|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.4.2008 8:05:09   
budućamama
Ja lično nisam imala nikakvih nuspojava takve vrste od folacina, ali mi se stalno jelo neko vrijeme dok nisam skontala da pretjerujemuser posted image  s hranom i slažem kile...
Onda sam počela piti Prenatal od NW i super mi je. I od njega se malo više papa, ali ništa strašno. A i ja osjećam vrtoglavice i mučnine ponekad jer radim jako stresan i naporan posao, pa je moguće da je to od premora i proljetnog umora. Ovaj se mjesec ne nadam bebici jer se nismo ni trudili pretjerano, a ni ciklus mi nije bio uredan, tako da ove simptome ne pripisujem trudnoći...
Eto, nadam se da sam bar malicko pomogla. Pusa

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu mimy)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.4.2008 10:19:27   
Pilka
Drage moje folacin i Prenatal se moge uvijek piti. Naravno ne pretjerivati sa folnom jer ako vec neko pije prenatal jedna tabletica folne je dovoljna. Ja recimo pijem vec par mjeseci samo prenatal od NW i malo mi se popravio apetit ali to sebi mogu da priustim jer sam bila premrsava i sad sam dobila dvije tri kile. Mada je to sve individualno. Cula sam da je prenatal sasvim dovoljan da se pije prije trudnoce a i u trudnoci. Eh sad vecina doktora kaze da se doda i mala doza folne... U svakom slucaju oboje je dobro za bebacha. Pa prenatal=svi vitamini koji su ti potrebni. Ne znam zasto nekima od vas folacin izaziva mucnine jer ja kad sam ga nekad davno pila nisam imala nikakvih nus pojava. U svakom slucaju zdravo ih je piti zbog bebacha a i zbog vas samih.  Nadam se da ce te se rijesiti tih mucnina.... ustvari zelim da vam te mucnine ukazuju na user posted imageuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

;-)

(odgovor članu sanelce)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.4.2008 13:43:27   
Sonja
drage moje popila sam jednu kuticu folacina...dali da nastavim i opet pocnem piti folacin ili nesto drugo...
do 26-og necu znati dali sam trudna
nadam se da jesamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Pilka)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.4.2008 13:48:20   
Amela V.
Draga Sonja, ja bih ti preporucila da nastavis piti folnu kiselinu bez obzira da li si trudna ili ne (a bices ako Bog da user posted image )
Ja sam pocela piti jedno 2 mjeseca prije nego sam zatrudnila, svaki dan po 1 tableticu i nastavljam piti sve do 12 nedjelje, ako Bog da.
Prije folne kiseline ja sam pila Prenatal, ali sam se strasno udebljala 5 ili 6 kila ne znam vise, sto nije bilo bas dobro. Tako da mi je gin savjetovao da se zdravo hranim i da prenatal nije potreban ali folnu kiselinu mi je preporucio u svakom slucaju...
eto nadam se da sam ti pomogla

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.4.2008 13:48:30   
mimy
hvala vam drage moje...
biće na kraju kako buducamama kaze..
pipisat ću sve te simptome ovom proljeću.. evo prekinula sam bila folnu par dana i ništa.. sve isto.. i dalje mi ružno i boli me glava... biće da sam se preforsirala ovih dana... hvala vam u svakom slučaju...
evo danas nastavljam ponovno sa folnom..a dodat ću i vitamina c... da me ne spopadne kakav virus nedaj bože...
morat ću malo smanjiti gas...user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moj najdraži i ja u braku od 12.06.2006...
A ljoljimo se puno,puno duze...

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.4.2008 16:02:35   
Sonja
e hvala ti amela puno
jos me samo zanima dali moram cekat da mi dodje user posted image tj nedodje ili mogu odmah pocet ponovo?
i jel isto folacin da pijem ovaj isti?


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu mimy)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.8.2008 11:14:42   
Anoniman
Jedno pitanje:
Utice li prenatal ili folacin na apetit?  ne bih voljela bar prije trudnoce user posted image da se udebljam pa me zanima.............user posted image

(odgovor članu Sonja)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.8.2008 11:21:45   
Emina*
hehe, meni je Pranatal povecao apetit, i to jaaako user posted image  user posted image  user posted image
pa sam presla na Hipp (Natal aktiv)...
Ima ja mislim ovdje negdje isto komentara forumasica
kojima se isto povecao apetit od Prenatala....
Folna ne utice, ali Prenatal da, zbog sadrzaja B vitamina user posted image
Ja kad sam ga pila, dr mi je savjetovala da pijem svaki drugi dan, upravo zbog toga....
PS: Hvala sto si postavila pitanje na ovoj temi, hehe, sturi se ja stavljajuci linkove user posted image

< Poruku je uredio Eminica -- 24.8.2008 11:22:27 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.8.2008 11:28:26   
Anoniman
i meni se isto povecao apetit kad sam presla sa folene kiseline na prenatal... tek sam tad pocela da se debljam ono pravo heheh, al najgore sto sam to kasno skontalauser posted image
ona sam pitala dr-a i  rekao mi da pijem samo folnu ponovo, al onu koja ima dodatak zeljeza...
tako da je moja preporuka: pijte samo folnu i no sikiriki user posted image

(odgovor članu Emina*)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.8.2008 11:29:58   
Anoniman
Ok,hvala drage mojeuser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.8.2008 12:02:14   
Snjeguljica
Drage moje, ja sam još uvijek na folacinu, a vidjeću sa svojom dr šta dalje. A i čula sam da je Pregnacare bolji od Prenatal-a. Pa možda da vidite sa svojim dr i probate.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.8.2008 17:12:56   
kana
kako cu piti folnu kiselinu tri mjeseca prije zaceca kad nisam imala pojma da sam trudnauser posted image desilo se slucajnouser posted image hvala Bogu
al dobro...ko planira,neka izvoliuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.8.2008 18:46:52   
Romali
Ja sam popila Prenatal samo par puta i odmah skontala da mi je apetit u porastu, a tako su i mnoge prijateljice rekle. Od folacina nije bilo promjena, a počela sam ga piti čim smo počeli 'rad' user posted image . Onda sam ponekad kao zamjenu za Prenatal uzimal Hipp sokiće,a  pila sam i Heferol određeno vrijeme. Od njih takođe nije rastao apetit.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.8.2008 20:45:16   
Lilipop
moja doktorica kaze da folna moze da se pije i godinu dana prije zaceca i utice i na plodnost i na zdravjle bebe, to nije uopste stetno samo korisno i ne predizvikuje nikakve nus pojave. Ja je pijem vec 5 meseci non-stop i ok sam. user posted image  ne ocekujem 28.08. user posted image

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.8.2008 20:55:07   
anitaMO
ja sam isto nakon spontanog odmah pocela piti folnu kiselinu jer sam planirala trudnocu.za prenatal nisam znala da se od njeg deblja.zato sam ja dobila 20 kg.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Folna kiselina i prenatal
25.8.2008 19:35:58   
bebana27
moze te li mi reci gdje se to moze uzeti jer ja vec 7 mjeseci pokusavam da postanem mama ali bez uspijeha pomozi te mi

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Folna kiselina i prenatal
25.8.2008 19:55:42   
Anoniman
u svakoj apoteci koliko ja znam.. i to bez recepta user posted image
samo je potrebno da trazis folnu kiselinu...

pozz

(odgovor članu bebana27)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Folna kiselina i prenatal
25.8.2008 19:57:28   
Emina*
Zatrazi folacin, posto danas i u apotekama svako radi user posted image   user posted image
pa i ne zna da su folna kiselina i folacin jedno te isto....
Kod mene je tako bilo user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Folna kiselina i prenatal
25.8.2008 19:59:37   
bebana27
i kad ste to koristile da li ste ostale trudne

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Folna kiselina i prenatal
25.8.2008 20:03:08   
Anoniman
to se ne koristi da ostanes trudna, nego da na najbolji moguci nacin pripremis svoju matericu i svoj organizam za novi zivot user posted image
sretno ti

p.s. ja sam to koristila otprilike 2 mjeseca prije nego sam ostala trudna

(odgovor članu bebana27)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Folna kiselina i prenatal
25.8.2008 20:09:09   
malecka60
Prije trudnoce nisam pila nikakve lijekove. Kad sam zatrudnila do 12. sedmice pila sam folnu kiselinu (folacin), a po preporuci ginekologa. Kasnije sam presla na Prenatal. I Imala sam pojacan apetit, dobila sam 2 kg viska i evo sad samo beba dobija na kilazi, a ja mirujem. user posted image  

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Folna kiselina i prenatal
25.8.2008 20:12:48   
malecka60
IZVORNA PORUKA: bebana27

moze te li mi reci gdje se to moze uzeti jer ja vec 7 mjeseci pokusavam da postanem mama ali bez uspijeha pomozi te mi





Reci svom ljekaru da planirate trudnocu i neka ti on/ona propise na recept. Sto bi bez veze placala, ako nema potrebe za tim.

Cula sam da i vit. E utice na plodnost, ispravite me ako grijesim, iskusne mame. user posted image

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Folna kiselina i prenatal
25.8.2008 20:22:05   
vjestica
neće ti folna kiselina pomoći da zatrudniš, ona je bitna za razvoj bebe, naročito u početku dok žena još ne zna da je trudna
evo ti link gdje je fino objašnjeno
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/03_folna.asp
a evi i link o uticaju folne kiseline na spermiogram
http://www.judzks.ba/Default.aspx?tabid=540

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Folna kiselina i prenatal
26.8.2008 23:58:44   
maslačak82
Moje iskustvo s Prenatalom je ovakvo, doduše pijem ga tek od 26.07.08. to je eto nekih mjesec dana, ispočetka mi se znalo desiti da me zasvrbe pojedini dijelovi tijela na kojima nije bilo vidljivog uboda od insekta, a osjećaj je bio takav, ali je trajalo sam dok ne počeškam taj dio, mislila sam da nisam možda alergična na neki od sastojaka, ali nisam odustajala, sada je sve normalno, poslije ručka jednu, a na težini ne dobivam i dalje isto važem.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Folna kiselina i prenatal
28.8.2008 14:21:23   
Mara
Ja pijem Folnu kiselinu, oli ti ga Folaci, kako pripremu za nadolazeću user posted image  koja se tek treba usidriti.
Prenatal  ginićka nije ni spominjala

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *