|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 19:23:32   
muaaa
IZVORNA PORUKA: koka i po

sta uraditi kad ti se tvoje dijete povjeri da mu se najbolji drug drogira?
za mene je najveci prijatelj onaj koji skrene paznju na nedolicno ponasanje mog djeteta.sada radim sasvim suprotno od mog uvjerenja.
kako reci roditeljima da se njihovo dijete drogira a da ne izgubim povjerenje svog djeteta?
kako pomoci jednom mladom bicu da ne potone na najbezbolniji nacin i za njega i njegove roditelje?


Pretrnuh sva kad procita...ali nemam od tog nista

Eh ovako,sta mislis da odes kod pedagoga skole u koju idu djecaci.Da odes naravno bez znanja tvog djecaka.
Popricas s pedagogom i da vidite sta vam je ciniti.Ja licno se nebih oglusila na to a naravno radila bih u tajnosti.Bolje na vrijeme to sprijeciti

I onda pedagog da prica s roditeljima bez tebe

< Poruku je uredio muaaa -- 21.11.2013 19:24:30 >


_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 19:25:47   
mishkica

IZVORNA PORUKA: Galicia

Iz mog nekog licnog iskustva, najbolje se ne mijesati u tudje stvari, pogotovo kad su djeca u pitanju. U pokusaju da pomognes da ispadnes covjek, roditelj, ispasces najgora osoba na svijetu.

Koko, ja se slazem sa Gali, nekako se tu nemoguce ne upetljati, a da ispadnes dobar prijatelj, pogotovo ako djecak porekne, pa se tvoja rijec dovede u pitanje, i da ti ne povjeruju....Ne znam, razmisli i vidi sta ces, ljudi koliko god bili realni, kad su djeca u pitanju vise vjeruju njima...

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 19:26:48   
koka i po
ma moja muua izgleda da to vec predugo trajeuser posted image
sad mi je kristalno jasno zasto se djecak vec dugo ponasa onako kako se ponasa.ima problema u skoli itd.
stvarno ne znam sta da radimuser posted image
mozda bi najbolje bilo da zajedno sa svojim sinom saopstim roditeljima...ali on ne zeli da njegov prijatelj zna da ga je on odao.
stvarno ne znam sta da radim.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 19:29:07   
muaaa

IZVORNA PORUKA: mishkica


IZVORNA PORUKA: Galicia

Iz mog nekog licnog iskustva, najbolje se ne mijesati u tudje stvari, pogotovo kad su djeca u pitanju. U pokusaju da pomognes da ispadnes covjek, roditelj, ispasces najgora osoba na svijetu.

Koko, ja se slazem sa Gali, nekako se tu nemoguce ne upetljati, a da ispadnes dobar prijatelj, pogotovo ako djecak porekne, pa se tvoja rijec dovede u pitanje, i da ti ne povjeruju....Ne znam, razmisli i vidi sta ces, ljudi koliko god bili realni, kad su djeca u pitanju vise vjeruju njima...

ako se ide mak na konac testovi na drogu ne lazu....a roditelja ima svakakvih....ja ne bih mirovala,nebih mogla ipak je to drug njenog sina koji moze uvuci injaga u zacarani krug

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 19:33:56   
mishkica
Muaa, sve to stoji, ne znam zasita kako se tu postaviti...Imam brata u srednjoj skoli, mi svi otupismo jezik pricajuci mu, uvijek i iznova, iako je HB stvarno divan momcic, i tako i on meni u povjerenju isprica razne stvari, a znam roditelje te djece, koja nikad ne bi priznali sta njihova djeca rade....

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 19:34:20   
muaaa

IZVORNA PORUKA: koka i po

ma moja muua izgleda da to vec predugo trajeuser posted image
sad mi je kristalno jasno zasto se djecak vec dugo ponasa onako kako se ponasa.ima problema u skoli itd.
stvarno ne znam sta da radimuser posted image
mozda bi najbolje bilo da zajedno sa svojim sinom saopstim roditeljima...ali on ne zeli da njegov prijatelj zna da ga je on odao.
stvarno ne znam sta da radim.

znaci i u skoli imaju problem....jos jedno za da pricas s pedagogom....ja ne vidim drugo rjesenje ili kad tvoj maleni bude spreman da zajedno saopstite dok ima jos nade

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 19:36:06   
koka i po
u zivotu ne mozes nista garantovati...ni da moj sin nece probati isto ,ni da ce imati kakav drugi porok.svi mi hranimo djecu i ne mozemo nista predvidjeti...ali je najgore kad mudro sutis a ustvari radis najgoru stvar sto mozes.

u stvari,,,,,najvise su me pogodile rijeci mog sina....mama s njim sam prohodao i za njega bi ruku dao a ne znam kako mu pomoci.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 19:37:11   
Galicia
Koko, kako ti vjerujes svom djetetu, tako mozda i njegovi roditelji vjeruju njemu. Mislim koji ce tinejdzer onako javno priznati da se drogira.

Uvijek sam za pomoc, ali ne ako ce mene i moje dijete udariti po prstima. Misli na svog djecaka isto. Sta ako ga izda tvoj maleni, sta ako mu taj djecak pocne praviti probleme.
I kad skontas sve, najbolje sutiti.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 19:47:51   
mum82
jako teska situacija,,,sto god kazem ili pomislim da kazem ucini mi se da nije pametno...

mozda da tv sin pokusa s njim razgovarat i da ga nagovori da se povjeri roditeljima,psihologu...situacija nije bezazlena,ali ja kao roditelj bi zeljela znat da se moje dijete drogira,cak sta vise bila bih zahvalna onom ko bi mi rekao i tako mozda spasio zivot mom djetetu,,,e sad naravno da nismo svi isti,,,ne reagujemo isto,,,
ja bih savjetovala sina da nagovori druga da s nekim poprica sam,,,ako nece mali da se povjeri nikom cuvaj koko svoje dijete,jer od loseg drustva dosta toga krene...
opet kazem ovo je moj stav a da ti je lahko nije,,,

_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 84
   [Obrisana poruka]
21.11.2013 20:14:48   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mishkica)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 20:30:39   
Galicia
Jel koka bila ocevidac njegovog drogiranja? Jel kokin sin bio ocevidac istog?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 20:40:05   
Medić*
Rekla bih roditeljima samo ukoliko se radi o bliznoj rodbini ili bas, bas dobrim prijateljima.
U ostalim slucajevima ne. Pobrinula bih se da to cuju od treceg lica, npr razrednog staresine, pedagoga, dir skole itd. Uglavnom ako sam sigurna da se dijete drogira ne bih sjedila skrstenih ruku i zalila vec bih odmah porazgovarala sa prosvjetnim radnicima uz argumente da se dijete drogira i sl. Uglavnom teska i losa situacija....


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 20:46:19   
D_K

IZVORNA PORUKA: koka i po

sta uraditi kad ti se tvoje dijete povjeri da mu se najbolji drug drogira?
za mene je najveci prijatelj onaj koji skrene paznju na nedolicno ponasanje mog djeteta.sada radim sasvim suprotno od mog uvjerenja.
kako reci roditeljima da se njihovo dijete drogira a da ne izgubim povjerenje svog djeteta?
kako pomoci jednom mladom bicu da ne potone na najbezbolniji nacin i za njega i njegove roditelje?



citam i kontam se - jesi li sigurna da oni ne znaju da se on drogira?
da li je moguce da normalan roditelj to ne primjeti?

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Pocetak puberteta
22.11.2013 8:59:42   
mama75
Teska situacija stvarno. Ali ja bih rekla pa po cijenu da se ti roditelji naljute na mene. Ne znam u kakvim ste odnosima, ali ako se vasa djeca toliko dugo druze, onda vjerujem da to nije samo neki odnos dobar dan-dovidjenja. Nadji nacin da to saopstis roditeljima, ponudi im svoju pomoc... Ja ne bih mogla mirno spavati da znam da se necije dijete ubija, a ja nisam nista ucinila po tom pitanju, a vjerujem da je i tebi tesko cim trazis savjet. user posted image

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Pocetak puberteta
22.11.2013 9:09:30   
henna ze
ja iskreno ne mogu shvatiti da roditelji ne vide sta im se sa djetetom dešava!!

samo su dva razloga:
da oni NE ŽELE to vidjeti,
a drugo da su zauzeti nekim drugim stvarima i ne obraćaju pažnju toliko na dijete...



treće nema.....znači sve ostalo je LAŽ!..



_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Pocetak puberteta
22.11.2013 9:18:08   
R&T@

IZVORNA PORUKA: henna ze

oni NE ŽELE to vidjeti,



Samo je ovo istina...

Poslusaj savjet od Medic...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Pocetak puberteta
22.11.2013 9:23:09   
Visnja RR
ja se uvjek iznenandim kad čujem to "drogira" sve kontam to je davno prevaziđeno....

a šta kaže mali? što se drogira? šta uzima?....

a možda on izmislja da to radi pred tvojim sinom da bi bio "važan"

uvjek se sjetim druga iz srednje koji je bio u tom folu "jesam se odvalio i slično" a mi mu nismo vjerovali...pa kad smo krenuli vozom Titu na grob napravili od peperminta artane* i ponudili ga ... jos mu dali 2. 3 da mu se nađu...nakon pola sata je počeo da se ludira i halzicinira...tj glumata.... umirali smo od smjeha....

artan* tablete koje ovisno o kolčini dovode do halucinacija i dezorjetacije u periodu kad sam bila u OŠ

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Pocetak puberteta
22.11.2013 9:29:34   
Maya_K
Složila bih se s medić...najbolje da čuju od trećeg lica.
Imala sam u bližoj okolini sličnu situaciju, gdje su roditelji bili baš bliski prijatelji i djeca im se počela zajedno drogirati, i kada je jedna majka rekla toj drugoj (u smislu šta ćemo poduzeti, djeca nam se drogiraju) ova se naljutila i nagovorila joj nema šta nije, kao nije to istina, nije njeno dijete. Samo nemoj molim te sjediti skrštenih ruku, sretno u svakom slučaju user posted image

_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Pocetak puberteta
22.11.2013 11:56:44   
škorpija
prvo, kao se drogira, jel puši travu ili uzima neke tablete, no bez obzira, roditelje treba upozoriti, bez obzira kako će reagovati, neka se i naljute, ako ne bude istina dobro i jest, a ako bude bolje na vrijeme upozoriti da se na vrijeme ragira, ne treba očekivati zahvalnost u tom slučaju, ali dobro djelo i spas djeteta je najvažniji

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Maya_K)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Pocetak puberteta
21.7.2014 15:41:07   
Bambi09
Ne znam gdje da trazim objasnjenje, ne znam gdje da trazim odgovor, ali definitivno moja cura lagano ulazi u pubertet. Toliko me je neka tuga uhvatila, kad samo pomislim da dolazi vrijeme divljanja hormona, menstruacija, promjene u stavovima i razmisljanjima... uhhhh... Ali hvala Bogu pa je to sve prirodan proces koji kad tad dolazi.
Malo su i meni pomijesana osjecanja jer za koji dan trebam na svijet donijeti novog clana porodice, a ovamo mi cura stasava u djevojku user posted image
Vec izvjestan period primjecujem pojacan rast dlacica na nogama moje cure, primjecujem nagle promjene raspolozenja, primjecujem zanimanje za neke druge stvari, a sinoc je kulminacija bila kad me cura pitala zasto je bole grudi user posted image U momentu sam pomislila da je bole pluca pa se prepadoh da se nije nahladila da nije upala pluca, te polahko je zamolim da mi objasni kako je i gdje tacno boli. Kaze ona meni, kad oblaci ili skida majicu bole je grudi, bas grudi. Hajd reko zavrni da vidim, kad ono mile moje nabrekle. Dusa moja mila mala... Ne znam kako sam se suzdrzala da ne zaplacem. Sjetih se kako to boli, sjetih se stida, sjetih se svega... Pa zar vec...
Ako Bog da sad ce u 5 razred i sve sam kontala rano je jos, ali izgleda da i nije.
Svjesna sam da se moram potruditi da promijenim svoje ponasanje prema njoj, da moram biti blaza i otvorenija, da moram dobro razmisliti prije nego joj dam bilo kakav odgovor.
Ali eto za pocetak, meni treba odgovor na pitanje, da li da joj otvoreno sve predocim sta je ceka ili da postepeno kako sta bude dolazilo objasnjavam?

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Pocetak puberteta
21.7.2014 15:48:04   
R&T@

IZVORNA PORUKA: Bambi09

da li da joj otvoreno sve predocim sta je ceka ili da postepeno kako sta bude dolazilo objasnjavam?


Raznijezi me ti ovim postom...

A kao odgovor na pitanje, reci cu ti samo da je moja mama cekala s objasnjenjem menstruacije, a ja dobila odmah nakon jedanaestog rodjendana...
Mislila sam da umirem, blago receno...
dugo mi je trebalo da joj oprostim sto mi nije objasnila, i nikada je vise nista nisam pitala...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Pocetak puberteta
21.7.2014 19:11:04   
Bambi09
Pa mila moja izgleda da su nase mame puatile da same sazeijevamo. Ni meni moja nije pricala, ali sam ja imala sestre starije koje su me blago uvele u ono sto me cekalo. Naglasile su mi da ce se uskoro neato poceti desavati ali da ce objasniti kad dodje, a moja S nema seku, zato kontam da joj makar malo nabacim da ce biti promjena i da je to normala, da se ne prepada vec da mi kaze kao sto je rekla za grudi.
Uhhhh moja ti, bas sam sva van sebe zbog ovoga.

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Pocetak puberteta
21.7.2014 19:17:47   
koka i po
A kao odgovor na pitanje, reci cu ti samo da je moja mama cekala s objasnjenjem menstruacije, a ja dobila odmah nakon jedanaestog rodjendana...




i moja majka je isto postupila.s tim da sam ja (po mom misljenju) bila jos nespremna za ovakav razgovor jer sam prvu menstruaciju dobila u drugom osnovne.


a sad sele da ti kaze tvoj drug....sve otvoreno...o svemu ....i to prije svega.
drugacije je kada dijete ima neko predznanje o svemu sto je ceka,nego kada se u neznanju suoci sa necim sto je sastavni dio odrastanja.
ja bar ovako odgajam svoju djecu.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Pocetak puberteta
23.7.2014 0:47:38   
madam x
Ovo je "bolna tema " i za mene...moja će u 6. razred, još nije dobila.

Grudi su joj počele rasti. Njoj je zbog toga jako neprijatno.

Od prije nekoliko dana nosi topiće, jer više ne može obući samo majicu.

Hvala Bogu da je dijete zdravo i da sve ide svojim tokom, i bojim se Boga reći da mene sve ove promjene jako bole, ali zaista me zaboli i stegne u prsima kad o tome razmišljam.

Najradije bih da još par godina bude mršava mala curica.

Prošle godine sam joj objasnila menstruaciju, jer je bolio stomak i ja se prepala da je slijepo crijevo. Odvedem je dr., pita mene sestra, koliko ima godina, ja kažem 10, kaže ona, neću ti ništa više reći. Novi šok! Hvala Bogu, nije bilo ni jedno ni drugo, ali sam joj taj dan objasnila da to može biti mentruacija i šta je to. Rekla sam joj da tad malo stomak boli ali da to nije ništa strašno, da se ne bi prepala.

Ona nerado priča o svemu tome. Bezbroj puta sam počela priču na temu promjena na tijelu, ona odgovori šturo i mijenja temu.
A ja bih htjela baš da pričam sa njom, da joj olakšam i da u meni ima podršku.

Ja sam dobila u 6. razredu, znala sm šta je to, jer su curice iz mog razreda već neke bile dobile. Ali je meni najveći crnjak bio, kako reći mami, stid me bilo.
E to hoću da izbjegnem kod nje. Ali valjda je taj stid neizbježan.

Druga menstruacija mi je kasnila par dana i ja se bila prepala da sam trudna.user posted image

Eto takve strvari se odvijaju u glavama tih jadničaka.

Zato bih ja htjela da pričamo, a njoj je jako neprijatno.
Strašan je ovaj period.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Pocetak puberteta
23.7.2014 1:11:05   
animagical
mozda da joj pricas kako je tebi bilo u pubertetu, pa se kroz tvoje iskustvo i ona otvori...a nismo ni svi isti, ja taj pubertet nisam ni osjetila...mozda i njoj ne bude tesko.

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *