|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moj sin Denis
14.3.2013 21:52:56   
nevenkagaragic

IZVORNA PORUKA: nevenkagaragic

Sve sto sam mogla uraditi – uradila sam. Bez advokata, jer po novom zakonu u BiH sve po osnovu krivicnog prava treba da odradi tuzilac po sluzbenoj duznosti.
Nisam verovala da je to tako, te sam dugo "obijala pragove" i proveravala.

S obzirom da tuzioci Tuzilastva TK rade sve u "saradnji" sa sudskim vestacima i lekarima po sistemu «ja tebi – ti meni» i «vrana vrani oci ne kopa» (verujte mi, to je POZNATO u Tuzli, a potvrdili su mi i advokati), NIKO  od advokata nije hteo da se "petlja" u ovaj slucaj. Konacno sam «nasla» jednog koji je bio sokiran dokumentima. Pristao je samo sastaviti tuzbu (privatnu-parnicni postupak) i eventualno pomoci savetom, ali ne i zastupati me na sudu. Zasto? Vecina ih ima nekoga u porodici ko je zaposlen u UKC-u i ne zele im nauditi odmazdom koja bi najverovatnije usledila (otkaz).
Cak mi je jedan advokat savetovao da potrazim i angazujem advokata iz Republike Srpske!!!?? Zasto, pitala sam i dobila odgovor da ce svaki advokat iz Tuzle biti opstruiran od strane sudija, vestaka, UKC-a ... Dalje ne treba vise, jasno je da je "pravosudje" u BiH trulo i u dubokom blatu!
Parnicni postupak sam izbegavala do zadnjeg casa jer se isti svodi na odstetu, koja mene ne zanima - ja hocu PRAVDU ZA DENISA, hocu utvrdjivanje krivice i kaznu za odgovorne.

Cekajuci pravdu po osnovu krivice, ipak sam predala sudu i privatnu tuzbu protiv UKC-a  4 dana pre zastare – 21.07.2008.godine. Prosla je od tada citava godina i evo 4 meseca, a tuzlanski Opstinski sud jos cuti ... ni «A» od njih nisam dobila. MENE toi ne cudi, pratim (NE)rad i sudija i tuzioca u medijima, pa to je cista anarhija, korupcija, kriminal...

PRAVDA je spora, ali ipak dostizna! U to cvrsto verujem.

Evo jednog primera.
Ja se zaista divim ovom ocu, svaka mu cast.
Docekao je PRAVDU, ispunio je svoje obecanje!

user posted image
http://img21.imageshack.us/img21/2977/avaz271009ubicunasaonak.jpg
«Dnevni avaz», 27.10.2009.godine

user posted image
http://img101.imageshack.us/img101/1921/denisovozutocvece.jpg

Denisovo cvece – cvece lava: suncokret je obozavao, zuta ruza, mimoza, neven.

Koliko puta mi ovaj tekst o OCU sine u glavi... da, ovaj otac je ispunio svoje obecanje... i ja cu sigurno, necu odustati!
Pravda je pravda, nije vazno od koga je stigla...
Samo je treba strpljivo cekati, koliko god bilo tesko i koliko god nepravda ubijala svaki dan...
A UBIJA me vec osmu godinu! Opirem se, opirem se...

"Ako i hiljadu puta padnes pokusaj jos jednom da ustanes" (Lao Ce)

Sta je diskriminacija?

"U najširem smislu, diskriminacija je svaki postupak razlikovanja i/ili nejednakog tretmana osobe ili grupe osoba…

Prema Zakonu o zabrani diskriminacije BiH koji je usvojen 2009. godine, diskriminacija je definisana kao:
"svako različito postupanje, uključujući svako isključivanje, ograničavanje ili davanje prednosti utemeljeno na stvarnim ili pretpostavljenim osnovama prema bilo kojem licu ili grupi lica na osnovu njihove rase, boje kože, jezika, vjere, etničke pripadnosti, nacionalnog ili socijalnog porijekla, veze s nacionalnom manjinom, političkog ili drugog uvjerenja, imovnog stanja, članstva u sindikatu ili drugom udruženju, obrazovanja, društvenog položaja i pola, polnog izražavanja ili orijentacije, kao i svaka druga okolnost koja ima za svrhu ili posljedicu da bilo kojem licu onemogući ili ugrožava priznavanje, uživanje ili ostvarivanje na ravnopravnoj osnovi prava i sloboda u svim oblastima javnog života."
Pod isključivanjem se podrazumijeva da je određenoj grupi onemogućen pristup određenim pravima i slobodama, a drugima nije…"

"Da bi se dokazala diskriminacija, odnosno nejednak tretman, potrebno je postoji mogućnost poređenja. To znači da je za postupak potrebno naći dokaze da je grupa i/ili osoba, koja se nalazi u istoj ili sličnoj situaciji..."

KOJA PRAVA SU ZAGARANTOVANA KONVENCIJOM EVROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA?
Izmedju ostalog: pravo na zivot, pravo na pravicno sudjenje u gradjanskim i krivicnim postupcima, pravo na efikasan pravni lek...

KONVENCIJA ZABRANJUJE (izmedju ostalog) diskriminaciju u uzivanju prava i sloboda zagarantovanih Konvencijom

Da li je ovo vid DISKRIMINACIJE u FBiH?
Dva IDENTICNA slucaja smrti (pucanje aorte)... u Sarajevu 2011. Marijana Puketa i u Tuzli 2005. Denis Garagic...
ISTI ZAKONI, ali dva razlicita tuzilastva... (plus "aminovanje" VSTV-a za tuzlanske tuzioce).
Osma godina je tu, a ja se jos uvek borim sa TRULEZI zvanom BH pravosudje!

user posted image "Dnevni avaz", 13.03.2013. i "SAN" 22.08.2007.(UKC preneo tekst)user posted image

”Kad vidi koliko na svetu ima glupaka, ludaka, podlaca i bezlicnih ljudi, covek izgubi svaku ljubav za zivot u tako otrovnom vazduhu.”

_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Moj sin Denis
14.3.2013 21:58:47   
madam x
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Moj sin Denis
8.7.2013 10:03:49   
nevenkagaragic
Pre 8 godina Denis je jos bio tu, s nama...
A ja se i dalje borim za istinu i pravdu... ali znam - IZBORICU SE!

Ne idi od mene, Zlato moje, zlacano Milo moje, mileno...

"...Oci bi jos da Te gledaju,
Ruke bi jos da Te miluju,
Usne bi jos da Ti sapucu,
Ostani, bez Tebe umrecu.

Visoka je gora zelena,
Siroko je more duboko,
Velika je ljubav Tvoja,
Jos je veca ceznja moja.

Ne idi od mene,
Zlato moje zlacano,
Milo moje mileno..."


_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Moj sin Denis
8.7.2013 10:14:41   
veeseelaa
nema riječi utjehe, znam.....
teško je....
pogodila me vaša sudbina.....
teško je izgubiti dijete, molim Boga da vam olakša dane ... do susreta s vašim sinom.... na nekom boljem mjestu


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Moj sin Denis
3.8.2013 22:42:28   
nevenkagaragic
Danas je stiglo pismo iz Strazbura kojim se potvrdjuje prijem (osim povratnice iz aprila) kompletne dokumentacije predstavke Evropskom sudu za ljudska prava.
Uz pismo je dostavljeo i 10 kodiranih nalepnica koje se lepe na svaki sledeci podnesak vezan za ovaj predmet.

Datum pisma bas 25.juli :

OSMA godisnjica Denisove smrti

user posted image

_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Moj sin Denis
4.8.2013 21:54:44   
koka i po
draga gosp.Nevenka.molim Boga da vam podari toliko snage koliko ste boli osjetili da ustrajete u vasoj borbi.niko vam nicim ne moze nadomjestiti gubitak koji ste dozivjeli ali vam moze dati pravdu kao utjehu.ja kao osoba vam se divim ,i samo mogu pozeljeti da ostvarite sve ono sto ste zapoceli i dati vam ako nista virtualnu podrsku u svemu sto radite.
sretno.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Moj sin Denis
25.9.2013 21:57:30   
nevenkagaragic

IZVORNA PORUKA: koka i po

draga gosp.Nevenka.molim Boga da vam podari toliko snage koliko ste boli osjetili da ustrajete u vasoj borbi.niko vam nicim ne moze nadomjestiti gubitak koji ste dozivjeli ali vam moze dati pravdu kao utjehu.ja kao osoba vam se divim ,i samo mogu pozeljeti da ostvarite sve ono sto ste zapoceli i dati vam ako nista virtualnu podrsku u svemu sto radite.
sretno.

Hvala draga... idem dalje...
UKC Tuzla je ulozio zalbu na izrecenu prvostepenu presudu Opstinskog suda u Tuzli od 27.12.2012. godine.
Rasprava pred vecem sudija Kantonalnog suda u Tuzli zakazana za 30.09.2013.godine u 13:00h, kancelarija broj 48/II.

user posted image

DENIS – 98 MESECI…

_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Moj sin Denis
1.10.2013 11:02:00   
nevenkagaragic
Jucerasnje rociste (30.09.2013.) je prolongirano zbog bolesti jednog clana - kardiologa iz tima vestaka. A preksinoc nadjoh ovaj tekst koji odgovara svim pitanjima koje bi sudija dodatno postavio (razjasnio?) vezano za zalbu UKC-a na presudu. Sve ja jasno... kome HOCE da bude jasno...

Mlada (30 godina) Jovanka Negovanovic je imala srece da stigne do PRAVIH lekara, strucnjaka i humanista. „...trebalo je stvarno mnogo srece – da na vreme stigne u bolnicu i da je u operacioni blok uvede tim spreman da izvede izuzetno komplikovan zahvat.“

http://www.zaslike.com/files/3qfol8bdsnsxqwyp5hpa.jpg[/url]
"Vecernje novosti", 30.09.2013.

Da... "Svakog minuta rizik od fatalnog ishoda povećavao se za pet odsto."
Nazalost, srecu da se "naleti" na pravog, predanog, istinskog humanistu nije svakom data...
Koliko je minuta izgubljeno od 23. do 25.07.2005.godine koje je moj sin Denis proveo na u tuzlanskom "slavnom" UKC-u?

I moj Denis je NA VREME stigao u bolnicu... ali u tuzlansku (kucu mraka) ...

DENIS – PREPUSTEN DILETANTIMA UKC-a…

_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Moj sin Denis
25.11.2013 15:04:20   
nevenkagaragic
user posted image

"Snovi su moji uhvaceni,
Topli osmijeh moj zarobljen,
Zaljubljeni pogled izgubljen i okovan u mermeru ponosnom sto
Svjedoci o vjecnoj slobodi Duse moje."

(Teta Ljubica M., Montreal, maj 2007.)


DENIS – 100 MESECI...

user posted image



_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Moj sin Denis
10.12.2013 18:23:47   
nevenkagaragic
DANA JE DAN LJUDSKIH PRAVA!

LJudska "PRAVA" i BiH...


HIPOKRATOVA ZAKLETVA - LJudska prava i mali ALISAN


HIPOKRATOVA ZAKLETVA


_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Moj sin Denis
15.12.2013 19:06:58   
nevenkagaragic
"KO to kaze, KO to laze"???
To sam se pitala pre gotovo godinu dana za Ustavni sud BiH koji je 3,5 godine ZADRZAVAO moju apelaciju da bi konacno odgovorio kako NIJE nadlezan.
Uz to je krsio i SVOJA pravila, bolje reci mutljao, da bi nakon mog prigovora na svojoj web stranici izmenio nacin dostave odluka...

Evo jos jednog dokaza istinitosti one narodne: "Iver ne pada daleko od klade"

Dana 12.12.2013.preuzeh u posti pismo iz Strazbura, u potpisu domaci predstavnik Evropskkog suda za ljudska prava g.E.Turkusic...
Pismom od 15.11.2013. (navodno?) potvrdjuju prijem mog 3.podneska-dopune predstavci, i prete skidanjem predmeta s liste jer nisu toboze primili ono sto su trazili, a sto sam poslala 2.podneskom 22.10.2013.godine.
Ovo pismo od (navodno) 15.11.2013. je stiglo u tuzlansku postu 11.12.2013., gotovo mesec dana putovalo!?
Zasto? Jer mi je u njemu dat novi rok (06.12.)koji je vec prosao dok je pismo "putovalo"...
To se oni igraju sa mnom, kao sto su se doktori UKC-a Tuzla IGRALI DOKTORA s mojim sinom sve do njegove smrti?
Ili je neko s "visoka2 iz BiH intervenisao i dao odredjene "upute"?
Ne, g.E.Turkusic ne pokusavajte "vredjati moju inteligenciju", ma koliko vas DOMACIH tu bilo!

user posted image

Evo kako "nije" stiglo...
JESTE, STIGLO JE! I to 15 dana pre nego ce g.E.Turkusic napisati ONO pismo (15.11.).
I POTPISANA preporucena povratnica!
Povratnica mog 2.podneska koji NAVODNO NIJE stigao, uredno potpian primitak 31.10.2013.godine:

user posted image

DENIS – ZAR I TI EVROPSKI SUDE U STRAZBURU???

Dakle, ipak jad i cemer prosipaju i tamo, u Strazburu! Ko drugi, nego domaca "iver" ("ne pada daleko od klade")?

Sta reci, nego onu Vergilijevu recenicu "Ne veruj Danajcima ni kad darove nose" „prevesti“ na danasnje "uzore svetle" kako u domacim, tako i evropskim (ne)prilikama:
"Ne veruj Bosancima ni kad iz Strazbura pisu...

Nazalost, verujem da se to odnosi i na ceo jadni Balkan!

_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Moj sin Denis
14.1.2014 22:38:04   
nevenkagaragic
user posted image

Danas, 14.01.2014.godine, proslo je i TRECE rociste drugostepenog postupka pred Kantonalnim sudom u Tuzli.
Drugostepeni postupak se vodi po zalbi Univerzitetskog klinickog centra Tuzla na prvostepenu presudu Opstinskog suda u Tuzli.
Rociste, ali bez rasprave, je opet odgodjeno (o detaljima cu kasnije, obzirom da je u pitanju PARNICA, a ne krivicni predmet).
Novo rociste je zakazano u februaru, bas na nas rodjendan, suprugov i moj (rodjeni smo istog dana i meseca).
Ocekujem da ce ova simbolika znaciti okoncanje drugostepenog postupka...

Iz Strazbura jos nema povratnice mog 4.podneska od 13.12.2013.godine. Mesec dana! To se jos nije desilo.
Cudno (samo za naivne), svaka sledeca posiljka sve duze putuje ili se "gubi"...

_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Moj sin Denis
25.1.2014 17:52:04   
nevenkagaragic
"Ko se bori, taj moze i izgubiti; ali ko se NE bori, taj je VEC izgubio!"
Malo je falilo da me domaci predstavnici u Evropskom sudu za ljudska prava u Strazburu prevedu "zednu preko vode"!
Srecom, s velikom paznjom pratim korespodenciju, ne mrdam iz Tuzle duze od 3-4 dana, tako da im nije uspela PREVARA!

Nakon bezobrazne tvrdnje da NISAM poslala dodatne dokumente koje su od mene trazeni, iako imam uredno overenu povratnicu prijema iste (2.podneska), odmah sam 13.12.2013.godine uputila sledeci, 4. podnesak sa kompletnom, ponovo kopiranom, dokumentacijom "neprimljenog" drugog podneska.
Preduzela sam jos jedan korak, ranije planiran, a sada s razlogom opravdan. jer ocito tuzena strana ima svoje instruktore za "vezu" sa Strazburom: nakon 3 dana, 16.12.2013.godine uputila sam pismo (sa dokazima PREVARE) Predsedniku Suda licno na ruke i to na engleskom jeziku kako bih izbegla "nepristrasni" prevod tamosnjih BH zaposlenika ili eventualni (opet) "nestanak" posiljke.
Cudno je da sam isti dan - 20.01.2014.godine dobila obe povratnice iako je podnesak "putovao" cak 20 dana, a pismo Predsedniku Suda stiglo za samo 3 dana!??

user posted image

A onda opet iznenadjenje: 24.01.2014.godine dobih pismo od pravne savetnice E.Turkusic o prijemu mog podneska od 13.12.2013.god. koji je ULOZILA u moj predmet!
Ovo ne bi bilo nista neobicno da praksa Suda nija da NE POTVRDJUJE prijem podnesaka nakon sto potvrdi prijem same predstavke – tuzbe protiv BiH!
Dakle, ipak sam dobro postupila sto sam pisala Predsedniku Suda - neko je (zasluzeno) dobio "po nosu"?!

user posted image

Nije lako "s rogatim se bosti"... zaista nije. Ipak, dokazacu "rogatima" da jos uvek vazi ona Njegoseva: "Tvrd je orah vocka cudnovata, ne slomi ga...", ne, ne, ne slomi ga... i kako jos rece:
"Svak je rodjen da po jednom umre, cast i bruka zive dovijeka"!
NECU umreti jos, NECU, nadam se...
MORAM zavrsiti ono sto sam zapocela i OBECALA mom sinu Denisu pre tacno 8,5 godina!

DENIS – 8,5 GODINA…


_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Moj sin Denis
8.2.2014 23:01:39   
nevenkagaragic
Hvala novinarki "Slobodne Bosne" Maji Radevic...
Stalno, non-stop treba podsecati na NEKAZNJENE greske tzv. humanista.


DENIS - "S ONE STRANE HIPOKRATOVE ZAKLETVE"


_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Moj sin Denis
25.2.2014 22:14:49   
nevenkagaragic

IZVORNA PORUKA: nevenkagaragic


IZVORNA PORUKA: gerberka

teta Nevenka, ima li ikakvog odgovora koji cekate, a mi s Vama?

Draga moja gerberka, dragi moji forumski prijatelji!
Mislila sam, kako je receno na Opstinskom sudu Tuzla po zavrsetku glavne rasprave pre mesec dana, da cu presudu dobiti juce.
Ipak sam je preuzela danas, 28.12.2012.godine iako na presudi stoji jucerasnji datum 27.12.

PRVOSTEPENI parnicni postupak je zavrsen u NASU korist!
Presuda jos nije pravosnazna.
Rok za zalbe je 30 dana...


Hvala vam svima na podrsci, koja mi znaci naravno, ovaj forum i vi ste prvi kojima javljam.
Sve ce to jos potrajati, no izdrzacu, moj Denis je zasluzio mnogo, mnogo vise, a ovo je najmanje sto mogu uciniti za Njega, za istinu i pravdu!

Od Ustavnog suda jos uvek nisam dobila odgovor, na njihovu SRAMOTU!
Navikla sam cekati, cekacu i boricu se i dalje...


Vise od godinu dana je proslo od prvostepene presude na Opstinskom sudu Tuzla...
Bas danas, 25.02.2014.godine, kada je 8 godina i 7 meseci kako nema mog sina, preuzeli smo drugostpenu PRESUDU Kantonalnog suda u Tuzli, a po zalbi tuzenog UKC-a Tuzla na prvostepenu presudu od 27.12.2012.godine.
Presudu je donelo drugostepeno vece sastavljeno od troje sudija Kantonalnog suda Tuzla.

I OVA PRESUDA JE U NASU KORIST!

U gradjanskoj parnici drugostepeni sud je POTVRDIO GRADJANSKU KRIVICNU ODGOVORNOST Univerzitetskog klinickog centra Tuzla!
Njihova zalba i zavrsna rec je vise nego smesna i jadna... o tome cu kasnije.


DENIS – 103 MESECA... I DRUGOSTEPENA PRESUDA

user posted image



_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Moj sin Denis
25.3.2014 17:43:52   
nevenkagaragic
user posted image


DENIS – 104 MESECA... (i zavrsne reci u gradjanskoj parnici)


user posted image

_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Moj sin Denis
25.4.2014 19:44:51   
nevenkagaragic
user posted image user posted image

DENIS – 105 MESECI… (i Kuca mraka)

105 meseci traje borba s “Kucom mraka”, kucom u kojoj se ugasio mladi zivot mog sina Denisa…
UKC Tuzla i dalje gotovo svakodnevno dokazuje svoj “slavni” profil, davno, davno izgubljen, nazalost (cast vrlo retkim izuzecima u njihovim redovima).

Od krivicnog gonjenja po sluzbenoj duznosti spasio ih je tuzlanski tuzilac Ivo Iveljic uz podrsku VSTV-a, a na osnovu misljenja ZLOnamerno angazovanog njihovog stalnog “dzokera”, patologa Cihlarz Zdenka. „Ja tebi – ti meni“ funkcionise besprekorno... dovoljno je razabrati (pre)zimena zaposlenih, i to bas na Internoj klinici UKC-a.
Citiram deo iz drugostepene pravosnazne presude Kantonalnog suda u Tuzli u kojem se potvrdjuje moja dugogodisnja tvrdnja sprege UKC-a sa Kantonalnim tuzilastvom TK:

“I ovaj sud smatra da je prvostepeni sud pravilno postupio kada je odbio da prihvati ove dokazne prijedloge tuženog jer je dr Zdenko Cihlarž po struci patolog i može se izjasniti samo o uzroku smrti, što je i navedeno u potvrdi o smrti od 26.07.2005.godine koja je zasnovana na nalazu patologa dr Elmira Čičkušića. Stručni tim vještaka UKC Banja Luka je pravilno sastavljen od vještaka odgovarajuće struke koji su jedino mjerodavni da se izjasne o tome da li je tuženi po pravilima medicinske struke liječio pacijenta od momenta prijema do nastanka smrti.”

I pored 2 presude, UKC Tuzla ne odustaje od lazi i upornog odbacivanja odgovornosti (javno naravno) koju inace u 4 oka svi pojedinacno priznaju - ZNAJU ONI da su pogresili!
Opet se zale, traze vanredni pravni lek od Vrhovnog suda FBiH – REVIZIJU presude, a zasto jasno je - citiram:

Opasan je presedan, na nacin kako su to ucinili i prvostepeni i drugostepeni sud, izlaziti izvan okvira uspostavljenih aktuelnom, dugogodisnjom praksom, jer ce takvo postupanje imati dalekosezne posledice i na medicinsku praksu.”

Cega se to plasi „slavna“ i „nepogresiva“ klinika?

_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Moj sin Denis
30.5.2014 19:59:51   
nevenkagaragic
user posted image user posted image

"Secanja zive zauvek… posle mene secanja ce ostati."– "Kazance" 27.05.2005.
Ovu posvetu je dana 27.05.2005.godine Denis napisao svojoj prijateljici Selmi… na "Besmrtnoj pesmi" Mike Antica...
Dva meseca kasnije, 27.07.2005.godine Denis je sahranjen…


DENIS - "SUDSKA PRAKSA DOMACA I STRANA" - broj 60

Pravosnazna presuda u gradjanskoj parnici porodice Garagic protiv Univerzitetskog klinickog centra u Tuzli se upravo nasla u "SUDSKOJ PRAKSI"...

"SUDSKA PRAKSA DOMACA I STRANA" Godina XI * Broj 60 * April – maj – juni 2014.godine
Na strani 75,76 i 77:


user posted image ...... user posted image

user posted image ...... user posted image

Pravda jeste spora... ali se treba boriti, boriti, boriti...
NE CUTITE, NE TRPITE, PISITE, PRICAJTE, BORITE SE:

Hipokratova zakletva

< Poruku je uredio nevenkagaragic -- 30.5.2014 20:06:08 >


_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Moj sin Denis
16.8.2014 21:08:59   
nevenkagaragic
user posted image
user posted image

Moj sin Denis bi danas imao punih 35 godina
A ni 26-ti rodjendan nije docekao…

"I kad god me grana darne, cini mi se Tvoje rame ide uza me,
od senke na stazi ucini se da Ti cekas,
a znam da to ne moze biti
odsad pa doveka".


I tako prodje DEVET godina...

_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Moj sin Denis
17.8.2014 0:32:12   
SREĆNA
Draga Nevenka neka vam Bog da snage da izdržite bol, a pravda će stići svakako.Ima JEDAN gore koji sve sredi i dovede na svoje.Šaljem vam snažni zagrljaj.

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Moj sin Denis
25.2.2015 23:21:14   
nevenkagaragic

IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Draga Nevenka neka vam Bog da snage da izdržite bol, a pravda će stići svakako.Ima JEDAN gore koji sve sredi i dovede na svoje.Šaljem vam snažni zagrljaj.

Hvala SREĆNA!
Evo danas, 25.02.2015.godine, je upravo godina dana od pravosnazne drugostepene presude Kantonalnog suda u Tuzli u nasu korist...
Na Vrhovnom sudu Federacije BiH jos nije dosla na red REVIZIJA presude koju je trazio tuzeni UKC Tuzla uz sramotnu opasku kako su obe presude (i Opstinskog Kantonalnog suda u Tuzli) "OPASAN PRESEDAN"!?

Deseta je godina, tacnije, danas 115 meseci od Denisove smrti... jos cekamo...

Memories Live Denis Garagic - Vjerujem...

http://youtu.be/gKWy1SG3prU


_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Moj sin Denis
26.2.2015 18:54:00   
irenaSA
Draga Nevenka...
želim Vam svo strpljenje ovoga svijeta i šaljem Vam veliki zagrljaj podrške...
Vi ste jedna prava, hrabra majka...
Dijelim i suosjećam Vašu bol...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Moj sin Denis
8.7.2015 23:46:00   
nevenkagaragic

IZVORNA PORUKA: irenaSA

Draga Nevenka...
želim Vam svo strpljenje ovoga svijeta i šaljem Vam veliki zagrljaj podrške...
Vi ste jedna prava, hrabra majka...
Dijelim i suosjećam Vašu bol...

Hvala draga irenaSA.

Nije me dugo bilo... jos cekam odluku Vrhovnog suda FBiH (gotovo 1,5 godinu) po zalbi (zahtevu za reviziju) UKC-a na pravosnaznu drugostepenu presudu Kantonalnog suda u Tuzli po gradjanskoj parnici...
Cekanje, cekanje... uskoro ce 25. ovog meseca 10 godina kako nema mog sina Denisa...

U medjuvremenu je blogger.ba najavio gasenje 01.03.2015.godine. Bi mi zao uspomena i pisanja od 2008.godine, te odlucih da svoje dugogodisnje postove o svom sinu Denisu prepisem na drugi blog blog.hr i nastavim i dalje...
Pocela sam 01.02. knjizicom IN MEMORIAM DENIS GARAGIC 16.08.1979. - 25.07.2005. i zavrsila s prepisivanjem 18.06.

No, bloger.ba ipak nastavlja s radom zahvuljujuci novosadskoj blogerki Dragani Djermanovic...

user posted image

Moj Denis je voleo cvece... svake vrste... suncokrete posebno... ruze, kaktuse... sve.
"Mama voli kaktuse"... znao bi reci prijateljima koji bi dolazili, a nisu znali sta bi poneli njegovoj mami...
To su bili kaktusi iz cvecare, sitni, ali sa cvetovima, sto je cudno u odnosu na nase...
Nasi kaktusi su doneti kao mladi pelceri iz moje slavonske roditeljske kuce u drugoj polovini osamdesetih godina.
Dugo godina im je trebalo da pocnu cvetati.
Drzim ih od proleca do pred zimu u zardinjeri (i saksijama) na juznom balkonu-lodji, a zimi ih prenesem na severni, ali zatvoreni balkon-lodju, pa onda u prolece opet vracam na jug... i tako godinama.
Cvetovi su predivni, ali traju samo 24 sata.

user posted image

25.07.2012.godine na SEDMU godisnjicu Denisove smrti procvetala su sva tri kaktusa, i to ukupno SEDAM cvetova!

user posted image

Prvi cvetovi su se pojavili tek 2002.godine...
Onda sam ih pocela redovno slikati 2008.godine...

user posted image - user posted image - user posted image

user posted image - user posted image - user posted image

user posted image - user posted image - user posted image

Svi kaktusi su jako stari, i oni sto ne cvetaju,.
Cvetaju samo 3 iste vrste, ali su se 2 najveca toliko iskrivila da ih necu vise moci odrzavati, bez obzira sto sam ih (zbog ispravljanja) presadila u vece - dublje saksije. Em su krivi, em su saksije teske.

Pre par dana, vrativsi se s mora, vidim da su opet 2 kaktusa cvetala - zatekla sam 5 uvelih cvetova.

user posted image - user posted image - user posted image

I danas opet procvetao :

user posted image

Eto, nadam se da sam malo ulepsala ovu stranicu...

_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Moj sin Denis
8.7.2015 23:58:00   
Lozana
Jesi uljepšala si,draga majko Denisova
Kaktusi su prelijepi kao i tvoj anđeo Denis...divim se tvojoj snazi,upornosti i ljubavi koje posjeduješ..
Svim srcem želim da istraješ u svojoj namjeri i da ti Bog dragi usliši molitve i želje.

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Moj sin Denis
9.7.2015 11:22:48   
lulaloo
nevenka,

i ja Vam zelim, barem na ovaj nacin, iskazati podrsku i ohrabriti da ustrajete u svojoj borbi za pravdu.


(odgovor članu Lozana)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *