|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 12:40:01   
Mirkica
skorpija Ajdin je puno sladza beba :) jedina slicnost sto su celavi obojica i buckasti a koja to beba nije :))) i mozda oblik glave 

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 12:44:15   
škorpija
user posted image user posted image user posted image pa stvarno jest puuuno slađi, mm odmah bio kao mali čovjek, nažalost nemam svoju fotku skeniranu ali ne liči baš ni na meneuser posted image ,

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 12:54:37   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: shpagica

Pa mozda da napisem kako se geni vrlo cesto jako interesantno "poigraju" pa se tek u "nekoj tamo" generaciji iskombinuju neke odlike da postanu vidljive. Npr u mojoj porodici po maminoj liniji se plave oci pojavljuju svakih 2-3 koljeno, sto znaci da se taj gen redovno nasljedjuje kao recesivni, ali se pokaze kao osobina tek kad se iskombinuje sa slicnim ili istim recesivnim. Ne znam da li vas zamaram ali meni je bilo interesantno kad sam saznala da samo za boju ociju ima 20-tak mogucih genetskih varijanti (tzv alela).

Neke osnove nasljedjivanja su u terminima homozigot (i od mame i od tate nasljedite istu varijantu jednog gena pa se ta varijanta na vama i vidi) i  heterozigot (od mame i od tate naslijedite razlicite varijante gena pa moze da se vidi samo ona koja je dominantna npr crna boja ociju je dominantna nad plavom ili obje ako su ko-dominantne npr AB krvna grupa).


Pitajte ako vas nesto posebno zanima pa ako budem znala odgovoricu user posted image


user posted image user posted image user posted image  meni je sve ovo super što si napisala
Ja npr imam crne oči a u mojoj familiji se niko ne sjeća osobe koja ih je imalauser posted image
eto sad i moja kći ima crne očiuser posted image
Nisam baš razumjela ovo o krvnoj grupi AB? krvna grupa AB je dominantnija? jesam li dobro skontala?
de ti nama još koji post u vezi genetike, vjerujem da i ostale forumašice isto zanima

< Poruku je uredio veeseelaa -- 3.12.2009 12:55:06 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 13:02:34   
Suzana
Blago vam se što se lijepo dopisujete i "mahalate", ja nemam vremena. user posted image
Ali, I'll be back!! user posted image
Tema je super, samo sam kratko bacila pogled, ali evo Mak isti ja kao beba, Edi je na MM. Možda nekad nalijepim dvije slike da vidite. user posted image
Pozdrav svim ženicama!

PS: shpagice, svaka čast, mogla bih te upoznati sa mojom kumom koja je Mr genetike i molekuralne biologije, i gene ima u malom prstu. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 13:03:19   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: shpagica

Pa mozda da napisem kako se geni vrlo cesto jako interesantno "poigraju" pa se tek u "nekoj tamo" generaciji iskombinuju neke odlike da postanu vidljive. Npr u mojoj porodici po maminoj liniji se plave oci pojavljuju svakih 2-3 koljeno, sto znaci da se taj gen redovno nasljedjuje kao recesivni, ali se pokaze kao osobina tek kad se iskombinuje sa slicnim ili istim recesivnim. Ne znam da li vas zamaram ali meni je bilo interesantno kad sam saznala da samo za boju ociju ima 20-tak mogucih genetskih varijanti (tzv alela).

Neke osnove nasljedjivanja su u terminima homozigot (i od mame i od tate nasljedite istu varijantu jednog gena pa se ta varijanta na vama i vidi) i  heterozigot (od mame i od tate naslijedite razlicite varijante gena pa moze da se vidi samo ona koja je dominantna npr crna boja ociju je dominantna nad plavom ili obje ako su ko-dominantne npr AB krvna grupa).


Pitajte ako vas nesto posebno zanima pa ako budem znala odgovoricu user posted image


user posted image user posted image user posted image  meni je sve ovo super što si napisala
Ja npr imam crne oči a u mojoj familiji se niko ne sjeća osobe koja ih je imalauser posted image
eto sad i moja kći ima crne očiuser posted image
Nisam baš razumjela ovo o krvnoj grupi AB? krvna grupa AB je dominantnija? jesam li dobro skontala?
de ti nama još koji post u vezi genetike, vjerujem da i ostale forumašice isto zanima


Evo meni utjehe sa naučne strane gledišta, kod mm u familiji ima jako puno plaovokih...tako je meni farah naslijdela plave oke a ne od komšije.

Super post.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 13:06:16   
veeseelaa
eto Hanady, nek nam neka stručna osoba objasni ove naše slatke muke i pitanja čija su nam djeca?user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 14:30:33   
shpagica
Hej bas mi je drago da vas ne davim user posted image

Ne bih da zvucim konfuzno: veeseelaa - za nasljedjivanje krvne grupe zasluzne su genske varijante tzv O, A i B. Navedene varijante (aleli) imaju medjusoban odnos u smislu da je
A diminantna nad O -- AO je A krvna grupa  
B je dominantna nad O -- BO je B krvna grupa, i
A i B su kodominantne (jednake) pa je AB kombinacija ustvari i AB krvna grupa.

Ovo gore su sve heterozigotne kombinacije, a moguce su naravno i homozigotne AA, BB i OO koje daju A, B i O krvnu grupu.

Za O krvnu grupu kazemo da je recesivna jer se samo u kombinaciji OO moze ispoljiti.

Svijetla boja ociju kao i kose je takodjer odredjena recesivnim oblicima gena. Zato ih vrlo cesto "pokriju" dominantni geni i nasljedjuju se tako "sakriveni" dok u jednoj od kombinacija ne izadju na vidjelo user posted image

To bi ujedno i dalo objasnjenje zasto je nemoguce dobiti "genetski cistu" rasu kako je to hitler pokusao sa svojom idejom o arijevkoj rasi (hiljade gena se "provlaci iz generacije u generaciju) da bi se nekad i pokazali. To je pogotovo bilo neizvodivo sa idejom o plavookim i plavokosim ljepotanima gospodina hitlera, ali on je svi znamo ionako bio kreten pa mu ne mozemo zamjeriti user posted image


Suzana, mozda se ja i tvoja kuma vec znamo, ako hoces napisi mi ime na ppuser posted image



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 14:33:50   
Yuna
Moj maleni ima boje kao ja, ali crte lica ima više na mma.
Znatiželjna sam da vidim kako će nam izgledati druga bebica.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 14:54:18   
pocahontas
ja kada sam bila mala
user posted image

Rafael sa 5 mjeseci

user posted image





_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 14:56:57   
škorpija
isti otacuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 14:57:18   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: pocahontas

ja kada sam bila mala
user posted image

Rafael sa 5 mjeseci

user posted image





aman ja Bogami mislila ista beba :)) ej jeste cakani oboje aman licite pravooo hahah kud ste i istu pozu namjestili :)

ma nema sve med do meda :)))


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 14:59:07   
pocahontas
samo nemamo istu frizuru..Raffi ce izgleda biti "plavusan" na taticu hihihi

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 14:59:15   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: škorpija

isti otacuser posted image user posted image user posted image

gdje ti vidje oca user posted image user posted image user posted image user posted image   ma beba je alla mama jedino ako je i tata isti mama user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 15:00:08   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: škorpija

isti otacuser posted image user posted image user posted image

gdje ti vidje oca user posted image user posted image user posted image user posted image   ma beba je alla mama jedino ako je i tata isti mama user posted image user posted image user posted image



ma nerviram je namjernouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 15:00:14   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: pocahontas

samo nemamo istu frizuru..Raffi ce izgleda biti "plavusan" na taticu hihihi

ma nemora znaciti mozda izadze na crno a da i ovako ostane plav sta fali nek ima nesto i na tatu :)


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 15:00:55   
pocahontas
ma njoj krivo sto je njen isti mama mu (al malo sutra hihihi user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 15:01:17   
Adana
user posted image  I moja je kuma magistar molekularne biologije. user posted image  

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 15:03:04   
škorpija
user posted image user posted image user posted image , joj ne mogu da nađem tog što se ruga ko u tebe, ma rodiću ja sebi aBd curicu istu jauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 15:04:51   
pocahontas
 kaze jedna stara japanska: dijete lici na onoga ko je vise uzivao..pa ti vidi sad kako ces na popravnom za curicu..nemoj hvatati zjale  user posted image

< Poruku je uredio pocahontas -- 3.12.2009 15:05:36 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 15:06:17   
škorpija
hm, sad kad se sjetim, ima nešto u tim japanskimuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 15:07:21   
pocahontas
dobro je pa se ti sjecas user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 15:10:29   
dana3
Ja sam AB krvna grupa-procitajete spagicin post i znate ko je dominantan hahahahh
MM nema ni na mapi, sad se nazire u tragovima hahahahhahahhah

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 15:15:34   
Nedi
Ne znam zašto se zamarate sa genetikom i tim čudnim stvarima kad sva djeca liče na mm-ove i na njegove roditelje. Ha ja, ko je još vidio o tome raspravljati, djeca moraju biti na babukuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 15:18:51   
škorpija
Ma da, mama je uvijek sigurna, a za tatu je pitanjeuser posted image ,

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Na koga vaša beba liči - čvrst dokaz moli...
3.12.2009 15:21:42   
Nedi
A sad bi vam postavila sliku mog sina i mm ali na poslu sam , ma ko da se u putu nisu sreli, ali džaba on je ISTI MM

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *