|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 14:50:29   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ja mislim da dvoje odraslih ljudi treba da probaju SVE i da pokusaju spasiti brak na sve moguce nacine...Ponekad su problemi u braku  uzrokovani nedostatkom komunikacije ili neznanjem da se komunicira...a to se "ponese od kuce"...i mislim da se takve stvari uz trud i volju mogu popraviti i rijesiti. Naravno da ne mogu napisati "najlakse se razvesti" jer to nije lako...ali mislim da se razvodi desavaju olako.
Mislim da se kod nas ljudi ustrucavaju svakog oblika savjetovanja bilo zbog toga sto je kod nas pricati o problemima jos uvijek tabu bilo zbog sumnjanja u tu profesiju (covjek ili zena koji misle da im neko drugi ne moze dati dobar savjet- zaista ima problem u komunikaciji) ali nadam se da ce se to promijeniti.
Drago mi je sto kod na ipak postoje takva savjetovalista i vjerujem da bih i ja isprobala i to kada bih imala takvih problema. Hvala Bogu jos uvijek nemam.
Sretno Anonimna, ko god da si.



Potpisujem Amrino od riječi do riječi.
Moja poznanica je na proljeće sa MM koristila usluge bračnog savjetovališta i bila je jako zadovoljna sa socijalnom radnicom.
Problem je bio takav da su ga samo njih dvoje mogli riješiti, i hB priča ima sretan kraj.
Sretno Anonimna, želim ti da uspješno riješite vaš problem i uživate u zajedničkom životu.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 19:55:32   
Anoniman
Suzana, mogu li znati gdje je bila tvoja prijateljica na savjetovanju?

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 22:29:51   
Anoniman
Zaista ne znam da li bi nam i bračno savjetovalište pomoglo jer večeras smo se opet posvađali i došlo je do žešće prepirke u roku od 2 minute. Dok sam držala dijete on je poludio i udario me. Da li da to prijavim policiji? Molim vas pomozite mi malo, jer sama ne znam sta da radim. Živimo u malom gradu a on je poznat svima i ima prilično dobre veze sugdje, ne znam ako ga prijavim policiji da li ću učiniti samo gore. Ako ne prijavim opet ne znam šta se može još gore dogoditi, iako prijavim to ću učiniti radi djeteta a ne radi sebe.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 22:37:02   
Anoniman
A imas li ti nekoga da nazoves...roditelje, sestru, brata, prijatelje?

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 22:44:04   
ena23
Napusti ga. Odmah. Bez naezanja, razmisljanja, dvoumljenja, filozofiranja. Bebu u ruke i pravac roditejima, drugarici, bratu, sestri, u hotel, motel...




_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 22:45:58   
mamabb
Za udarac opravdanja nema!  Još dijete držala?! Tu ni savjetovalište neće pomoći, meni ne bi...jednom udario i opet će. 

Ruke bi mu odsjekla, pa makar na spavanju.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 22:46:26   
dafri
Anoniman veoma mi je žao što prolaziš kroz takvu situacijuuser posted image ,ne znam šta da ti kažem osim kao što je dadada rekla da nazoveš nekog bliskog i da dođe do tebe.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 22:50:30   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Zaista ne znam da li bi nam i bračno savjetovalište pomoglo jer večeras smo se opet posvađali i došlo je do žešće prepirke u roku od 2 minute. Dok sam držala dijete on je poludio i udario me. Da li da to prijavim policiji? Molim vas pomozite mi malo, jer sama ne znam sta da radim. Živimo u malom gradu a on je poznat svima i ima prilično dobre veze sugdje, ne znam ako ga prijavim policiji da li ću učiniti samo gore. Ako ne prijavim opet ne znam šta se može još gore dogoditi, iako prijavim to ću učiniti radi djeteta a ne radi sebe.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
kretennnnnn
slušaj mila, znam kako ti je (nemam tih problema hB, ali te razumijem).....
uhhh...znaš  kako mi je teško pisati...žao mi je strašnouser posted image ...pa, budi iskrena, voliš li ga i želiš li ostati sa njim, pomoći braku da uspije ili ga želiš ostaviti, a strah te?
evo, mi ćemo ti pomagati koliko možemo...nemojte me osuđivati što joj ne napišem da ga odmah ostavi, osuđujem to što je uradio, ali može li se išta spasiti od braka...
ali, stvarno je đubre...misliš li da ima nade za vas, da se on promijeni 100% prema tebi...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 22:50:31   
mama2009
draga anonimna mi svi imamo problema u braku htjeli to priznati ili ne.....al fizicko zlostavljanje nisi smjela dozvoliti...ako te udario jednom i drugi put ce...zato draga ostavi ga bez razmisljanja imas svoje djete i gledaj samo naprijed


sretno


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 22:51:23   
MELLI
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Zaista ne znam da li bi nam i bračno savjetovalište pomoglo jer večeras smo se opet posvađali i došlo je do žešće prepirke u roku od 2 minute. Dok sam držala dijete on je poludio i udario me. Da li da to prijavim policiji? Molim vas pomozite mi malo, jer sama ne znam sta da radim. Živimo u malom gradu a on je poznat svima i ima prilično dobre veze sugdje, ne znam ako ga prijavim policiji da li ću učiniti samo gore. Ako ne prijavim opet ne znam šta se može još gore dogoditi, iako prijavim to ću učiniti radi djeteta a ne radi sebe.



Joj ženo dragauser posted image user posted image user posted image
Prvo jednu stvar moram da kažem,sve što učiniš učini prije svega zbog sebe,a naravno i zbog bebe.Pored nesretne majke teško će i beba biti sretna.
Što se pozivanja policije tiče,ja bih pozvala policiju,oni će ga privesti,a na tebi je da ga dalje tužiš za nasilje u porodici.
Ti sama najbolje znaš da li želiš,trebaš,možeš...trpiti.Niko u tvoje ime ne može reći.Mi samo nagađamo šta bi uradile,ali ti sama najbolje znaš.
Ja lično ne bih to tolerisala ni minut.
Mi ti možemo pružiti, samo riječi podrške,suosjećati s tobom,ali problem moraš riješiti sama.
Otiđi negdje večeras.

Još i ovo da dodam,ako ga prijaviš,oni će ga odvesti,kratko zadržati i pustiti.Zato,ako misliš pozvati policiju,odradi to kako treba,tuži ga.Oni će ti već objasniti proceduru.

Žao mi je ,ljuta sam,ne znam šta da ti više napišem


< Poruku je uredio MELLI -- 9.11.2009 22:56:37 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 22:52:36   
acudesa
Čekajte žene, možda bi joj još veći problem napravio kad bi tako otišla, ne znam kakav je, koliko se zna kontrolisati...
ali, definitivno nešto poduzimaj...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 22:56:39   
ena23
Pa nece ga citav zivot trpiti zbog straha da ce joj biti gore ako ga ostavi? Ma i meni je zao ali tu zaista nema price. OStaviti!!!

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 23:00:38   
Blue rose RR
Draga moja, za udarac nema opravdanja, i nema prvi ili posljednji put.

"Svjesni smo činjenica da većina žrtava (posebno žena), po svaku cijenu, želi sačuvati porodicu i spremne su se žrtvovati za nju, bilo zbog tradicionalnog shvaćanja porodice ili zbog neizvjesnosti oko podizanja djece, nedostatka finansijskih sredstava i drugih razloga.

Ukoliko ste osoba koja doživljava nasilje u porodici, trebate znati:


  • niste krivi za nasilje koje doživljavate.
  • razgovarajte s nekim o tome šta vam se dešava, krivica i stid su na nasilniku;
  • dokumentirajte svoje povrede (što prije otiđite do liječnika i uzmite potvrdu o povredama);
  • nasilje u porodici uništava porodicu;
  • nasilje u porodici najviše pogađa djecu i ostavlja teške posljedice;
  • žene i djeca su najčešće žrtve nasilja
Prijavom slučaja nasilja policiji, policija je dužna: reagovati na vrijeme, otići na mjesto događaja;
pružiti sigurnost
žrtvi što uključuje i lišavanje slobode počinitelja i predaju tužilaštvu;
predati tužilaštvu
sve dokaze do kojih je došla u postupku;
posavjetovati žrtvu
o sigurnim mjerama koje žrtva treba preduzeti i koje će policija preduzeti." 

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 23:00:45   
Anoniman
Ja sam bila jedna od onih koje su govorile, eh kad bi mene udario ja bih mu ovo, ja bih mu ono...sada sam to doživjela i vjerujte nije lako, ne znam šta je najpametnije. Ne želim ni tek tako otići. Problem je u tome što ja nemam ovdje nikoga svoga a on mi prijeti da će mi uzeti dijete i zato se ne može to tek tako otići, na kraju krajeva on je otac tog djeteta. Kako da živimo, jer sam ja napustila posao zbog djeteta?? Dok ja nešto u Bosni izganjam od njega možemo umrijeti. Ja mislim da ću ga ipak prijaviti policiji, nek ima zapisano ako se opet ponovi. Drage moje, molite Boga da vam se ovo ne desi, samo to. Hvala vam svima na podršci.

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 23:02:37   
mamabb
Neka se malo smiri, pa kad dođe sebi, kaži da ti znaš i slušati i da on svoje stavove ne treba tebi pokazati udarcima, nego kazati na usta. Ja bih, onda i rekla da odoh na dan dva kod nekog da on dođe sebi da dobro razmisli šta je uradio i da li je to uredu a ako je za njega to jedini vid komunikacije, baj baj za sva vremena.
Što kaže acudesa ako se odmah pokupi može samo imati kontraefekat.
Nekog o tome moraš obavijestiti.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 23:04:51   
Anoniman
Draga moja, iskreno mi je zao. Zaista ti ne mogu reci sta da radis, svako najbolje zna svoju situaciju, uz tebe sam

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 23:06:44   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Anoniman

... Kako da živimo, jer sam ja napustila posao zbog djeteta?? Dok ja nešto u Bosni izganjam od njega možemo umrijeti. Ja mislim da ću ga ipak prijaviti policiji, nek ima zapisano ako se opet ponovi. Drage moje, molite Boga da vam se ovo ne desi, samo to. ..


Znam da je jedan od težih momenata kada se žena odlučuje na radikalan potez, poslije fizičkog nasilja, upravo finanijska ovisnost o mužu (uh već me hvata huja).
A nadam se da tvoja odluka neće čekati jutra, kada je riječ o prijavi nadležnim organima.
Ovdje jutro ne donosi ništa dobro.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 23:07:02   
acudesa
Anoniman, pamet u glavu, piši ako ti šta treba, a djubre je stvarno...
Mada, lako je pričati, treba se s tim suočiti, još ako je idiot pa svašta napraviti...
ne znam šta bih ti rekla, stvarno

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 23:07:57   
juni
Ja na ovakve stvari ostanem  .... paf, zatecena u punom smislu te rijeci i zaista ne znam sta bih rekla, ne znam! Sto Maida rece, svako najbolje zna svoju situaciju ali definitivnio ne bih trpila bilo koji oblik nasilja.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 23:08:37   
MELLI
Ovdje jutro ne donosi ništa dobro.


tačno,ako ćeš šta poduzimati,učini to dok još postoje dokazi.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 23:11:46   
Visnja RR
Jako je tesko dati savjet ... jer sta ako on jos vise pobjesni kad ga ona prijavi...
sta da ne daj Boze nesto gore uradi i njoj i djetetu...
uh draga nek ti je dragi Bog na pomoci user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 23:14:27   
reallove
draga anonimna,prije svega da ti kazem da mi je jako zao zbog toga sto ti se desilo..ja bih sigurno prijavila slucaj,neko je vec rekao ovdje jutro ne donosi nista dobro i ja se slazem...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 23:15:03   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Jako je tesko dati savjet ... jer sta ako on jos vise pobjesni kad ga ona prijavi...
sta da ne daj Boze nesto gore uradi i njoj i djetetu...
uh draga nek ti je dragi Bog na pomoci user posted image

ovoga se i ja bojim, samo nisam htjela napisati-budi jako oprezna...
joj kako sam tužna zbog tebe, to je naizgled bezizlazna situacija, a nije treba samo dobro skontati ili kako ga promijeniti ili kako ga pametno otjerati u neku stvar za sva vremena

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 23:20:28   
Lulu_
anonimna ne znam dali znas ali i u bosni postoje tkz.SIGURNE KUCE gdje se mama i djete mogu sklonuti od nasilnika!
obavezno idi!glavom bez obzira a jedno bih ti dala na putNIKO TI NECE UZETI DJETE.ne postoji ustanova koja uzima djete majci ako ona nije narkoman!pusti se te price!

< Poruku je uredio Lulu_ -- 9.11.2009 23:21:33 >


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 23:23:16   
MELLI
Lulu nisi trebala ispravljati poruku,onaj naziv više je odgovarao,definitivnouser posted image

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *