|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 15:18:27   
ena23
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Vidi, ja sam skoro vratila iz Istanbula. Grad od 12 miliona ljudi.
Zamisli kako bi njima bilo smiješno ovo pitanje daljine???
Oni dok dodju s kraja na kraj grada mi možemo cijelu BIH uzduž i poprijeko obići.
Pa cijela BiH može stati u jednu mjesnu zajednica Istanbula ili New Yorka.




MI smo upravo u Istanbulu zivili pet godina. Sta mislis kako se osjecamo i u Sarajevu, a kamo li na selu? Ali ja bi bila spremna i na to jer po meni je samo pitanje volje da li ces hodati po mahali na selu ili ces odlaziti na poso i priustiti sebi godisnje odmore u stranim zemljama, interesovanje za kulturu, znanost...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 15:20:19   
nikita
IZVORNA PORUKA: Nedi

Nikita tako je i kod nas krenulo...sve ljepota i milina prve dvije godine a poslije kad su maske pale...svekar i svekrva...da ne idem off topic


Zivi bili pa vidjeli,sto kaze jedna ti si mlada , sad imas konjske zivce i dosta stvari ti ne smeta a vidjet cemo te kasnije kad oni ostare i postanu ko djeca a zivaca sve manje i manje...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 15:21:48   
Nedi
Ja bi danas-sutra, pogotovo kad abd budem u penziji voljela živjeti na selu ali brate u svom i na svom, nikakve "tuđe" kuće, spratovi, ma ni u tuđoj avliji, samo ono što je vlasništvo 1/2-mm i ja

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 15:22:05   
ena23
IZVORNA PORUKA: Nedi

Nikita tako je i kod nas krenulo...sve ljepota i milina prve dvije godine a poslije kad su maske pale...svekar i svekrva...da ne idem off topic


Ja molim da se ide i u off-topic. mene zanimaju sva iskustva.


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 15:23:48   
acudesa
Ja mislim da je sredina optimalna udaljenostuser posted image user posted image
ne previše daleko da ne možete jedni drugima izaći u susret, a ni previše blizu da jedni drugima ulazite u privatnost (bilo moji ili njegovi roditelji)


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 15:35:59   
noaa
ja sam rodjena u malom gradicu koji je prije ovog nesretnog rata imao sve sto treba,za razliku od nekih mojih vrsnjaka ja sam trenirala rukomet,isla u glazbenu skolu,plesnu skolu i ostale van nastavne aktivnosti..nigdje me nije trebalo voziti i moji roditelji nisu imali brigu oko toga,znam da su mnogi bili veci talenti od mene ali roditelji ih nisu mogli dovoziti na treninge itd . zato Sarajevo pa koliki god je kredit!!!!

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 16:01:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nunichi

A ni Lukavac nije bas vise selo, meni je to preslatka mala carsija. Ja iz Tz jako cesto odem u Lukavac da promijenim. user posted image


potpisujem, sva raja iz Tz poslije 23h ide u Lukavac, jer je tad Tuzla pusta.
I ja sam za ovu varijantu kod roditelja, dizanje kredita na ovakom vremenu ne bih nikome preporučila ko baš, baš ne mora...
Bili sam u sličnoj situaciji da biramo između Zagreba koji je velegrad, dobar posao ali jedna obična garsonjera je 250-300 eura mjesečno koja nikad neće biti naša i Tuzle, gdje već imamo stan koji je 5min. od mm roditelja, naravno izabrali smo drugu varijantu a i posao se brzo našao...Roditelji ko roditelji uvijek su tu da pomognu nekad i pretjeraju ali razlika generacija, pa ja to uvijek progledam kroz prsteuser posted image

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 16:18:05   
MELLI
Ti reče(ako ja dobro povezahuser posted image ),da bi i taj sprat kuće trebali urediti,ali vam vjerovatno, ni blizu, ne treba novca, koloiko za kupovinu stana.Kako god,ja bih se radije stisnula malo,i kupila ako treba i manji stan,ali bih izabrala da budem sama sa svojom porodicom u njemu.Ja sam totlno protiv zajednice,pa bili  odvojeni i spratom,to je ipak zajednica.Kad tad dođe do razilaženja u mišljenjima,sukoba generacija,prisiljeni ste da puno stvari dijelite...Iako zajednica može imati i svoje prednosti,mislim da uvijek ima puno više manauser posted image
Ako već insistirate da budete bliže roditeljima,kupite nešto SVOJE blizu njih,ali ne s njima.
Meni takođe ovi prijedlozi za Tuzlu super zvuče,roditelji su vam blizu,a ipak dovoljno dalekouser posted image user posted image nije mala sredina,a i vi ćete se lakše uklopiti nego na selu.Lakše ćete doći do posla itd...

Ako je sprat useljiv,uselite se eksperimentalno na nekoliko mjeseci,pa onda vidite kako ide i šta dalje.
Sretnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 16:57:40   
Anoniman
Slažem se sa Melli, mi isto živimo u istoj kući sa mm roditeljima, u posebnom spratu,prepisanom na mm.Nemamo s njima nekih " nenormalnih " problema, samo one koji idu uz život u zajednici. Sad bih se odlučila za život u odvojenom stanu, isključivo zbog privatnosti i stalno ono: stariji su -pusti kraju; bolesni su- pusti kraju.Sa mm je sve  u najboljem redu, super se slažemo, 10 g braka, 2 djece, on im ne da pardona nikad ali posebno je posebno. Sad nagovaram mm da kupimo stan, morali bi dići kredit, on je protiv kredita, ali nagovoriću ja njega. Mislim da oboje imamo dovoljno godina da budemo svoji ljudi.

(odgovor članu MELLI)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 17:37:53   
milenium
IZVORNA PORUKA: Nedi

Ako možeš birati,ako imate jednako dobar posao i u Tuzli, moj prijedlog je stan ili kuća u Tuzli a nipošto sprat kod mm-ovih roditelja.
Sta ces ti ostaviti svom djetetu kad se bude trebao ženiti/udati? Kuću 1/10 od koje neće imati ništa? Ili, ne daj Bože, nesto se dogodi tvom mm, mislis da za koju godinu nećeš biti na ulici? Da će svekar i svekrva gledati "tuđu kost" u svojoj kući? Izletiti ćeš naglavačke bez obzira što je tvoj novac uložen u radove... 


ja kad sam se udavala za muža dobro sam znala u kakvu se obitelj udajem.da su oni takvi da o supruzi svog sina razmišljaju kao o ''tuđoj kosti''  vjerovatno se nebih ni udala.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 17:40:34   
Amrino
Joj milenium- i ljudi i medjuljudski odnosi se promijene u sekundi...Sad je vedro- sad oblacno user posted image . Kod mene bilo sve super do neki dan. Nedaj Boze da se tako nesto desi- a nemas gdje pobjeci!
Ovako- kada si u svom- na svom uvijek mozes da biras i slobodan si...a u zajednici...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 17:48:49   
milenium
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Joj milenium- i ljudi i medjuljudski odnosi se promijene u sekundi...Sad je vedro- sad oblacno user posted image . Kod mene bilo sve super do neki dan. Nedaj Boze da se tako nesto desi- a nemas gdje pobjeci!
Ovako- kada si u svom- na svom uvijek mozes da biras i slobodan si...a u zajednici...



ako se i desi hvala Bogu imam gdje pobjeći,mama mi je blizu,ali sumnjam da će do toga doći ikad.kao što niki kaže oni bi živjeli na katu iznad a ja čak živim s njima na istom katu i super se slažemo.razlika u godinama je i pregolema između nas ali svak svakoga poštuje a sveki...za nju nemam riječi hvale.i prije udaje sam znala što dobivam i hvala Bogu evo već četvrta godina s njima i i dalje mi je ko da sam tek došla,maski nikakvih još nema.user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 17:54:18   
Amrino
Blago tebi. Nadam se da ce tako i ostati. user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 17:57:32   
fatimica09
IZVORNA PORUKA: milenium

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Joj milenium- i ljudi i medjuljudski odnosi se promijene u sekundi...Sad je vedro- sad oblacno user posted image . Kod mene bilo sve super do neki dan. Nedaj Boze da se tako nesto desi- a nemas gdje pobjeci!
Ovako- kada si u svom- na svom uvijek mozes da biras i slobodan si...a u zajednici...



ako se i desi hvala Bogu imam gdje pobjeći,mama mi je blizu,ali sumnjam da će do toga doći ikad.kao što niki kaže oni bi živjeli na katu iznad a ja čak živim s njima na istom katu i super se slažemo.razlika u godinama je i pregolema između nas ali svak svakoga poštuje a sveki...za nju nemam riječi hvale.i prije udaje sam znala što dobivam i hvala Bogu evo već četvrta godina s njima i i dalje mi je ko da sam tek došla,maski nikakvih još nema.user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ....evo ja samo malo da uletim...
Ljudi se mijenjaju...tacno, ali nismo mi bas tako naivni pa da ne skontamo otprilike gdje, sta kako i dokle....
Tolerancija.....ne zato da trpimo, vec zato sto valjda imamo kulturu koju nosimo iz kuce!

Ja sam kratko u braku....ali imam krajnje dobar odnos, kako sa svojim tako i sa njegovim roditeljima....naravno ne pricam o slaganju, o ljubavi....ali niko se nikom ne mijesa u zivot! Kako sam se ja postavila prema svekrvi, tako i ona prema meni.....mada moram priznati da je ona jedna pristojna i zdrava zena(mislim na njen razum)....isto kao i moja mama.....
Pa zivjela sam 28 g. sa sestrom i mamom....pa koliko sam se puta naljutila i rasplakala....a sad treba ocekivati da ce me svekrva gladiti samo zato sto sam zena njenog sina....ma dajte pa sto se pravi filozofija oko toga.....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 17:58:59   
reallove
a sta mislite za mene,zivim sa roditeljima mm a moji su daleeeekoooouser posted image ali hB za sada nemamo problema....

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 22:46:39   
Tidzi
Vratila bih se, ali s tim da odmah na strartu moras dobro da se postavis da vam se niko ne petlja u vas zivot i vase odluke. Uvijek sam za to da se saslusa svaki savjet, ali ipak na kraju radimo onako kako MM i ja odlucimo. Sto se tice grada, istina je da je pruza mnogo vise nego selo, ali i selo pruza sve onu sto u gradu nema ili ima previse. Selo je mirnije, manje i dok su dijeca manja je puno lakse, dok u gradu vrvi sve i svasta i teze ti je kontrolirati dijete gdje ide, sta radi, kako...posebno u "ludim godinama", dok grad ima puno svojih prednosti...dosta skola, raznih kurseva, sportskih treninga.... Sve ima svoje prednosti i mane... ali mislim da bih ipak izabrala da budem malo blize roditeljima, kao i MM svojima, jer zivot tako brzo prolazi i nekada bude prekasno da ispravs neke stvari..Ustvari tek ih tada shvatis, kada bude kasno...Najbolje bi bilo da nema nikakve zajednice, ja sam protiv toga, ne volim zajednicu, ali kada umru roditelji covijek ce se kajati sto im nije bio blize dok su bili zivi ako je imao tu mogucnost. Ti najbolje znas u kakvu familiju si usla, ali moras znati da ce do razlicitih misljinja mnogo puta dolaziti...

< Poruku je uredio Tidzi -- 3.11.2009 22:54:17 >


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 22:47:54   
milenium
reallove svaka častuser posted image
opet kažem,ne znači da će svatko imati sreću kao mi,ali opet ne mora značiti ni da će njoj biti loše ako je nekom drugom.samo ti Ena možeš znati što je najbolje za vas i ti najbolje znaš u kakvu si obitelj ušla i kakvi su.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 22:50:16   
Tidzi
Zaboravih pitati, da li se mozes vratiti, ali da ne ispravljas taj sprat nego da pocnes da gradis nesto svoje? Nema veze sto bi to npr. bila kuca do kuce sa muzevim roditeljima, ali bila bi puno slobodnija i rahatnija u na svom ognjistu nego da ga dijelis sa muzevim?

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 22:51:15   
ena23
Naravno draga millenium. Mislim, postavila sam temu, spremna sam na sve odgovore, savjete, bilo sta, bilo ko da napise. Evo muzu sam sad citala sta ste sve napisale i skontali smo da se ima dosta toga raspraviti user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 22:54:46   
ena23
IZVORNA PORUKA: Tidzi

Zaboravih pitati, da li se mozes vratiti, ali da ne ispravljas taj sprat nego da pocnes da gradis nesto svoje? Nema veze sto bi to npr. bila kuca do kuce sa muzevim roditeljima, ali bila bi puno slobodnija i rahatnija u na svom ognjistu nego da ga dijelis sa muzevim?


Nazalost, ne. Ali sto se tice zajednice ja moram nesto dodati: Moj muz je b&b kod svojih. Oni slusaju apsolutno sve sto on kaze i nisam dozivjela da mu se ruzno obrate. Tako da, ako budem imala problema u zajednici ne vjerujem da ih on nece moci rjesiti, naravno druga stvar je da li ce htjeti da ih rjesava.
Ali mi zene smo jako mudra stvorenja user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 22:58:44   
milenium
evo samo nešto da podjelim ,ne mogu da to ne kažem,nedavno smo bili u nekim svatovima,mm i ja bili do 5 ujutro,tako da sam to jutro malo duže spavala do oko 10-11 sati,više nisam ni mogla jer user posted image traži svoje.neke svakrve bi očekivale da im se neviste ustanu i da izvrše svoje dužnosti,ručak recimo itd.
ja uvijek pravim ručak ali taj dan je ona,i to jutro oko 8 sati je zvala jedna moja prijateljica da me pita kako je bilo u svatovima itd,naravno javila joj se moja svekrva i rekla ''ona ti je daaavno ustala i otišla u trgovinu po neke namjernice''...user posted image user posted image neka bi jedva dočekala da kaže evo i sad spava ali ne moja ne!user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 23:05:08   
reallove
milenium svaka cast tvojoj svekiuser posted image user posted image ...mene je moja danas pred svima pohvalila kako joj pomazem i uvijek se moze osloniti na mene,a prije nekoliko dana je rekla kako me voli..ovako je to receno...
"Edita ja neznam sta je tebi u srcu i sta mislis o meni,ali ja tebe stvarno volim"user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 23:10:17   
milenium
nije sve tako crno hah,ima i dobri svekrva.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 23:10:56   
Ilhana RR
Da Bogdo mogu zivljeti blizu i moji i njegovi... volim okruzenje familije i rodbine, kad smo kupovali ovaj stan gledali smo da je sto blize mojim roditeljima a kad kuca bude na umu nece nigdje dugo biti nego ako ikako moze u istoj ulici gdje i moji imaju kucu...

Za mene je porodica i porodicni odnosi nesto najvaznije u zivotu i neznam kako bih se osjecala da nemam moje roditelje ili svekra i svekrvu da mi pomognu... svaki njihov savijet nam je dosta pomogao i u braku a i prije braka...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 23:12:08   
Anoniman
Ja mislim da ta zajednica i nije tako loša user posted image . Mi živimo u istoj kući sa roditeljima mm (oni su 2 sprata iznad), svako ima zaseban ulaz i ti ljudi ako mi nisu pomogli - nisu ni odmogli user posted image Inače ja imam super svekrvu i svekra, za poželjeti - znamo se 10 godina i mislim da su bile kakve maske do sad bi valjda pale.....
Šta hoću da kežem - meni oni jakooooooooo pomažu (oko djece), evo recimo ovih dana smo bili (neki su još user posted image ) svi bolesni. Moja sveki dođe s posla skuha i njima i nama ručak, dođe pričuva mi djecu da ja malo odmorim. Mislim to su "banalne" stvari al meni velike k'o kuća! I super je kad znaš da imaš nekoga tako blizu a da se možeš "osloniti" kad ti treba pomoć.

ena23, to je vaša odluka, ja samo iznosim kako se ja osjećam u u blizini roditelja mm-a. Ti najbolje znaš i mislim da možeš pretpostaviti kakvi bi mogli biti vaši odnosi. Kako god, ja vam želim sreću i ljubi mi to pilence drago user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *