|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
27.8.2010 22:35:32   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: dadada

I moj Andrej odavno sam jede...regularno s viljuskom ili kasikom...u pocetku me malo bilo strah ove viljuske al' bogami nijednom nije fulao ustauser posted image
mada nakon sto on sam "pojede" ja onda uljecem da dovrsimo, jer mozda trecina zavrsi u ustima

sto se supe tice...kupila sam mu onaj plasticni siperak sto je zaobljen pri dnu pa supa vecinom zavrsi u siperku

A sad mu je glavno da se sam posluzi kekson, recimo...kad mu ja dajem nece...moram vratiti keks u kutiju pa mu onda dati da sam izvadiuser posted image


istouser posted image

farah obavezno želi da keks, smoki ili bilo šta iz kutije kesice jede direktno sama iz togauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
27.8.2010 22:36:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zavidim vam user posted image user posted image


ma jel' jede Asja ono u naletima...tipa komadic banane...pa kifle...pa keks...ili ti bas bojkotuje hranu

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
27.8.2010 22:38:43   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zavidim vam user posted image user posted image


ja bi voljela da ja malenu hranim bar supu
i teta u obdanistu se ibreti sto ona sve sama user posted image


ne zanm što se ima ibretiti...pogotovo teta iz vrtića...
pa evo po ostalim postovima ovdje savršeno je jasno da je ajša u uzrastu u kome i treba sama da jede

ja razumijem tvoju želju da bi voljela...ali vjeruj kada abd budeš imala još jedno ...bićeš presretna da jede sama i da je u tome samostalna



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
27.8.2010 22:49:29   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zavidim vam user posted image user posted image


ma jel' jede Asja ono u naletima...tipa komadic banane...pa kifle...pa keks...ili ti bas bojkotuje hranu



danas pojela samo veliki monte oko 19:30 ...ista je ti user posted image
al da ne idem OT

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
27.8.2010 22:53:29   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zavidim vam user posted image user posted image


ja bi voljela da ja malenu hranim bar supu
i teta u obdanistu se ibreti sto ona sve sama user posted image


ne zanm što se ima ibretiti...pogotovo teta iz vrtića...
pa evo po ostalim postovima ovdje savršeno je jasno da je ajša u uzrastu u kome i treba sama da jede

ja razumijem tvoju želju da bi voljela...ali vjeruj kada abd budeš imala još jedno ...bićeš presretna da jede sama i da je u tome samostalna




ah to će biti kasnije, kasnije user posted image user posted image user posted image user posted image
valjda teta navikla da su djeca ne zaintresovana za jest sama, ja Boga mi znam djecu od 4-5 godina koje mama hrani jos uvijek, ona nesto malo čalabrcnu al mama je tu za pomoći



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
27.8.2010 22:55:49   
Hanady RR
pa i sin moje zaove je takav...neće sam navikao....
ima i takve djece...
nemoj da te rastužuje njena samostalnost....
to je za svaku pohvalu...
vjeruj da neće sama ti bi onda pirčala neće sama...uvijek nam djeca sa nekom zezom udare na ''damar''user posted image

a to kasnije kasnije...nećem da komenatrišem...ko zna šta se sutra iza ''ugla'' krijeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
27.8.2010 22:58:03   
milenium

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

moja mlađa već ima 2 ako ne i tri mjeseca sama jede hljeb, krompiriće i sve one recimo čvrće komade hrane...
supicu ona ima svoju kašiku ali ja joj ubacujem u usta velikom...i ona ''potrefi'' nešto ali to ne nazivam hranomuser posted image
Uglavnom i stariju sam na ovaj način osamostalila rano...
kada se mlađa rodila hanadi je imala 2 god i 8 mjeseci...sama je znala sve pojesti dok ja seku dojim...i nakon toga raspremiti stol...user posted image


meni ovaj naslov malo bezveze...mislim ''natjerati'' nekako mi izraz koji nije prihvatljiv...tačnije agresivan previše.user posted image


upravo sam ovo htjela napisati-mozda nauciti.


ja sam davno predlagala na sugestijama da se to promjeni u ''nauiti'' i promjenjeno je.zar vama i dalje pie natjeratiuser posted image u promjenjenim raspravama pie ''nauiti''user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: kako dijete naučiti da sam jede???
27.8.2010 22:59:13   
Hanady RR
evo ja sam sad gore stavila naučiti...al meni u posljednim sporočilima piše natjeratiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: kako dijete nauciti da samo jede???
27.8.2010 22:59:32   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

moja mlađa već ima 2 ako ne i tri mjeseca sama jede hljeb, krompiriće i sve one recimo čvrće komade hrane...
supicu ona ima svoju kašiku ali ja joj ubacujem u usta velikom...i ona ''potrefi'' nešto ali to ne nazivam hranomuser posted image
Uglavnom i stariju sam na ovaj način osamostalila rano...
kada se mlađa rodila hanadi je imala 2 god i 8 mjeseci...sama je znala sve pojesti dok ja seku dojim...i nakon toga raspremiti stol...user posted image


meni ovaj naslov malo bezveze...mislim ''natjerati'' nekako mi izraz koji nije prihvatljiv...tačnije agresivan previše.user posted image


upravo sam ovo htjela napisati-mozda nauciti.


ja sam davno predlagala na sugestijama da se to promjeni u ''nauiti'' i promjenjeno je.zar vama i dalje pie natjeratiuser posted image u promjenjenim raspravama pie ''nauiti''user posted image



a pa nekad i same mozete prepraviti...samo u svom postu napisete pravilno user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
27.8.2010 23:01:01   
bebbe RR
Mislim da dijete ne treba natjerati na bilo šta.
Djeca vole biti samostalna, i baš kako je Hanady napisala, malo pomalo i nauče se sama jesti. Moja kćerkica ima 21 mjesec i sve jede sama. Kod supa i čorbica ja pomažem, jer mi je to najvažniji dio obroka, a sve drugo joj dam da sama jede, recimo ostalo što je za ručak. Ili voće . samo joj ga narežem i ponudim.
samostalnost je važna, djetetu treba dozvoliti da jede samo, a, ako ne želi, ne treba ga natjerivati.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: kako dijete nauciti da samo jede???
27.8.2010 23:01:11   
Hanady RR
eto ja uradila...sad piše naučitiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: kako dijete nauciti da samo jede???
27.8.2010 23:04:19   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: biscanka

Drage moje molim za pomoc,moj maleni ima 2gi 8mj i jos uvijek lijen nece sam da jede kad ga natjeram pa do placa mora da dodje onda jedva uzima kasikicu i pomalo jede inace zeli da ga ja hranim ono sto se ne jede kasikicom on ce uzeti rukicom malo i ostaviti kao nece vise i kad treba na spavanje on je gladan.Sta da uradim da ga osamostalim ? Mislim da sam ga ja jako razmazila kao sto mi i muz kaze ali sta cu prvo dijete pa sam na sve strepila nad njim...Sad dolazi drugo pa hocu necu moram ga odviknuti..


Konkretno, u tvom primijeru, ako dječak nema problema sa pothranjenošću, ja bih ga pustila par puta da ode od stola gladan, ako neće sam da jede, a onda, do idućeg obroka, nikakvbih grickalica, sokova i mlijeka, da se lako zasiti.
Vidjećeš, počeće sam jesti, koristiće i pribor, prvo kašiku, pa viljušku, i biće ponosan sam na sebe.
Možda je sada svjestan da dolaazi beba, pa ljubomora čini da se tako ponaša. A to muževo spočitavanje da si ga ti razmazila - pusti da ti uđe na jedno, a izađe na drugo uho. Pa, djecu smo rodili da ih mazimo:))))


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu biscanka)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: kako dijete nauciti da samo jede???
28.8.2010 15:10:21   
Trnoruzica
Moja sve sama jede, ama bas sve. Od supice, glavng jela, deserta i voca. Doduse, prvo joj isjeckam, ako je nesto neisjeckano user posted image

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
28.8.2010 20:18:18   
Sonja

IZVORNA PORUKA: dadada


sto se supe tice...kupila sam mu onaj plasticni siperak sto je zaobljen pri dnu pa supa vecinom zavrsi u siperku

A sad mu je glavno da se sam posluzi kekson, recimo...kad mu ja dajem nece...moram vratiti keks u kutiju pa mu onda dati da sam izvadiuser posted image



ja trazim dugo taj siperak al ne mpogu da nadjem

i Adin to isto radi:)
meni je nasladje kad jabuku ili krusku jede onako citavu..do sad se nije desilo da zapadne veliki komad jer ga stalno napominjem da jede pomalo i onda on to slatko gricka:)

meni je bas super kad se dijete osamostali posebno ako je malo..bas je to slatko vidjeti

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
28.8.2010 20:19:52   
acudesa
ja sam ga kupila u interexu

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
28.8.2010 20:22:25   
Anoniman
imas u chiccu...mislim da je oko 12 KM

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
28.8.2010 22:32:42   
Anoniman
I ja sam bila plaho zabrinuta zbog tog jela.  Nisam imala predstavu o tome kad dijete treba da se samo hrani.  (Naravno, ja se brinem zbog drugih razloga, jer to hranjenje podrazumijeva i razvijeniju motoriku)
Esma vec neko vrijeme trazi da drzi kasiku dok je ja drugom hranim.  Jucer sam joj prvi put dala viljusku i sama je nabadala komadice kruske i bez problema jela (naravno i ja sam pomagala : )) a ona je bila presretna.
Ona kiflu, pitu, keks, krusku, jabuku i sl. sama drzi i grize.  Za supu nam treba jos prakse... ne zna pravilno da okrene kasiku, vec je samo umoci u supu i lize... valjda ce i to doci na svoje.  Ja joj dam kasiku u ruku i drzim je pravilno i tako zajedno vjezbamo.
Dijete ne treba forsirati ali mislim da ga treba pustiti da se osamostali sto ranije.  Mi, majke, nekad pretjerujemo jer mislimo da nase dijete nije "spremno" za nesto... a onda nas to isto dijete iznenadi. Djeca su kao spuzve, posmatraju nas i uce, ali im mi cinimo medvjedu uslugu titrajuci oko njih i pomazui im kad im to ni ne treba.  Kad dijete ima tri godine i vise... mislim da mu je teze da se navikne da samo jede (to se isto odnosi i na tutu, cuclu i sl.) jer je tako dugo ovisilo o nasoj pomoci.

< Poruku je uredio pingpong -- 28.8.2010 22:35:54 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 42
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *