|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pocetak puberteta
27.10.2007 16:55:40   
Monia
Moj sin je peti razred i vec ima sve znake puberteta.Odlican je ucenik,no malo se teze snalazi u ovom razredu.Kakava su vasa iskustva?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pocetak puberteta
3.12.2007 20:26:04   
JASNA1
Imam sina u  sestom  , a kcerku u petom razredu, u aprilu ce biti prinova...
U petom razredu nisam imala poteskoca sa sinom, jeste da je promijenio skolu novi nastavnici,
veca skola, ali je bilo ok.
Ali malo poslije pocetka sestog razreda, primjetila sam dosta promjena.
Popustio je u skoli, poceo je s odgovaranjem i dosta tih sitnica...
Sto je najbolje u prodavnici gdje radim dolazi njegov nastavnik u kupovinu.
Bilo mi je neugodno da ga pitam kakav mi je sin, jer ipak je covjek dosao kupovati, a ne meni davati informacije.
Nisam mogla da cekam do sledeceg roditeljskog i upitala sam ga.
Sve sam cula sto sam maltene i slutila, da je popustio, ne koncentrisan, ponekad i bucan na casu...

Tesko je naci pravi nacin...
Ako lijepo i popustas, imam osjecaj kao da koristi, ako galamis onda je jos gore.
Ipak u svemu gledam da koliko je moguce ostanem mirna i malo na salu, tako da guramo nekako.
Pisi u cemu je kod vas problem!

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pocetak puberteta
10.12.2007 18:36:02   
Monia
Ma njega drma pubertet,a on se ne snalazi nikako.Malo je popustio u skoli,nema jos tih fenomena buke...ali bi o svemu da raspravlja.Tvrdoglav i naravno sve zna.Pored njega imam i djevojcicu cetvrti razred...sike rastu,place na pogled...muza drma kriza srednjih godina...a meni dooobroo.

(odgovor članu JASNA1)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pocetak puberteta
24.6.2009 7:52:05   
april4
moja djevojčica ima 8 godina. sa nepunih sedam već je imala prve fizičke znakove početka puberteta,par dlačica da bi se tokom godine to malo pojačalo, pod kontrolom je endrokrinologa već godinu dana,uradila je sve potrebne nalaze koji su uredni,sada čekamo još nalaze hormona pa da vidimo šta dalje, meni je to ipak prerano mada sam čula da djeca sve ranije ulaze u pubertet.Inače je previše zrela za svoje godine 

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pocetak puberteta
16.9.2009 16:04:12   
suna
uhuh,jesmo uspavani...nemam hb.vidljivih problema ali da mi pokusate dati svoj savjet....imam djecaka od 10god.i bebu od 2mj.stariji sin mi je jako odg.i pouzdano dijete,a uz to ima zrelije razmisljanje od svojih drugara...eh saduser posted image ..trudim se da sam uz njega jer je pocetak puberteta,a jako malo imam vremena od ovog user posted image ..on prema njemu ne pokazuje ljubomoru..cesto mi pritrci u pomoc da ga zabavlja dok ja oko rucka i sl.  mada on to radi s ljubavlju,meni ga iskreno bude zao da sada njega obavezujem i "teret"da mu zadaje brat...s njim razgovaram o svemu i cesto idemo zajedno u setnju i radimo stvari koje on voli...u posljednje vrijeme me malo poceo odbijati i sve cesce voli da ide mijim roditeljima koji naprosto uzivaju u njemu...ja nemam vremena kao prije naravno,ali mislim da mu je tamo ljepseuser posted image ili samo pak umisljam,jednostavno i on njih mnogo voli

_____________________________

"Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku."

više volim što nemam sve a imam VAS,nego da imam sve a nemam VAS

(odgovor članu JASNA1)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pocetak puberteta
26.9.2009 20:35:04   
Dida79
pozz...I ja imam slicnu situaciju stariji sin mi je rodjen 08.06.1999god a ovaj maleni 25.04.2007 kao sto vidis velika razlika slicna situacija kao i kod tebe...ovaj maleni je prije vremena rodjen sa nizom komplikacija pa smo se njemu posvetili u potpunosti sada je hb sve u redu ali je on sada prava mamina maza sto ovaj stariji i primjeti pa kada ja ne gledam on ga onako ko usput cuhne sto ja bas ne pridajem velikoj vaznosti...a kako vrijeme prolazi sve vise se to desava i kada ga opomenem on uvijek ima izgovor tipa on sve moze a ja nista...
MM i ja mu pokusavamo na sve nacine da mu nadoknadimo i da on se ne osjeca zapostavljeno ali bas i ne ide...A sto se tice odlaska kod nana i deda ista situacija i ja ponekad imam osjecaj da tamo odlazi zato sto je sva paznja na njemu ipak je on jedinac bio vise od sedam godina pa mu mozda to nedostaje ko zna.Nadam se da ce ovo ostati samo na ovome...

(odgovor članu suna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pocetak puberteta
4.10.2009 22:30:24   
mladnka
zdravo svima, ja sam tek došla na ovaj forum i jako mi se sviđa. user posted image moj problem nije razlika u godinama /8,5 i 5,5 /ali je starija curica po prirodi ili smo mi pogriješili u odgoju, mnoogo popustljiva prema mlađoj seki. opet ova mlađa  to već vidi pa i koristi. trebam savjet od iskusnijih kako da pomognem starijoj da se izbori za sebe, a da ni ova mala ne ostane sa mišljenjem da volimo više  starijuuser posted image . hvala svima koji pročitaju

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pocetak puberteta
11.10.2009 14:32:01   
minica81
pozdrav,,,, moj sin je peti razred. i baš se promjenio,  ,,,, ja mu često kažem jesi se zamomčio ranije. kao da ga je std mene kad ga vozim u školu na trening , on bi to sve radije sam . onda se on pred drugovima frajeriše..... pa neznam nije nam lakouser posted image

< Poruku je uredio minica81 -- 11.10.2009 14:33:25 >

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pocetak puberteta
16.12.2009 9:27:02   
Miss D
Evo i ovdje da se prijavim i ja imam jednog predPubertetlijuuser posted image koji već polako udaljava se od nas,sad mu je bitnije društvo,muzika i djevojčice nego mama i tatauser posted image a mama i tata se sad pomalo osjećaju suvišnim,ali sve je hvala Bogu još podnošljivo tako da zasad izgleda simpatičnouser posted image

(odgovor članu minica81)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pocetak puberteta
1.6.2010 19:48:11   
Dida79
Zvanicno moj sin je usao u pubertetuser posted image
Danas dolazi iz skole i govori mama imam ti nesto reci user posted image kontam sta je sad uradio.
Kad on mrtvo hladno ja imam curuuser posted image
Ostala sam zatecena njegovom izjavom samo sam uspjela promrmljati cestitam i kako ti se zove djevojkauser posted image
Sad je pravo vrijeme za ozbiljni razgovor ali ne znam kako da pocnem.Na mm se ne mogu bas oslonuti jer on nije bas previse rjecit.
Drage moje daj te neki koristan savjet jer ja nisam bas sigurna kako da pocnem

(odgovor članu Miss D)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pocetak puberteta
1.6.2010 20:08:51   
koka i po
Ja i ti moja Dida imamo iste dileme.Sa sinom sam uvijek otvoreno razgovarala o svemu i smatram da sa djetetom ne treba da postoje tabu teme normalno u skladu sa njegovim uzrastom.Meni moj sin sve otvoreno priča,više nego svom ocu,stoga zaključujem da ima više i povjerenja u mene.Ako imaš takav odnos sa svojim djetetom  biti će ti lako objasniti "ozbiljne" stvari.Nemoj da te bude sramota jer je bolje da neke stvari iz života sazna od tebe nego da se uči na svojim geškama koje znaju biti kardinalne u pubertetu kad djete hoće sve da zna a nezna kakve posljedice nose određeni postupci.Najbolje da primjerom objasniš djetetu  posljedice nečije greške.Nemoj ga osuđivati za njegov postupak nego mu primjerom pokaži da griješi.Ja kofol tebe savjetujem a voljela bih da i mene neko posavjetujeuser posted image .Nekad se osjećam izgubljenom i baš bi mi neko trebao da me posavjetuje  ko ima sličnu situaciju.Neznaju mame kako je kad je dijete u pubertetuuser posted image .Drage moje pripremite se i za to jer treba biti mnogo vješt i nositi se sa timeuser posted image .

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pocetak puberteta
2.6.2010 22:29:36   
dinaa
IZVORNA PORUKA: Dida79

Sta je ovo slabo mama pubertetlija na RR samo koka i ja...Starimo polakouser posted image Mislim da Dinna ima isto sina vrsnjaka sa nasim pa se mozda i ona javi sa kojom pametnomuser posted image

Neko je trazio Dinuuser posted image user posted image evo meuser posted image
Mom sinu je osam i po godina i ja vas pratim i kupim sta trebam ocekivati.Mada cini mi se sad djecu ranije hvata pubertet nego prije,ili su djeca dosta slobodnijeg ponasanja nego prije.Bicu i dalje s vama na ovoj temi doci ce vrijeme da trazim savjet od vasuser posted image .

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pocetak puberteta
5.10.2010 23:07:26   
hatepsut
rani pubertet...imam osjecaj da se to desava s mojim sinom,iako moja mama kaze da je prerano(jer ima 8g) ipak ja mislim suprotno.on sve hoce nesto na silu,vice cesce po kuci ...i jos masa stvari koje ukazuju ni na sto drugo nego na rani pubertet...bilo bi mi drago ako sam u krivu...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pocetak puberteta
15.10.2010 21:12:21   
koka i po
Dizem temu.
Voljela bih cuti savjete kako izaci na kraj sa djetetom u pubertetu.
Dali je sukob sa roditeljima i uopste autoritetima neizbjezan u pubertetu?
Kako uspostaviti kontakt sa djetetom koje je vec dobrano uslo u pubertet,doprijeti do njega i vratiti povjerenje?
Ne recite samo pricom i razgovorom,jer to se podrazumjeva u svakom normalnom odnosu majka-dijete.
Cekam.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pocetak puberteta
15.10.2010 21:59:55   
koka i po
jos uvijek nijedna mama sa malo vecim stazom majcinstva.user posted image


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pocetak puberteta
15.10.2010 22:25:17   
muaaa
Ma ja sam mama sa malo duzim stazom ali sa pubertetom tek treba da se uhvatim u kostac.Naime, malena ima 13 god a maleni 10,ali nisam jos primjetila neki ispade koji kazuju da je pub.u pitanju.Doduse malena je uvjek bila onako smireno dijete uvjek je slusala ali ono pravo slusala pa i dan danas.Mada ocekujem i ja jer ona je 7 razr.i vidim da ih u razredu ima dosta koji su vec i zaljubljeni i onako bas kao prave pubertetlije.A mislim da je za malenog jos rano pa tek je 5 razred.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pocetak puberteta
15.10.2010 22:29:54   
marny
ajde koko pusti maloga, jadničak kao i moja, pucaju ih jadne hormoni.
meni taj pubertet fakat tužno razdoblje, oni se hoće da su veliki, a oni još djeca, jadničci, na kraju zbunjeni, ne znaju ni oni šta su...
pomogni mu odrastanju, ne moj bit čangrizava, tvoj pilić odrasta...nije mu lako...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pocetak puberteta
16.10.2010 0:19:34   
Dida79

IZVORNA PORUKA: koka i po

Dizem temu.
Voljela bih cuti savjete kako izaci na kraj sa djetetom u pubertetu.
Dali je sukob sa roditeljima i uopste autoritetima neizbjezan u pubertetu?
Kako uspostaviti kontakt sa djetetom koje je vec dobrano uslo u pubertet,doprijeti do njega i vratiti povjerenje?
Ne recite samo pricom i razgovorom,jer to se podrazumjeva u svakom normalnom odnosu majka-dijete.
Cekam.


Koko evo mene i sama sam u tim problemima.Kako sam primjetila na njemu prve znake puberteta odma sam se vratila u vrijeme kad sam ja bila pubertetlija i kada sam mislila da je citav svijet protiv mene.
Takav osjecaj pokusavam da ne izazovem kod svog djeteta jer znam kako sam se ja osjecala.Pokusavam razgovorom i nekim lukavim trikovima da mu dam do znanja da neke stvari koje on zeli ne moze uvijek idobiti.Svaki slobodan trenutak provodim sa njime a najvise u razgovorima i problemima danasnje mladezi(droga,cigare,alkohol)Od same pomisli na ovo troje mi nije dobro.
Nikda ne odstupam od onoga sto mu kazem i on se toga jos uvijek pridrzava.Odlazak u krevet mu je radnim danima u 22 h a vikendom 23h i samo ndb bolest to moze da pomjeri.Dozvoljavam mu i da predvece izadje sa svojim prijateljima naravno tek onda kad je zavrsio sve svoje skolske obaveze i u kuci mora biti sa prvim mrakom.Do sada nije bilo vecih problema sto se iskreno nadam da ce tako i ostati postujem ja njega i isto tako ocekujem da i on mene i uvijek mu govorim da mi sve smije reci ma koliko to strasno bilo.

Borit nam se je moja Koko user posted image samo da napravimo od njih casne i postene ljude

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pocetak puberteta
16.10.2010 11:21:07   
koka i po
Ja sam svom sinu uvijek pruzala maksimalnu slobodu u svakom obliku jer nisam htjela ponoviti greske svojih roditelja.
Htjela sam da uci iz svojih gresaka i odgajala ga tako da se sam poziva na svoju savjest.
Verbalna komunikacija je bez tabu tema,o svemu se otvoreno prica.
Ono sto mi najteze pada u svemu ovome sto se s njim desava(naglasavam...sto je normalno al meni tesko pada)je to sto se stvorio zid izmedju mene i njega,odnosno taj buntovni stav prema bilo kojem autoritetu pa i prema meniuser posted image .
Ipak sam ja njegova majka,osoba koja je posvetila zivot svojoj djeci i koja se bezuslovno zrtvuje za njih(kao i svaka majka).
Nadam se da ce ta faza brzo proci.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pocetak puberteta
16.10.2010 11:33:34   
R&T@
Ja sam daleko od puberteta svojih bebara, ali svaki dan radim sa pubertetlijama...
Mamama cija su djeca u pubertetu ne mogu dati savjet, ali evo sta savjetuju strucnjaci:
Uz termin puberteta vežemo i adolescenciju. Iako se tako misli, to nisu isti pojmovi. Dok se pubertet veže uz tjelesno sazrijevanje, adolescencija je razdoblje emocionalnog i psihičkog razvoja.

Kako se mijenja ponašanje?

Jedan od stereotipa je da mnoga djeca najave dolazak adolescencije burnim i buntovnim ponašanjem spram roditelja. Iako postoje slučajevi ekstremnog ponašanja, većina nije takva. Glavni cilj teenagerskih godina je dostići samostalnost pa se djeca odvajaju od roditelja, posebice od onoga za kojeg su bili više vezani. To najčešće izgleda kao da imaju različito mišljenje od roditelja i ne žele biti u njihovoj blizini. Sazrijevanjem počinju apstraktnije i racionalnije razmišljati i oblikuju moralnu svijest.
Ako uočite buntovnost i otpor prvo preispitajte sebe, jeste li previše tvrdi, previše kontrolirate te slušate li svoje dijete. Dopuštate li mu da misli drugačije od vas?
Neka djeca mijenjaju svoje ponašanje, žele se osamostaliti, neka očajnički žele pripadati i svidjeti se grupi vršnjaka a neka iskušavaju nove imidže te shvaćaju da se razlikuju od ostalih.

Kako prebroditi ovo razdoblje ?

- Educirajte se. Prisjetite se sebe u ovoj dobi, očekujte promjene raspoloženja i pripremite se na konfliktne situacije.
- Razgovarajte na vrijeme. razgovor o menstruaciji ili poluciji kada do nje dođe je prekasan. Vi znate svoje dijete. Prepoznajte trenutak kada biste mogli započeti razgovor.
- Sagledajte stvari s njihove strane - objasnite djetetu da je normalno u jednom trenu osjećati se odraslo a u drugom kao dijete.
- Izaberite bitke pametno. Ako dijete želi obojati kosu, lakirati nokte u crno ili nositi ludu odjeću, razmislite prije no što zabranite. Teenageri vole šokirati roditelje i bolje ih je pustiti da naprave nešto bezopasno i privremeno. Zabrane ostavite za važnije stvari kao duhan, droge i alkohol.
- Zadržite svoja očekivanja. Teenageri će biti nesretni zbog vaših zahtjeva no oni i razumiju da ih roditelji dovoljno vole i brinu o njima da bi očekivali nešto od njih. Dobre ocjene, ponašanje, pridržavanje kućnih pravila su važna mjerila.
- Informirajte svoje dijete kao i sebe. Te godine su vrijeme eksperimentiranja i ponekad rizičnog ponašanja. Ne izbjegavajte teme o seksu, drogi, alkoholu i cigaretama. Raniji razgovor o tome povećava vjerojatnost da će se dijete odgovornije ponašati u datom trenutku. Upoznajte njihove prijatelje i njihove roditelje.
- Prepoznajte zabrinjavajuće znakove - ekstremni dobitak ili gubitak težine, problemi sa spavanjem, brze drastične promjene u ponašanju i osobnosti, iznenadna promjena prijatelja, izostajanje iz škole, pad ocjena, govor i šale o samoubojstvu, znakovi uporabe droga, alkohola, problemi sa zakonom.
Sve što traje dulje od šest tjedana može biti znak mogućeg problema.
- Odredite odgovarajuća pravila, do kada mogu biti vani i slično i ako se toga pridržavaju, nagradite ih.
- Poštujte privatnost djeteta
-Pratite što dijete čita i gleda.

S vremenom ćete primijetiti kako se situacija smiruje a dijete pored vas će biti samostalna i odgovorna osoba.
Neka vaš moto bude :
Prolazimo kroz to zajedno i izaći ćemo iz toga zajedno !




_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pocetak puberteta
16.10.2010 11:42:35   
koka i po
hvala tajra ,veoma poucan tekst.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Pocetak puberteta
16.10.2010 11:54:42   
Dida79
Mislim da nije ostala ni jedna stranica na netu vezana za pubertet da je ja nisam procitalauser posted image I dosla sam do zakljucka da svi pisu na isti format..sto se meni nikako ne svidja znaci po njima bi trebalo pustiti da oni odluce sta i kako zele user posted image sto po meni nikako ne ide jer oni jos uvijek ne vide dalje od nosauser posted image

Koko pokusaj sa njim da radis nesto u cemu on uziva i mozda mu se na taj nacin priblizis dovoljno blizu da bi ti se on makar malo otvorio i rekao sta ga muci.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Pocetak puberteta
16.10.2010 12:01:05   
koka i po
u momentima on se otvori ali to su po meni sasvim neracionalne stvari sto mu smetaju..tipa:sto me tjeras da jedem(zeljezo mu bilo  4 ,ja ga jedva izvukla da ne ode u bolnicu),ja sam odrastao i tako se prema meni ponasajuser posted image ,ti mene ne razumijesuser posted image (da bi nakon sat vrmena rekao da sam u pravu) i sl.
Ja mislim da je to sve uzrok skrivene ljubomore prema malom ,koja je nesvjesna sa njegove strane,jer kaze da sam premalo sa njimuser posted image ..mislim...gdje sam drugo nego sa svojom djecom...fakat ne razumijemuser posted image
A ja NEZNAM vise kako da odreagujem u datom trenutku jer sve sto reknem ispadne dvosmisleno u njegovim ocima i diskusija se nastavi na dugo i nasiroko.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Pocetak puberteta
16.10.2010 14:44:08   
Dida79
Moguce je da je ljubomoran imas na prosloj stranici sto sam pisala prosle godine.A tad je mali bio u fazi da nista nije znao sam pa sam morala vise vremena da posvetim njemu i Armin mi se je osjecao zapostavljenim i na slicne nacine je privlacio pozornost kao i tvoj sin
Sad je vec drugacija situacija ja malenom dam bojice i svesku dok ja sa starijem razgovaram ili nesto gledam...on je sad dovoljno velik da razumije kad kazem sacekaj malo razgovaram sa bratom.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Pocetak puberteta
16.10.2010 14:50:29   
koka i po
Citauci tvoj post vidim moju situaciju .
Nadam se da je u pitanju samo ljubomora .....
a ovi odlasci nani i djedu su postali cesti i uobicajeni..
Bice bas da je to u pitanju jer vidim kako gleda malog i zapitkuje ako
mu je sta novo kupljeno....
valjda ce sljedece godine biti bolje...

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *