara alergologa na Jezero i ona kaze dio jeste AD, a za osalo nije sigurna i rekla da mu uradimo alergotestove na sve zivo.
Kako mu se taj osip bio povukao ja ga nisam vodila (rekla nam da se to radi na DIP-u). Ponovo mu se neki dan pojavio osip (bio je prehladjen i pio sirup) i na kontroli pedijatar kaze da nije mozda koprivnjaca, mada meni ne izgleda kao kad se ozaris. Radili mu KS i ona je dobra bila. A da napomenem da je Knor rekla da je to od stresa.

PRocitah da se treba naruciti i dugo cekati na test. Da li u ovim privatnim vade krv iz prsta ili vene? Da li da ga jos jednom odvedem kod dr Knor, jer mu je isto kao i prvi put.

Bas sam nasekirana i tuzna.


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Alergo testiranje
5.5.2012 15:00:08   
M kao Mama
mini, baš mi je žao, samo mi nije jasan dio da beba od 6,5 mjesci ima stres, mislim ne vjerujem da ga puštaš da plače po sat, ako je od suneta, ne znam kako ste ga sunetili, jedino ako je rađeno na živo, ono poslije, kažu mame da djeca dobro podnose,

helem, ja znam da je Nada Čivić radila privatno alergotestiranje, ali ja L nisam kod nje odvela, jer je bila arogantna, ja je pitam kako se to radi, kaže ona šta te briga, samo ti nju dovedi,

helem radili smo na Jezeru, a ne na DIP-u, i radili su joj ono klasično, oko 40 onih uzoraka na dlan, mada kažu da je puno bolje iz krvi, ali da to rade nakon tri godine,

sretno i nadam se da će uskoro proći


(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Alergo testiranje
5.5.2012 15:11:36   
minie
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

mini, baš mi je žao, samo mi nije jasan dio da beba od 6,5 mjesci ima stres, mislim ne vjerujem da ga puštaš da plače po sat, ako je od suneta, ne znam kako ste ga sunetili, jedino ako je rađeno na živo, ono poslije, kažu mame da djeca dobro podnose,

helem, ja znam da je Nada Čivić radila privatno alergotestiranje, ali ja L nisam kod nje odvela, jer je bila arogantna, ja je pitam kako se to radi, kaže ona šta te briga, samo ti nju dovedi,

helem radili smo na Jezeru, a ne na DIP-u, i radili su joj ono klasično, oko 40 onih uzoraka na dlan, mada kažu da je puno bolje iz krvi, ali da to rade nakon tri godine,

sretno i nadam se da će uskoro proći




Sunetili ga u Sanasi, lokalna anestezija, on do tada nije plakao nikad duze od 1 min, a oni ga cvrsto drzali i preplakao je tih 15 min. Nama rekla pedijatrica kad je pisala uputnicu da se to radi na DIP-u. I koliko ste vi cekale? A to na dlanu ne rade prije trece godine ili iz krvi?





_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Alergo testiranje
5.5.2012 15:13:43   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: minie

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

mini, baš mi je žao, samo mi nije jasan dio da beba od 6,5 mjesci ima stres, mislim ne vjerujem da ga puštaš da plače po sat, ako je od suneta, ne znam kako ste ga sunetili, jedino ako je rađeno na živo, ono poslije, kažu mame da djeca dobro podnose,

helem, ja znam da je Nada Čivić radila privatno alergotestiranje, ali ja L nisam kod nje odvela, jer je bila arogantna, ja je pitam kako se to radi, kaže ona šta te briga, samo ti nju dovedi,

helem radili smo na Jezeru, a ne na DIP-u, i radili su joj ono klasično, oko 40 onih uzoraka na dlan, mada kažu da je puno bolje iz krvi, ali da to rade nakon tri godine,

sretno i nadam se da će uskoro proći




Sunetili ga u Sanasi, lokalna anestezija, on do tada nije plakao nikad duze od 1 min, a oni ga cvrsto drzali i preplakao je tih 15 min. Nama rekla pedijatrica kad je pisala uputnicu da se to radi na DIP-u. I koliko ste vi cekale? A to na dlanu ne rade prije trece godine ili iz krvi?



draga, jesi li ti zvala Jezero, ako nisi u pon akobogda nazovi i traži alergologa, to rade na Jezeru, koliko smo čekali ne sjećam se, ali znam da smo brzo došli na red,

helem, ne rade iz vene prije treće godine


(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Alergo testiranje
5.5.2012 15:19:35   
minie
Hvala draga, zovem ih onda u ponedjeljak. Imamo mi uputnicu, vazi jos neki 10 dana.




_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Alergo testiranje
5.5.2012 19:31:17   
mamina princeza
cini mis ed a je broj za alergo plumolosko savjetovaliste gore 566 508doktorica dizdarevic neka pa mozete i nazvati ... mi smo isli na savjetovanje i rekla nam da za sad radimo ige pa cemo dalje odluciti hocemol alergo test. iako ima skoro 4 godine jos uvijek je velika vjerovtanost da bude lazno negativan.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Alergo testiranje
5.5.2012 22:17:58   
minie
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

cini mis ed a je broj za alergo plumolosko savjetovaliste gore 566 508doktorica dizdarevic neka pa mozete i nazvati ... mi smo isli na savjetovanje i rekla nam da za sad radimo ige pa cemo dalje odluciti hocemol alergo test. iako ima skoro 4 godine jos uvijek je velika vjerovtanost da bude lazno negativan.


Bili smo mi gore, bila neka dr Cengic i ona nam rekla da radi test na psenicu, jaje, mlijeko, ribu, orasaste plodove... Nije nam radila test samo na one tri namirnice na koje se obicno radi.  Nazvacu pa cu ponovo pitati gdje i kako.

Hvala user posted image


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Alergo testiranje
8.5.2012 17:39:57   
mamina princeza
molim vas z ainformaciju .. treba curici vaditi IGE na Dipu imam uputnicu i kontala sam je sutra ili prekosutra odvesti ...
interesuje me znal neko tacno gdje na dipu se vadi i jel u bilo kojem vrijeme. imam malu bebu kuci pa mi je svaka minuta koju ga ostavim snekim drugim bitna a ja cu to obaviti s curicom jer u prethodnim danima sam se bas nanervirala poslaji ovog posalji onog po uputnice i preglede is vi mi nesto pogrijese u papirima cak i pogresnu knjizicu donesose iz bolnice. takod a cu ja to s njoma BD.

Inace ima kasalj vec dva mjeseca koji nismo odgonetnuli sta je .. pluca uredna grlo uredno ona kaslje prije toga imala mjesec dana sitan osip. Na alegoplumoloskom savjtovalistu rekli da prvo uradimo ovaj iGE pa onda dalje jer sumnjaju da bi alergo test opet mogao biti laszno negativan i zbuniti nas. Inace smo vec jedan radili al na kozi prije godinu dana( sada cura ima blizu 4) i ja i muz imamo alergije na inhalatorne alergene on je iamo kao mali ja i danas imam.
Prosle godine smo deverali s bronhitisima i upalom pluca tacno u ovom peridou sad dnema hB tih problema al kasalj ne prestaje i to posebno u njenom krevetu. Vani slabo kaslje i drugoj kuci... obisli smo masu doktora i specijalista. Samo skupljamo uputnice za dalje a svima nesto tesko da nam urade alergo tes al eto...
Privatno smo radili taj na kozi al on je jako cetso lazan treba nam iz krvi al zaobilazimo privatnike jer imam neko iskustvo sa netacnim nalazima koje se rade kod privatnika.



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Alergo testiranje
8.5.2012 19:00:41   
minie
I mi smo dobilo bili uputnicu da radimo igE na DIPu i ja zvala jucer da pitam gdje i kako se radi, a oni mi rekose da se sve vezano za alergije kod malih beba (a pretposavljam i manje djece) radi na Pedijatriji na Jezeru. I danas sam narucila bebana za test na Pedijatriji, 23.5. nam je termin.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Alergo testiranje
8.5.2012 20:28:15   
mamina princeza
e n e znam mene toliko vezaju da ce mi na kraju bas puci film...
na jezeru su rekli da idemo na dip uputnica glasi na dip ... zvacu i ja ujutro da vidim jer ak odem dzaba poludicu . hvala u svakom slucaju na onformaciji. opet mozda je to za bebe ovo za 4 godine ...

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Alergo testiranje
8.5.2012 22:58:29   
minie
Eto draga meni tako rekose. Kasnije kad sam nazvala Jezero ona me narucila za 23. Stvarno je ovo sve u nasoj drzavi otislo u user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Alergo testiranje
11.5.2012 23:50:11   
minie
Mamina princezo jeste li isli na DIP?



_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Alergo testiranje
26.9.2012 10:59:20   
Pretty mamma
Evo da malo dignem temu.
Trebali bi raditi alergotest na penicilin.
Ne znam gdje se to radi? Na Dipu ili privatno?
Kakva su vaša iskustva?

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Alergo testiranje
23.4.2013 12:32:41   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Evo da malo dignem temu.
Trebali bi raditi alergotest na penicilin.
Ne znam gdje se to radi? Na Dipu ili privatno?
Kakva su vaša iskustva?

i mene interesuje gdje se mogu raditi testiranja na lijekove, privatno ili u džravnim uzstanovama

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 97
   [Obrisana poruka]
23.4.2013 12:49:28   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Alergo testiranje
23.4.2013 12:55:24   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Evo da malo dignem temu.
Trebali bi raditi alergotest na penicilin.
Ne znam gdje se to radi? Na Dipu ili privatno?
Kakva su vaša iskustva?

i mene interesuje gdje se mogu raditi testiranja na lijekove, privatno ili u džravnim uzstanovama


Čini mi se da je Hanady to znala, spominjala je nešto.

ok hvala ti, pitaću je

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Alergo testiranje
23.4.2013 13:01:08   
pocahontas
koliko su uopšte pouzdani ti testovi?
jer recimo meni je IgE bio 11,6 a normalno je ispod 100 valjda za odrasle..a ja se ubijam od kašlja već mjesec dana, narčito ujutro me uhvati, pluća mi čista, grlo i tako to...

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *