|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
31.5.2008 19:10:53   
idana_85
Ja sam svoje pitala i rekli su kako ja hocu,a ja ih zovem imenima. Svekar se ljutio sto ga persiram i prestala sam, a svekrva je jednom rekla da ne moram i meni nekako nezgodno, jos je persiram. Nekad mi kaze ne zovi me na vi,al dzaba,ja navikla. I bas sam pricala s njom o toj temi, kaze ona ma svi me zovu imenom, i moja djeca sto bi ti drugacije, znam ja kako je tesko zvati svekrvu mama, moja je insistirala, a ubrzo mi majka umrla pa mi je bilo jos tezeuser posted image bas mi je bilo zao kad sam to cula. I moram se pohvaliti da imam najboljeg svekra i svekrvu na svijetu

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
2.6.2008 11:32:13   
kicho
nana i dedo tako ih jednostavno svi zovu (kompletna porodica uključujući i druge dvije snahe)

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
4.6.2008 11:09:29   
lida
nana i dedo

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu kicho)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
17.7.2008 22:44:12   
Lulu_
e nebi mi palo napamet da je zove mama majka ili tata ili tako nesto. imam i svoju mamu i svoju majku i to mi je pomalo staromodno. ne znam stavrno zasto bi ih trebala zvati iako drugacije nego imenima

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
17.7.2008 22:45:57   
Lulu_
i osim toga nebi mi bilo nimalo drago kada bi moje djete koje sam ja odgajala i hranila godinama sad odjednom zvalo tamo neku zenu mamom ili tamo nekoga tatom...glupost

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
18.7.2008 10:58:56   
Najdraza mama
Zovem ih imenom ,ponekad dedo ,nana...kako kad njima ne smeta jer su rekli samo nemoj da nas persiras..jer ti si dio nas ...

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
18.7.2008 12:04:47   
Rabi
Bogami imenima! Mada sam primjetila da svekrvi nije pravo, ali bas me briga...
Ja imam  samo  jednu mamu i imala sam samo jednog babu! MM ih zove imenima, tako da je meni puno lakse.

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
18.7.2008 12:07:59   
Rabi
A stvarno ne bih mogla prevaliti preko jezika da ih zovem drugacije...

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
29.8.2008 11:45:18   
Mara
Jutro nakon svadbe , ja sa svekrvom na kavu , i pitala je ravno u oči Kako hoćeš da te zovem? Ona jadna se skupila i kaže kako god ti želiš samo nemoj tući user posted image  Umrle smo od smijeha obje user posted image  Glupo je nam objema bilo to mama i nevjesta, pa smo od početka na imenima i baš mi je super, budući da živimo skupa. Svekra nažalost nemam ali je zato ostatak njegove (MM) rodbine ima svoje nazive, em tetka ova, strina ona i tako ih svi zovu pa i ja prihvatila  user posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
30.8.2008 12:26:02   
Bosanka
Zovem ih imenom,bez persiranja,jer sami to ne zele,a meni je toliko glupo kad neko zove svekrvu mama il svekra babo..mislim,uzas.jedna je majka i jedan je otac.

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
31.8.2008 19:35:16   
mamyca
Svekrvu sam ispocetka persirala ali od kako me je ona zamolila da je ne persiram od tad je zovem imenom,a svekar je umro.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
31.8.2008 19:40:13   
Amela V.

IZVORNA PORUKA: mamyca

Svekrvu sam ispocetka persirala ali od kako me je ona zamolila da je ne persiram od tad je zovem imenom,a svekar je umro.


I kod mene je ista situacija

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
31.8.2008 20:53:23   
Emina*
IZVORNA PORUKA: lida

nana i dedo


Isto  user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
2.9.2008 0:08:49   
Aquarius
Ja sam svoje prvo jutro pitala kako da ih zovem . Rekli su da ja izaberem i pitali kako da oni mene zovu. Laknulo mi je jer sam se taman spremila da im objasnim kako ja imam mamu i tatu i da ih tako ne mogu zvati . MM oca zove nadimkom a mamu isto, rijetko mama, tako da je i meni lakše. Kad bebač dođe možda ću ih i ja zvati nena i dedo. Oni mene zovu imenom. Nekad mi se obrate sa "sine". Inače u Bosni rijetko ko žensko dijete zove kćeri, svi sine. Tako su me i moji roditelji zvali i to mi je simpatično. Neke moje prijateljice zovu svoje mama i babo. Njihov izbor. Ja ne bih mogla mada se dobro slažemo i živimo zajedno. 

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
8.9.2008 21:49:37   
maslačak82
Zovem ih imenom isto kao i kad sam bila samo cura njihovog sina, nekako bi mogla reći tata, ali mama je jedna!

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
8.9.2008 22:52:36   
neki
Nebitno u kakvim smo odnosima...ali mislim da je stvarno bez veze zvati te ljude(uz duzno postovanje)mama i tata ili mama i babo.Ja sam izgubila oca u ratu,i cini mi se da mi to budu zadnje rijeci u zivotu ne bih svekra mogla zvati babo.Doduse oca nikad nisam oslovila sa "babo" ili "tata",i ja i sestre smo ga zvale imenom...A sto se tice svekrve(cudna zena brate),nju zovem mati,mada mi je trebalo vremena da se naviknem,ali eto bolje i to nego da je zovem mama(nikad!).A vjerujte da mi ovo sa svekrom bas tesko pada,u sustini je on dobar covjek,ali u ove 3 godine braka,jos ga nisam zovnula,ni babo,ni tata,ni imenom...Jednostavno sam ganjala prilike kad su njih dvoje skupa,pa da ih oboje nesto pitam.Bas smijesno,ali eto...user posted image

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
11.9.2008 13:40:58   
adannn

Ja sam poznavala njegove prije braka,ali kako mi je otac umro prije 10 godina nisam mogla njegovog oca da zovem tata ni baba, a njegovu mamu nekad MAMA, ali mama mi je umrla prosle godine tako da i svekrvu sada ne mogu zvati mama jer mi je suvise bolno i ne mogu podnijeti tako da hvatam njihov pogled i kazem nesto ili ih zovem nana i djed kao sto ce ih zvati moja bebica,a jako mi je nezgodno zvati ih imenom iako oni nemaju nista protiv.......tesko je

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
20.9.2008 18:00:53   
dana3
Niko mi nista nije rekao ni kako ni sta.zovemo se imenima.nekad kazem majka i dido jer sin mog muza tako ih zove a i moja user posted image beba stize.svi su zadovoljni s tim.kod nas u krajini obicno mladje nane zovu majkama.i snaha moju mamu zove imanom isto a tko je zvala i tatu rahmetli.u svemu tome najvaznije je da niko nikog ne vrijedja

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
20.9.2008 18:11:21   
jasmina_mm
Posto sam se dugo zabavljala sa MM upoznala sam njegove roditelje vrlo rano i pocela ih zvati imenima, a i MM ih zove imenima. Moja svekrva je jako mlada zena 1966 god. tako da se fantasticno slazemo, i svekar je isto mlad 1957 god i sa njim imam vrlo zdrav odnos. Moja majka je umrla kad sam imala 13 godina i ako je iko zasluzio da ga zovnem majkom to je moja svekrva, ali nazalost sticajem okolnosti zovem ih imenima. A i MM je rano izgubio sestru (imala je 18 GOD.) tako da vidim da i oni mene vide kao kcerku. Veoma volim svoju svekrvu i ne znam sta bih da je nema. Daje mi veliku podrsku kakvu samo majka moze dati kcerki tako da iako znam da je majka jedna u njoj nalazim utjehu jer nikada ne pravi razliku izmedju MM i mene. Svog svekra i svekrvu ne bih mijenjala ni za sta na svijetu....

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
4.10.2008 14:36:54   
adannn
slažem se stobom jasmina ali ja ih nemogu zvati mama i tata jer nemam nijednog roditelja a jako mi nedostaju niko ih ne može zamijeniti pa čak ni da ih zovem tako jer jedna je majka i jedan je otac....i ja sam rano ostala bez ikoga ipak mi je 21 godina a ni moja beba neće upoznati moju mamu koja je sigurno s neba čuva i pazi i da je tu voljela bi je kao nikoga jer je uvijek htjela unučicu sa pempasom koji viri ispod suknjice i haljinice...nadam se da je ponosna na nas

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
9.10.2008 10:36:02   
hrvojica
Nikada u životu nisam niti vjerujem da ću ih zovnuti mama i tata, ja imam svoje roditelje i nemislim ništa loše s tim svekru i svekrvi, a zovem ih imenom od prvog dana.

_____________________________

Danas sam sretna i odlucila sam da takva budem svaki dan u inat glupostima.

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
9.10.2008 11:07:25   
Anoniman
ja svoju sveki zovem (mama)draga,mi je i lijepo se slazemo,i zasto je nebi tako zvala.Dok svekra,nemogu zovnuti tata,ma nema sanse jednostavno neide,a i on nije los covjek.Ja imam svog,taticu,koga volim najvise nasvijetu i nebi svekra mogla zovniti tatom,nikada...

(odgovor članu hrvojica)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
9.10.2008 12:20:31   
ja_naiva
ja u braku 10 godina, svekra zovem babuka (a svog oca babo), pa mi nije isto, a on je svakako legenda. Svekrvu izbjegavam zovnuti ikako, kad mi sta treba odem do nje i kucnem je po ramenu pa joj se obratim user posted image , bas bas kad moram zovnem je mama Mino, teeeeeeskom mukom. da imam bebaca bila bi sigurno nana, ovako.... a ona inace ima los obicaj da se gurka ko "mama", u stilu dodaj mami ovo, de reci svojoj mami ono, ili da svojata stvari (moja A...., moj S....., moj Alija Izetbegovic, moj Tito isl.), pa to jos vise odbija. Muzeve sve tetke i dajdzince i ostale zovem tetkama i dajdzincama, svi su bas k'o moji

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
9.10.2008 12:24:55   
Emina*
IZVORNA PORUKA: ja_naiva

Svekrvu izbjegavam zovnuti ikako, kad mi sta treba odem do nje i kucnem je po ramenu pa joj se obratim user posted image , bas bas kad moram zovnem je mama Mino, teeeeeeskom mukom.


hehe, draga ti mene bas nasmija user posted image   user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu ja_naiva)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
9.10.2008 12:30:32   
ja_naiva
a skontala je ona mene, nekad žacne ono u stilu "hej vi, voda vri" - kao sto je lijepo ne zovem, al onda je mijenjam temu.... mada je ne persiram, i popricamo mi normalno, cak i povjerljivo, drugarski, onda kad je ona pri sebi (urijetko)

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *