|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 9:22:51   
elkina_mala
user posted image user posted image user posted image user posted image  ja sam jucer bila kod jetrve,stalno se igrala sa njenom curicom,mazila je,pricala,napravila joj hranu,nahranila je..a kakko bih samo zeljela da imam i ja tako svojoj bebiuser posted image user posted image user posted image  vidim komsinka ispod svoju bebu voza,smiju se..;igra se stano,a ja sama u stanu,nikog da me nasmije,nema bebe da se igram s njom,da je ccujem kako govori mamauser posted image user posted image user posted image  doista,i netrudimo se dugo,ali u svakoj zeni ima neki strah od nepolodnosti...kao sto vedica kaze:

...tesko je kada vjestica kasni i ti sav sretan uradis test i dobijes veliki minus...tesko je izdrzati sve one lijekove, cajeve, vitamine al' ipak se radujes neznatnom poboljsanju plivaca i osjecaju da si se bar 1 milimetar priblizio svom cilju.

user posted image user posted image user posted image user posted image  i kada urdim test,i on negativan,dodze mi da placem,da vristim,ali u sebi govorim "ma mozda je rano jos beba je sigurno unutra samo da secekam jos malo...

ja zaista zelim da sve zene koje zele imati bebu,da im Bog podari,jer svaka je zasluzila na neki nacin!!
Neutjesna razumijem te totalno...i kod mene je tako obicno ide " princezo moja,dodzi mami, ljubi te mama tvoja "itd NIJE MI KRIVO AL MI JE ZAO!!!!! zao mi sto nisam i ja takva jedna mama!!!!!!!


_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 10:32:08   
Leva
MM i ja se za nasu bebu borimo vec tri duge godine i za razliku od vecine otvoreno govorimo o svom problemu rodbini, prijateljima. Ja se ne stidim cinjenice da dijete mogu imati jedino uz pomoc MPO (medicinski pomgnute oplodnje) ali me uzasno nerviraju termini tipa VJESTACKA oplodnja... Zato vas lijepo molim da razmislite o tom terminu jer je jako uvrjedljiv za sve nas trudilice, zene. Termin koji zaista docarava pravo stanje stvari je VANTJELESNA oplodnja dakle oplodnja koja se desava van tijela na identican nacin kako dolazi do prirodne oplodnje: mala jajna celija i spermatozoid se zaljube i nastane nesto divno user posted image
Uzasavam se toga da me neko sazalijeva jer ja ne umirem a i da umirem nasla bih nacin kako kvalitetno da iskoristim vrijeme koje mi preostaje. Jos se uzasavam savjeta o opustanju i macinoj travi jer opustenija od ovoga ne mogu biti (mozda da zamolim da me mm raspali vazom u glavu za vrijeme odnosa pa da se onesvijestim). Macina trava je opet sasvim nova dimenzija jer meni ne moze pomoci. Mi zene ciji muzevi imaju lose spermice to ne mozemo popraviti tako jednostavno posto postupak lijecenja moze trajati cak i nekoliko desetina godina.
I eto cini mi se da sam vas na kraju sve pomalo zbunila, ali ako stvarno zelite sebe radi da znate kako izgleda zivot jedne trudilice citajte moj blog!
http://sunasce.blogger.ba/

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 10:36:50   
ena0002
IZVORNA PORUKA: Leva
mozda da zamolim da me mm raspali vazom u glavu za vrijeme odnosa pa da se onesvijestim

Hej vidis Leva tu metodu jos nismo koristili, mozda upali user posted image user posted image user posted image user posted image
Mislim nema sta nismo probali od dizanja ruku, nogu i sl.

Cure ovo vam je crni humor nas trudilica. I sto je najbitnije ipak nismo izgubile smisao za humor i zivot uopste u ovoj nasoj teskoj borbi user posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 10:39:59   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: Leva

MM i ja se za nasu bebu borimo vec tri duge godine i za razliku od vecine otvoreno govorimo o svom problemu rodbini, prijateljima. Ja se ne stidim cinjenice da dijete mogu imati jedino uz pomoc MPO (medicinski pomgnute oplodnje) ali me uzasno nerviraju termini tipa VJESTACKA oplodnja... Zato vas lijepo molim da razmislite o tom terminu jer je jako uvrjedljiv za sve nas trudilice, zene. Termin koji zaista docarava pravo stanje stvari je VANTJELESNA oplodnja dakle oplodnja koja se desava van tijela na identican nacin kako dolazi do prirodne oplodnje: mala jajna celija i spermatozoid se zaljube i nastane nesto divno user posted image
Uzasavam se toga da me neko sazalijeva jer ja ne umirem a i da umirem nasla bih nacin kako kvalitetno da iskoristim vrijeme koje mi preostaje. Jos se uzasavam savjeta o opustanju i macinoj travi jer opustenija od ovoga ne mogu biti (mozda da zamolim da me mm raspali vazom u glavu za vrijeme odnosa pa da se onesvijestim). Macina trava je opet sasvim nova dimenzija jer meni ne moze pomoci. Mi zene ciji muzevi imaju lose spermice to ne mozemo popraviti tako jednostavno posto postupak lijecenja moze trajati cak i nekoliko desetina godina.
I eto cini mi se da sam vas na kraju sve pomalo zbunila, ali ako stvarno zelite sebe radi da znate kako izgleda zivot jedne trudilice citajte moj blog!
http://sunasce.blogger.ba/


E pa bas tako, ja parove koji imaju problema ne smatram nekim bolesnicima koji umiru. Zao mi je jako jer bi zaista svim dobrim ljudima koji ceznu za djecom zeljela da imaju bebe, ali isto tako ako se ponasas prema njima sa sazaljenjem imaju se pravo uvrijediti. To sam primijetila kod svoje snahe, da je puno opustenija kad se ponasam da je to cest problem  i ako pricamo o njemu kao da je to normalna stvar. Pa niko nije kriv za takave stvari i nema se cega stidjeti.


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 10:55:35   
ledy blue
I da još dodam.... rečenice koje sam čula 100 puta tipa  ''zivot bez djece nije zivot...ili ma kakav je to brak bez djece.....djeca su smisao zivota., ah pa sto zivim vec zbog djece user posted image .. isl.''  to je nesto najgore sto mozete reci pred tudilicom... A vjerujte cula sam ovakve izjave hiljadu puta.
Svi mi znamo koliko su djeca vazna zato i radimo i prolazimo sve ovo...ali mi niko ne moze reci da moj zivot ili brak ne vrijedi ili da nema smisla  zato sto nemamo bebu...


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 11:07:51   
delfin
leva, svaka čast kad tako otvoreno razgovaraš o tome. I ja sam mogla ovdje svama, al sa poznanicima ne. samo sa onima koji su imali sličan problem. U principu samo onaj ko to doživi može, ako Boda i preživi (postane user posted image  kao ija) zaista shvatiti kako neke stvari zanju boliti. Iz mjeseca u mjesec, iz godine u godinu se nadati.
Meni je iskreno najdraže bilo kad se nespominje ta tema, pogotova kad me neko 10 godina mlađi pita, a šta vi čekate, ili imam ja broj jednog dr. ili kad moja jetrva kaže da je njena rodica 10 godina se trudila i odlučila da usvoji dijete. Al lako mi je za nju, jer nema niejsnu dasku u glavi, i zato je lako i ostala trudna, kad ni očemu ne razmišlja, a nejno dijete je od 3 dana do sada odgajala svekrva.
Iskreno mislim da je ovaj forum zaista velika pomoć, bar za mene, jer sam sve informacije saznala ovdje.
Pa eto ako neko zna još trudilica možda nekako mu diskretno reći, hajde pridruži se u ovaj forum i ja sam tu, ili poslati poziv....

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 11:36:51   
Srecica_mala
Pozdrav svima,

mogu jedino reci da apsolutno znam kako se osjecaju trudilice u ovakvim situacijama, s obzirom na cinjenicu da sam i sama kroz ovakve situacije prolazila. Kazem "prolazila" jer moj jedini nacin da zatrudnim je bila MPO koja je rezultirala trudnocom hb. U braku smo bili 2 godine, a godinu dana smo bili u fazi borbe i znam da mi je u tom periodu najvise prijalo da me niko nista ne pita. Tako da sada, iako znam da se neko iz moje blizine bori s istim ili slicnim problemom ja pustim da sami kazu...


Iskrenu srecu zelim svima onima koji su na putu borbe do svojih user posted image


(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 13:12:41   
tea lana
user posted image
IZVORNA PORUKA: Leva

MM i ja se za nasu bebu borimo vec tri duge godine i za razliku od vecine otvoreno govorimo o svom problemu rodbini, prijateljima. Ja se ne stidim cinjenice da dijete mogu imati jedino uz pomoc MPO (medicinski pomgnute oplodnje) ali me uzasno nerviraju termini tipa VJESTACKA oplodnja... Zato vas lijepo molim da razmislite o tom terminu jer je jako uvrjedljiv za sve nas trudilice, zene. Termin koji zaista docarava pravo stanje stvari je VANTJELESNA oplodnja dakle oplodnja koja se desava van tijela na identican nacin kako dolazi do prirodne oplodnje: mala jajna celija i spermatozoid se zaljube i nastane nesto divno user posted image
Uzasavam se toga da me neko sazalijeva jer ja ne umirem a i da umirem nasla bih nacin kako kvalitetno da iskoristim vrijeme koje mi preostaje. Jos se uzasavam savjeta o opustanju i macinoj travi jer opustenija od ovoga ne mogu biti (mozda da zamolim da me mm raspali vazom u glavu za vrijeme odnosa pa da se onesvijestim). Macina trava je opet sasvim nova dimenzija jer meni ne moze pomoci. Mi zene ciji muzevi imaju lose spermice to ne mozemo popraviti tako jednostavno posto postupak lijecenja moze trajati cak i nekoliko desetina godina.
I eto cini mi se da sam vas na kraju sve pomalo zbunila, ali ako stvarno zelite sebe radi da znate kako izgleda zivot jedne trudilice citajte moj blog!
http://sunasce.blogger.ba/


user posted image user posted image  ja ovako volim kad neko razmislja pozitivno,vjerujem Leva da i kod tebe uspona padova,ali si pozitivna.Otvorena.
Nemojte se molim vas trudilice uvrijediti ali citajuci neke od vasih postova vi kao da biste najvise zeljele da se uopce susrecete sa majkama trudnicama i djecom.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 13:32:25   
Starka
IZVORNA PORUKA: tea lana

user posted image
IZVORNA PORUKA: Leva

MM i ja se za nasu bebu borimo vec tri duge godine i za razliku od vecine otvoreno govorimo o svom problemu rodbini, prijateljima. Ja se ne stidim cinjenice da dijete mogu imati jedino uz pomoc MPO (medicinski pomgnute oplodnje) ali me uzasno nerviraju termini tipa VJESTACKA oplodnja... Zato vas lijepo molim da razmislite o tom terminu jer je jako uvrjedljiv za sve nas trudilice, zene. Termin koji zaista docarava pravo stanje stvari je VANTJELESNA oplodnja dakle oplodnja koja se desava van tijela na identican nacin kako dolazi do prirodne oplodnje: mala jajna celija i spermatozoid se zaljube i nastane nesto divno user posted image
Uzasavam se toga da me neko sazalijeva jer ja ne umirem a i da umirem nasla bih nacin kako kvalitetno da iskoristim vrijeme koje mi preostaje. Jos se uzasavam savjeta o opustanju i macinoj travi jer opustenija od ovoga ne mogu biti (mozda da zamolim da me mm raspali vazom u glavu za vrijeme odnosa pa da se onesvijestim). Macina trava je opet sasvim nova dimenzija jer meni ne moze pomoci. Mi zene ciji muzevi imaju lose spermice to ne mozemo popraviti tako jednostavno posto postupak lijecenja moze trajati cak i nekoliko desetina godina.
I eto cini mi se da sam vas na kraju sve pomalo zbunila, ali ako stvarno zelite sebe radi da znate kako izgleda zivot jedne trudilice citajte moj blog!
http://sunasce.blogger.ba/


user posted image user posted image  ja ovako volim kad neko razmislja pozitivno,vjerujem Leva da i kod tebe uspona padova,ali si pozitivna.Otvorena.
Nemojte se molim vas trudilice uvrijediti ali citajuci neke od vasih postova vi kao da biste najvise zeljele da se uopce susrecete sa majkama trudnicama i djecom.

Moja Tea lana sve se to svede na: "Ne može sit gladnog razumjeti". Kako je teško gladnom kraj hrane prolaziti ...
Ja se trudim ne postavljati pitanje, zašto baš ja. Jer svatko ima svoj križ i svakom je njegov problem najteži. Ne pokušavam da pričam o mom problemu sa ženama koje imaju djecu, niti sa djevojkama, jer na kraju krajeva one i ne poznaju hrpu termina, sve i da hoće teško bi mi mogle pomoći. Mojoj sestri kad kažeš idem na folikulometriju ona kaže:" štaaaaaaaa"? Imam ovaj forum i moje trudilice. One su mi sad najbolje prijateljice. Najbolje ćeš drugaricama pomoći ako ih pošalješ na RR user posted image .


_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 13:35:42   
ledy blue
Tea Lana  ma ja se lično necu uvrijediti, al daleko od toga da ne želim susresti trudnice i djecu...ali  svako sebe zeli postedjeti bola, a znam da svaka trudilica odmah pomisli da li cu ja to dozivjeti..
A je se hvala bogu vec dobro nosim sa tim...godine ucine svoje..., ao problemu ne razgovaram iskljucivo iz razloga sto mm ima problem,i ne zeli javno govoriti o tome, jer znas kako ljudi znaju biti ''sirovi''  sa svojim komentarima. a ne zelim da se on osjeca kao ''krivac'' sto nemamo bebu...to je nas zajednicki problem , i ako on hoce da o tome ćitimo ja ću ga podrzati.


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 13:54:15   
Leva
Tea lana kao sto kazes svaka od nas ima dobre i lose momente, ko ih nema na kraju krajeva...
Ja sam s vremenom naucila zivjeti zivot kakav mi ga je Bog dao, pomirila se sa sobom i bijesom pa ne zavidim ni trudnicama, ni majkama sa malim bebama... Svako od nas ima svoju nafaku user posted image
Ja recimo kada sam najtuznija a to je kada dobijem nakon nekog stmuliranog ciklusa zovnem moju komsinicu koja ima prekrasnu djevojcicu od godinu dana i gnjavim se s njom dok ne zaboravim na sve ono ruzno sto me muci. Moja komsinica koja mi je i prijateljica zna za nas problem i ima puno razumjevanje za moju potrebu da ljubim rukice njene bebe ili da joj pravim frizuricu..
Odoh sada off topic ali sam toliko puta nastojala upratiti kada se mame sa bebama okupljaju na kafi da i ja dodjem da ih ugnjavim ali je to uglavnom bio ili vikend ili pred vikend kada nisam bila u gradu.
Vidjeti trudnicu i bebu a ne osjetiti zalost, bijes zbog sudbine koja te snasla je proces koji svaka od nas jednom proci. Zato nemojte osudjivati takve zene jer ne znate pod kakvim su sve one hormonima. Na kraju krajeva stvarno je grozno kada stalno prolazis sve moguce simptome trudnoce a nigdje bebe user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 14:37:27   
Banana
Ne mogu odoliti da ne dam savjet user posted image Halalite, iz vlastitog je iskustva.
Trudilice, posebno one kojima sve ovo teško pada, slijedeći put kada se nađete u situaciji sa npr. mamom i djetetom, pokušajte se usredotočiti na dječicu a ne na činjenicu da ih nemate i na svoju bol. Djeca su vesela, krasna i nesvakidašnja stvorenja, djeca razgaljuju dušu user posted image   Teško jest ali evo ja se svaki dan učim da slušam, da pratim nečije potrebe (iako mi se baš uvijek i ne da user posted image ). Mame vole da pričaju o dječici kao da ih niko nikada do njih nije imao user posted image , ispitujte ih o njima, kada idu na spavanje, koliko puta imaju stolicu, da li vole povrće i koliko su puta ispljuvale cuclu user posted image
Vjerujte mi, nasmijaćete se a i prije naviknuti na sve to.


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 14:56:29   
tea lana
user posted image user posted image svim trudilicama od srca zelim da uskoro to prestanu biti i da i one imaju svoje male andjele

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 15:04:01   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

pa evo vam moj primjer:
moja vjencana kuma je prije 5 godina bila trudna i nikad me nije nazvala za svo vrijeme trudnoce jer je znala da ce me ta cinjenica (iako veseli zbog nje) boljeti zbog mene... saznala sam da je ytrudna pred njen sam porod, nazvala je  pozeljela srecu i pomislila "hoce li meni Bog ikada dati tu srecu"...(a onda se isplakala ko djete)... na zalost njeno djete je nakon porodjaja umrlo user posted image
kad sam ja konacno ostala trudna ni jednom je nisam nazvala da se "pohvalim" jer sam trudna (ona je slucajno saznala jer me je vidjela na ulici- samo ja znam kakav je to bio bol u njenom pogledu - iako se nas dvije volimo kao sestre, boli to - taj dan sam preplakla zbog nje , a samo mogu zamisliti kako je njoj bilo)..
Asji je 18 mjeseci... jos ni jednom moja kuma nije dosla da je vidi... znam boli je to jer je njoj 42 g i vise ne smije zatrudniti  sto znaci nece imati djete nikada...
nas dvije se sretnemo na kafi...pricamo o necem desetom...ako me pita za Asju ja odogovorim...ne forisiram sa "moja Asja ovo moja Asja ono"
Mene boli njena bol i volim je jako al ovako je najbolje...


Joj smrzla sam se...
Ne daj Bože nikome.
Trudilicama želim sve najbolje i male bebice koje će doći sigurno.
Na temu nemam šta reći, sve ste rekle.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 15:14:47   
sanja.sa

IZVORNA PORUKA: Suzana

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

pa evo vam moj primjer:
moja vjencana kuma je prije 5 godina bila trudna i nikad me nije nazvala za svo vrijeme trudnoce jer je znala da ce me ta cinjenica (iako veseli zbog nje) boljeti zbog mene... saznala sam da je ytrudna pred njen sam porod, nazvala je  pozeljela srecu i pomislila "hoce li meni Bog ikada dati tu srecu"...(a onda se isplakala ko djete)... na zalost njeno djete je nakon porodjaja umrlo user posted image
kad sam ja konacno ostala trudna ni jednom je nisam nazvala da se "pohvalim" jer sam trudna (ona je slucajno saznala jer me je vidjela na ulici- samo ja znam kakav je to bio bol u njenom pogledu - iako se nas dvije volimo kao sestre, boli to - taj dan sam preplakla zbog nje , a samo mogu zamisliti kako je njoj bilo)..
Asji je 18 mjeseci... jos ni jednom moja kuma nije dosla da je vidi... znam boli je to jer je njoj 42 g i vise ne smije zatrudniti  sto znaci nece imati djete nikada...
nas dvije se sretnemo na kafi...pricamo o necem desetom...ako me pita za Asju ja odogovorim...ne forisiram sa "moja Asja ovo moja Asja ono"
Mene boli njena bol i volim je jako al ovako je najbolje...


Joj smrzla sam se...
Ne daj Bože nikome.
Trudilicama želim sve najbolje i male bebice koje će doći sigurno.
Na temu nemam šta reći, sve ste rekle.




Suzana dobro si rekla, ne daj Boze nikomeuser posted image
A tema je jako teska...
U sustini nema pomoci, budi prijatelj, budi rame za plakanje ako je portrebno i nikako ne nameci tu temu, cekaj da prijateljica sama prica ako ima potrebu...

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 17:43:41   
dina_89
Neutjesna
 
jasno je da nisi mislila bukvalno to sto si napisala, jer si to sigurno napisala iz svog iskustva a da si bas tako mislila do sada bi i ubila nekog, sigurna sam da si nam htjela samo slikovito pokazati kako se osjecas

razumijem vas potpuno ali zaista nisam znala da je najbolje ne pitati o tome

dok sam procitala vase postove plakala sam nekoliko puta...

user posted image  za sve nase trudilice, i oprostite nam ako ne namjerno kazemo nesto sto bi vas moglo povrjediti

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 17:57:59   
elkina_mala
IZVORNA PORUKA: ledy blue

I da još dodam.... rečenice koje sam čula 100 puta tipa  ''zivot bez djece nije zivot...ili ma kakav je to brak bez djece.....djeca su smisao zivota., ah pa sto zivim vec zbog djece user posted image .. isl.''  to je nesto najgore sto mozete reci pred tudilicom... A vjerujte cula sam ovakve izjave hiljadu puta.
Svi mi znamo koliko su djeca vazna zato i radimo i prolazimo sve ovo...ali mi niko ne moze reci da moj zivot ili brak ne vrijedi ili da nema smisla  zato sto nemamo bebu...



ili ono kad mi kaze " PA ZA STA ZIVIS AKO NE ZA DJECU"

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 18:08:31   
tikica_69
A onda joj ti fino odgovori:

-nismo manje vrijedne zato što nemamo djecu,
-naši životi nisu "promašeni", prazni i lišeni smisla,
-možemo biti sretne, ženstvene, zanosne i ponosne,
-budemo dovoljno samouvjerene i odbacimo etikete koje nam društvo nastoji nalijepiti,
-odbacimo pritisak okoline i zanemarimo stavove koji obezvrjeđuju ženu bez djece, kao ženu koja nije ispunila svoju svrhu,

... jer postoji bezbroj načina da budemo sretne, da proživimo život punim plućima, da ostvarimo sebe, da uživamo u svojoj jedinstvenosti, i da pružimo podršku jedne drugima!!!


_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 18:16:17   
Leva
user posted image user posted image user posted image Tiki

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
16.10.2009 18:40:30   
elkina_mala
user posted image user posted image user posted image  maloprije sam oplakala zbog dijetaa
pricam sa komsinicom i onaj mali njen dosao meni govori " jel ti cekas bebu"?? ja samo rekla AAAA paaa...i nisam znala sta da odg ,njegova mama mu rece "ne ne ceka" i on opet mene za ruku "a zasto necekas"????? ja gledam u njegovu mamu,rekoh jel on to govori sto ja imam malo stomaka ili???kaze onama ne on to inace govori i meni...nju nije povrijedilo,al mene jeste:'

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
18.10.2009 19:52:34   
smarija
zdravo Visnja mozes li mi napisati kojim putem si ostala u drugom stanju i koji je problem bio. Ja sam u braku 7 godina od user posted image bebe jos nista.danas mi je 7 dan od moje prve inseminacije pa cekam rezultat.nadam se da se ne ljutis na postavljenom pitanjuuser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
19.10.2009 7:34:58   
Anoniman
Hej draga moja dina_89 niko ne zna kako je nešto dok ne doživi nešto,u svakom slučaju hvala Vam puno koje ste nam poželjele da imamo bebice,da Bog da Vaše bile zdrave i žive i sretne cijeli život,a nama trudilicama ostaje samo da čekamo.......user posted image

(odgovor članu dina_89)
  Neposredna veza do poruke: 97
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
19.10.2009 11:13:14   
Rapka73
Da i ja podijelim svoje iskustvo. Ja i suprug pokusavamo 10 godina da dobijemo dijete. Sto se tiče savjeta, mislim da su mi prve tri godine bile najteže. Najgori mi je bio kad mi jedan šefova na poslu, inače stariji čovjek koji ima unučad, rekao da mi on može napraviti dijete, samo je mana što on pravi samo žensku djecu (ima tri kćeri).
Ja sam u tim prvim godinama braka bila jako osjetljiva. I meni je jako smetalo kad bi moja jetrva svoga sinčića koji nije baš bio ni mali razvlačila po krilu i stalno govorila: ''Majka je sebi rodila sina''. Prilično sam se bila izolovala i od komšiluka i od rodbine. Ali onda sam vidjela da sam sa takvim stavom još više na gubitku. Odlučila sam da uživam u svakoj lijepoj prilici koja mi se u životu ukaže, da se što više igram sa djecom jer ona su puna pozitivne energije, da se družim sa ljudima, obilazim redovno rodbinu. Nastojim da lijepo prihvatim savjete drugih, da s njima otvoreno razgovaram o problemu neplodnosti, ali i da pritom sačuvam svoju intimu.
Što se tiče maženja djece, ja tek sad uviđam da djeca imaju veliku potrebu da budu mažena i voljena. I kad vidite da neko mazi djete i vi mu se pridružite. Djeci nikad nije dosta ljubavi i pažnje.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
19.10.2009 12:01:04   
Hocu bebu

IZVORNA PORUKA: elkina_mala

user posted image user posted image user posted image  maloprije sam oplakala zbog dijetaa
pricam sa komsinicom i onaj mali njen dosao meni govori " jel ti cekas bebu"?? ja samo rekla AAAA paaa...i nisam znala sta da odg ,njegova mama mu rece "ne ne ceka" i on opet mene za ruku "a zasto necekas"????? ja gledam u njegovu mamu,rekoh jel on to govori sto ja imam malo stomaka ili???kaze onama ne on to inace govori i meni...nju nije povrijedilo,al mene jeste:'


joj draga, nemoj bona...nije vrijedno toga, ja ti kazem, okreni to na salu...
Mene cesto pitaju bratova djeca:
Tetka, svak ko se uda jelde dobije bebu? A gdje je tvoja?
ili jedna zena na poslu pita me onako direktno jer inace imam malu pupicu user posted image , '' a vi se trudni? ''
ne reko to je moja super linija!

znam da ti tesko pada, meni ne pada to toliko tesko ja se nasmijem, meni teze pane kad vidim neciju bebicu, kontam se kako bi je bubila, mazila i pazila eto!

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
20.10.2009 1:12:36   
Lilipop
IZVORNA PORUKA: Leva

MM i ja se za nasu bebu borimo vec tri duge godine i za razliku od vecine otvoreno govorimo o svom problemu rodbini, prijateljima. Ja se ne stidim cinjenice da dijete mogu imati jedino uz pomoc MPO (medicinski pomgnute oplodnje) ali me uzasno nerviraju termini tipa VJESTACKA oplodnja... Zato vas lijepo molim da razmislite o tom terminu jer je jako uvrjedljiv za sve nas trudilice, zene. Termin koji zaista docarava pravo stanje stvari je VANTJELESNA oplodnja dakle oplodnja koja se desava van tijela na identican nacin kako dolazi do prirodne oplodnje: mala jajna celija i spermatozoid se zaljube i nastane nesto divno user posted image
Uzasavam se toga da me neko sazalijeva jer ja ne umirem a i da umirem nasla bih nacin kako kvalitetno da iskoristim vrijeme koje mi preostaje. Jos se uzasavam savjeta o opustanju i macinoj travi jer opustenija od ovoga ne mogu biti (mozda da zamolim da me mm raspali vazom u glavu za vrijeme odnosa pa da se onesvijestim). Macina trava je opet sasvim nova dimenzija jer meni ne moze pomoci. Mi zene ciji muzevi imaju lose spermice to ne mozemo popraviti tako jednostavno posto postupak lijecenja moze trajati cak i nekoliko desetina godina.
I eto cini mi se da sam vas na kraju sve pomalo zbunila, ali ako stvarno zelite sebe radi da znate kako izgleda zivot jedne trudilice citajte moj blog!
http://sunasce.blogger.ba/


user posted image user posted image user posted image
Bravo Leva svakati cast, koliko si ti hrabra kad mozes tako otvoreno da pricas io svemu i da cvrsto ostanes na svojim stavovima. Eh kad bi i ja tako mogla...

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *