|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.9.2008 10:45:15   
elina
Pozz.. forumasicama. Zanima me da li je neka od vas vec imala jednu trudnocu, anda nije pila folnu kiselinu?
Ne znam da li da pocnem piti na svoju ruku, jos uvijek ne planiram , ali  postoji mogucnost i da se desi, ne koristim kontracepciju. Je li kasno poceti piti kad saznas za trudnocu?


(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.9.2008 10:47:09   
haida
Draga Elina...evo ja sam pri kraju druge trudnoće hB i nosam nikad pila folnu kiselinu....samo prenatal.
To nemoj na svoju ruku da uzimaš već pitaj doktora.

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.9.2008 10:50:53   
budućamama
IZVORNA PORUKA: elina

Pozz.. forumasicama. Zanima me da li je neka od vas vec imala jednu trudnocu, anda nije pila folnu kiselinu?
Ne znam da li da pocnem piti na svoju ruku, jos uvijek ne planiram , ali  postoji mogucnost i da se desi, ne koristim kontracepciju. Je li kasno poceti piti kad saznas za trudnocu?




Elina, slobodno počni piti folnu kiselinu. Uzimanje iste pokazuje da je optimalno da se ona uzima 3 mjeseca prije začeća radi sprečavanja određenih deformiteta i oboljenja kod ploda.
Haida, žao mi je mila, ali te moram demantirati- pila si ti folnu kiselinu i u Prenatalu je imaš dupu dozu u odnosu napr na Folacin gdje je folna kiselina od 400 mjernih jedinica, a u Prenatalu ima 800user posted image
Nema ljutnjeuser posted image , pusa

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.9.2008 10:52:22   
haida
Ma normalno nema ljutnje.....nisam ja to ni znala da je tako...
Meni su prenatal uključili tek u trudnoći a ja sam mislila na folnu prije trudnoće....

Hajde sad i ja znam više....user posted image

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.9.2008 11:06:28   
mamyca
Ja nisam nista od tog pila,niti mi je dr prepisao.Samo sam pila sumece vitamine,i sve je bilo ok.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.9.2008 11:21:01   
Amrino
Ja sam pila Natal Aktiv (Hipp- ov u obliku vocnog sirupcica koji je 100 % prirodan) jer mi je doktorica rekla da sadrzi sve potrebne vitamine i ima identican sastav kao i Prenatal samo sto je mnogo lakse probavljiv, lakse se apsorbuje i ne deblja kao Prenatal. Kaze da se mnoge trudnice mnogo udebljaju zbog Prenatala.
Jos mi je rekla da ni slucajno ne pijem sumece u trudnoci jer izazivaju zgaravicu i mucnine.
U Natalu i Prenataju ima i dovoljna kolicina folne kiseline.
user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.9.2008 11:24:38   
jupajdi
IZVORNA PORUKA: amrino

Ja sam pila Natal Aktiv (Hipp- ov u obliku vocnog sirupcica koji je 100 % prirodan) user posted image



I ja sam pila ova sokić, jer mi je bilo muka od tableta, Prenatala, a od Folne kiseline još više.
Evo i sada dok dojim pijem Natal Aktiv, jednu dozu dnevno.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.9.2008 11:29:41   
jasmina_mm
ja sam pila folnu kiselinu na pocetku trudnoce, a prenatal i natal aktiv nisam nikako pila osim kad sam se porodila patronazna mi rekla da pijem natal aktiv posto nisam smjela sve jesti (rodila na carski). Al zato sam od 15 nedjelje trunoce pila apaurine pa sve do poroda....

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.9.2008 11:33:26   
mamyca
Amrino i meni je dr rekao da ako budem imala mucnine i zgaravicu da prestanem uzimati sumece,medjutim hB nisam imala tih problema.A sad pijem Hippov sok za dojilje.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.9.2008 11:33:29   
elina
Hvala vam puno, u svakom slucaju... Pokusat cu pronaci folnu kiselinu, i poceti piti prije trudnoce. Jer nema potrebe da pijem sad nesto na bazi prenatala, koristim raznovrsnu prehranu.  I folna kiselina se u nekim kolicinama unosi, ali kad dodje do trudnoce to nije dovoljno.  Kako saam negdje procitala treba je unosit oko 400 mikro grama, da bi se stvorile dovoljne kolicine zaliha.  Nadam se da nije opasno i ako neko  ne pije. Nikad nije kasno, pa ni tek sa trudnocom. Doktori ionako ti preporuce ako ih pitas ili trazis da ti propisu... 

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.9.2008 11:37:50   
budućamama
Nije opasno ne piti folnu kiselinu, ali je bolje i sigurnije po tvoju buduću bebu ako je piješ i to su potvrdile sve novije studije. Ukucaj u pretraživač fola kiselina i trudnoća i shvatićeš o čemu govorim. Ja sam trudilica već godinu dana i imala sam jako puno vremena da iščitam puno toga vezano za zatrudnjivanje. Jesi li znala da bi bilo dobro provjeriti i nivo željeza u krvi? Anemija može uticati na to da se teže dođe do bebice...
U svakom slučaju ti držim fige da uspijete što prije i da nemaš vremena za ova istraživanja koja sam ja radilauser posted image
ps. folacin možeš uzeti u svim apotekama, košta oko 6 KM

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.9.2008 12:03:36   
Anoniman
folnu kiselinu uopste nije lose piti i kad se ne zeli ostati trudan... ona utice na centralni nervni sistem, poboljsava ga i cini ga aktivnim vise i bolje, te utice na stvaranje crvenih krvnih zrnaca...

http://sr.wikipedia.org/wiki/Folna_kiselina

pa mm pije folnu svaki drugi dan, onu od 400 user posted image user posted image




< Poruku je uredio dina RR -- 17.9.2008 12:05:40 >

(odgovor članu budućamama)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.10.2008 10:57:56   
Arijana2
Drage moje,jos nisam bila kod ginekologa ,trudna sam vec pet sedmica,ali sacekat cu malo,interesuje me da li da pocnem piti folnu kiselinu na svoju ruk dok ne odem kod gin.user posted image  hvalauser posted image

(odgovor članu zeljka2306)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.10.2008 11:01:34   
mamy Sabina
Možeš je uzeti,jer je važno da se pije u prvih 12 sedmica trudnoće.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.10.2008 11:01:46   
meedic
Draga Arijana, folnu kiselinu u svakom slucaju mozes poceti piti i bez doktora, sta vise svi je preporucuju skoro kao obavezu. Folna kiselina se svim zenama koje zele zatrudniti i koje su trudne preporucuje. Najbolje je da je odmah kupis i da je odmah pocnes piti.

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.10.2008 11:05:27   
meedic
IZVORNA PORUKA: budućamama

Nije opasno ne piti folnu kiselinu, ali je bolje i sigurnije po tvoju buduću bebu ako je piješ i to su potvrdile sve novije studije. Ukucaj u pretraživač fola kiselina i trudnoća i shvatićeš o čemu govorim. Ja sam trudilica već godinu dana i imala sam jako puno vremena da iščitam puno toga vezano za zatrudnjivanje. Jesi li znala da bi bilo dobro provjeriti i nivo željeza u krvi? Anemija može uticati na to da se teže dođe do bebice...
U svakom slučaju ti držim fige da uspijete što prije i da nemaš vremena za ova istraživanja koja sam ja radilauser posted image
ps. folacin možeš uzeti u svim apotekama, košta oko 6 KM


Buducamama, vidim da spominjes zeljezo i da ga treba kontrolisati. Ja imam zeljezo daleko iznad granice. Ako znas neke informacije u vezi ovog molim te da mi javis.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.10.2008 11:39:50   
mamyca
Meedic,nadam se da ce ovo biti od pomoci.

http://www.zdrav-zivot.com.hr/index.php?cat=broj_59_2008___zeljezo___esencijalni_nutrijent_zeljezo___esencijalni_nutrijent
http://www.zdrav-zivot.com.hr/index.php?cat=zeljezo___esencijalni_nutrijent_ii__dio
http://www.medicina.hr/clanci/Anemije.htm


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.10.2008 11:44:05   
nesanica
Folnu kiselinu sam pila od pocetka same trudnoce,a i tablete za zeljezo, jer sam uvijek bila malokrvna. Cak i kad sam se porodla dr. mi je savjetovao da nastavim piti folnu kis. a i te tablete za zeljezo s obzirom da dojim.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.10.2008 12:33:13   
akica b
Ja sam pila folnu kiselinu prva 3 mj i zatim prenatal do kraja trudnoce.

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Folna kiselina i prenatal
27.10.2008 8:29:34   
Arijana2
Pocela sam piti folnu kiselinu tek u 4-toj sedmici trudnoce sad sam malo zabrinuta da li sam kasno pocela,vidim da se preporucuje i prije trudnoce.Primjecujem (valjda ne umisljam jer ne volim piti tablete) da mi je cak muka od njih,pijem folic sa dodatkom kalcija i vitamina D.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Folna kiselina i prenatal
27.10.2008 8:38:10   
meedic
Arijana, to da nisi prije pocela piti folnu ne mozes izmjeniti, a mislim da je bolje ikada nego nikada. I na kraju i nase mame, ni bake je nisu pile pa opet hvala Bogu je sve OK. I mislim da vecina mama tek oko cetvrte, pete sedmice saznaju da su trudne i da ih tako vecina tek od tada pocinje piti folnu, i to apsolutno nije razlog da imaju losu savjest. Mi koje se duze trudimo da zatrudnimo, mi smo ti od prilike izucili citavu ginekologiju user posted image  pa malo toga vise znamo od onih koje lahko zatrudne. Daj Boze da ne znamo, ali eto tako nam je. Meni nije nikada muka od folne, mada je ja nisam pila u toj kombinaciji nego samo solo.

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Folna kiselina i prenatal
27.10.2008 12:33:06   
Arijana2
Hvala,bit ce bebica ako Bog da

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Folna kiselina i prenatal
28.10.2008 20:19:23   
mamaomi
Ni ja nisam pila folnu kiselinu ni prenatal,samo šumeće  i sve se dobro završilo

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.11.2008 15:52:31   
Anoniman
ja sam danas uzela piti,folic plus...

(odgovor članu mamaomi)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.11.2008 19:48:49   
emy
ja sam pravo zbunjena
pocela sam piti Folic Acid supplement with calcium & vitamin D
preporucila mi zena u apoteci
danas mi govori djevojka da je njoj dr. propisao iskljucivo samo folnu kiselinu
bez dodataka bilo kakvih dr. primjesa
jer kao sa bilo kakvim dodacima
umanjuje se djelovanje same folne
da li to ima kakve veze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *