|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
28.10.2009 13:29:00   
milomoje
Potpisujem! moja za ove mjesece trudnoce nije nikada nesto poslala.... meni iskreno i ne treba ali sam dobila Sindrom karpalnog tunela, tj. trnjenje, bolove i gubljenje osjecaja u rukama, (sto je cesta pojava u trudnoci) pa mi pocele case ispadati iz ruku, kad sijecem luk bolovi ...pa mi je bilo krivo sto zna za to a nista... pa ti ja porucim po muzu najkomplikovanija jela da je sto vise zadeveram i sutradan dodje i jelo i kolaci,... prepali se jacmirova hehehhe.. ali to je bilo to i nista vise hehheh a znala je na pocetku braka slati svaki dan, brinula se da joj sin ne bude gladan heheh... a sad mi vise nije do tih nekih sitnica, ja se opremila langete/rukavice za ruke od terapeuta i aparatice za sjeckanje svega moguceg i rucak mirise svaki dan, a nekad se i negdje van pojede nesto...

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
28.10.2009 13:35:16   
hanabanana
Milomoje pa ti si Švedskoj, tvoj muž ima pravo na slobodne dane kada rodiš?
A isto tako dok dijete ne napuni pet godina mora iskoristiti 6 mjeseci svog porodiljskog.

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
28.10.2009 13:39:20   
milomoje
Da, u pravu si..na pocetku ima 10 dana koje moze razvuci, a do 1 osnovne ima 240 dana koje moze i ne mora iskoristiti... ali dovoljno ce se krvi nagledati na porodu, pa nek je sto vise sa bebom onda... a mama ce biti svega par sedmica, pa ko ce onda áko ne on biti moja desna ruka user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
28.10.2009 13:44:31   
milomoje
Ma sve je to u redu drage moje sto se tice pomoci, neko vise, neko manje, nekad si preuvelicamo sve to, ali jednostavno boli kada se jedna strana buni i zeli biti u topu uvijek, ne razmisljajuci racionalno i ne polazeci od sebe, cak je u stanju i nasekirati svoje sopstveno dijete zbog svojih principa... e tu granica dolazi... gdje je tu ljubav i briga , na sta se sve majke obicno vade za svoje postupke...eto to samo.. ali vrijeme cini svoje ...

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
28.10.2009 13:59:29   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ja cu aBd imati dvije snahe (mozda i vise user posted image )



Amrić, je li to dečko? user posted image Neka je živ i zdrav. user posted image Za sada smo obje buduće svekrve, a nikad se ne zna. user posted image

milomoje, već ti je masa ženica pisala, dala dobrih savjeta, pa da ja ne pametujem.
Meni prvi mjesec bila svekrva (pošto je došla iz USA), pa onda mama, u tim trenucima sam htjela da je obratno, ali iz razloga "tehničke" prirode je bilo tako. Hvala i jednoj i drugoj na velikoj pomoći, jer ta dva mjeseca ja nisam radila apsolutno ništa osim dojenja mojih dječaka.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
28.10.2009 17:09:23   
mišur
Meni su poslije poroda dolazile i mama i sveki, smjenjivale se u kuvanju i peglanju veša...To su bili njihovi poslovi!
Sve oko bebe, sem dojenjauser posted image , je radio mm...
On je sa mnom bio 15 dana, jer je imao godišnji...
Tačno 22 dana nakon poroda ja sam rekla mami i sveki da mi više niko ne treba, ni oko bebe, ni oko kuće, ni oko ručka i nastavila sam sve sama...Jednostavno me više nerviralo stalno motanje po kući i jer nisam imala svoj mir...
One bi i dalje kad bi ponekad došle opeglale veš ako im ja to dopustim, ali više mi se nisu svakodnevno motale po stanu...
Što se tiče odnosa sa sveki tih dana, naravno da bi mi bilo puno ugodnije da je moja mama stalno bila tu, ali ja nisam mogla nju isključiti, obzirom da je to i njeno unuče...
A ona po prirodi nije nametljiva osoba, pa nismo ni imali nekih nesuglasica...
Evo i zadnjih mjesec dana dok ležim, pošto moram strogo mirovati zbog trudnoće, ona je ta koja kuva, čisti, pegla, brine o Luki...Meni bi bila grehota kad bi joj nešto prigovorila!

milomoje, cure su ti dale puno korisnih savjeta i nadam se da ćeš sve riješiti u svoju koristuser posted image user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
28.10.2009 22:34:46   
neki
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Blago tebi hanabanana. Ja sam, vjeruj mi, bila ubijedjena da je tacno sve to sto si napisala- sve do neki dan.
Vjeruj- da mi je nakon pet godina (kako sam ja mislila- diiivnih odnosa) i najmanja sitnica izasla na nos.
Nadam se da tebi (niti bilo kome drugom) nece ali ovo sto sam napisla je sada definitivno na osnovu licnog iskustva i na osnovu svega sto cijeli zivot gledam
Ja cu aBd imati dvije snahe (mozda i vise user posted image ) a neku noc sam rekla muzu da, ako budem imalo nalik na "svekrvu" neka me odmah uspava metkom u celo.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ko da sam sve ovo ja pisalauser posted image Nemam vise sta reciuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
28.10.2009 22:40:11   
žana o8
Pa neka je ljubomorna , ti samo furaj svoje. Što god ona kaže ti to off. Uživaj uz bebu i mamu .

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
29.10.2009 22:36:23   
leli§
draga ti ne trebas sada uopste da se sekiras oko toga. najavis da ti mama dolazi i kako jedva cekas da beba dodje i to je to!!! ako i sveki hoce da ucestvuje u tom svemu jos bolje tvoja mama dijeli posao 50%-50%...ali ako je takav namcor vjeruj nece ona dugo tu ostati da radi i pomaze...meni je nesto najnormalnije da se mama brine o tebi kada se porodis a ni svekrvi nije mahane mada su rijetke one koje to s draga srca cine...

ovdje kod mene je obicaj da zena nakon poroda 40 dana ode majcinoj kuci. i inace se dio kuce preuredi za nju, bebicu i njenog supruga...neko ostane 40 dana neko ko je bolje prosao na porodu ne ostane...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
30.10.2009 2:55:21   
triplemama

IZVORNA PORUKA: shejla

 Ja bih recimo, u takvoj situaciji, samo saopcila svima da mi dolazi mama. Ne bih uopce pitala sta misle o tome.


X

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
11.11.2009 9:51:00   
milomoje

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: milomoje

A da nisam tako odlucila, cisto sumnjam da bi mi ona pomogla, pripremiti sve oko kuce i kuhala hranu prvih dana posije poroda... za vrijeme trudnoce nije se sjetila nicega posebno da mi ugodi ili pita trebal ti sta...

Vase misljenje ce pomoci


takve su svekrve, sve si ovim rekla, one nam nikad pomogle ne bi al kad se pojavu naše mame onda one pred njima glume brižne svekrve i nane


Da, kako je saznala a valjda i skontala/prihvatila da ne moze promijeniti da ce mi mama doci, za vikend se nadigla kod mene da mi pere prozore i cisti stolariju.. ah Boze dragi, sad se ja pitam jel se ufatila za obraz i skontala neke stvari ili to namjerno radi prije nego dodje mama moja da se kaze da je pomagala... ne kontam.. u svakom slucaju hvala joj sto je pomogla iako se nabusito samo nametnula, hahah ja uopste nisam planirala raditi ista taj dan... hmmm a mm drago sto je ona to uradila, sav ponosan heheh sve joj ispirao krpe i mijenjao vodu hahahah... sta misliti o ovome ... user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
11.11.2009 9:59:24   
Nedi
Da je moja svekrva to uradila ja bi se praaaavo prepala. Odmah bih mislila da mi nešto veeeliko "kuha" i da će me to tako lupiti po glavi da neću moći dugo vremena da dođem do sebe. Moj savjet OPREZ!

A sa druge strane možda tvoja sveki nebi išla tako daleko i nema skrivenih namjera.


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
11.11.2009 10:05:10   
milomoje
Ah, poznavajuci je do sada .. prije ce biti to prvo sto si navela, al ko zna heheh
kazu dijete/unuce mijenja ljude...
Al da me iznenadila, to jeste...

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
11.11.2009 10:10:31   
ivanak
Moj svekrva i svekar su bili ove nedjelje kod nas na ručku. I pita ona mene da mi pomogne, ja kažem ne treba. Ja inače ne volim da mi se netko petlja...ni mama, ni ti itko, ja to sve sama po svome napravim....
Ja nad sudoperom a ona da će dignuti pljate, ja ponovim ponovno da ne treba - da ide sjesti, da ću ja to. Ona je meni na to odgovorila, pa ja pomažem kao u smislu da se ne kaže da nisam ništa napravila.
Imala sam je nabiti nogom kad mi je to rekla. A ja ono pristojno pa ja negledam to tako. Bolje da niste ništa.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
11.11.2009 10:11:41   
ivanak
Znači, zaključak ti je: da kaže da je pomogla, a ne rade to od srca - VEĆINA NJIH, da ne ubrojim i dobre svekrve u to.....

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
11.11.2009 13:55:36   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: milomoje


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: milomoje

A da nisam tako odlucila, cisto sumnjam da bi mi ona pomogla, pripremiti sve oko kuce i kuhala hranu prvih dana posije poroda... za vrijeme trudnoce nije se sjetila nicega posebno da mi ugodi ili pita trebal ti sta...

Vase misljenje ce pomoci


takve su svekrve, sve si ovim rekla, one nam nikad pomogle ne bi al kad se pojavu naše mame onda one pred njima glume brižne svekrve i nane


Da, kako je saznala a valjda i skontala/prihvatila da ne moze promijeniti da ce mi mama doci, za vikend se nadigla kod mene da mi pere prozore i cisti stolariju.. ah Boze dragi, sad se ja pitam jel se ufatila za obraz i skontala neke stvari ili to namjerno radi prije nego dodje mama moja da se kaze da je pomagala... ne kontam.. u svakom slucaju hvala joj sto je pomogla iako se nabusito samo nametnula, hahah ja uopste nisam planirala raditi ista taj dan... hmmm a mm drago sto je ona to uradila, sav ponosan heheh sve joj ispirao krpe i mijenjao vodu hahahah... sta misliti o ovome ... user posted image


ma ne treba možda sve crno gledati, možda misli pred porod da ti uredi kuću ali primjetila sam da većina svekrva čim se od mlade mama pojavi šatro se uhvate posla, ko fol one dobrice

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
11.11.2009 15:02:59   
shpagica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: milomoje


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: milomoje

A da nisam tako odlucila, cisto sumnjam da bi mi ona pomogla, pripremiti sve oko kuce i kuhala hranu prvih dana posije poroda... za vrijeme trudnoce nije se sjetila nicega posebno da mi ugodi ili pita trebal ti sta...

Vase misljenje ce pomoci


takve su svekrve, sve si ovim rekla, one nam nikad pomogle ne bi al kad se pojavu naše mame onda one pred njima glume brižne svekrve i nane


Da, kako je saznala a valjda i skontala/prihvatila da ne moze promijeniti da ce mi mama doci, za vikend se nadigla kod mene da mi pere prozore i cisti stolariju.. ah Boze dragi, sad se ja pitam jel se ufatila za obraz i skontala neke stvari ili to namjerno radi prije nego dodje mama moja da se kaze da je pomagala... ne kontam.. u svakom slucaju hvala joj sto je pomogla iako se nabusito samo nametnula, hahah ja uopste nisam planirala raditi ista taj dan... hmmm a mm drago sto je ona to uradila, sav ponosan heheh sve joj ispirao krpe i mijenjao vodu hahahah... sta misliti o ovome ... user posted image


ma ne treba možda sve crno gledati, možda misli pred porod da ti uredi kuću ali primjetila sam da većina svekrva čim se od mlade mama pojavi šatro se uhvate posla, ko fol one dobrice


user posted image user posted image user posted image  veselaaa, naglasak je na ali user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
11.11.2009 15:10:08   
milomoje
da, drage moje uvijek postoji ono ALi :), zato i cesto vrijedi ona- pola baci niz vodu, pola zadrzi za sebe...bum vidjeli na sta ce ovo izaci... znam samo jedno .. da se vise necu sekirati... cak ce biti i zabavno pratiti na sta ce ovo izaci... heheh a komentara kod svekrve ima na odmet, kad bih svaku slusala dokle bih stigla.. neku noc, kaze ja kolika si, misli na stomak, pa pita svog muza jelde ja nisam bila ovolika kad sam bila trudna... eto ti pameti ... no comment

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
11.11.2009 15:55:10   
shpagica
IZVORNA PORUKA: milomoje

da, drage moje uvijek postoji ono ALi :), zato i cesto vrijedi ona- pola baci niz vodu, pola zadrzi za sebe...bum vidjeli na sta ce ovo izaci... znam samo jedno .. da se vise necu sekirati... cak ce biti i zabavno pratiti na sta ce ovo izaci... heheh a komentara kod svekrve ima na odmet, kad bih svaku slusala dokle bih stigla.. neku noc, kaze ja kolika si, misli na stomak, pa pita svog muza jelde ja nisam bila ovolika kad sam bila trudna... eto ti pameti ... no comment



Ma to je onda jedna obicna prostakusa, njeni komentari i ne treba da te tangiraju, ne daj Boze da se zbog nje nerviras i stres prenosis na bebicu.

Cuvaj se i mazi taj veeeeeliki stomak user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
11.11.2009 16:00:39   
Misica84
^Da vam samo jedno kazem:
Danas sam na 1800000 stepeni. Tako da imam samo jedno misljenje:
user posted image user posted image user posted image user posted image te sve svekrvama-vjesticama user posted image user posted image user posted image po spisku! Izvinjavam se za izrazaj ali mene moja vise izludi!

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
11.11.2009 16:04:17   
Presretna
Da pogadam tvoji su roditelji u Sa?

_____________________________

Rodio sam se 15.09.2009 i uljepsao svima oko sebe zivot!

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
11.11.2009 16:06:24   
Presretna
Nisi jedina draga moja. Ja kazem samo hvala Bogu pa imam svoja vrata,al i to je dzaba ili hoce da joj se dolazi svaki dan ili eto ti nje

_____________________________

Rodio sam se 15.09.2009 i uljepsao svima oko sebe zivot!

(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
11.11.2009 16:11:08   
mube
Milomoje samo ti dovedi svoju mamu ,niko ti nece bolje pomoci od nje u tim danima poslije poroda...ja isto planiram dovesti svoje roditelje poslije poroda,vjeruj danemogu cekati pogotovo sto sam planirala putovati dole za Novu godinu ali ispostavilo se da ne smijem,zato nemogu docekati porod da ih zagrlim,skoro jednako to zelim kao i da zagrlim svoje dijeteuser posted image

(odgovor članu Presretna)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
11.11.2009 16:20:01   
Presretna
Jesi li to i ti daleko?user posted image

_____________________________

Rodio sam se 15.09.2009 i uljepsao svima oko sebe zivot!

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
11.11.2009 16:22:57   
mube
jesam,predaleko sam,hehe,nisam ih vidjela 6mjeseci i sad sam se nadala da cu ici ali eto,nista od togauser posted image gdje si ti u swe

(odgovor članu Presretna)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *