|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
21.4.2008 19:06:28   
mali
Ja isto dugo poznajem svoje,ali ih persiram...Nekako mi nije prirodno da ih zovem mama i tata...Poštujem ih,ali mi nikad nemogu biti kao moji roditelji što je i logično...

_____________________________

Onaj koji odustaje nikada ne pobjeđuje,a pobjednik nikada ne odustaje.
http://www.fertilityfriend.com/home/1f8e1e

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
24.4.2008 17:17:39   
Aminad
ja sam roditelje svoga muža upoznala malo prije nego što ćemo se vjenčati, nikada ih nisam zvala mama, baba, tata, majka ili slično nego djede i neno jer su i prije nego što smo mi dobili djecu bili djed i nena pa ih tako zove i njihov zet a ja sam se samo uklopila u taj šablon, ne bih mogla da ih zovem ocem i majkom jer je to i meni neprirodno, jedna od mojih nena, očeva majka, je htjela da je zovem majka kad sam bila mala ali moj otac to nije dozvoljavao i od tad i ja imam stav da svako u životu ima svoje posebno mjesto, ali isto tako ih nikad ne zovem imenom

(odgovor članu mali)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
24.4.2008 20:43:57   
Suncica*
Ja sam svoju svekrvu zvala "teta Duska", mada njoj to nije bilo pravo, pa sam ja rekla da imam samo jednu mamu. Sada je zovem "bako", jer je baka mojoj devojcici. Sada je zadovoljna..

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
28.4.2008 11:57:10   
Vedica
roditelje MM sam upoznala mnogo prije nego smo se vjencali i tad sam ih zvala imenom, a sada ih isto zovem imenom.prvo sto sam rano ostala bez oca i nema sanse, uz duzno postovanje prema mom svekru, da bih nekog mogla zvati tata ili babo a drugo svekrva je nekoliko dana nakon svadbe kad su je pitali kako je zove snaha rekla ''hvala bogu zove me imenom jer ne znam kako bi ja nju mogla zvati snaho'' (a 7 godina tokom naseg zabavljanja me je zvala imenom). 
iako ih zovem imenom to ne znaci da ih ne postujem kao roditelje MM.

_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
28.4.2008 12:18:19   
Anoniman
hmmm ja nisam imala priliku dugo da bude sa njima, svega nekih mjeseca dana prije nego sam doselila ovamo u Qatara.. u tom periodu ih nisam nikako zvala heheheh dodjem do njih i pitam ih... ofirno mi bilo da ih zovem imenom.. a kad trebam reci mama il tata neki me grc uhvati u grlu user posted image
rekli su mi da im je svejedno kako ih zovem... moja volja...
sad nekad  u prici kazem mama, mada jedva to predje preko usta, a svekra zovem imenom... oni mene naravmo zovu imenom, tako je oduvijek bilo
eto aBd bebica dolazi za tri mjeseca.. onda cu ih zvati nana i dedo user posted image super user posted image

(odgovor članu Vedica)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
30.4.2008 23:26:20   
aazra
IZVORNA PORUKA: mali

Ja isto dugo poznajem svoje,ali ih persiram...Nekako mi nije prirodno da ih zovem mama i tata...Poštujem ih,ali mi nikad nemogu biti kao moji roditelji što je i logično...




Mali, nisi jedina to sa persiranjem.
Ja  sam u braku skoro tri godine, ali i dalje smo na "vi".
Doduse, i oni nikada nisu insistirali da to bude drugacije...user posted image

(odgovor članu mali)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
10.5.2008 15:57:34   
mynxlee
prije vjenčanja, ja sam ih pitala kako žele da ih zovem, a oni su mi rekli da ih zovem kako je meni lakše. odlučila sam da ih zovem kao i moj MM, znači mama i tata. on tata mi je posebno, jer tako nisam nikad zvala, pošto sam bez oca ostala sa godinu i po. ljudi su dobri prema meni, kao prema svojoj kćerci i zaslužili su da ih tako zovem. da su neki nadžak, ne daj bože, ne bi ih nikako oslovljavala.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
14.5.2008 10:45:00   
IvaG
ja svoju ne zovem nikako, zena me ne moze ocima vidjeti, razlog je smijesan, ali necu u detalje! svekra po imenu, on je najbolji! mama i tata ne iz razloga jel imam svoje pa mi nekako to ne ide preko usta..

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
14.5.2008 11:05:31   
denny
Jao koja smiješna tema...meni je stvarno smiješno da ih zovem mamom i tatom, nije mi to nikad ni palo na pamet. Kad sam tek došla sam ih persirala, onda me je svekar(legenda) pito zašto ja njih "VIčem", ali svekrva mi nikad to nije rekla, ali ja sam onda automatski prestala persirat i njega i nju, i zovem ih imenom, i to mi je najnormalnije. Mada, u početku to njoj sigurno nije bilo pravo, jer je ona profesorica u gimnaziji i svi živi (i mladi i stari) je persiraju i ona je na to navikla cijeli život, ali kontam...nek se odvikne malouser posted image

(odgovor članu IvaG)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
15.5.2008 13:46:27   
*sunce*
znala sam ih prije braka jer smo mm i ja imali dugu vezu sa svekrvom sam imala i tada jako dobar kontakt često smo komunicirale preko sms u vezi našeg mezimca user posted image  i tako smo bile dobre, do onog dana posle svadbe ja sam njima persirala a kad smo im ujutro odn u  podne sišli na kahvu i doručak (živimo u istoj kući) jednostavno nisam persirala al nisam ih ni oslovljavala nikako user posted image  jeste smiješno meni je tad bilo nezgodno, ali se nisam našla u situaciji da recimo oni u jednoj sobi ja u drugoj io daih trebam zovnuti pitati nešto pa sad da moram osloviti ih user posted image   kad smo se vratili sa medenog pa kroz neko vrijeme priča meni svekar kako mu je komšija pričo da njega buduća snaha zove i zvaće i dalje čika xy i sad pita on mene između ostalog kako
ćeš ti mene zvat one mene zove od davnih davnina snajka user posted image  joj meni bilo neprijatno al mu kažem kako su stvari i stojale , obzirom da sam ja oca izgubila kao mala i da se mama preudala posle nekoliko god tad sam već bila povelika ja očuha nikad nisam zvala tata ili sl već imenom i kažem mu zvat ću te svekre ako ti ne smeta ili imenom. kaže ma zovi kako hoćeš samo me nemoj tuć user posted image  šalio se. i tako osta,  svekrvu imenom,  a muževu nenu zovem majka ko što je i on zove, ionako starom svijetu imam običaj reći neno ....

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
26.5.2008 21:42:57   
iva1974
MM ih zove stari i stara pa tako i ja.svekrvu bas i neobožavam (čudna biljka) a svekra volim zaista.oni mene ili Ive ili malauser posted image .

_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
26.5.2008 22:47:08   
anitaMO
ja svoje isto pitala kako da ih zovem oni rekli po imenima.tako ih i zovem .svekrvu obozavam

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.5.2008 12:03:46   
hanabanana
ZOvem ih onako kako ih zove moj suprug. I on moj zove onako kako ja oslovljavam.
Ne persiramo se, persiram samo strance i ljude koje zelim drzati na odstojanju.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.5.2008 12:34:01   
ame_la
Zovem ih imenom
i sami su tako izrazili želju

a i da su htjeli suprotno, vjerovatno bih ih i dalje zvala po imenu

ok može proći i svekar/rva

ali tata ( babo ) i mama

eh to ne dolazi u obzir

za mene su samo jedni tata i mama
i nikoga više ne bih tako zvala

recimo mojoj nani je čudno što ih zovem imenom

al valjda je ona stara odnosno tako su se u njeno doba zvali svekar i svekrva

ali meni je to skroz bez veze
i ne bih ih mogla gledati kao roditelje iako su mi poprilično dragi user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.5.2008 17:18:21   
Amrino
I ja svoje zovem imenom kao i prije nego smo se ja i MM vjencali, i da budem iskrena ne poznajem nikoga ko svekra i svekrvu zove mamom i tatom...
To mi je "malo" jezivo i neprirodno. Imaju brate svoja imena- za to im i sluze.
Sta kada se skupi cijela porodica pa se dreknes "mama" a okrenu se njih dvije?
Zanima me da li onda oni zovu snahu kcerkom ako ona njih zove mamom i tatom? user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.5.2008 18:51:57   
malecka60
IZVORNA PORUKA: aazra

IZVORNA PORUKA: mali

Ja isto dugo poznajem svoje,ali ih persiram...Nekako mi nije prirodno da ih zovem mama i tata...Poštujem ih,ali mi nikad nemogu biti kao moji roditelji što je i logično...




Mali, nisi jedina to sa persiranjem.
Ja  sam u braku skoro tri godine, ali i dalje smo na "vi".
Doduse, i oni nikada nisu insistirali da to bude drugacije...user posted image








Svekra i svekrvu persiram, iako mi je to bez veze jer zivimo pod jednim krovom. Kako ih zovem... hmmm... nikako, smijesno ali tako je. Mama i tata ne mogu i necu da ih zovem, jer ja imam jednu mamu i jednog babu. Nego kad prigusti (ona u jednoj sobi a ja u drugoj) odem kod nje i pitam sta sam trebala.Sto se tice drugih stvari, postujemo se medjusobno.





(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.5.2008 23:35:50   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: amrino

Zanima me da li onda oni zovu snahu kcerkom ako ona njih zove mamom i tatom? user posted image




Mene zovu. Svekar naročito.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
28.5.2008 10:57:21   
Suncica*
Ja svoju svekrvu persiram, kao i moj muz moje roditelje.
A mene sverva zove imenom i nikada, ali bas nikada joj se nije omaklo nista drugacije..
Ali mene i nije bas briga, ja imam svoju mamu od koje imam ljubavi na pretek, tako da od svekrve to i ne trazim..

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
28.5.2008 11:08:09   
Visnja RR
svekrvu zovem nadimkom kojim je svi zovu...

a zvati je mama je po meni glupo...jedna je mama

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
28.5.2008 11:33:43   
iva1974
kako zovem svekra i svekrvu....?
ma i nezovem ih ali isto sami dođu user posted image user posted image user posted image (malo šale nije na odmet)

_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
28.5.2008 23:00:06   
Anoniman
i ja sam tri godine u braku, i jos je persiram, ona mene zove po imenu, ja ne mogu drugacije, starija zena, nekako iz postovanja..

(odgovor članu iva1974)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
30.5.2008 10:43:52   
kana

IZVORNA PORUKA: iva1974

kako zovem svekra i svekrvu....?
ma i nezovem ih ali isto sami dođu user posted image user posted image user posted image (malo šale nije na odmet)



user posted image user posted image potpisujem

persiram i oslovljevam imenom kao i suprug moje.Nekad je zovem majka zbog djeteta i to je to...i bile smo super dok nije odlucila da mi pomogne nakon porodjaja kada je sve zeznula sa jednom recenicom i uplitanjem u sve moguce.Naravno,ja sam joj to dala do znanja ,da ako me sta zanima-pitacu i sada je OK,manje pametuje u svakom slucajuuser posted image



_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
30.5.2008 11:25:52   
bezelye
Kod mene je malo drugacije jer je drugi jezik. Ovdje se roditelji strasno postuju i nema dileme kako ih treba oslovljavati. To sam i ja prihvatila. Svekrvu zovem annedjim (sto znaci "moja mamica") a svekra babadjm (moj tatica). Malo je smijesan bukvalni prevod ali je tako user posted image  Mada ova svekrva nije majka od MM, njegova majka je umrla prije 15 godina, oni je svi jako postuju a i ona njih. Tako dobro funkcionisu da masa ljudi i ne zna da to nisu njena djeca. Posto im nije majka zovu je nadimkom koji su joj oni dali, mada MM joj cesto zna reci "anne" (majka-mama). Naravno pazi pred kim ce je tako nazvati, da se ne bi neko uvrijedio. Ako njima nije tesko da je toliko postuju (a ona to zaista i zasluzuje) zasto da meni bude tesko da je oslovljavam sa "annedjim"

Sto se tice persiranja, trudim se da ih persiram ali moj turski jos nije dovoljno dobar pa mi se i omakne da ne persiram. Nikad mi niko nista nije prigovorio i zadovoljni su kad se trudim da razgovaram sa njima.

I oni mene jako postuju. Svekar me uglavnom zove "kızım" (kceri moja), svekrva i tako i "yavrum" (dijete moje) a ponekad "Aidacım" (izgovara se Aidadjm, znaci Aidica).

Zaista sam zadovoljna, samo kazem hvala Bogu i nadam se da ce ovako i ostati.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
30.5.2008 20:29:59   
lejlaze
.. u tom periodu ih nisam nikako zvala heheheh dodjem do njih i pitam ih...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
30.5.2008 23:24:30   
medena78
prvo da vas sve pozdravim i nadam se da cemo se cesce druziti...

ova vam je tema pravo interesantna i odma sam se ovdje zadrzala...

ja svoju svekrvu i svekra zovem imenom ali sa onim teta i cika ispred imena,ne persiram i ne smatram da bi trebala, a to mam tata babo kod mene ne pije vode jer ja postujem svakoga ali ipak imam SAMO JEDNE RODITELJE sa kojima se ,uz duzno postovanje svima, niko ne moze porediti...

oni mene takodje na moj prijedlog zovu imenom jer kada cujem da neko zove SNAHO dize mi se kosa na glavi...

to mi je kao da je neko obiljezen...

lijep pozdrav i cuvajte mi se...



(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *