|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
26.10.2010 20:55:05   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ja svoje zovem imenom,od prvog dana braka nisam ie persirala jer time jasno postavljam distancu a što bih to radila pa ona je majka mog muža kojeg mnogo volim.Ja nju persiram jer je poštujemuser posted image ja svoju ne persiram i kao ne poštujem je hehehe tako ispada. 


Ja svoju persiram jer mi ona nikada nije rekla drugacije... Meni to vec malo smeta, ali kontam ako hoce moze mi reci, meni nekako neugodno... Iako smo u jako dobrim odnosima, zena je stvarno ok, druzimo se, pijemo kave zajedno ali.... To persiranje mi bas bas ide na zivce... A da, zovem je imenomuser posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
26.10.2010 20:58:27   
teacher75
IZVORNA PORUKA: treselle

ja ih zovem imenom i persiram ih

i jauser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu treselle)
Neposredna veza do poruke: 127
   [Obrisana poruka]
27.10.2010 7:35:24   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 11:31:19   
Lalana
Nekad majko i babo, a sve vise dedo i nano, posto ih tako svi zovu odkad su postali nana i dedo.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 11:50:23   
smajli80
Svekra nemam umro je (dok je bio živ zvala sam ga imenom) a svekrvu zovem Svekrvetinoooouser posted image user posted image user posted image ,šalim se naravno.
Zovem je imenom,ponekad baki i ne persiram je.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 11:56:34   
salmy
Ja ih ne zovem sami dodjuuser posted image user posted image user posted image
salim se naravno! svekra rijetko zovem:obzirom da ga persiram uvijek se snadjem pa kazem : jel hocete to i to.....
A svekrva obzirom da je rahmetliuser posted image .......a i nju sam persirala i zvala je :teta.....

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 12:00:12   
tinchita
Zovem ih imenom uz "titule" teta i čika...koje su ostale još otkad smo se mm i ja zabavljali. I persiram ih, naravno, iz poštovanja i iz meni jako drage distance.


_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 12:02:10   
SdZ
IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

Onako kako ih i mm zove, mama i tata user posted image


I ja svoje isto tako.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 12:13:47   
mrkva
Moj svekar i svekrva su jako dobri ljudi i veopma ih postujem, cijenim i gledam na njih kao na iskrene prijatelje, ali ih niti persiram, jer je po mom misljenju pretjerana distanca, niti ih zovem kao svoje roditelje, jer mi njih niko ne moze zamijeniti bez obzira jesu li živi ili umrli. Zovem ih imenom i to je tako otpočetka, a i oni mene ne zivkaju snaha niti nevjesta nego imenom. Na kraju krajeva i da suzahtijevali od mne da ih zovem mama-tata-babo, samo bih bila slobodna pa i ja zahtijevala od mm da i on moje roditelje zove tako.user posted image

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 12:21:05   
veeseelaa
ma ja nekako ne bi voljela da mm zove moju mamu imenom a ne bi ni ja njegove tako zvala, nešto mi to bezveze, pa nismo vršnjaci
Ok mi je zvati  svekru oslovljavati sa svekrvo a punicu sa punice i super!

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 12:25:39   
vjestica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma ja nekako ne bi voljela da mm zove moju mamu imenom a ne bi ni ja njegove tako zvala, nešto mi to bezveze, pa nismo vršnjaci
Ok mi je zvati  svekru oslovljavati sa svekrvo a punicu sa punice i super!

isto ovako
ja njegove persiram, on moje, ja ne mogu zamisliti na ti, em iz poštovanja, em starije osobe
a mama i tata ne bih mogla prevaliti preko usta, jer bih time uvrijedila svoje roditelje


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 12:29:54   
veeseelaa
e stvarno ne razumijem one koje zovu mama i babo
Meni moja mama kaže neće ti usta otpasti, pa red je, pa to je poštovanje al ja to ne kontam, niti bi ih ikad mamala i babala, to je meni tako takvo dodvoravaje da nemam riječi
Čuj upoznaš ženu sa 25-30 godina i počneš je zvati mama user posted image user posted image user posted image  ma da mi je i biloška, pa da je u tim godinama upoznam mislim da je ne bi mamom zvala user posted image  

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 12:42:07   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma ja nekako ne bi voljela da mm zove moju mamu imenom a ne bi ni ja njegove tako zvala, nešto mi to bezveze, pa nismo vršnjaci
Ok mi je zvati  svekru oslovljavati sa svekrvo a punicu sa punice i super!

potpisujem, meni bi bas bilo smijesno da ih zovemo mamama i tatama kad to nisu


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 12:42:48   
smajli80
Ni ja ne razumijem kako neko može zvati ljude koji mu nisu roditelji mama i tata.Što kaže veeseelaa i kad ih upoznaš u tim godinama a pogotovo što sam ja izgubila svoje roditeljeuser posted image .Ja nikog više nemogu zvati tako jer njih niko nemože zamjeniti.
Ovim nisam htjela uvrijediti one koji muževe roditelje zove mamom i tatom-u svakom slučaju to poštujem to je njihov lični izbor a ovo je moj.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 12:42:53   
teacher75
IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma ja nekako ne bi voljela da mm zove moju mamu imenom a ne bi ni ja njegove tako zvala, nešto mi to bezveze, pa nismo vršnjaci
Ok mi je zvati  svekru oslovljavati sa svekrvo a punicu sa punice i super!

isto ovako
ja njegove persiram, on moje, ja ne mogu zamisliti na ti, em iz poštovanja, em starije osobe
a mama i tata ne bih mogla prevaliti preko usta, jer bih time uvrijedila svoje roditelje


i ovo vjesticino potpisujem


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 12:48:51   
jasmin

IZVORNA PORUKA: smajli80

Ni ja ne razumijem kako neko može zvati ljude koji mu nisu roditelji mama i tata.Što kaže veeseelaa i kad ih upoznaš u tim godinama a pogotovo što sam ja izgubila svoje roditeljeuser posted image .Ja nikog više nemogu zvati tako jer njih niko nemože zamjeniti.
Ovim nisam htjela uvrijediti one koji muževe roditelje zove mamom i tatom-u svakom slučaju to poštujem to je njihov lični izbor a ovo je moj.

A sto,draga,ne razumijes?!To je samo postovanje,ne istinski osjecaj da ti je neko majka ili otac.Ondje gdje se starije zene zovu majka,ja ih tako zovem.Uostalom,nisam uzela njihovo prezime,zadrzala sam samo svoje i to je za mene postovanje prema sebi i mojoj porodici.Ali naravno,mjerila postovanja su kod svakog drugacija.



_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 12:50:04   
vila.vilica
Zovem ih imenom, s tim sto sam svekrvi dala nadimak, izvedenica od imena, a mojoj mami se pohvalila kako voli što je tako ponekad zovnem.
Jedino mi ide na živce još što ih persiram user posted image ali i sa tim izlazim na kraj nekako jer ih urijetko viđam, i sve sam se nadala da će mi reći da ih ne persiram, kao što je moja mama rekla mom mužu još dok se nismo vjenčali, ali eto ne dočekah. Mislim, nisam lijena da persiram, ali to me lično distancira od osobe, jer koga persiram s tim ne mogu biti prisna nikako i vagam šta pričam, a po prirodi volim da budem opuštena, a ne uštogljena user posted image .
Tako da je pitanje vremena kad ću im izjaviti da ih prestajem persirati (a ne vjerujem da bi im smetalo)! user posted image
O mamanju, tatanju ili babanju ne razmišljam niti mi pada na pamet..jednostavno neće iz zubne ograde da se omakne takvo što user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 12:53:06   
vila.vilica
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ja svoje zovem imenom,od prvog dana braka nisam ie persirala jer time jasno postavljam distancu a što bih to radila pa ona je majka mog muža kojeg mnogo volim.Ja nju persiram jer je poštujemuser posted image ja svoju ne persiram i kao ne poštujem je hehehe tako ispada. 


Ja svoju persiram jer mi ona nikada nije rekla drugacije... Meni to vec malo smeta, ali kontam ako hoce moze mi reci, meni nekako neugodno... Iako smo u jako dobrim odnosima, zena je stvarno ok, druzimo se, pijemo kave zajedno ali.... To persiranje mi bas bas ide na zivce... A da, zovem je imenomuser posted image user posted image




sporty mama vidim da isto razmisljamo i da smo u istoj situaciji user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 12:54:21   
veeseelaa
Mislim, nisam lijena da persiram, ali to me lično distancira od osobe, jer koga persiram s tim ne mogu biti prisna nikako i vagam šta pričam, a po prirodi volim da budem opuštena, a ne uštogljena .


ma ja ih persiram da bi oni bili uštogljeni user posted image user posted image user posted image  ne volim previše upuštanje u razne diskusije sa svekrom i svekrvom kad tad to iskoči na nos ž
Meni su moji govorili da ih ne persiram al ja sam rekla da sam tako navikla da starije persiram i da drugačije ne bi mogla
Kasnije su se nadali da kad rodim Ajšu da ću prestati il možda ih zvati drugačije al ništa se nije promijenilo


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vila.vilica)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 12:56:52   
vila.vilica
veeseelaa, ma kod mojih to tako ne fercera...apsolutno mi se obraćaju kao rođenoj djeci, tako da persirala ih ili ne sasma su opušteni preda mnomuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 12:59:53   
veeseelaa
ma da, al eto nekako persiranje samo dovodi do spoznaje da nismo bliski i da jedno drugom ne možemo reći sve i svaštauser posted image  mada kad je insan lud napašće te persirao ga ili ne user posted image user posted image user posted image
a čudi me vili da ih persiraš kad ste tako bliski?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vila.vilica)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 13:10:01   
smajli80
Svoju svekrvu poštujem kao ženu koja je starija od mene s tim da se ne svađam sa njom,da joj pomognem kad sam god u mogućnosti za to,da je za rođendan ili 8 mart obradujem nekim poklonom ili tortom.Nas dvije imamo jako lijep i dobar odnos i nekako se nadopunjavamo zato što ona nema ženske djece i ja joj dođem kao dijete sa kojim ona može obaviti *ženske razgovore*.
To je moj način poštovanja i smatram da je ok.
Kao što sama kažeš svi smo mi različiti i imamo drugačije poglede na svijet oko sebe.Svačije mišljenje poštujem i uvažavam.
Tebi i tvojoj dječici šaljem punoooouser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 13:25:27   
dada83
Stvarno postujem i svekra i svekrvu, svekrvu posebno, jer se ponasa prema meni kao prema sopstvenoj kceri, a kako ih zovem pa ne znam sta da vam kazem, kad pricam sa nekim onda kazem mati ili otac, ali nisam navikla da ih licno zovem mama ili otac ili babo, nisam to ispocetka pa ne mogu ni sada. Ako ih zovem na kafu ili nesto drugo idem pravo do njih ili ih trazim po kuci user posted image user posted image user posted image malo je smijesno, uvijek cekam da se okrenu prema meni ako im hocu nesto reci , smijesno jeste i sama se sebi smijem ali sta cu, tako je od pocetka... A vecinom posaljem muza, on mi jadnik dodje kao postaruser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 14:15:20   
vila.vilica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma da, al eto nekako persiranje samo dovodi do spoznaje da nismo bliski i da jedno drugom ne možemo reći sve i svaštauser posted image  mada kad je insan lud napašće te persirao ga ili ne user posted image user posted image user posted image
a čudi me vili da ih persiraš kad ste tako bliski?



ma ne vidjamo se mi cesto, a i ne cujemo se na telefon bas svaki dan...ali kad smo skupa..obraca mi se ko svojoj djeci, a ja opet ne mogu tako jer ja nju persiram a ona mene ne...a sve mi neprijatno da je pitam: MOgu li ja preći na TI?...cekam ne bi li se sama sjetila...ali jokuser posted image
čak šta više..haman sam uvjerena da se sama prešaltam na TI da ne bi ni skužila..previše je opterećena svojim poslom user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
27.10.2010 14:17:08   
veeseelaa
ma samo se prešaltaj, ih neće ni skontati

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vila.vilica)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

kolica
škorpija

koliko ste novca dali za prva kolica

manje od 100 KM (29%)

100-200 KM (24%)

200-300 KM (47%)


Broj svih glasova: 83

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *