|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: zreliji očevi
2.12.2009 12:20:02   
Yuna
IZVORNA PORUKA: leona81

ja im ne bi dopustila da budu ocevi prije 30te...al eto neki ni tad nisu zreli


Ja bih. Da se ne bi mi morale zadovoljavati sa starcima. Hvala lijepa, ali hoću mladog i zgodnog muža.
Mi smo postali mama i tata s 26. tj. on je baš imao 26. rođendan, a ja sam još imala 25, ali uskoro je bio i moj rođendan.
Taman ni prerano ni prekasno.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: zreliji očevi
2.12.2009 13:03:45   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Yuna

IZVORNA PORUKA: leona81

ja im ne bi dopustila da budu ocevi prije 30te...al eto neki ni tad nisu zreli


Ja bih. Da se ne bi mi morale zadovoljavati sa starcima. Hvala lijepa, ali hoću mladog i zgodnog muža.
Mi smo postali mama i tata s 26. tj. on je baš imao 26. rođendan, a ja sam još imala 25, ali uskoro je bio i moj rođendan.
Taman ni prerano ni prekasno.



Ja komentara!
A muskarci s 30 i vise su starci ili sta!?


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: zreliji očevi
2.12.2009 13:19:34   
milomoje

IZVORNA PORUKA: salmy

Moj dlagi ce postati  prvi put "otac" sa 44user posted image user posted image user posted image  
Nekad mi ga zao kad  kaze" valjda ce me djete zapamtiti sa kosom"
Dusa moja draga ..............ali kazem "Bolje ikad nego nikad"user posted image user posted image user posted image user posted image



I kod mene je slicna situacija, postace otac akobogda u 41, ako bebac ne dodje bas na termin,tj. njegov rodjendan heheh i meni je nekada zao pri pomisli koliko ce on imati kad bebac bude imao toliko i toliko, ali ne zelim se zamarati s tim jer znam da ljubavi i odgovornosti nece nedostajati... dok moj brat se ozenio u 21 i nakon godinu dobio sina,dijete ima svu ljubav svijeta ali iskreno zao mi zbog finansijske stabilnosti, nije im lahko, ali to sve opet od oba roditelja zavisi... moze muskarac biti prezreo u glavi ako nema drugu stranu da se podupiru u odgovornosti za bolju buducnost...nazalost ali je tako snaha nikada nije izustiila da bi ona htjela raditi...ali jedno je sigurno, ne mozemo uvijek birati kada da dobijemo djecu...

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: zreliji očevi
2.12.2009 13:54:40   
veeseelaa
za zrelije očeveuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: zreliji očevi
2.12.2009 14:07:48   
D_K
pozdrav za sve zrele oceve tj. one koji su svojom voljom (i akcijom :)) postali ocevi i spremni su da se posvete svojoj djeci..
tvrdnja da su stariji ocevi i sazreli za porodicu nije bas uvijek tacna.. ali  nekome je potrebno da se 'istutnja' u mladosti i da se tek onda skrasi, osnuje porodicu i dobije djecu i da onda zna cijeniti ono sto ima. kazu da su takvi ocevi obicno i veoma pazljivi.. neko nije imao srecu da prije pronadje osobu sa kojom zeli da osnuje porodicu i tako dalje i tako dalje.
u svakom slucaju drago mi je da cujem da ocevi zele i vole da provode vrijeme sa svojom djecom. mi majke smo po defaultu privrzene djeci a jos kad se ocevi pridruze onda je sve za 10 :))

< Poruku je uredio D_K -- 2.12.2009 14:13:29 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: zreliji očevi
2.12.2009 14:09:34   
manuela RR
Po meni u zrelije očeve spadaju oni oko 40-te,user posted image
a ovi prije su svi zeleni ko jabukeuser posted image user posted image user posted image user posted image

Apsolutno je nebitno u kojim godinama će postati otac ako je spreman za tu ulogu,neki očevi mogu imati i 50 godina a opet biti neodgovorni...dok neki sa 20 se mogu ponašati i više nego odgovornouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: zreliji očevi
2.12.2009 14:12:12   
w.pooh
Godine su nebitne..bitna je odgovornost i ponašanje dotičnog user posted image user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: zreliji očevi
2.12.2009 14:21:52   
ivanak
Mogu samo reći da je biti otac prije i sada, primjeti se velika razlika. Više iz razloga, jer su očevi prije skoro pa jedini zarađivali u familiji, on je bio glava kuće, pokazati nježnost u to doba je bio apsurd....
Naprimjer, ja nisam imala oca - nije bio zreo čak ni sa 50 godina, ostavio je svoj kćer ( mene; koja je jedna u nizu bila), a i moju mamu i sad mi hoće da pruža nježnost.... nakon 24 godine... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ja imam muža i dobili smo sina i mogu priznati da se s njime i igra, mazi, pazi, voli, kupuje što god... a osim toga ponovno sam u drugom stanju pa se veseli i tome.... svaka čast Ante... pusa


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: zreliji očevi
2.12.2009 14:22:43   
ena23
Moj em-em je vala toliko odgovran, zreo, obziran bio jos sa 23 godine, kad sam ga upoznala, da mislim da sam i tada ostala trudna ne bi nista bio gori ili bolji nego sad, sest godina kasnije.
Ja bi da se on malo opusti user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: zreliji očevi
2.12.2009 14:26:29   
snijeg
Moj dragi je postao tata sa 29 godina, da li je spreman i dovoljno zreo? Da li uopšte možemo ikad biti potpuno spremni za roditeljstvo? Ja ovo ne bih razdvajala na muško - žensku spremnost/nespremnost. Roditeljstvo je zajednički zadatak, gdje se dvoje ljudi nadopunjuju u izvršavanju tih najslađih zadataka i obaveza našeg života.
Moje lično mišljenje je da bez obzira na godine, iskustvo, edukaciju i kojekakve pripreme svi mi imamo i zrelih i nezrelih, loših i dobrih, hvale vrijednih i postupaka kojih se stidimo, a koji su vezani za podizanje naše user posted image .
Bitno je da se zajedničkim snagama što bolje pripremimo za sve slatke probleme koje donosi roditeljstvo.
Hvala Bogu kad nam je dao mogućnost da dokazujemo svoju zrelost  user posted image    

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: zreliji očevi
2.12.2009 14:28:21   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: ena23

Moj em-em je vala toliko odgovran, zreo, obziran bio jos sa 23 godine, kad sam ga upoznala, da mislim da sam i tada ostala trudna ne bi nista bio gori ili bolji nego sad, sest godina kasnije.
Ja bi da se on malo opusti user posted image



Potpisujem samo umjesto 23 bi stavila 20 i umjesto 6 godina ja bih stavila 5user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: zreliji očevi
3.12.2009 11:13:17   
akica b
Sve ima svoje prednosti i nedostatke naravno...Mislim da mlad muskarac(20,21,22) parira s onim djeca prave djecu..Moj muz je postao tata s 33 godine i mogao je jos malo sacekati,ne bi nista izgubio,naprotiv.Eh sad,drugo je ono pitanje hoce li docekati unucad ili joj mislice da sam mu dedo kad bude imao 20 god i sl.user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: zreliji očevi
3.12.2009 14:21:04   
Yuna
Nisam ja napisala da su oni s 30 stari, pa i ja ću toliko imati brzo. Nego oni od 30 su stari ako imaš 20, oni od 40 i 50 ako ti nemaš isto toliko...blabla.

A mislim da zrelost nema puno veze s godinama već ovisi od osobe do osobe.

Moj tata ima skoro 60, pa nije ni blizu zrelosti nit će ikad biti vjerojatno. Ali to su izbori u životu za koje se opredjeljujemo.

Što se tiče starijih kandidata, nisam baš potpuno isključiva, ali ako je puno stariji onda mora imati jakooo dobar položaj i više para i dobar naravno te zreo za svoje godine, a poželjno i slavna sličnost. Dok za mlađe nisam imala takvih kriterija. Pošto je jako teško ispuniti te kriterije moji dečki i mm su uvijek bili mojih godina. user posted image



(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: zreliji očevi
3.12.2009 14:31:51   
Yuna
Isto tako mislim da muškarci nisu zreli za svoje godine baš zato jer se od njih često očekuje da nisu, baš zato jer se govori da nisu...onda se oni samo ponašaju u skladu s očekivanjima.

To vrijedi i za žene također i većinu neodgovornih mladih.

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: zreliji očevi
2.2.2010 21:22:06   
AMELIC
IZVORNA PORUKA: Yuna

Nisam ja napisala da su oni s 30 stari, pa i ja ću toliko imati brzo. Nego oni od 30 su stari ako imaš 20, oni od 40 i 50 ako ti nemaš isto toliko...blabla.

A mislim da zrelost nema puno veze s godinama već ovisi od osobe do osobe.

Moj tata ima skoro 60, pa nije ni blizu zrelosti nit će ikad biti vjerojatno. Ali to su izbori u životu za koje se opredjeljujemo.

Što se tiče starijih kandidata, nisam baš potpuno isključiva, ali ako je puno stariji onda mora imati jakooo dobar položaj i više para i dobar naravno te zreo za svoje godine, a poželjno i slavna sličnost. Dok za mlađe nisam imala takvih kriterija. Pošto je jako teško ispuniti te kriterije moji dečki i mm su uvijek bili mojih godina. user posted image





BEZVEZE...NO COMMENT

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: zreliji očevi
2.2.2010 21:58:02   
Hanady RR
Moj je postao tata sa 32 i da vam pravo kažem bolje mu ide ovaj drugi put sa 35. tek skonto da ima djecu...a nije on nezreo po pitanju da je izlazio hodao...ne ne nego jednostavno on kad zaspe može vala da se zarati on ne čuje...nije imao onaj osjećaj da je beba kraj nas u kući, već kad je prohodla malo počeo kontat al nikad joj nije ništa kupio dok ja ne kažem kupi joj igrački, treba joj gaćica...lupam sad al eto ovoj drugoj svaki dan nešto donosi sam bez napominjanja svakako nikad ne zaboravi stariju. sad se sa njima igra i bavi se pitanjima tipa vježbanja, hodanja, šetanja, igraonica, odlaska na kolače...

Uglavnom nema tu pravila...moj mm je divan al se sporo pali...godine ne igraju nikakvu ulogu po pitanju zrelosti.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: zreliji očevi
2.2.2010 22:23:41   
nikita
mm je postao tata sa skoro 32 god, dobro se snalazi al krivo mu je sto ce imati skoro 40 god kad maleni pode u skolu. Sve ima svoje prednosti i mane ...

< Poruku je uredio nikita -- 2.2.2010 22:24:09 >


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: zreliji očevi
20.3.2010 21:16:31   
Lalana
Moj muz je postao otac sa 27 godina, mislim i da je postao ranije da bi se odlicno snasao, jer sam ja bila mladja, neiskusna i veliki panicar, posebno sa prvim djetetom.

Znam roditelje od po 21- 25 godina odlicno funkcioniraju.

Sve je dakle individualno, npr. moj dajidza ima 38 godina, tek je dobio prvo dijete, jako je preplasen, non stop zove cijelu familiju za svaku sitnicu, dakle sve se razlikuje od osobe do osobe.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: zreliji očevi
20.3.2010 21:34:51   
selina
user posted image posto sam ja rodila carskim trebam sad naredne dvije godine da se cuvam sledeceg zaceca a moj muz ima komentar na to vec sam sad mator otac a puni 28godina sad 29 marta kad pomislim da sam od svog dijeta stariji 28 godina sta ce biti sa sledeceg..........moje misljenje zrelost se stice iskustvom kad se dobije dijete!

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: zreliji očevi
20.3.2010 21:51:57   
teacher75

IZVORNA PORUKA: selina

user posted image posto sam ja rodila carskim trebam sad naredne dvije godine da se cuvam sledeceg zaceca a moj muz ima komentar na to vec sam sad mator otac a puni 28godina sad 29 marta kad pomislim da sam od svog dijeta stariji 28 godina sta ce biti sa sledeceg..........moje misljenje zrelost se stice iskustvom kad se dobije dijete!


hahaaha, jeste smijesni, mm ima 37 godina i ponekad je kao dijete

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: zreliji očevi
20.3.2010 21:54:26   
selina
user posted image user posted image user posted image pa dobro i po meni je moj posto i sad gleda sponge bobauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: zreliji očevi
20.3.2010 21:56:32   
Lalana

IZVORNA PORUKA: selina

user posted image user posted image user posted image pa dobro i po meni je moj posto i sad gleda sponge bobauser posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image
Mah svi smo mi djeca, user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: zreliji očevi
20.3.2010 22:02:41   
selina
user posted image user posted image user posted image upravu si jesmo necija

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: zreliji očevi
21.3.2010 11:39:19   
jasmin

IZVORNA PORUKA: selina

user posted image posto sam ja rodila carskim trebam sad naredne dvije godine da se cuvam sledeceg zaceca a moj muz ima komentar na to vec sam sad mator otac a puni 28godina sad 29 marta kad pomislim da sam od svog dijeta stariji 28 godina sta ce biti sa sledeceg..........moje misljenje zrelost se stice iskustvom kad se dobije dijete!


I moj slicno ovako,ima 31 god. i dvoje djece i vec se zali kako je star,volio bi jos imati heheheh.A i ja sam carica s oboje,tako da se za trece bas moram cuvati,osim ako Allah drugacije ne odredi.I zasigurno,imam osjecaj da se zrelost za roditeljstvo stekne onda kada se postane roditelj,barem u vecini slucajeva.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: zreliji očevi
11.4.2012 2:14:07   
gagala
šta kažete za one MM koji tate postaju sa 46 godina? .... jer sad da zatrudnim - moj bi MM imao toliko kad bebać istrči na teren ....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *