|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 9:19:56   
mama Nataša
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

za nas je bolje da smo blizu svojih roditelja, mislim da familija s ženine strane igra značajniju ulogu u većini slučajeva oko pomoći, ljubavi i razumijevanja
Obično svekrve boli uvo oko pomoći snahi, pa naravno, nije joj kći da bi se sad zamarala!


Ovo uopšte ne mora da bude ( vesela, ovo sma samo uzela za primjer jer meni mozak ne radi i ne bih uspjela sročiti misao)
Mama MM-a mislim da bi i danas ginula za nas da je dočekala ove dane i bar jednog unukauser posted image

Ja sam uvijek za zasebnu zajednicu, ukoliko je ikako moguće, al opet, teško je generalizirati, sve su ovo vrlo individualne stvari i svak zna šta mu je najbolje.
MM i ja smo tako nekako nezgodno startali,  bivali prinuđeni prilagođavati se drugima u njihovim domovima i načinima života i svega, da kad smo jednom sami ostali pogubili se načisto.

Potpuno se drugačiji odnos razvija između supružnika kad su sami i kad su u većoj zajednici.

Sad živimo sretno u podstanarstvu od jedne plate ali ovu komociju ne bih mijenjala.

Niko mi se ne petlja u odgoj djece, u dnevni meni, u ritam ustajanja, lijeganja, dnevnih aktivnosti, tv programa, šta bilo....

A opet, neko voli baš to ali ja nisam od tihuser posted image


< Poruku je uredio mama Nataša -- 2.2.2010 9:25:49 >


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 9:26:52   
dady
Mi živimo u kuči roditelja MM,mi smo na spratu, oni ispod nas!!! Imamo zasebne ulaze i sve!!! Al samo mogu reči,koliko je dobro,toliko je i loše!!!user posted image

< Poruku je uredio dady -- 2.2.2010 9:27:27 >


_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 9:38:36   
ivanak
Samo da još nešto dodam.

Moj muž ima želju graditi kuću na selu gdje su njegovi. Dalje 400 m od njih, ali opet u istom selu.
Ja vjerujem da će ona meni svaka dva dana dolaziti u kuću i gledati i zabadati nos.
Ne bi se čudila...


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 10:03:31   
Ilhana RR
Jao izvinite sto vam ovo kazem al meni je grozno kad cujem to i njegovi i vasi roditelji da su sto dalje... ja koliko god se cujem sa mojom mamom dnevno toliko se cujem i sa svekrvom... meni je bas zao sto moja svekrva nije blizu jer ja vidim kako moje dijete se obraduje kad je vidi preko kamere a mogu zamisliti kako bi bila kad bi je vidjala svaki dan. Mom muzu takodjer nije lahko, on je sretan sa nama i sve al ja vidim kako njemu nedostaju njegovi roditelji i da ga to muci i onda meni bude zao a ja zelim da mog muza nista nemuci.

Neznate sta imate dok vam to ne nestane...

Ja znam kako meni moji roditelji nedostaju kad odu u Bosnu dvije sedmice, uzasno ih pozelim a nista manje nepozelim ni svekra i svekrvu i zaovu kad ih nevidjam.

Danas idem da posaljem papire za vizu za sve troje, i iskrena sam vam kad kazem da nemogu iscekati da dodju.


Na kraju krajeva RODITELJI SU NASI NAJBOLJI PRIJATELJI, JEDINI ISKRENI PRIJATELJI!!!

Ja nisam stara al sam dovoljno zrela da sto skontam...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 10:39:40   
snijeg
Ehhh sad tačno je da su roditelji najbolji prijatelji, tačno je da ih je lijepo imati u blizini, tačno je da nam mogu dosta olakšati svakodnevne obaveze, ali....

Ulaskom u brak, supružnici donose onaj dio svog odgoja, razmišljanja, poimanja o važnim stvarima u životu oko kojih se često međusobno sukobljavaju i ako se u te "sukobe" umješa punica, svekrva, zaova, djever i ostala kompanija koja živi ispod nas, iznad nas, preko puta nas stvari se dodatno zakomplikuju...To što je moja mama meni najveći prijatelj, znači da će podržavati ono šta ja mislim da je ok, ali neće podržavati (u većini slučajeva) onaj moj kompromis koji napravim da bi udovoljila mužu, važi i obrnuta situacija. Ako si previše blizu svojih/njegovih logično je da će oni više nego što je potrebno vršiti uticaj (svjesno ili nesvjesno) na ono što ti i tvoj muž radite, planirate, razmišljate - a to nikome od nas nije donijelo dobro i niti jedna od nas ovo ne želi, ubjeđena sam u to...
Što se tiče ove pomoći oko kuće i naših mališana, mišljenja sam da je to mač sa dvije oštrice....tu treba imati granice i jakoooo voditi računa o eventualnim posljedicama. Bračne obaveze, kućni poslovi, ishrana, briga oko djeteta su zajedničke aktivnosti mm i mene, na druge ne želim da se oslanjam i da opteretim ni svoju mamu, a Boga mi ni svekrvu (bez obzira šta ja mislim o njoj). Mene je ovo razmišljanje dovelo i dalje dovodi do abnormalne iscrpljenosti, iako su mi blizu i mama i svekrva, one su to baš kad nemam drugog izlaza i tad koristim njihovu blizinu. Često je svekrva znala mm reći zovite me ako treba da se operu prozori ili usisa stan (dok sam bila trudna) moj odgovor je uvijek bio da stan nije samo moj, dijete nije samo moje i neka izvoli oprati prozore dok sam ja u drugom stanju - radio je to bez pogovora, presvuče bebu, igra se s njom, skuha ručak, usisa, ispegla i naravno da cjeni više mene i moj rad jer zna kako je to, a da sam angažovala mamu ili svekrvu - zaboravi na navedeno razumjevanje. Da li je papučar - NE, samo je muškarac koji preuzima odgovornost za svoju porodicu.... Volim ja svoje roditelje, voli i on svoje - ubjeđena sam da se više volimo kad smo na distanci, nego da mi pušu za vratom svaki dan i zaviruju u šerpe na šporetu, a ko voli neka izvoli ni protiv te odluke nemam ništa protiv user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 10:42:18   
mama Nataša
Ilhana, stvarno je lijepo to o čemu ti govoriš, ali

prvo - nije svako te sreće da ga zapadne sklad u odosima šire obitelji i

drugo - nemaš pojma kakav bi vam odnos bio da ste u dva koraka svaki dan.

Ovde svako govori na osnovu svog iskustva, maksimalno subjektivno, bez generaliziranja.

Nekom je najgore ono što je nekom drugom najbolje i obratno.

< Poruku je uredio mama Nataša -- 2.2.2010 10:48:15 >


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 10:44:50   
mama Nataša
IZVORNA PORUKA: snijeg

Ehhh sad tačno je da su roditelji najbolji prijatelji, tačno je da ih je lijepo imati u blizini, tačno je da nam mogu dosta olakšati svakodnevne obaveze, ali....

Ulaskom u brak, supružnici donose onaj dio svog odgoja, razmišljanja, poimanja o važnim stvarima u životu oko kojih se često međusobno sukobljavaju i ako se u te "sukobe" umješa punica, svekrva, zaova, djever i ostala kompanija koja živi ispod nas, iznad nas, preko puta nas stvari se dodatno zakomplikuju...To što je moja mama meni najveći prijatelj, znači da će podržavati ono šta ja mislim da je ok, ali neće podržavati (u većini slučajeva) onaj moj kompromis koji napravim da bi udovoljila mužu, važi i obrnuta situacija. Ako si previše blizu svojih/njegovih logično je da će oni više nego što je potrebno vršiti uticaj (svjesno ili nesvjesno) na ono što ti i tvoj muž radite, planirate, razmišljate - a to nikome od nas nije donijelo dobro i niti jedna od nas ovo ne želi, ubjeđena sam u to...
Što se tiče ove pomoći oko kuće i naših mališana, mišljenja sam da je to mač sa dvije oštrice....tu treba imati granice i jakoooo voditi računa o eventualnim posljedicama. Bračne obaveze, kućni poslovi, ishrana, briga oko djeteta su zajedničke aktivnosti mm i mene, na druge ne želim da se oslanjam i da opteretim ni svoju mamu, a Boga mi ni svekrvu (bez obzira šta ja mislim o njoj). Mene je ovo razmišljanje dovelo i dalje dovodi do abnormalne iscrpljenosti, iako su mi blizu i mama i svekrva, one su to baš kad nemam drugog izlaza i tad koristim njihovu blizinu. Često je svekrva znala mm reći zovite me ako treba da se operu prozori ili usisa stan (dok sam bila trudna) moj odgovor je uvijek bio da stan nije samo moj, dijete nije samo moje i neka izvoli oprati prozore dok sam ja u drugom stanju - radio je to bez pogovora, presvuče bebu, igra se s njom, skuha ručak, usisa, ispegla i naravno da cjeni više mene i moj rad jer zna kako je to, a da sam angažovala mamu ili svekrvu - zaboravi na navedeno razumjevanje. Da li je papučar - NE, samo je muškarac koji preuzima odgovornost za svoju porodicu.... Volim ja svoje roditelje, voli i on svoje - ubjeđena sam da se više volimo kad smo na distanci, nego da mi pušu za vratom svaki dan i zaviruju u šerpe na šporetu, a ko voli neka izvoli ni protiv te odluke nemam ništa protiv user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image bravo!!!!

< Poruku je uredio mama Nataša -- 2.2.2010 10:47:29 >


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 10:56:43   
Ilhana RR
Ja volim sto moja svekrva ima velik utisak na mog muza jer je uvijek u pozitivnom smislu...

Al eto sve zavisi od roditelja do roditelja... kakav odnos je moja mama imala sa mojom nanom i dedom (moj deda je umro sa 92 godine 1994, znaci bio je star al je ipak cijenio moju mamu i nikad joj nista pogrdno nije rekao a da nepricam za nanu kakva je ona bila kao osoba) takav odnos imam i ja sa mojim svekrom i svekrvom... Moja mama i dan danas zna plakati za svekrvom i svekrom kao za svojom mamom....


Mozda jesi upravu, neznam kako je u zajednici. Ja znam kako mi bude kad sam mjesec dva sa njima nonstop... znam kako je bilo kad bi bila po dva tri mjeseca prije dok smo se zabavljali i provodili nas 5 dok su bili postanari gdje su imali dvije prostorije 4 puta 4... meni je extra sa njima kako god...

Sto se tice uticanja na brak to nema niko, mi smo ispocetka pokazali da ja i mm smo porodica i da nama niko nemoze uticati na nasu vezu i nikad se niko nije pokusao upetljati... primamo savijete sa obadvije strane... a sto se tice svekrve ona uvijek utice na nas u pozitivnom smislu kao "Hajte izadjite malo na veceru, opustite se"... kad smo se zabavljali meni je bilo ofirno da poljubim mm pred njegovim roditeljima. Sveki je uvijek govorila "Moj Nihad nikad nije dosao kuci sa posla a da me nepoljubi" (covijek to radi i dan danas, odakle god da dodje poljubi je) to u mojim ocima je pozitivan uticaj i neka nastavi sa tim...

Dok mnogi muskarci, izvinite izraz, odmaraju muda na kaucu moj meni pomaze u svemu i imam svu podrsku od njega jer su ga to svekar i svekrva naucila (izvinite al mislim da ovoga jos i uvijek ima i previse kod nas)

A cudno je da nemozete se sa njima a oni su dio vaseg muza jer on je postao od njih dvoje...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 11:51:06   
noaa
Ilhana zavidim ti na tako skladnim odnosimauser posted image mislim da niko iole normalan ne zeli svadju,mrznju itd sa ljudima koji su ti postali obitelj al desava se svasta

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 12:01:07   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mislim da familija s ženine strane igra značajniju ulogu u većini slučajeva oko pomoći, ljubavi i razumijevanja


E kad bi ovo bilo tačno, ja bih mogla djecu ostaviti na čuvanje najviše jedanput mjesečno, odnosno kada bi mi mama došla. Naime, moja mama ne živi u Sarajevu, niti sestre. Sva rodbina mi je raštrkana širom svijeta, razlog ne moram navoditi.


IZVORNA PORUKA: veeseelaa
Obično svekrve boli uvo oko pomoći snahi, pa naravno, nije joj kći da bi se sad zamarala!


O da, moguće je da je boli uvo...ali je ne boli uvo za njenog sina, i za djecu njenog sina. Mada sam ja prilično sigurna da mene moja svekrva voli.
Sem toga, čuvala mi je starije dijete skoro tri godine, i mislim da joj to za dva života ne mogu vratiti.

< Poruku je uredio hanabanana -- 2.2.2010 12:02:59 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 12:04:22   
škorpija
joooj meni je svekrva blizu a mama daleko, a kako bi bilo divno da je obratnouser posted image  ili možda ne biuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 12:07:01   
hanabanana
I meni je tako škorpijo....ali meni sve do 4 sata vožnje nije daleko.


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 12:08:33   
ena23
Kao postavljac ove teme moram reagovati i reci da mo mm i ja donijeli odluku. ako Bog da kupujemo stan u Sarajevu i ostajemo vodje. To sto su dalek oi moji i njegovi jeste tuzno, zeljni smo jendi drugih jer smo stvarno u skladnim odnosima bili do sada. Medjutim, sve vise sam ubjedjena da bi se ti donosi drasticno promjenili da zivimo tik jedni uz druge.
Jednostaqvno. dosta je nezdrava sredina, sredina koja nama ne odgovara, ima tu od posla, skolstva, mentaliteta, jedne odredjene vrste politike kod ljudi... ma svasta nesto. Neko nekad rece "jednostavnije je patiti od nostalgije..." i to potpisujem.
Na krjau krajeva, u mojim ocima Bosna je mala zemlja i ovdje ne postoji "daleko"


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 12:10:22   
Anoniman
user posted image  mila,dobra odluka bićeš rahatnija milion puta

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 12:11:49   
ivana st
Ja sam u blizini mame, svekra i svekrve, i dobro da je tako.Svakako je lijepo biti u blizini roditelja ako su to ok ljudi koji ne koriste blizinu da bi miješali nos u sve i svašta. Možda to i nije uvijek sa lošom namjerom, ali treba postojati granica. Mislim da je najveći problem kod roditelja da oni ne shvaćaju iz prve da mladi čine drugu obitelj i imaju svoje planove sa kojim se oni i ne moraju uvijek slagati.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 12:14:02   
škorpija
Kao postavljac ove teme moram reagovati i reci da mo mm i ja donijeli odluku. ako Bog da kupujemo stan u Sarajevu i ostajemo vodje. To sto su dalek oi moji i njegovi jeste tuzno, zeljni smo jendi drugih jer smo stvarno u skladnim odnosima bili do sada. Medjutim, sve vise sam ubjedjena da bi se ti donosi drasticno promjenili da zivimo tik jedni uz druge.
Jednostaqvno. dosta je nezdrava sredina, sredina koja nama ne odgovara, ima tu od posla, skolstva, mentaliteta, jedne odredjene vrste politike kod ljudi... ma svasta nesto. Neko nekad rece "jednostavnije je patiti od nostalgije..." i to potpisujem.
Na krjau krajeva, u mojim ocima Bosna je mala zemlja i ovdje ne postoji "daleko"


bitno je da ste se složili i donijeli odluku, sve ima svoje prednosti i mane, ali svoj rahatluk nema cijeneuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 12:14:57   
Anoniman
slažem se

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
2.2.2010 12:55:03   
mama Nataša
IZVORNA PORUKA: škorpija
bitno je da ste se složili i donijeli odluku, sve ima svoje prednosti i mane, ali svoj rahatluk nema cijeneuser posted image


ja mislim isto. samo hrabro!user posted image


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
16.2.2010 12:10:11   
hampsi
Slazem se sa skorpijom. Vise se postuje kad su i jedni i drugi malo dalje. Moji su extra prema mom muzu jer idu onom logikom sve zbog mog djeteta a inace su korektni i fer prema svima tako da ...
A njegovi? Oni su jako blizu, cak blize nego u seriji Svi vole Rejmonda! I? Mogu vam reci da mi je milion puta palo na pamet kad su mi otac, majka a i ostali govorili( malo u sali a malo ozbilje) "Gledaj ko su mu roditelji, tetka, strina, ..." Ja sam se smijala i kontala da je to samo klasicna zeza ali Boga mi sad drugacije razmisljam!
Elem- Sto, sto dalje- to, to bolje!

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
16.2.2010 13:53:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama Nataša

IZVORNA PORUKA: škorpija
bitno je da ste se složili i donijeli odluku, sve ima svoje prednosti i mane, ali svoj rahatluk nema cijeneuser posted image


ja mislim isto. samo hrabro!user posted image




eh upravo tako mila

(odgovor članu mama Nataša)
  Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
16.2.2010 15:50:15   
jasmina_mm
Mi zivimo u istoj kuci sa svekrom isvekrvom oni su na gornjem spratu a mi dole. Licno ja ne bih mogla izaci na kraj sa svim obavezama sama i svekar i svekrva su mi od velike pomoci. Znam da nisu sve zene te srece ali meni oboje toliko pomazu da ne bih mogla zamisliti da se odselimo osim u slucaju nuzde...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
16.2.2010 16:00:23   
sara.at
moji su 480km daleko od nas a njegovi 20km al voljela bi ipak da su moji malo blize nekako pozelim ih se...
A zivjeti u blizini svekra i svekrve il mojih 20km je dovoljan razmak user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
18.2.2010 10:05:16   
SailorMoon

IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

Mi zivimo u istoj kuci sa svekrom isvekrvom oni su na gornjem spratu a mi dole. Licno ja ne bih mogla izaci na kraj sa svim obavezama sama i svekar i svekrva su mi od velike pomoci. Znam da nisu sve zene te srece ali meni oboje toliko pomazu da ne bih mogla zamisliti da se odselimo osim u slucaju nuzde...


Izvini draga ali ovo meni nije nimalo jasno:
Pa svi mi imamo obaveza peko glave i zivimo sami i sami se brinemo o svojim kucnim obavezima. Tako je to kada je covek samostalan!
nakraj pameti bi mi bilo da se posle udaje uvalim ili svojima ili njegovim zato sto nisam u stanju sebe organistovati. Onda se nebi udavala!
Svi mi imamo posla, neznamo gdje udaramo (bas mozes procitati na temi: Balanc kuca-poso-djeca ili tako nekako).

Jer koliko svi oni hoce pomoci, tako i svi vole gurnuti nos gdje im nije mjesto, svi roditelji!
I meni licno to netreba, jer svi imamo svoj smisao zivota, koji se u vecini slucajeva podudara sa onim nasih roditelja.

Tako da je moj rahatluk biti odvojen od njih, pa bar neki 2-3 km.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
18.2.2010 10:51:15   
ivana st
Jasmina mm je samo dokaz da postoje obitelji u kojima se ljudi slažu i međusobno pomažu, ne znam zašto se odmah tumači kao da je žena nesamostalna user posted image Imala je sreće da je ušla u obitelj koja joj je voljna pomoći i Bogu hvala da ima i ovakvih primjera user posted image .

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
18.2.2010 11:57:11   
D_K
IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

Mi zivimo u istoj kuci sa svekrom isvekrvom oni su na gornjem spratu a mi dole. Licno ja ne bih mogla izaci na kraj sa svim obavezama sama i svekar i svekrva su mi od velike pomoci. Znam da nisu sve zene te srece ali meni oboje toliko pomazu da ne bih mogla zamisliti da se odselimo osim u slucaju nuzde...


Draga Jasmina ovo kao da sam ja pisala.
Ja zivim na jednom spratu a sveki i svekar u prizemlju i super se slazemo. Sve ono sto im nije teret i u cemu uzivaju npr. druzenje sa unukama, pijenje kafica sa nama i zajednicki ruckovi, mi podsticemo :))
I zaista, samo bi me nuzda natjerala da odselim od njih a posto nema nuzde ja ne micem :))


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *