|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dešifrovanje crteža
30.11.2009 21:55:04   
tea lana
meni Lana ima dvije i po godine i crta krug u kojem nacrta oci,nos usta usi i kosu.Niko je nije forsirao.Svi se zijane kad vide kako crta.Ocu su uvijek paralelane i stoje kako i treba nos je uvijek u sredini a usta uvijek u osmjehu.
user posted image

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Dešifrovanje crteža
30.11.2009 23:03:27   
dinaa
I moja Anesa crta krug,pa u tom krugu jos jedan ja je pitam sta si to nacrtala kaze ona masinu sto pere vesuser posted image .Inace je nesto opcinjena ves masinom.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Dešifrovanje crteža
30.11.2009 23:24:54   
Anoniman
Neni su jeko zanimljivi ti dječiji crteži. Kažu da , ako dijete crta kuću sa dimnjakom iz kojeg se dimi, to znači da dijete živi u skladnoj porodici.
Imam negdje čak test inteligencije na osnovu crteža:djetetu se kaže da nacrta čovjeka, najljepše što zna, i više mu se ne pomaže. Onda se boduju svi elementi crteža sa po jednim bodom.

br.bodova                           mentalni uzrast
2                                                          3
3                                                          3,3
4                                                          3,6
5                                                          3,9
6                                                          4
7                                                           4,3
8                                                           4,6
9                                                           4,9
10                                                          5
11                                                          5.3
12                                                          5,6
13                                                          5,9
14                                                           6
15                                                           6,3


      mentalni uzrast
IQ=-------------------------------  x 100
      hronološki uzrast (primjer, 4 god. i 3 mj.= 4,3)

(odgovor članu dinaa)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Dešifrovanje crteža
30.11.2009 23:31:27   
mama_debeljuca
Moj Ahmo najviše voli da crta autiće, izgledaju kao čamac sa puno točkića. Kad crta našu porodicu, crta prvo mamu, sebe pa babu. Likovi mu izgledaju ovako: glava-krug, zatim velike oči, nos-tačkica, usne-osmijeh. Noge i ruke izlaze iz glave, ruke su raširene, još kaže kad komentariše svoj rad "vidi nam ruke, mi smo leptiri letimo". Crta veliko sunce i auto da idemo na posao user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Dešifrovanje crteža
30.11.2009 23:39:21   
mama_debeljuca
Evo našla sam nešto zanimljivo, vezano za našu temu.
LINIJE I FIGURE: govore o stepenu samokontrole i racionalnosti
Tanke i isprekidane linije – krutost ličnosti, nesigurnost
Oble linije – skromnost
Izdužene linije – agresivnost
Cik-cak linije – nepouzdanost, nestalnost karaktera
Prave linije – samouverenost, agresivnost
Figure bez detalja – Ličnosti sklone sanjarenju, rečiti, ali nerealni
Sitne i detaljne figure – Realističnost
Linije promenljivog intenziteta – Niska istrajnost
BOJE: Opisuju emocionalni život deteta
Crvena – agresivnost,
Plava - smirenost, uravnoteženost,
Žuta – infantilnost;
Crna – inteligencija, racionalnost, kontrola;
Zelena – sklonost potiskivanju emocija;
Smeđa – važnost higijene za osobu koja crta
Još jedna zanimljivost ... Sa godinama se smanjuje količina žute i plave, a povećava upotreba crvene i zelene boje.

UPOTREBA PROSTORA NA PAPIRU: Govore o odlikama ličnosti
Vrh papira – visok nivo aspiracije
Crtež prelazi ivice papira – netolerantnost, samoživost, vršnjaci ih često izbegavaju
Cela površina papira ispunjena – deca koja imaju jaku samokontrolu, često veoma zavisna od odraslih i sa potrebom da se dokažu
Papir iskorišćen srazmerno veličini – uravnoteženost
Figura dodiruje dno papira – realističnost, osobe koje su „na zemlji“
Stalno popravljanje crteža – samokritičnost, skromnost

_____________________________

:-)

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 12:00:44   
hodajuci simptom
IZVORNA PORUKA: tea lana

meni Lana ima dvije i po godine i crta krug u kojem nacrta oci,nos usta usi i kosu.Niko je nije forsirao.Svi se zijane kad vide kako crta.Ocu su uvijek paralelane i stoje kako i treba nos je uvijek u sredini a usta uvijek u osmjehu.
user posted image

gospodjo, draga, sta cete vi na ovoj temi? vase dete je srecno i talentovano user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image prosto, ne znam kako da vam pomognem user posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 12:04:51   
hodajuci simptom
IZVORNA PORUKA: dinaa

I moja Anesa crta krug,pa u tom krugu jos jedan ja je pitam sta si to nacrtala kaze ona masinu sto pere vesuser posted image .Inace je nesto opcinjena ves masinom.


krugovi znace cikluse, stalno ponavljanje, ali isto tako i stalni pokret. posebno ako je dete fascinirano ves masinom, onda nema sumnje da je dete zivahno, voli pokret, brzinu i slobodu kretanja, sumnjam da Anesu zanima prava funkcija ves masine :) tj. iskreno se nadam da je ne zanima uopste :) povedi dete na ringispil user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 12:08:56   
dana3
IZVORNA PORUKA: acudesa

Ja ti mogu napisati ono što ja mislim, recimo nije važan estetski dio, ukoliko dječiji crtež sadrži sve potrebne elemente objekta koji prikazuje, to je znak da je sve OK. Međutim, ukoliko dijete konstantno dodaje suvišne ili izostavlja vežne elemente u crtežu koji bi trebao to da ima u skladu sa njegovim uzrastom, moje mišljenje je da ili "tu nešto ne štima" ili je dijete izraziti talenat za nešto drugo, a crtanje mu baš ne ide od ruke (mali genije za neku drugu oblast, a to je u tvom slučajuuser posted image )...
Pri prijemu djece u prvi razred, to ti je poznato, da djeca rade test "crtanje čovjeka" za procjenu inteligencije i zrelosti za polazak u školu. Ako crtež sadrži mnogo i najsitnijih detalja koje dijete i opisuje, boduje se jako visoko. Dok, sa druge strane, djeca koja prikazuju čovjeka bez svih važnih elemenata ili ga, čak, crtaju kao "glavonošca" (punoglavca), ili kvadratičastu glavu, ili bez ruku (bilo kakva anomaličnost)...pedagozima pali alarm za dalju procjenu, što ne mora biti u svim slučajevima. Ali, ja koliko znam da takav crtež uvijek nešto "vuče za sobom"....ne mora biti poremećaj, ali neka smetnja, gotovo 100% sam sigurna(može čak biti i disleksija)...
Kad jedino, ja mislim, da ne bi trebalo biti problema, ako dijete nema smetnje ni u kojem obliku ponašanja, samo ono loše se likovno izražavauser posted image
Ovo je moje mišljenje, ne mora značiti da je tačno, niti sam pedagog niti psiholog, ali eto,ono koliko ja znam, ja sam ti, Dano, napisala....
Neka se jave i druge forumašice koje ovo bolje poznaju od meneuser posted image






draga ovoj je pogodak u sridu.samo je ovde skolski sistem puha-nula bodova.na to niko nije obracao panju ni u vrticu dok je bio a to za neku drugu oblast-nema toga kod njega,sve je na guranje.Ja iskapi moje zivce jer sam prosvejtni ranik,iskusna i znam sta ne stima ali de,kako cu ja pomoci kad nema podrsku ni od kog sem mog MM i onda mali kaze da mi njega ne volimo jer a samo tjeramo da piseuser posted image
a mama NE.skola se ne mijesa puno u to jer ivde se razredi ne ponavljaju i kao ce sutra sa takvom djecom biti,nije njihov abriga.
ali sta god nadjes pisi jer ce mi to pomoci da ga usmjeravam bolje i lakseuser posted image


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 12:14:06   
hodajuci simptom
IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

Moj Ahmo najviše voli da crta autiće, izgledaju kao čamac sa puno točkića. Kad crta našu porodicu, crta prvo mamu, sebe pa babu. Likovi mu izgledaju ovako: glava-krug, zatim velike oči, nos-tačkica, usne-osmijeh. Noge i ruke izlaze iz glave, ruke su raširene, još kaže kad komentariše svoj rad "vidi nam ruke, mi smo leptiri letimo". Crta veliko sunce i auto da idemo na posao user posted image user posted image user posted image


zinanina, i mama_debeljuco, hvala na super podacima, dobro ih je imati sve na jednom mestu.
mama, iz crteza tvog sina zakljucujem da puno radis i da vreme provodi sa bakom, ali i da je zadovoljan, i da nije ljubomoran na posao, niti se ljuti sto puno radis, vec si mu uzor i jedva ceka, kako da dodjes kuci svakog dana, tako i da poraste i radi bas ono sto i ti, jer to prima kao nesto jako vazno. ja bih ga jednom povela na posao, ako vec nisi, ja sam to uradila kad je bio jako mali i dovodim ga kad god mogu. a prema ovome sto sam videla, izgleda mi bas kao da si ga vodila i da mu se skroz svidelo.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 12:19:38   
M kao Mama
Moja Lajla samo uzme voštanu bojicu i otprilike ovako škraba, ali uvijek ima puno takvih apstraktnih pojmova, hahaha,

ovako to izgleda, odprilike  IIIII
                                         IIIIIII
                                      IIIIIIIIIIII
                                         IIIIIII
                                           IIII
                                            II


i tako po cijelom papiru u raznim bojama, samo što su neke malo veće, neke malo manje.

I tako svaki dan donese po jedan crtež sa ovakvim figurama, ali znate šta je najzanimljivije svaki dan kada mi da crtež ja je pima šta si nacrtala ona kaže, mamu, babu, ajselu, malika, i prođe nekoliko dana ja joj dam taj crtež ona mi opet ponovi likove. To mi je fascinantno nikada ne griješi.

Juče opet ove linije i ja je pitam šta je ovo kaže vuk i puž,

neki dan je kao ribu crtala, pa ona crta tetku, ma svašta nešto.


Ja čuvam sve te njene crteže i pitam je sinoć opet mi sve kaže ko je ko i šta. Ja se zijanim svaki put.

Pokušali smo da joj pokažemo onajfazon kao čiča gliša, pa da tako crtma mamu, babu i slično, ali jok ona po svom.

Pričala sam sa učiteljicom njenom, ona kaže pustite je meni je i to kao bitno, što uopšte učestvuje u tom kreativnom dijelu dana, a ona će vremenom nadoći i počet će crtati.

e, još voli da joj ja nacrtam kišobran i scre pa da to boji, ali samo te dvije figure.

Nešto ima u toj maloj plavoj glavici, što mama još ne može da doći.

Lajla ima dvije godine i 10 mjeseci.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 12:28:37   
Anoniman
a zašto koja ne slika dječiji crtež... mnogo više govori sam crtež nego da ga vi opisujete...
Ja imam tih procjena masu, što se tiče moje struke nama crteži pomažu u procjeni te i u terapiji, nemam puno iskustava jer nisam radila u praksi imam teorijsko znanje pa ova tema mi dođe ko kec na desetkuuser posted image ...
npr. crtež čovjeka(gudinaf) otkriva nam inteligenciju i emocije kod djeteta (boduje se po uzrastu) što više detalja na čovjeku znači da je dijete inteligentnije...
Njčešće radimo i procjenu selfa- dijete nacrta samo sebe, te se iz toga dosta zaključi o njegovom emocionalnom stanju, također boje govore dosta (crvena- je mjesto bola...i da ne lupam više davno sam to učila)
hodajući simptom ako znaš šta o ovim bojama molila bih te da detaljno napišeš da malo osvježim znanjeuser posted image


(odgovor članu hodajuci simptom)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 12:31:08   
hodajuci simptom
IZVORNA PORUKA: mama alma

Moja Lajla samo uzme voštanu bojicu i otprilike ovako škraba, ali uvijek ima puno takvih apstraktnih pojmova, hahaha,

ovako to izgleda, odprilike  IIIII
                                        IIIIIII
                                     IIIIIIIIIIII
                                        IIIIIII
                                          IIII
                                           II


i tako po cijelom papiru u raznim bojama, samo što su neke malo veće, neke malo manje.

I tako svaki dan donese po jedan crtež sa ovakvim figurama, ali znate šta je najzanimljivije svaki dan kada mi da crtež ja je pima šta si nacrtala ona kaže, mamu, babu, ajselu, malika, i prođe nekoliko dana ja joj dam taj crtež ona mi opet ponovi likove. To mi je fascinantno nikada ne griješi.

Juče opet ove linije i ja je pitam šta je ovo kaže vuk i puž,

neki dan je kao ribu crtala, pa ona crta tetku, ma svašta nešto.


Ja čuvam sve te njene crteže i pitam je sinoć opet mi sve kaže ko je ko i šta. Ja se zijanim svaki put.

Pokušali smo da joj pokažemo onajfazon kao čiča gliša, pa da tako crtma mamu, babu i slično, ali jok ona po svom.

Pričala sam sa učiteljicom njenom, ona kaže pustite je meni je i to kao bitno, što uopšte učestvuje u tom kreativnom dijelu dana, a ona će vremenom nadoći i počet će crtati.

e, još voli da joj ja nacrtam kišobran i scre pa da to boji, ali samo te dvije figure.

Nešto ima u toj maloj plavoj glavici, što mama još ne može da doći.

Lajla ima dvije godine i 10 mjeseci.


pa maaaala je... a odgovori mi, je l je cesto pitate koga vise voli, koga najvise voli... i to? jer, ako je pitate, ona mozda ima potrebu da vas sve pomene, i da ste joj svi jednaki, a kolko vidim, ima vas puno user posted image s druge strane, verovatno je brzopleta i bez duze koncentracije i bitno joj je simbolicno znacenje, a ne neki preterani trud. u ovom uzrastu, dete deli svet na sebe i roditelje, sa jedne strane, i ostale sa druge, sada vec pocinje da zapaza parove i, prmetices verovatno, da je cesto paran broj tih crtica. ako je jedinica, prirodno je da joj nedostaje njen par, to je odlika svakog prvorodjenog deteta, i ta deca su mnogo drustvenija kasnije, uvek traze sebi kompanjona :)  aj mi prebroj crtice, pliz.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 12:34:48   
dana3
user posted image



evo jednog crteza koji je radio u skoli ove sedmice.on kaze da je tu helikopter i neka vojska i policija ,ganjaju neke lopove i svi su tu na crtezuuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 12:37:08   
hodajuci simptom
IZVORNA PORUKA: Breskva

a zašto koja ne slika dječiji crtež... mnogo više govori sam crtež nego da ga vi opisujete...
Ja imam tih procjena masu, što se tiče moje struke nama crteži pomažu u procjeni te i u terapiji, nemam puno iskustava jer nisam radila u praksi imam teorijsko znanje pa ova tema mi dođe ko kec na desetkuuser posted image ...
npr. crtež čovjeka(gudinaf) otkriva nam inteligenciju i emocije kod djeteta (boduje se po uzrastu) što više detalja na čovjeku znači da je dijete inteligentnije...
Njčešće radimo i procjenu selfa- dijete nacrta samo sebe, te se iz toga dosta zaključi o njegovom emocionalnom stanju, također boje govore dosta (crvena- je mjesto bola...i da ne lupam više davno sam to učila)
hodajući simptom ako znaš šta o ovim bojama molila bih te da detaljno napišeš da malo osvježim znanjeuser posted image




pa najcesce su zelena - mir, smirenost, crvena - uzbudjenje, nemir, narandzdasta - najcesce hrana, inace je to boja koja izaziva glad, pa ako vam dete slabije jede, obojite trpezariju u tu boju, onda zuta - u klasicnoj simbolici je ljubomora, ali kod dece je radost, ako se dobro secam, i ja sam to ucila u skoli. plava je daljina, samoca, cekanje... bas cu izvuci knjige kad dodjem kuci, pa da vidim detaljno za ceo spektar. i samo se vezbaj i svaka cast sto podsecas na fotografisanje. osim stoje korisno, super je i da imamo malu izlozbicu ovde user posted image
sto se mog deteta tice, prvo je nacrtao dinosaurusa. pravog pravcatog. opsednut, takođe. posle je poceo da crta ljude, glava, udovi i sise user posted image user posted image imale su ih i muskarci i zene. al to je tako tipicno za njegov uzrast

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 12:39:39   
M kao Mama
Joj, pogodila si stvarno, ona je brzopleta, tvrdoglava, ona ne crta crte nego uzme bojice i tako otprilike nacrta znaš ono povlači dole-gore bojicu i dobije otprilike takvu konstrukciju.

Morat ću akobogda ovo koji dan da donesem nekoliko crteža pa da skeniram i postavim.

A, ona skoro svaki dan nacrta jedan do dva crteža, za svakoga, za mamu, za babu, dedu, ostalu rodbinu i svima podjeli kao na poklon i onda kada ih ponovo vidi, kaže im lijepo vratite mi moje crteže, meni to mama čuva da mi pokaže kada porastem.
 
user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 12:40:02   
M kao Mama
Šta mi bi s posta, hahahaha

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 13:07:00   
Anoniman
...

Ja volim dječije crteže, svaka čast dana što si nam postavila crtež svoga sina. On je  predstavio haotičnost, rat, crvena boja oštre linije a i sam je rekao (vojska, policija, ganjaju lopove)-dječija maštauser posted image

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 2.12.2009 15:31:52 >
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 13:15:37   
dana3
Breskva-najsmjesnije je kad on crta,ovaj mali frcko dodje iznad njega i vice aaaaannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn ili brmbrmbrm to je ludnica.Ovaj crta-nigdje veze
ovaj drugi vozi (ko biva auto jer u ruci nista nema)-nigdje veze
hahahahahahhah
dobro ti vidje sve to na crtezu-hhahhahaaahah
p.s- eno ja ti rekla malo o krvnoj slici

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 13:15:41   
amela2208
moguce da sam zalutala user posted image user posted image ,ja vjerujem da se desifrovavanje moze uraditi samo sa strane srtucnjaka a ne ko sta kaze ... jer ja sam ujedno i pedagog, i djecji psiholog i obrazovni tehnolog. Mozda sam nepismena za ove stvari a??? moguce...Breskva modza ti se nije svidio moj "rukopis" ...
a za crtez nisam nista rekla i ja volim da gledam djecje crteze i desifrujem ih, crtez mi se pravo svidio jer je dijete uspjelo da nacrta nesto sto svako ne moze razumjeti...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 13:17:20   
dana3
Evo bujrum-svoje znanje pretoci u praksuuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 13:19:28   
hodajuci simptom
ovaj, ja sam pedagog... :D ne radim u struci, ali sam skolovana... user posted image


< Poruku je uredio hodajuci simptom -- 1.12.2009 13:20:06 >

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 13:24:15   
amela2208
hahahaha bas sam se ismijala (naravno hodajucem simptomu), mogu vam reci da vecina stvari koje su postavljene ovdje su netacne i nema potrebe da se majke toliko uznemiravaju zbog toga. A djecja masta moze uraditi sto nas 10 da se satavimo ne moze ni da zamisli. zato pustite djecu dok jos mogu da se slobodno ponasaju i mastaju o cemu oni samo hoce.

(odgovor članu hodajuci simptom)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 13:27:27   
hodajuci simptom
IZVORNA PORUKA: dana3

user posted image



evo jednog crteza koji je radio u skoli ove sedmice.on kaze da je tu helikopter i neka vojska i policija ,ganjaju neke lopove i svi su tu na crtezuuser posted image
crtez je skroz sladak :) cist manirizam! :) ma ubise nam ovi crtani i igrice decu, samo na takve stvari misle!!! to uopste nisu teme koje je dete sposobno ni da zamisli, a kamoli da nacrta, i crtez je sasvim na mestu. decje pozoriste je zakon!!!

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 13:40:40   
Lucina
Tema je fantasticna user posted image a sada da malo skrenemo s ove posljednje user posted image
Moja djevojcica je par dana nakon drugog rodjendana nacrtala svoju lutku: glava, oci paralelno, nos, usta, siske, pa cak i kikice user posted image Cini mi se da je zaista talentovana, a mene sad zanima kako se razvija taj talenat kod djece? Kako se vise moze razviti? MM i ja smo se stvarno iznenadili njenim crtezom i zaista bih zeljela da joj pomognem da taj talenat razvije koliko je moguce, ali me zanima kako. Malo sam citala o tome i kazu da djecu za svaki crtez treba pohvaliti i nikada im ne govoriti tako se ne crta, nego ovako... i onda im nacrtati. S druge strane takodjer sam citala da djecije bojanke ubijaju kreativnost kod djece...
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 13:49:15   
hodajuci simptom
IZVORNA PORUKA: Lucina

Tema je fantasticna user posted image a sada da malo skrenemo s ove posljednje user posted image
Moja djevojcica je par dana nakon drugog rodjendana nacrtala svoju lutku: glava, oci paralelno, nos, usta, siske, pa cak i kikice user posted image Cini mi se da je zaista talentovana, a mene sad zanima kako se razvija taj talenat kod djece? Kako se vise moze razviti? MM i ja smo se stvarno iznenadili njenim crtezom i zaista bih zeljela da joj pomognem da taj talenat razvije koliko je moguce, ali me zanima kako. Malo sam citala o tome i kazu da djecu za svaki crtez treba pohvaliti i nikada im ne govoriti tako se ne crta, nego ovako... i onda im nacrtati. S druge strane takodjer sam citala da djecije bojanke ubijaju kreativnost kod djece...

moj ti je savet - ništa pre škole. i ništa na silu :) omogući joj da ima sredstva da crta kad god želi, ali je nemoj terati ni na šta, posebno ne pre nego krene u školu :) za nju je u ovom uzrastu mnogo važnije opažanje, nego sama veština, zato, slikovnice, bajke, pesmice, ljubav, nežnozt, druženje sa vršnjacima, socijalizacija, sve to je mnogo bitnije, jer se odatle crpi inspiracija, a bez nje - talenat je samo prazan papir. inspiracija je boja :D

(odgovor članu Lucina)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *