|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
9.11.2012 10:04:57   
Emica_sa
Ja sam citala davno sad se sijeti,evo trazila sam po netu i nasla


Uzme se gaza,namoci u gospinu travu unutra cesnjak i koristiti kao vaginaletu,kazu da ta kombinacija bijeli luk,gospina trava,pravo pomazeuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
9.11.2012 10:05:41   
Emica_sa
ulje od gospine traveuser posted image ili popularno u narodu kantarionovo ulje

< Poruku je uredio Emica_sa -- 9.11.2012 10:07:10 >


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
9.11.2012 10:06:00   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Uzme se gaza,namoci u gospinu travu unutra cesnjak i koristiti kao vaginaletu,kazu da ta kombinacija bijeli luk,gospina trava,pravo pomazeuser posted image

A to je...?Nikad cula

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
9.11.2012 10:06:40   
djoisa
to je kantarion

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
9.11.2012 10:09:20   
Lady26
To znam user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
9.11.2012 10:10:56   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Lady26

To znam user posted image



Ja sam bukvalno prenijela recept,nekima je pomoglo,ko ima puno problema,moze probati,nikad ne znas sta ce upalitiuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
9.11.2012 10:11:12   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ma slatko je najgore definitivnouser posted image

Za milion nekih stvari...user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
9.11.2012 10:12:16   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ma slatko je najgore definitivnouser posted image

Za milion nekih stvari...user posted image



Ja znam da ti pravis super kolace,ali suzdrzi se malo,nemoj jestiuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
9.11.2012 10:14:08   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Ninushka

Palačinko, ja sam popila tu jednu tabletu, prije dva mjeseca, zove se Funzol, propisala mi je dr. iz poliklinike. Ja sam joj tada rekla da meni ništa više ne pomaže, ni canesten niti njegove varijante, niti Nistatin, pa mi je konačno uradila bris. Bris je pokazao Candidu i Ešerihiju... Tad mi je prokipjelo. Dala mi je pored tog jednog Funzola kojeg sam odmah popila, još i vaginalete Neo penotran, antibiozike Efox (radi bakterije) i standardno Lactogyn....Idem na kontrolu u decembru pa ćemo vidjeti.... Ako mi se opet jave nakon nekoliko mjeseci ja više neću nikakve tablete piti, već probati sa ishranom, to se zaklinjem da ću probati-a koliko dugo ne znam. Mene ubiše slatkiši, ja bez 100gr čokolade dnevno ne funkcionišem....Za te tampone od bijeoog luka nikad nisam čula, s zvuči učinkovito :))))

Ja čekam da mi user posted image prođe pa idem ponoviti PAPU, a onda i na kontrolu, s tim da idem privatno i uradi mi bris. Mislim, otici cu i dole, kod Čalkića, ali od njih nikad nisam ništa korisno čula.
Čitala sam o antikandida dijeti, u principu, sve što valja izbaciš user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
9.11.2012 10:28:20   
Ninushka
Nisam nikada išla kod Čalikića, išla sam kod dr. Amire, ona mi je i trudnoću vodila, kad nje nema kod dr. Dedić. Privatno sam išla samo jednom u trudnoći da se uvjerim da je sve ok kod dr. Šestića :)

Meni je nevjerovatno da je urinokultura mm pokazala da nema ni gljivice ni bakterije dok sam ih ja cijelo vrijeme imala...

Ishrana koja pomaže je baš radikalna za nas gurmane, teško je to.. user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
24.11.2012 15:53:51   
mala_sa
Prijenos postova:


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Nije dijete u pitanju, vec ja user posted image

Sinoc stavila tabletu progesterona vaginalno (jer mi je doktor rekao da ih tako uzimam); medjutim jutros oko 6h osjetim uzasan svrabbbbbbbbbb, jedva sam zaspala, a evo i sad me sverbi. Je li to normalna reakcija na tablete pri vaginalnom koristenju; ili je meni to sve nesto iziritiralo unutra, pa me sad svrbi. Jel moguce da sam alergicna na neki sastojak user posted image ????

Ima li ista da bih smjela staviti da malo ublazim svrab; imam ove vaginalete sa kantarionovim uljem; smijem li njih user posted image ????

Napominjem da me proslih dana nimalo nije svrbilo; znaci tek nocas; poslije tablete user posted image
Doktor danas ne radi, tako da nemam fajde od njega user posted image



Čekaj, Jesam li dobro shvatila da si tabletu, namjenjenu za oralnu upotrebu stavila vaginalno prema preporuci ljekara? Sastav tableta koje se koriste oralno je prilagođen prolasku kroz želudac i varenju u želučanoj kiselini, a ne rastapanju u vaginalnoj tečnosti. I vrlo lako se može desiti da te neki sastojak iziritirao ako si onu za oralnu upotrebu stavila vaginalno. Naravno, i ako si stavila vaginaletu moguće je da si preosjetljiva na neki sastojak. Vaginalete kantariona možeš slobodno, ali ne znam koliko će ti one u ovom slučaju pomoći. Mora negdje biti neka ginekološka dežura gdje se možeš posavjetovati, hitna, porodilište ...


vjerovatno misli na Utrogestan ili nesto slicno, po sastavu je to progesteron ali se jedna te ista stvar stavlja ili vaginalno ili se uzima oralno....ja sam ih koristila u trudnoci dugo,od pocetka do 34 sedmice,ali nisam nikada imala taj svrbez. to si ti najprije zakacila neku vaginozu ili candidu umecuci ih... smijes uzeti,ako to ima kod vas, onaj lactogin multi gel, on je s aloa verom i pomaze... nego,mala, sto ce ti progesteron,je li to imas lijepe vijesti?user posted image




_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
24.11.2012 15:54:37   
mala_sa
Ja mislim da je ovo isto sto kaze Animagical USTROGEN, samo se ovdje zove PROGESTERON 200 i uzima se oralno ili vaginalno; dosad sam uvijek uzimala oralno; i posto sam ovaj mjesec na klomifenu kaze doktor da sad stavljam vaginalno.

Animagical od ovog ciklusa se zvanicno "trudimo" user posted image , smije li ovaj lactogen multi zel i u slucaju trudnoce?
Je li ovo to:
http://www.maboutiqueonaturel.com/produit-naturel-lactogyn-crispatus--20-gelules--dr-jacob-s-cycles---regles,1918.html

Lejla Ka ovdje vikendom primaju samo bas hitne slucajeve, i djecu. Stavila sam vaginaletu sa kantarionovim al nista nije slabiji svrab user posted image

Joj ranit cu se budem li pokupila gljivice user posted image





< Poruku je uredio mala_sa -- 24.11.2012 15:57:29 >


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
25.11.2012 13:39:35   
animagical
mala, ja sam uzimala ovaj lacogyn u gelu, s onim aplikatorom, moze za spoljnu i unutrasnju upotrebu..ma trazi u apoteci, objasni da je bazi aloe i da se smije koristiti u trudnoci,jer na ovom maskuz pise da je dozvoljen u trudnoci i dojenju...

sretno ti trudiliceuser posted image user posted image uskoro se nadam dobrim vijestimauser posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
25.11.2012 13:40:38   
animagical
joj pogrijesila sam, na ovo sam mislila nije lactogyn nego multi gyn


http://www.multi-gyn.com/Treat-bacterial-vaginosis-Multi-Gyn-ActiGel.html

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
25.11.2012 21:09:28   
mala_sa
Animagical bila sam jucer u apoteci, i dali su mi neko "mlijeko" glavni sastojak mu je Nitrat econazol; i nakon 2 mazanja svrab e prestao; al cu a nastaviti sa mazukanjem ovu sedmicu; da budem sigurna da sam pobila baje user posted image .

Hvala za lijepe zelje; ja se nadam aBd da cu te uskoro iznenaditi user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
1.12.2012 22:09:34   
Amam
Trudilice sretno....Drugi puta,kad te uhvati taj iznenadni dosadni svrab,rastvor jogurta i mlake vode,pa se isperi,pomaze trenutno,iz iskustva user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
2.12.2012 0:37:41   
mala_sa
Amam hvala draga, jogurta svakako uvijek imam u kuci; al nisam znala za ovo; odsad prvo jogurt pa sve ostalo user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
4.12.2012 15:02:31   
Teddy Bear
Meni vaginalni bris pokazao da sam pozitivna na bakterije Kvasnice... i vidim ja moj dr nista ne komentarise, pitam ga sta da radim, kaze nista user posted image Rekoh fino boga mi znaci samo da nastavim uzgajat redovno.... Boze sacuvaj

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
4.12.2012 22:23:59   
niki83

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Meni vaginalni bris pokazao da sam pozitivna na bakterije Kvasnice... i vidim ja moj dr nista ne komentarise, pitam ga sta da radim, kaze nista user posted image Rekoh fino boga mi znaci samo da nastavim uzgajat redovno.... Boze sacuvaj

user posted image user posted image Al' se ismijah, a i zalosno je.. Ccc

_____________________________

N&N

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
4.12.2012 22:29:44   
animagical
kvasnice nisu bakterije nego gljivice, i to najcesce candida albicans...ako nemas nekih simptoma, kao jak iscjedak, svrab i sl vjerovatno ih je malo...ne bih ni ja petljala s canestenom, ako nemas tegobe

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
4.12.2012 23:12:09   
Teddy Bear
Znam da su gljivice zato sam mu i rekla da cu ih nastavit uzgajat, a svako malo imam nekih problema sa svrabom, iscjetkom itd... sve se nadam da ce proci poslije trudnoce.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
4.12.2012 23:15:10   
animagical
pa ja mislim da ce se tokom lohija iza poroda samo pogorsati,jer je to jednostavno tako, lohije nisu ciste, to je mokro, necisto...pa i zbog poroda i zbog bebe koja treba proci kroz taj kanal,ja bih se toga rijesila prije poroda. neka ti fino da turu vaginaleta, i ja sam ih koristila pred porod i poslije uradil abriseve, da budem sigurna da beba nema sta pokupiti u porodu.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
25.12.2012 14:31:36   
mirnah
Drage moje...ako mi možete pomoći bila bih vam zahvalna. Imam problema sa gljivičnim infekcijama već duže vrijeme. Koristila sam različite vaginalete, ali ni od jednih previše pomoći. Sada trenutno koristim MEDAZOL 500mg i imam osjećaj da mi je gore od njih. Ima li iko iskustva sa istim i ako ima neki prijedlog šta bi mi bilo od pomoći? ali najviše me interesuju vaša iskustva ukoliko ih ima s ovim medazolom?

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
28.12.2012 16:22:59   
lila25
Mirnahnisam ga nikada koristila jedino sto znam medazol je antibiotik metronidazol,i on se koristi za neke grupe bakterija i parazite...na osnovu cega su ti ga propisali jesi li radila briseve jer ako je candida ne bi moglo djelovati protiv njih tako najbolje da trazis briseve da ti urade a ako nece trazi privatno jer bez veze ces se zavuci antibioticima jer Candida albicans jos se vise razvija uz antibiotike .sretno.

(odgovor članu mirnah)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Vaginalne gljivične infekcije
9.1.2013 15:59:40   
Alma_27
zene, pomagajte user posted image

znate li za neke vaginalate koje mogu uzeti na svoju ruku? ne da mi se da idem ginekologu...

nije obilan iscjedak ali je gust i svrbi. gdje cu se cesati ko luda user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *