|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 13:54:46   
Anoniman
meni je ova tema super i ne bih voljela da ode u krivom smjeru...zaista crteži nam govore mnogo. Moj je još mali da crta ali jedva čekam njegov prvi crtežuser posted image
I ako je netačno obrazloženje pa tu smo da se korigujemo zar ne...
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 13:56:49   
maja78 RR
Tema je super, ali mene sad nesto interesuje, pa ja ni cica glisu ne znam nacrtati kako treba. de mene komentarisite hahahaha zaista sam antitalenat, pa nisam nikad kontala da kod djece to nesto znaci (osim mozda agresivnost ako veliku ispoljavaju) ali i to im nije zamjeriti jer se svata prikazuje na tv. Stvarno mi se svidja tema jer sam eto nesto novo naucila

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 14:04:12   
amela2208

IZVORNA PORUKA: Lucina

Tema je fantasticna user posted image a sada da malo skrenemo s ove posljednje user posted image
Moja djevojcica je par dana nakon drugog rodjendana nacrtala svoju lutku: glava, oci paralelno, nos, usta, siske, pa cak i kikice user posted image Cini mi se da je zaista talentovana, a mene sad zanima kako se razvija taj talenat kod djece? Kako se vise moze razviti? MM i ja smo se stvarno iznenadili njenim crtezom i zaista bih zeljela da joj pomognem da taj talenat razvije koliko je moguce, ali me zanima kako. Malo sam citala o tome i kazu da djecu za svaki crtez treba pohvaliti i nikada im ne govoriti tako se ne crta, nego ovako... i onda im nacrtati. S druge strane takodjer sam citala da djecije bojanke ubijaju kreativnost kod djece...



kod djece svih uzrasta ne treba zaboraviti da nakon nekog crteza ili dobro uradjenog djela treba nagraditi dijete, nekom sitnicom, lijepim rijecima... To sto je nacrtala vasa curica (ako ne grijesim) to ne moze svako dijete njenog uzrasta nacrtati. Linije koje ste objasnili da je nacrtala inace crtaju djeca od 9-12 god uzrasta. Samo je pustite da masta i uziva u svojim crtezima kao i vi sto ste oko nje.

(odgovor članu Lucina)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 14:13:41   
hodajuci simptom
glupa sam :) okačiću linkove :)

http://img26.imageshack.us/img26/3600/55711119801449510166126.jpg


< Poruku je uredio hodajuci simptom -- 1.12.2009 14:19:37 >

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 14:15:05   
Lucina
user posted image Znala sam ja da je ona talentovana... na mamu hihi... Salim se malo, ali ne mogu bas da vjerujem da te linije crtaju djeca od 9-12 god. Nesto ne mogu da se sjetim kad sam gledala crteze ostale djece, ali nesto mi se cini da ipak to pocinje ranije ili grijesim?

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 14:15:25   
maja78 RR
eh pa dobro to tebi ide :)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu hodajuci simptom)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 14:16:42   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: hodajuci simptom

loše sam postavila... sad ću da okačim, ako mi uspe, pošto sam glupa a informatiku.


pa nisi, ja vidjela sliku


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu hodajuci simptom)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 14:18:06   
Lucina
Kod mene nista od slike... Haj ti to ponovo user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 14:20:19   
hodajuci simptom
http://img26.imageshack.us/img26/3600/55711119801449510166126.jpg

ovo je u nastajanju...

(odgovor članu Lucina)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 14:20:52   
Amra 11
Super jeuser posted image ja sam antitalenat pa ću oslikavanje po zidovima prepustiti sinu nadam se da će biti uspješniji od mame veliki pozdrav

_____________________________

Nedim sunce mamino

(odgovor članu hodajuci simptom)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 14:22:26   
maja78 RR
evo  je ovdje da se lakse vidi, svaka ti cast super jeuser posted image

< Poruku je uredio maja78 -- 1.12.2009 14:23:29 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu hodajuci simptom)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 14:24:15   
hodajuci simptom
hvala,  evo i spajdermena i mikelanđela, daj mi samo kod u koji stavljam link, zaboravila sam kako beše user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 14:25:09   
amela2208
ova vas tema me je navela da malo obnovim lekciju oko crtanja,linija i boja koje djeca koriste. tako da se u prociitanoj literaturi kaze da djeca od 9-12 (ili mozda sematski dio zivota) mogu nacrtati crtez kakav ste objasnili. citiram: glava, oci paralelno, nos, usta, siske, pa cak i kikice . u ovom periodu (od 9-12 god) djeca isto pocinju crtati curice, deckice, mini portrete....İnteresuje me jos ovo jeli pocela koristiti boje. Ja desifrovanje crteza boja ima veliku ulogu

(odgovor članu Lucina)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 14:25:10   
hodajuci simptom
prvo je bilo ovo:

http://img22.imageshack.us/img22/2595/76341150595179334166126.jpg

onda je tražio dodatak, pa je dobio ovo:

http://img687.imageshack.us/img687/42/76341150595219335166126.jpg


< Poruku je uredio hodajuci simptom -- 1.12.2009 14:29:05 >

(odgovor članu hodajuci simptom)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 14:30:15   
hodajuci simptom
i onda je dobio i lilu i stiča, i petra pana, i pink pantera, i ceo zid mu je oslikan :)

(odgovor članu hodajuci simptom)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 14:38:01   
hodajuci simptom
hvala user posted image brzo to ide, možete da pokušate i same, običnom olovkom na zidu konture, gumica radi isto kao na papiru, posle gustom temperom bojite i svaku boju razdvojite crnom. ne možete da zamislite radost deteta dok vas gleda ofarbane bojama da biste mu stvorili omiljenog junaka odmah pored kreveta :)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 14:51:41   
dinaa
IZVORNA PORUKA: hodajuci simptom

IZVORNA PORUKA: dinaa

I moja Anesa crta krug,pa u tom krugu jos jedan ja je pitam sta si to nacrtala kaze ona masinu sto pere vesuser posted image .Inace je nesto opcinjena ves masinom.


krugovi znace cikluse, stalno ponavljanje, ali isto tako i stalni pokret. posebno ako je dete fascinirano ves masinom, onda nema sumnje da je dete zivahno, voli pokret, brzinu i slobodu kretanja, sumnjam da Anesu zanima prava funkcija ves masine :) tj. iskreno se nadam da je ne zanima uopste :) povedi dete na ringispil user posted image


Ooo,da,da Anesa je veoma zivahna i nemirna djevojcica,stalno u pokretu cak i kad spavauser posted image .A sto se tice ringispila hmm dok bude malo veca.Uslikat cu i ja neki njen crtez a i crtez mog sina pa da komentarisemo.H.simptom hvala.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu hodajuci simptom)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 14:53:51   
hodajuci simptom
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

za dečije crteže!!!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 15:00:52   
amela2208
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hodajuci simptom)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 15:00:52   
Anoniman
tema je super, ako nista, mozemo se zabaviti dok pokusavamo uci u glavice malih umjetnika.
A slicna je bila, pa evo link:
http://www.ringeraja.ba/forum/m_208092/mpage_1/key_/tm.htm#208092

(odgovor članu hodajuci simptom)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 15:32:46   
hodajuci simptom
IZVORNA PORUKA: Shee

tema je super, ako nista, mozemo se zabaviti dok pokusavamo uci u glavice malih umjetnika.
A slicna je bila, pa evo link:
http://www.ringeraja.ba/forum/m_208092/mpage_1/key_/tm.htm#208092


al to je za školski uzrast! a i nemaju ovakve genijalce za tumačenje. nego, ad smo kod tumačenja, je l gleda ko u šolju? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 16:03:58   
HanaBana
IZVORNA PORUKA: amela2208

mogu vam reci da vecina stvari koje su postavljene ovdje su netacne i nema potrebe da se majke toliko uznemiravaju zbog toga. A djecja masta moze uraditi sto nas 10 da se satavimo ne moze ni da zamisli. zato pustite djecu dok jos mogu da se slobodno ponasaju i mastaju o cemu oni samo hoce.

Sa ovim se u potpunosti slazem. Ne bih se bas tako olako usudila komenatristai crteze jer su odraz djeteta a malo je projekcija bez subjektivnosti.
Najbolje je ovu temu shvatiti kao prilika da pokazemo crteze nase djece bez tumacenja. Bavila sma se dugo tumacenjima i isla na specijalizaciju i ne bih bas tako olako pristala da neko tumaci moje dijete na osnovu njenog crteza, kao sto ne bih volila ni odvesti dijete doktoru koji je samo zavrsio medicinu i nikad nije vidio moje dijete i cuo historiju razvoja moga djeteta.
Usput izvinjavam se ako sam koga uvrijedila. 

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 16:09:20   
amela2208

IZVORNA PORUKA: HanaBana

IZVORNA PORUKA: amela2208

mogu vam reci da vecina stvari koje su postavljene ovdje su netacne i nema potrebe da se majke toliko uznemiravaju zbog toga. A djecja masta moze uraditi sto nas 10 da se satavimo ne moze ni da zamisli. zato pustite djecu dok jos mogu da se slobodno ponasaju i mastaju o cemu oni samo hoce.

Sa ovim se u potpunosti slazem. Ne bih se bas tako olako usudila komenatristai crteze jer su odraz djeteta a malo je projekcija bez subjektivnosti.
Najbolje je ovu temu shvatiti kao prilika da pokazemo crteze nase djece bez tumacenja. Bavila sma se dugo tumacenjima i isla na specijalizaciju i ne bih bas tako olako pristala da neko tumaci moje dijete na osnovu njenog crteza, kao sto ne bih volila ni odvesti dijete doktoru koji je samo zavrsio medicinu i nikad nije vidio moje dijete i cuo historiju razvoja moga djeteta.
Usput izvinjavam se ako sam koga uvrijedila. 


hvala bogu da se bar neko nasao da me podrzi i da je razumio sta sam htjela reci... Ja se na ovom forumu nikom ne sukam u d....e da bi me podrzao pa sam zato mozda dobila takve kritike i kao strucnjak i kao buduca mama.
HanaBana u potpunosti se slazem sa tobom.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 20:12:15   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Lucina

Malo sam citala o tome i kazu da djecu za svaki crtez treba pohvaliti i nikada im ne govoriti tako se ne crta, nego ovako... i onda im nacrtati. S druge strane takodjer sam citala da djecije bojanke ubijaju kreativnost kod djece...


Naravno da ga treba pohvaliti, pa dala je sve od sebe baš ne bi bilo OK nešto negativno reći o tome. A, bojanka ti je najviše za razvoj sitne motorike (prsciznosti bojenja), dok je za kreativnostuser posted image  nije da je "ubija" ali je ni ne potpomaže, jer je dijete ograničeno linijama, nema slobode izražavanja

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Lucina)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 20:14:07   
acudesa
IZVORNA PORUKA: mama alma


ovako to izgleda, odprilike  IIIII
                                        IIIIIII
                                     IIIIIIIIIIII
                                        IIIIIII
                                          IIII
                                           II


i tako po cijelom papiru u raznim bojama, samo što su neke malo veće, neke malo manje.



ovo mi je tako simpatičnouser posted image user posted image user posted image user posted image
sva je ona nešto svoja, na mamuuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *